AnasayfaOnline EğitimlerÇağrı Merkezi Eğitimleri

Çağrı Merkezi Eğitimleri

Seçkin bir müşteri temsilcisi olmak isteyenlerin alması gereken eğitimler.

Gün boyu sürekli istekleri olan veya öfkeli müşterilerle uğraşmak hiç de kolay değildir. Ama çağrı merkezi uzmanıysanız sürekli talep bombardımanına tutulacaksınız. Eğer bu mesleğe gönül vermiş bir çağrı merkezi çalışanı olursanız harika işler başarabilirsiniz.

Eğer çağrı merkezi alanında çalışmak ve uzmanlaşmak konusunda kararlıysanız Enstitü’de yer alan çağrı merkezi eğitimlerine katılabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Alanında Kariyer Yapmak

Çağrı merkezinde çalışırken tutumunuz çok önemlidir. İş hakkında sızlanmak yerine bu işi en iyi şekilde yapmayı hedeflemelisiniz. Zor zamanlarda olumlu ve profesyonel bir tutum geliştirmelisiniz. Zor müşterilerle uğraşırken bazen değil, çoğu zaman duygularınızı bastırmanız gerekecek. 

Tartışmalardan ve kavgalardan uzak durmalısınız. Sorunlu bir müşteriyle uğraşırken işinizden olmamaya özen göstermelisiniz. Zor müşterilerle başa çıkabilmenin bazı yöntemleri var. Bunları çağrı merkezi eğitimlerinde öğreneceksiniz. Örnek olarak tartışma ortamından kaçınabilmek için telefonu kapatıp yeniden müşteriyi ararsanız müşterinin tavrının biraz daha yumuşadığını göreceksiniz.

Müşterilerle olumsuz bir tavır içerisinde olmaktansa başka bir seçeneğiniz mutlaka olmalı. Ancak elbette başka bir çarenizin olmadığı zamanlar da olacak. Çağrı merkezleri bir işletmeye bağlı olduğu gibi dışarıdan da hizmet sağlanabilir. Bu nedenle herhangi bir işletmenin sorumluluğunda çağrı merkezi çalışanı olarak görev alıyorsanız müşterilere karşı kaba davranmaktan kesinlikle kaçınmanız gerekiyor. Bu işletmenin itibarını zedeler ve bunu sürdürürseniz işinizden olabilirsiniz.

Çağrı Merkezinde Çalışmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Çağrı merkezlerinde çalışmak bir gönül işidir. Çünkü hem duygularınızı kontrol etmek hem de sorunları çözebilmek için insiyatif almak zorunda kalabilirsiniz. Eğer gerçekten kararlıysanız çağrı merkezi alanında çalışmak size iş hayatınızdan edindiğiniz deneyimler doğrultusunda sosyal hayatınızda da iletişimle ilgili çok katkısı olacaktır.

Bir çağrı merkezi çalışanı olacaksanız her şeyin üzerinde kontrol sağlayabileceğiniz kısa vadeli çözümler üretebilmeyi öğrenmelisiniz. Uzun vadeli veya süreçleri uzun olan çözüm yöntemleri işinize yaramayacaktır. Yani müşterinin bir talebi olduğunda bunu kısa süre içerisinde çözmelisiniz. Çağrı merkezinde çalışmak ciddi bir disiplin gerektirir. 

Çağrı merkezi alanında çalışıyorsanız gerçekten yorulacağınızı bilmelisiniz. Freelance olarak da bu işi yapacak olabilirsiniz. O yüzden iyice dinlenmeli ve kendinize de vakit ayırmalısınız. Çağrı merkezi çalışanları zamanla yarışırken aynı zamanda sorunların da üstesinden gelebilmek için çok fazla efor sarf ederler.

Çağrı Merkezi Eğitimlerinde  Neler Öğreneceksiniz?

Müşterilerle ilgilenirken hızlı hareket etmek ve elinizdeki görevlere odaklanmanız çok önemli. Çağrı merkezi eğitimlerinde müşteri tiplerini, çağrılara en doğru şekilde nasıl yanıt verileceğiniz anlayacağınız birçok konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Çoklu görev yapabiliyorsanız bu harika bir şey. Yalnızca bir şeyi yapmak gerektiğinde o işe dikkatlice odaklanın. Çünkü daha sonrasında düzeltmek için bir işi on iş yüküne dönüştürebilirsiniz. Elinizdeki göreve, kendi performansınızın ve verimliliğinizin en maksimum olduğu derecede odaklanmalısınız. Becerileriniz ne kadar fazla olursa olsun, çağrı merkezinde çalışırken işvereniniz veya takım lideriniz size atanan görevlerin tamamlanmasını bekler. 

Stres ve stresle başa çıkmayı öğreneceksiniz. Çağrı merkezi eğitimlerinde çalışmak gerçekten stresli bir iş olsa da size oldukça fazla kazanımları olacaktır. Eğer gerçekten yardımsever bir kişiliğiniz varsa çağrı merkezi işleri sizin için hiç de zor olmayacak. Çünkü çağrı merkezinde görev almak sırf para kazanmak için katlanılabilecek bir iş değildir. Genelde mülakatlar da dayanıklılığınızı ölçmek üzere yapılır. Çağrı merkezlerindeki eğitimlere ücretsiz bir şekilde katılabilir ve en azından işleyiş hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Çağrı merkezi eğitimleri, çağrı merkezi pozisyonları için sizi hazırlayacaktır. 

Çağrı merkezi alanında normal bir çalışan olarak devam edebileceğiniz gibi yükselmeyi ve çağrı merkezi takım liderliği konusunda da kendinizi geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Çağrı merkezi eğitimleri sayesinde birçok konuda fikir sahibi olacaksınız. Çağrı merkezi alanında uzmanlaşmak konusunda bütün eğitimleri Enstitü’de bulabilirsiniz. 

Çağrı merkezi eğitimleri sayesinde proaktif bir çalışan olmayı başarabileceksiniz. Aynı zamanda çağrı merkezi eğitimlerinden aldığınız sertifikaları kurumlara beyan ettiğinizde çalışma alanınızda fark edilir bir değeriniz olacaktır. Eğer mevcut işte çalışıyorsanız gelecekteki terfiler ve hatta maaş zamları konusunda oldukça işinize yarayacaktır. Aynı zamanda uzmanlaşmak için ihtiyacınız olan bilgileri size verecek olan çağrı merkezi eğitimleri sayesinde işlerinizi daha hızlı ve profesyonel bir şekilde yapabileceksiniz.

Çağrı merkezi alanında bir iş yaparken zamanla yarıştığınız için, yetişmediği durumda bahaneler üretmek sizi hedeflerinize ulaşmak konusunda zorluklarla baş başa bırakır. Asla pes etmeden devam etmek ve işleri yetiştirmek konusunda umudunuzu kaybetmeden hareket etmek için çağrı merkezi eğitimleri tam size göre. Uzmanından işin tekniklerini öğreneceksiniz.

Çağrı merkezi eğitimleri size maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak için yetkinlikler kazandırır. Bir müşteriyi ikna ve memnun etmenin birçok yolunu çağrı merkezi eğitimleri sayesinde ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Sürekli gülümsediğiniz ve profesyonelleştiğiniz çağrı merkezi işini almak istiyorsanız hemen çağrı merkezi eğitimlerine katılın ve hayalinizdeki mesleği yapın.

Devamını göster

Çağrı Merkezi Eğitimleri İle İlgili Sık Sorulan Sorular