Esmanur Bayar

Instructor

She worked as an interactive designer for interactive VR games, 3D modeling and interface designer in the R&D company of YTU technopark. She advanced his career in motion graphics and 3D character animation. She worked on motion graphics videos, character animation and 3D modeling in the sector. She taught cartoons and animation, maya, after effects, storyboard, tv graphics as a trainer for four years. Personal studies; Video installation work was exhibited at the 2015 design biennial. In 2018, he made his own short animated film with the Animators Association. Programs used and taught; Maya, mudbox, substance painter, photoshop, marvelous designer, arnold, after effects, premiere pro. Since 2019, she has been involved in the Computer Aided Design and Animation Program in the academic staff of Istinye University.

Evaluations(3)
Average Rating 5,0
İbrahim Halil Türkoğlu
17 April 2021
5.0

Teşekkürler Hocam... :)

Pelin Atacan
12 December 2020
5.0

After Effects programıyla ilgili hiç bir şey uygulayamıyorken 5 günlük canlı eğitimine dahil oldum ve bu 5 gün 5 saatte harika düzenlenmiş bir eğitim akışıyla şuan bir çok şeye hakim duruma geldim. Kendisine çok teşekkür ederim.

Ayşegül Culha
03 May 2020
5.0

adobe un programlarını öğrenme yolunda ilk adımı after effects öğreneek başladım.keyifli bir eğitimdi.İleri seviyelerinde umarım tekrar görüşürüz.