Yasemin Nasır Erbek

Editor - Author

She is a graduate of Uludag University, Department of Economics.

It is equally exciting to be involved in a story that has been written as much as writing a story. It is the greatest happiness to know that real lives will take pleasure, pleasure and lessons from this while you experience pain, love and struggle in the lives you create from nothing…". continues.

She has done more than a hundred studies as an editor, proofreader and writer coach. He has five published works.

Published Works:

  • 365 DAYS WITH ATATÜRK: A compilation book that can be read by everyone from seven to seventy
  • CLOUD LOAD: A story that should be read by adults as well as children, about our hero, who is dealing with growth problems, and his friendships with his specially trained sibling.
  • There is Divorce at Dinner: Every marriage is wanted to last forever, but sometimes it needs to end for new beginnings.
  • PUPPERTOON- WALKING TOMORROW: Detective, love, adventure
  • REMAINS OF THE PAST: The experiences, new friendships, new loves of people who came together in the therapy group to get rid of the burdens they decided to leave in the past.
Evaluations(56)
Average Rating 4,9
Berfin Aslı Özen
Berfin Aslı Özen
11 June 2021
5.0

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi dersleri oldukça verimli geçti. Kendi adıma teşekkür ederim hocamıza.

Müzeyyen  İzmirli
Müzeyyen İzmirli
01 May 2021
5.0

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi benim için gerçekten de ufuk açıcı bir deneyim oldu. Teşekkürler Yasemin Hanım.

Neşe Atacı
Neşe Atacı
23 April 2021
5.0

Yasemin Hoca'yla Kitap Editörlüğü eğitiminde tanıştım. İki hafta nasıl geçti anlamadım. Kendisinden Editörlük ile ilgili çok şey öğrendim. Emekleri için sonsuz teşekkürler.

Elif Bahar
18 April 2021
5.0

Yasemin Hanım'ın Yaratıcı Yazarlık ve Editörlük kurslarına katıldım. Dersler çok keyifli ve verimli geçiyor. Çok şey öğrendim. Kendisine teşekkür ediyorum.

Gülşah çakmak
Gülşah Çakmak
18 April 2021
5.0

Yasemin hocadan aldığım eğitim bana çok şey kattı. Yazmak her zaman hayatımın içinde olan bir şeydi ve bunu daha düzenli hale sokmamı sağlayan bu eğitimler oldu. İçinizde yazmaya dair bir tutku varsa ya da yazarlık, editörlük nasıl bir şeydir diye merak ediyorsanız muhakkak Yasemin hocanın atölyelerine katılmalısınız. Hem kendinizi hem de bir kurgunun nasıl yazılacağını keşfedeceksiniz.