Close
Mobil Menu Bars

Başarılı Blog Yazarı Olmanın Yolları

01 Ekim 2018, 2476 defa okundu.
Başarılı Blog Yazarı Olmanın Yolları
Başarılı Blog Yazarı Olmanın Yolları

İsteyen herkes blog yazarı olabilir mi? Hayatınızda bir fark yaratmak istiyorsanız, yazı yazmayı seviyor ve kendinizi ifade edebilmek istiyorsanız, blog yazıları yazmak tam da size göre. Kendinize oturduğunuz yerden hobi yaratmak, düşüncelerinizi veya herhangi bir konuyu diğer insanlarla paylaşmak size ilgi çekici geliyor ise bu düşüncenizi hemen hayata geçirebilirsiniz. Bu yazıda da başarılı blog yazarı olmanız için ufak ipuçlarından bahsedeceğim. 

Başarılı blog yazarı olmak için ipuçları neler?

1 - Konudan Konuya Atlayarak Dikkat Dağıtmayın.

Blog sayfası oluşturduğunuzda kendinize yazı yazacağınız bir alan belirlemeniz gerekiyor. Bu mesleğinizle ilgili bir konu olabilir, ilgilendiğiniz, bilgi sahibi olduğunuz bir konu olabilir veya araştırmaktan, bilgi sahibi olmaktan keyif aldığınız bir konu olabilir. Karar verdiğiniz konu ile ilgili yazılar paylaşrak bu konudan fazla sapmadan paylaşımlar yapmanız, okuyucularınızın o konu hakkında dikkat dağınıklığı yaşamadan bilgi sahibi olmasına yardım olabilirsiniz. Bu da sizi başarılı bir blog yazarı yapmakta oldukça etkili bir olacaktır.

2 - "Kimse Yazılarımı Okumuyor, Pes Ediyorum." Düşüncesinden Sıyrılın.

Öncelikle blog yazılarınızı takipçi kazanmak amacıyla veya sırf beğenileriniz artsın diye yazmayın. Unutmayın ki blogunuzu siz istediğiniz ve zevk aldığınız için açtınız. Bu düşünceyi da aklınızdan çıkarmayın. Takipçi sayınıza dikkat etmeden düşüncelerinizi ve yazılarınızı paylaşmaya devam edin. Bazı şeylerin kendiliğinden zaman içerisinde oluşacağından emin olabilirsiniz. Önemli olan sizin düzenli ve güzel paylaşımlar yaparak elinizden geleni yapmanız.

başarılı blog yazarı, blog yazarı, başarılı blog yazarı olmanın yolları

3 -  Az Olsun, Öz Olsun.

Yazınızın uzun olması sizi mutlaka başarılı bir blogger yapmaz. Siz yazılarınızı az ve öz yazarak gayet başarılı olabilirsiniz. Hatta uzun yazıların "zaman kaybı" olduğu düşüncesinin yaygın olduğu bu dönemlerde az yazdığınızda okurlarınızın ilgisini çekmeniz daha olasıdır. Ancak dikkat edin ki az yazmaya çalışırken de can alıcı noktaları atlamayın. Bu sefer de yazınızın içeriği eksik olabilir.

4 -  Müziksiz Olmaz.

Blog yazısı yazarken kafamızın düşüncelerden arınmış ve temiz olması gerekiyor. Çünkü yazacağımız konuya odaklanırken aklımızdaki düşünceler bizim konudan sapmamıza sebep olabilir, en önemlisi yazarken motivasyon düşüklüğüne neden olabilir. Bu durumda dış dünyadan kopmamızı sağlamak için sakin ve kafanızı boşaltabileceğiniz müzikler dinlemek sizin yazınıza odaklanmanızda oldukça yardımcı olacaktır. Eğer müzik dinleyemiyorsanız, yazınızı yazarken etrafınızın sessiz olmasına dikkat edebilirsiniz.

5 - Başarı, Başarıyı Getirir.

Blog sayfası açtığınız gibi yazı yazmaya başlamanız gerekmez. Önce başarılı ve güzel yazıların paylaşıldığı blog sayfalarını takip ederek, onların nasıl paylaşımlar yaptığını ve hangi konularda yazılar yazdığını inceleyebilirsiniz. Gözlem yaparak, odaklanmak istediğiniz konu veya alanın ne kadar ilgi çekici olduğunun araştırmasını yaparsanız, aklınızda fikir oluşması adına bazı adımlar atmış olursunuz.

6 -  Görsel Kullanın.

Yazılarınızda görsel kullanmak okurlarınızın ilgisini çekmede önemli bir nokta olabilir. Yazdığınız konu ile ilgili güzel ve kaliteli görseller bularak ilgi çekici yazılar paylaşmış olursunuz. Ayrıca sadece yazıdan oluşan paylaşımlar bazen okurlara sıkıcı gelebilir. Böyle durumda kendinizi garantiye alarak başarılı bir blogger olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olursunuz.

başarılı blog yazarı, blog yazarı, başarılı blog yazarı olmanın yolları

Gördüğünüz gibi bu adımları takip etmek oldukça kolay. Eğer siz de bu adımları takip ederseniz başarılı bir blog yazarı olmak için önünüzde bir engel kalmamış olur. Yeter ki özgün olmayı elinizden bırakmayın.

Nasıl Blogger Olunur?

Siz de başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsanız Blog Yazarlığı Eğitiminden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatında karşılaşılan sıkıntılarda hakkında yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Furkan Özyurt
02 Ekim 2018
5.0

Eğitimini de aldım blog yazılarını da okuyorum. Umarım bir gün ben de başarılı olacağım bu konuda.