AnasayfaBlogYabancı Dil Öğrenmek Neden Önemli?
Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Öğrenmek Neden Önemli?

07 Ekim 2019
Yabancı Dil Öğrenmek Neden Önemli?

Yabancı dil öğrenmek yaşadığımız çağda bir seçenek veya hobi olmaktan çıkıp bir gereklilik haline gelmiştir. Dil demek insan demektir. Globalleşen dünyamızda dil bilmek her zaman bir adım önde olmak demektir. 

Kendini Geliştirmek

Bunların yanında kendini geliştirmek yeni kültür öğrenmek, yeni insanlar tanımak ve onların dünyasına bilmediğin bir dünyaya adım atmak demektir. Bununla birlikte yabancı dil öğrenimi size bir farklılık katacaktır. 

Yabancı dil öğrenimi ne fayda sağlar?

Yabancı dil öğrenmenin en önemli noktası kendinizi keşfeder, çok yönlü düşünür ve kendinizi daha iyi ifade etmeye başlarsınız.  Aynı zamanda daha hızlı öğrendiğinizi ve daha yaratıcı olmaya başladığınızı görürsünüz. Tüm bunlara sahip olmak da sizi nitelikli biri haline getirecektir. Yabancı dil artık günümüzde her yerde karşımıza çıkmaktadır.

Yabancı dil öğrenmek istediğinizde karşınızda bir sürü seçenek olur. Filmler, müzikler, kitaplar, dergiler hatta oyunlar. Bunlardan faydalanarak kendinizi geliştirebilir ve profesyonel eğitiminize katkı sağlayabilirsiniz. Dil öğrenmeye hevesli tabir-i caizse dil öğrenmeye açsanız, kat edebileceğiniz yolları hayal edemezsiniz. Yabancı dil öğrenmek bir bakıma kendinizin neler yapabileceğinizi öğrenmenizdir.

İnsanlarla İletişim

Yabancı dil öğrenmek size bambaşka dünyaların kapısını açar. Yurt dışına çıktığınızda oradaki insanlarla iletişim kurmak zorunda kalabilirsiniz. Şöyle düşünün, dil bilmeden mi gitmek isterdiniz yoksa o dili özümseyip, bilerek mi gitmek isterdiniz? Bilmeden gitmek size ne kazandırır ve bilerek gitmek size ne kazandırır? Dil bilmek ufkunuzu geliştireceği için hayata bakış açınızı da o dili bilen insanlara karşı bakış açınızı da değişecektir çünkü bir bakıma onların dilini bilmek demek, kültürlerini, sanatlarını, yaşayış tarzlarını da bilmek demektir. 

Yabancı dil öğrenmek kendinize yapacağınız en önemli yatırımlardan biridir. Çünkü dil öğrendikçe düşünce yapınız değişip genişleyecek, ön yargılarınızdan kurtulacaksınız, vizyonunuz zenginleşip büyüyecektir. Diğer bir deyişle, yabancı dil bilmek veya öğrenmeye çalışmak sizi konfor alanınızdan dışarı çıkarmak demektir denilebilir, çünkü kendi ana dilinizde içgüdüsel olarak yaşadıklarınızı başka bir dilde de yaşamaya çalışırsınız ve bu da sizi yaptığınız ve okuduğunuz her şeye farklı bakış açıları kazandırır. 

Size Özgüven Kazandırır

Tek bir pencereden değil de daha geniş bir pencereden bakmayı öğrenirsiniz. Dahası yabancı dil öğrenmek ana dilinize de güçlenir, kelime hazneniz büyümeye başlar. Özgüveniniz gelişir çünkü bir dil öğrenmek bir başarıdır. Siz bir şeyler başardığınızı gördüğünüzde kendinize olan güveniniz daha da artacaktır. Bunlarla beraber alacağınız yabancı dil eğitimleri hem günlük hem de iş hayatınıza çok büyük katkı sağlar.

Yabancı dil eğitimi nereden alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü İngilizce Eğitimi başta olmak üzere farklı seçeneklerde sertifika destekli online eğitimler veriyor. Herhangi bir bölümü İngilizce okuduğunuzda bu size çok iyi iş kapıları açacaktır çünkü artık günümüzde işverenler yabancı dil bilen insanlar almaya başlarlar çünkü artık çağımız bunu gerektiriyor. Yabancı dil öğrenmek demek daha fazla insanla iletişim kurmak ve anlaşmak demektir. İş alanında dilinizi bir üst seviyeye çıkardığınızda yurt dışına açılmanız kaçınılmaz olacaktır. 

Yeni İnsanlar

Yeni bir dil yeni insanlar tanımak, yeni arkadaşlıklar edinmektir. Yabancı dil öğrenmek, yeni tecrübe ve deneyim demektir çünkü daha önce içinde olmadığınız bir dünyanın dilini bilerek daha önce yaşamadığınız deneyimleri yaşamak ufkunuzu genişletmek demektir. Yabancı dil öğrenmek sanılanın aksine zor bir iş değildir önemli olan istemektir ve gerektiği kadar zaman ve emek harcanması gerektiğini bilmek de önemlidir. 

Öğrenme sürecinde hayatınızda söz konusu dil yer etmeye başladıysa tabir-i caizse rüyalarınızı bile o dilde görüyorsanız ve o dilin edebiyat eserini okuyabilecek seviyeye geldiyseniz o dilin içine girdiniz ve elinizde artık muhteşem bir hazine tutuyorsunuz demektir. Yabancı dil öğrenmek bu yüzden önemlidir. Siz de bir adım atarak bu deneyimleri yaşayabilir ve yeni ufuklara yelken açabilirsiniz.

Yazar: Melda Güler

online eğitim online eğitimler yabancı dil yabancı dil eğitimleri yabancı dil öğrenmek ingilizce
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Yabancı Dil Öğrenmek
Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Öğrenmek

29 Nisan 2019
Yabancı Dil Öğrenmek Zorunluluk Mudur?
Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Öğrenmek Zorunluluk Mudur?

30 Temmuz 2019
Yabancı Dil Öğrenmek Neden Önemli?
Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Öğrenmek Neden Önemli?

07 Ekim 2019
Kısa Yoldan Yabancı Dil Öğrenmek
Yabancı Dil Eğitimi

Kısa Yoldan Yabancı Dil Öğrenmek

17 Eylül 2019
Rusça Eğitimi - Kursu (A1-A2)
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
550229
Korece Eğitimi
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Asuhan TurhalAsuhan Turhal
750229