İngilizce Kursları

Eğitimler

İngilizce eğitimlerine mi katılmak istiyorsunuz? Evinizden öğrenebileceğiniz ve online olarak katılabileceğiniz birçok İngilizce kursu var. İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız veya mevcut dil seviyenizi korumak istiyorsanız katılabileceğiniz birçok ücretsiz İngilizce kursları var. Farklı eğitim seviyelerine göre hazırlanmış İngilizce kursları bulabilirsiniz. Ayrıca iş dünyasına ve bireysel ihtiyaçlara göre de hazırlanmış programlarımız mevcut.

Örneğin; grammer bilginizin iyi ama konuşma tarafında sorun yaşadığınızı düşünelim. 10 saatlik bir eğitimle bunu çözebilirsiniz. İngilizce konuşma kursuna katılarak “Speaking” düzeyinizi iyileştirebilirsiniz. Başka bir örnek verecek olursak, birçok yeni mezun üniversite sonra iş aramaya başladığında İngilizce mülakatlara davet ediliyor. Bu mülakatlarda başarılı olabilmek için ihtiyacınız olan eğitimlere de katılabilirsiniz. Özel ders almak isteyenler için de bire bir yapılan derslerimiz mevcut.

İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenmek istiyorsanız bu hedefinizden vazgeçmeyin. İngilizce öğrenmek için imkan çok. Online olarak katılabileceğiniz ve mekandan bağımsız ders alabileceğiniz bir fırsat var ve bu gerçekten imkansızlıkları ortadan kaldırıyor. Her seviye için online eğitim bulmanız mümkün. Örneğin A1-A2 seviyesi için, B1-B2 seviyesi veya sıfırdan başlayıp tüm seviyeleri almak isteyenler için kurslar var. Bunlar size basit gelebilir ama İngilizce rapor yazmak isteyenler için de İş İngilizcesi kursu var. Bunların tümü İngilizce dil becerilerinizi en hızlı ve en kolay şekilde geliştirmek içindir. Evinizden çıkmadan bunları yapabiliyor olmanız da en güzel tarafı diyebiliriz.

İngilizce kursları içeriğinde neler var?

Online eğitim olarak yapıldığını düşündüğünüzde video izleyeceğiniz aklınıza gelebilir. Ancak Enstitü’de İngilizce kursları genellikle canlı olarak yapılır. Canlı derse katılabilir ve ders sırasında el kaldır butonunu kullanarak eğitmene soru sorabilirsiniz. Canlı dersler genellikle akşam saatlerinde yapılır ve katılamazsanız dersin tekrarını video olarak izleyebilirsiniz. Eğer eğitmenin söylediği hiçbir şeyi anlamazsanız dersin tekrarını izledikten sonra sonraki gün eğitmene bu konuda bir şeyler sorabilirsiniz. Eğitim süresince ödev, sınav veya başka bir konuda online eğitim sistemindeki mesajlaşma sisteminden eğitmene soru sorabilirsiniz. Sadece öğretmen değil, sınıf arkadaşlarınıza da sorabilirsiniz. Çünkü İngilizce kursuna kayıt olduğunuzda sizi bir sohbet grubuna kaydederiz. Bu sohbet grubu tamamen Enstitü online eğitim sistemine ait olup, verileriniz ve gizliliğiniz korunmaktadır. Sınıf arkadaşlarınız size öğrenme sürecinde mutlaka destek olacaktır. Özellikle grup sohbetleri İngilizce kurslarında oldukça verimli ve eğlenceli geçtiğini söyleyebiliriz.

Bir dil öğrenmek binlerce ilgi alanından insanla konuşmak, onları dinlemek ve onlarla konuşmakla mümkün olur. İngilizce öğrenme sürecinde sınıf grubunuzla konuştuğunuzda her bir öğrencinin perspektifinden bir şeyler öğrenmiş olacaksınız. Bu da aslında parayla satın alınamayacak kadar değerli bir deneyim! 

En önemlisi ise İngilizce kursunda hata yapmaktan korkmayın. Herkes hata yapar. Bir kelimeyi doğru telaffuz edemediğinizde sizinle alay edeceklerini düşünmeyin. Hatalara takılmayın. Bunun yerine hatalardan ders çıkarmak ve yeniden aynı hataları yapmamak her zaman daha çok işe yarar.

ingilizce kursları, online ingilizce kursları, ücretsiz ingilizce kursları, ingilizce kursu yorum, 1 günde ingilizce kursu

En uygun İngilizce kursunu nasıl bulabilirim?

Bunun için en uygun yol online eğitimi seçmektir. Online eğitim yoluyla İngilizce kursuna kayıt olup İngilizce öğrenmek maliyeti en az olan şeydir. Eğer yurtdışına seyahat edecekseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız online eğitim yine sizin için avantajlıdır. Online olarak İngilizce kurslarına katıldığınızda farklı öğrencilerle de iritbat kurabilir ve öğrenme hızınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Bu diğer anlamda network kurmaktır. 

Enstitü İngilizce eğitimleriyle gramer kurallarını ve dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmek için onlarca kaliteli İngilizce kurslarına sahip. Her yaş ve her seviyeye göre kaliteli-alanında uzman eğitmenlerden ders alabilirsiniz. Ayrıca mini testler, quizler ve deneme sınavlarıyla kendinizi deneyebilirsiniz. Bununla birlikte yapay zeka destekli alıştırmalarda öğrenme hızınızı 2-3 katına çıkarabilirsiniz.

Kurslara kayıt olmadan önce yorumları okuyarak zaten fikir edineceksiniz. 

İngilizce kurslarına neden katılmalıyım?

Günümüzde birçok şirket İngilizce bilen çalışanları işe almak istiyor. İngilizce dünyanın ortak dili kabul ediliyor ve gerek ticari İngilizce gerekse akademik İngilizce bilen çalışanları işe alarak rekabete katılmak istiyorlar. Diğer ülkelerdeki müşterileriyle irtibat kurmak istiyorlar. Bu sebeple İngilizce bir zorunluluk haline geldi. Enstitü ise fayda odaklı çalışmaları itibariyle öğrencilerin başarılı olabilmeleri ve iş imkanlarının artması isteğiyle İngilizce kurslarına ağırlık vermektedir. 

İngilizce öğrenmek bir beceridir. Aslında dil öğrenmek bir beceridir. Bazı insanlar herhangi bir kursa gitmeden İngilizce öğrenebilir. Fakat bu geliştirilebilir bir yetenek. İngilizce eğitimlerimize katılarak dil becerilerinizi geliştirebilir ve kariyer yaşamınızda katkı sağlayabilirsiniz.

ingilizce kursları, online ingilizce kursları, ücretsiz ingilizce kursları, ingilizce kursu yorum, 1 günde ingilizce kursu

İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Hepimiz kendimize en uygun ve en avatanjlı kursu seçmek isteriz. Ama zamanımızın sınırlı olması, iş durumumuz veya maddi gelirimiz iyi bir İngilizce kursu seçme konusunda işimizi zorlaştırır. Bu bölümde iyi bir İngilizce kursunun nasıl seçilebileceğinden bahsedeceğiz. Sadece yabancı değil, herhangi bir konuda bir eğitim seçerken yapmamız gereken ilk şey eğitmeni tanımaktır. Eğitmenlerin nitelikli olup olmadığına karar vermemiz gerekiyor. Dünyada yüzbinlerce İngilizce öğretmeni var ve bunların çoğu bir metodolojiden uzak şekilde eğitim veriyor. Çünkü bunun eğitimini almamış. İngilizce bilmekle öğretmek arasında ciddi bir fark vardır. Eğer kötü bir İngilizce öğretmeniyle başlarsanız öğrenme süreci sizin için çok zor geçecektir. Enstitü olarak bu konuda çok seçici davrandığımızı ve eğitmenlerin “İngilizce öğretmenliği” bölümünden mezun olmaları şartını koşuyoruz. Bununla birlikte deneyim sahibi olmaları ve öğrencilerin seveceği bir anlatım tarzına sahip olmalarını bekliyoruz. Bu da kaliteli bir İngilizce öğretmeniyle karşılaşacağınız anlamına geliyor.

İkinci olarak kursun nerede olduğu önemlidir. Eğer örgün bir eğitim almak istiyorsanız yani yüz yüze eğitim almak istiyorsanız evinize en yakın olanı tercih etmeniz gerekir.

Eğitimi online olarak almak istiyorsanız bu konu yine önemlidir. Çünkü eğitimin video mu yoksa canlı ders olarak mı yapılacağını öğrenmeniz gerekiyor. Video ve canlı ders teknik açıdan benzer gözükse de öğrenme yönünden önemlidir. Eğer kendinize görevler vererek katılmak istiyorsanız mutlaka canlı ders olanı tercih edin. 

Avantajlısınız: Kurumumuzda İngilizce eğitimleri genellikle canlı ders olarak yapılmaktadır.

Üçüncü olarak ise öğretim yöntemlerine bakmanız gerekiyor. Öğretmen hangi materyalleri kullandığını bilmelisiniz. Kursta doküman, ses ve benzeri aktivitelerin olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. İngilizceyi iyi öğrenmenize yardımcı olacak başka materyallerinde olması gerekir. Enstitü’de yapılan derslerin tamamında interaktif okuma, dinleme, anlama ve konuşma gibi aktiviteler mevcuttur.

Son olarak kurum tarafından ek hizmetler verilip verilmediğini bilmeniz gerekiyor. Enstitü, kurslara katılan öğrencilere belgelendirme hizmeti veriyor ve kurs sonunda öğrenciler bir sertifika alıyor. 

Sonuç olarak tüm faktörleri düşündüğünüzde doğru bir kurum seçmenizde fayda var. İngilizce kursu için birden fazla seçenek ve eğitmenle birlikte katılabileceğiniz onlarca eğitim mevcut.

ingilizce kursları, online ingilizce kursları, ücretsiz ingilizce kursları, ingilizce kursu yorum, 1 günde ingilizce kursu

İngilizce öğrenmenin en etkili yolu nedir?

İngilizce bilen insanlara bunu sorsanız muhtemelen hepsi size bir tavsiye verecektir. Kelime çalış, speaking yap veya yurtdışına git gibi öneriler vereceklerdir. Elbette bunların hepsi kişisel değerlendirmeler ve herkeste aynı şekilde işe yaramayacaktır. Çünkü öğrenme dediğimiz şey herkeste farklı şekilde çalışır ve herkesin öğrenme yöntemi farklıdır. Peki bilim bu konuda ne diyor?

1986’da yapılan bir araştırmaya göre İngilizce öğrenmek pratik yaparak mümkün hale geldiği söyleniyor. Yani öğrendiklerinizi sürekli olarak günlük hayatta kullanmalısınız. 4480 saat pratik yaparak bir dili öğrenebilirsiniz. Anadil seviyesinde konuşmak için 4480 saat pratik yapmalısınız. 240 saatte ise bir yabancı gibi konuşabilirsiniz. 

1973’te yapılan bir araştırmada ise okumanın dinlemeye göre daha dezavantajlı olduğu yönünde. Yani öğrenciler 5 saat okumak yerine 1 saat dinlemesi daha fazla şey öğretecektir. Kelime öğrenmek için kitap, hikaye veya roman okumanın işe yaramadığını göstermiştir. Yani insanlar öğrendikleri kelimenin ½ sini yazarken, ¼’ünü ise konuşurken öğreniyorlar. Sadece konuşmak ve okumak değil, aynı zamanda yazmak gerekiyor.

2000’li yıllarda yapılan bir araştırmada ise ilginç bir şekilde deney yapılmış. Bu kadar uzun süren bir deneyi dil öğrenmek için yapılması anlamsız gelse de çıkan sonuçlar oldukça çarpıcı. Deneye göre İngilizce öğrenen insanlar haftada bir saat radyo dinliyorlar. Diğer grup ise radyoda anlatılan şeylerin metinlerini okudular. Daha sonra her iki gruba da test yapıldı ve ikisinin de okuduğunu anlamalarında bir gelişme olmadığını ortaya çıktı. Dinleme yoluyla öğrenme işe yaradığı bilinse de bu deneyde yeterli olmadığı ortaya çıkmıştır.

Sonuç olarak dil öğrenmenin tek bir yolu yoktur. Bir reçetesi yoktur. Her insana göre farklıdır ve bunu test edebilecek kişi öğrenmek isteyen insanın kendisidir. Bilim bile bu konuda anlamlı ve kesin bir veri ortaya koyamamıştır. İngilizce kursları almadan dil öğrenmeye çalışınca insanlar hayal kırıklığına uğrar ve o dili öğrenme konusunda yanılgıya düşerler. Konuşma yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız İngilizce konuşma kursuna katılmalısınız. Dinleme becerinizi geliştirmek istiyorsanız Podcast dinlemelisiniz. Eğer sıfırdan başlıyorsanız İngilizce A1-A2 kursuna katılmalı ve en baştan disiplinli bir şekilde derslere katılmalısınız.

ingilizce kursları, online ingilizce kursları, ücretsiz ingilizce kursları, ingilizce kursu yorum, 1 günde ingilizce kursu

İngilizce kursuna katılarak en hızlı şekilde nasıl öğrenebilirim?

İngilizce öğrenme konusunda binlerce kitap var ama eminim bu kitapları okumaya kimsenin vakti yok. Maalesef bu kitaplar pek işe yaramıyor çünkü günümüzde insanlar her şeyi en hızlı şekilde öğrenmek istiyor. Bu konuda kurslar ve eğitimler aramaya başlıyorlar ve en hızlı öğretebilecek kursa katılmak istiyorlar. Hızlı öğretmek evet mümkün. Bunun için “Sıfırdan İngilizce Eğitimine” katılabilirsiniz. Çok kısa bir süre içinde İngilizce konuşabilir seviyeye geleceksiniz. Fakat en hızlı İngilizce öğrenme konusuna gelmek gerekirse aşağıdaki tavsiylerimizi dikkate alın.

Bu öneriler bir İngilizce kursuna katılmadan işe yaramayacaktır. İngilizce öğrenme sürecinde aldığınız derslerin yanında öneri olarak uygulamalısınız.

1 - Aksan ve telaffuz konusunda rahat olun.

İngilizce bir kelimeyle karşılaştığınızda ve herkes size bakıyorken o kelimeyi telaffuz etme konusunda çekingen davranmanız mümkün. Çünkü rezil olmaktan korkuyorsunuz. İnsanların sizinle alay edebileceğinden korkuyorsunuz. Ya da yurtdışına tatile gittiğinizde o ülkedeki insanlar telaffuzunuzla ilgili dalga geçtiğinde kendinizi kötü hissediyorsunuz. Bu da öğrenme sürecinde size bir balyoz gibi darbe indiriyor. Öğrenme hevesiniz kaçıyor ve mükemmel olmaya çalışıyorsunuz. Bunu yapmayın. Yanlış telaffuz ettiğinizde insanlara sadece garip geliyor ve gülümsüyorlar. Sizinle dalga geçmiyorlar. Bir Japon’un “Sabah-ı şerifleriniz hayır olsun” dediğinizi düşünsenize. Ne kadar güzel söyleyebilir ki bunu? Elbette yüzümüzde bir gülümseme olacaktır. 

2 - Öğretmen çok önemli

İngilizce tek başına öğrenilebilecek bir şey değil. Öğretmeninizin önerilerini mutlaka dikkate alın. İngilizce kursları ararken çok pahalı ve ücretsiz kurslar olduğunu göreceksiniz. Fakat en pahalı öğretmenle çalıştığınızda daha hızlı öğrenebileceğiniz anlamına gelmeyecektir. Önemli olan öğretmenin önerilerini ne kadar uygulayıp uygulamadığınızdır. Ayrıca burada öğretmenin müfredatı önemlidir. İngilizce A1-A2 eğitimiyle, Sıfırdan İngilizce eğitimi arasında fark var. Ya da Native English Course dersinde de diğerlerine göre farklı yönler var.

Bizim önerimiz Native İngilizce Kursuna katılmanız ve öğrenme hızınızı 3 katına çıkarmanızdır. Sıkı bir çalışmayla Native öğretmenden kolayca öğrenebilirsiniz.

3 - Materyallere dikkat edin.

Dilbilgisi öğrenmek istiyorsanız "The Present Continuous Tense" veya "Present Perfect"  gibi kitapları almanız işe yaramayacaktır. Zaten İngilizce kursunda hocanız size bu konuları öğretecek. Önemli olan kelime kartları ve anlama, dinleme ve konuşma gibi materyallerdir. Ders sayfanızda bulunan bu etkileşimli içerikleri mutlaka uygulayın.

ingilizce kursları, online ingilizce kursları, ücretsiz ingilizce kursları, ingilizce kursu yorum, 1 günde ingilizce kursu

İngilizce kurslarına katıldığımda ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bu oldukça zor bir soru ancak cevaplamak mümkün. İngilizce kursuna katıldığınızda ne öğrenebileceğiniz ders sayfasında yazılıdır ve bunların ne kadar süre anlatılacağı da yazılmaktadır. Fakat öğrenme hızınız bizim kurs programımıza uygun olmayabilir. Ancak tüm bunlara rağmen Enstitü yabancı dil eğitim birimi olarak abonelik sürenizi uzatıyor ve kaynaklara erişiminizi daha uzun yapıyoruz. Böylece öğrenmek için daha fazla zamanınız oluyor.

Daha kısa sürede öğrenmek istiyorsanız elbette başka tavsiyelerimiz var. Bunları uygulayarak İngilizce kurslarıyla daha kısa sürede öğrenmeniz mümkün. Aşağıda amacınıza göre İngilizceyi ne kadar sürede öğrenebileceğinizi açıkladık.

1 - Eğer amacınız yurtdışına çıktığınızda temel ihtiyaçlarınızı giderebilecek seviyeye gelmek ve insanlara basit şekilde konuşmaksa bu mümkün. Herhangi bir İngilizce kursumuza katılarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Bir ay ya da daha kısa sürebilir.
2 - Amacınız akademik bir İngilizce ise bu yaklaşık 1,5 yıl sürer. 1,5 yıl sıkı bir çalışmayla akademik makaleleri okuyabilir hale gelebilirsiniz. 
3 - Turist rehberliği yapmak istiyorsanız 3 ayda bu seviyeye gelebilirsiniz.
4 - Anadili İngilizce olan biri gibi konuşmak istiyorsanız 2 yılı bulabilir.

Eğer başlangıç seviyesindeyseniz yani hiç İngilizce bilmiyorsanız mutlaka A1 seviyesiyle başlayın. Hiç kimse A1 seviyesinde olduğunu kabul etmez ama aşağıdaki konular A1-A2 seviyesinin konuları. Aşağıdaki konuları bilip bilmediğinizi hemen gözden geçirin. 

Verb to Be, Possesive Adjectives, Personal Information Verbs Have/Like/Live/Go, The Family
Present Simple, Jobs, What time is it? Adverbs of Frequency, There is/are, Some / any / a lot of
This / That / These / Those, Can - Can’t, Past Simple, was / were / could
Time Expressions, Adverbs, Countable / Uncountable Nouns, How much / How many
Comparative Adjectives, Superlative Adjectives, Markets, Towns and Countries, Directions

Eğer İngilizce dil seviyeniz A2’nin altındaysa “Sıfırdan İngilizce Eğitimi” sizin için faydalı olacaktır.

“Ben zaten İngilizce biliyorum, bende Speaking yok” diyorsanız “İngilizce Konuşma Kursuna” katılmanızı öneririz.

Eğer işiniz gereği İngilizce konuşulan bir işletmede çalışıyorsanız “İş İngilizcesi Kursuna” katılmanız gerekiyor.
        
İngilizcenin her gün kullanıldığı bir şirkette çalışıyorsanız neden İş İngilizcesi kursuna katılmıyorsunuz?

Eğitmeniniz zaten size eğitim sürecince rehberlik edecek ve sorularınıza yanıt verecektir. Eğitim satın almadan önce mutlaka eğitmeninize danışın.

ingilizce kursları, online ingilizce kursları, ücretsiz ingilizce kursları, ingilizce kursu yorum, 1 günde ingilizce kursu

Ücretsiz İngilizce Kurslarıyla Ne Öğrenebilirim?

Ücretsiz kurslar “ücretsiz” olduğu için size basit gelmesin. 2 bin liralık bir eğitimden pek farklı değildir. Bu dersler demo dersler de değil. Sadece maliyeti daha az. Örneğin İngilizce A1-A2 dersine katıldığınızı düşünelim. Canlı derslere katılırsınız ve eğitmene sorularınızı sorabilirsiniz. Örgün İngilizce kurslarına gitmiş olsanız bunun yanında Speaking ve Dinleme gibi aktivitelerde yine eğitmen eşliğinde yapacaksınız. Kurum olarak bunları ortadan kaldırıp Konuşma ve Dinleme gibi aktiviteleri yapay zeka yardımıyla yapıyoruz. Yapay zeka sizi dinliyor ve ne söylediğinizi anlamaya çalışıyor. Daha sonra telaffuzunuzu kontrol edip sizi doğru veya yanlış olduğu konusunda uyarıyor. Bunu da 24 saat boyunca sınırsız şekilde yapabilirsiniz. Eğer bunu bir eğitmenle yapacak olsanız bir süre sonra bu mümkün olmayacak çünkü eğitmenin size ayıracağı vakit sınırlı. İngilizce kurslarımızda kullandığımız yapay zeka sistemimiz tüm bu engelleri ortadan kaldırıyor.

Canlı dersler 60 dakika sürer ve haftada 5 canlı derse girersiniz. Bu süreçte İngilizce öğretmeninden öğreneceğiniz çok şey var. Elbette uymanız gereken bazı başka kurallar da var. Her şeyden önce dersten sonra mutlaka tekrar yapın. Altyazılı ve altyazısız film izleyin. Testleri ve deneme sınavlarını çözün.

Fakat bu kesinlikle eğlenceli olmak zorunda. Eğer eğlencenizi kaybederseniz dil öğrenmek size acı verir. Böylece öğrenme sürecinizi de sekteye uğratırsınız. Dil öğrenirken eğlenmeye çalışın.

İngilizce öğrenmenin faydaları nelerdir?

Bu sayfaya geldiğine göre İngilizce kursuna ihtiyacın var :) Her şeyden önce İngilizce öğrenmek bir kültürdür. Entellektüel bir sermayedir. Dünyanın en zengini bile olsanız entellektüel sermayeniz yoksa insanlar sizi sevmeyecektir. Neyse bu başka bir konu :) 

Yurtdışına seyahat ettiğinizde oradaki insanlarla İngilizce selamlaşmak, sohbet etmek ve yolda gördüğünüz insanlarla konuşmak seyahate anlam katacaktır. Aksi halde kimseyle konuşmadan sokaklarında gezip geri dönmek seyahat değil, gezi olacaktır.

Ya da bir iş başvurusu yaptığınızda İngilizce bilmenizi isteyecekler. İngilizce kursu sertifikanızla bu yeterliliği ispatlayabilirsiniz. 

Dünya vatandaşı olursunuz. Şu anda dünya çapında 2 milyar insan İngilizce konuşuyor. Ama bu resmi rakamdır. Resmi olmayan rakamlara göre bu sayı çok daha fazla. Örneğin Filipinler’de İngilizce konuşulduğunu biliyoruz ama İngilizce Filipin’in resmi dili değildir. Bu durum Singapur ve Hong-Kong gibi bölgelerde de geçerlidir.

Devamını Gör..