Dr. Burcu Yiğit

Instructor

After the Department of Business Administration at Yıldız Technical University, she took theater, diction, body language, trainer's training and various other trainings. SheS played on a contract basis in the children's game. She completed his doctorate in Business Management (Management Organization and Organizational Behavior) at Yıldız Technical University. Since 2013, she has been teaching presentation techniques, art of speech and diction, body language and effective communication techniques at universities. She is fluent in French and English and a beginner's level of Spanish. It provides personalized and corporate trainings and consultancy, and participates in seminars open to general participation. At the same time, she continues to work on scientific academic publications.

Evaluations(28)
Average Rating 5,0
Ayla Sürücü
Ayla Sürücü
18 June 2021
5.0

Burcu hocamın pozitif kişiliği ile çok güzel bir ders süreci yaşadım. Herkese tavsiye ediyorum. Somurtkan dünyada nefes aldıran bir performans yaşattığı için teşekkür ediyorum.

Serkan Karabıyık
Serkan Karabıyık
30 April 2021
5.0

Burcu Yiğit'in interaktif ortamı iyi değerlendiren, çok etkili ve pozitif bir anlatımı var. Anlatımı ve sunumu eğlenceli ve başarılı çok teşekkürler Burcu Hanım...

Esma Sultan Çağman
23 April 2021
5.0

Çok enerjik, pozitif bir eğitmen 1 hafta hemen bitti. Harikasınız. :)

Yağmur Ohri
10 April 2021
5.0

Burcu hocanın derslerini hiç sıkılmadan dinliyorum. Enerjisi o kadar güzel ki derslerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi hocalardan birisi.

Sinan Sivri
31 January 2021
5.0

Burcu Hoca, gerçekten işini severek yapan bir eğitmen. Eğitim esnasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız ve kendi kendinize bir sonraki eğitim saatine ne kadar çok zaman var diye serzenişte bulunacağınız, gelecek eğitim saatini size iple çektirecek bir eğitim serüvenine hazırlıklı olun.