AnasayfaBlogİş Aramak İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar
İş Arama

İş Aramak İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar

09 Mart 2018
Takım elbiseli ve kravatlı bir adam yuvarlak bir masa üzerinde dizüstü bilgisayar kullanıyor. Yüzü yakın plandadır ve dikkatle dizüstü bilgisayarın ekranına bakmaktadır. Dizüstü bilgisayarın etrafı bulanık beyaz bir kupa ve seçilmesi zor yeşil bir nesneyle çevrili. Gıcır gıcır beyaz bir gömlek giyen adamın yüz hatları keskin ve nettir. Odaklanmış ve kararlı görünüyor.
Uygulama İsmiÖzelliklerDezavantajlar
IndeedÖzgeçmiş yükleme ve başvuru yapma olanağı sunar, kitlesel masaüstü iş ilanlarının en iyi uygulamasıdır.Bazı iş pozisyonlarına başvurabilmeniz için ön yazı ve portföy gibi bilgileri doldurmanız gerekiyor.
Good.Coİş arayışınızı kişiliğinize ve iş stilinize göre ayarlar, kişisel testlerle kendinizi keşfetmenizi sağlar.Bu uygulama üzerinden doğrudan iş başvurusu yapamazsınız, ana iş ilanlarına yönlendirilirsiniz.
Jobs in İstanbulBeceri ve deneyimlerinize uygun iş tekliflerinde bulunur, mobil bir platform üzerinden çalışır.Uygulama hala gelişme aşamasında, bu nedenle Indeed veya Monster gibi sitelerdekine benzer bir iş derinliği sunmaz.
GlassdoorŞirketler hakkında mevcut ve eski çalışanlardan bilgi sağlar, binlerce güncel iş ilanına erişim sunar.Mobil cihazdan başvuru yapmak zor ve kullanımı biraz karmaşık olabilir.
SnagAJobSaatlik çalışanlar için uygundur, kolay bir iş başvurusu süreci sunar, bölgenizdeki saatlik pozisyonları sunar.Bazı işler daha uzun başvuru süreçleri gerektiriyor ve beceri eksikliği ve maaşlı pozisyonlar sınırlıdır.
Simply HiredFarklı iş alanlarında çok sayıda ilan sunar, kolay kullanımlı bir mobil arayüzü vardır.İş ilanları listesinin taraması biraz zor olabilir.

meşgulsünüz, hayatınız çok hareketli, iş aramak için çok vaktiniz yok ve siz iş aramak için bilgisayarınızı kullanmak veya onunla mahsur kalmak istemiyorsunuz. öyle olmasına gerek yok. hayattaki her diğer şey gibi, iş aramak da artık mobil ve bunu her an gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulamalar Ne İşe Yarar?

İş arayanları uygun pozisyonlarla buluşturan uygulamalardan bir tanesiyle yapamayacağınız çok şey yok. Bazen elverişsiz olsa da, başvuru sürecinin çoğunu telefonunuz veya tabletinizden gerçekleştirebilirsiniz. Yine de, bilgisayar kullanmadan iş arayabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Bir adım daha ileri gidelim, bazı uygulamalar sizin için uygun olan işleri profilinize eşleştiriyor ve size zaman kazandırıyor. İş arayanlar iş arama sürecini hızlandırmak için hangi uygulamaları kullanmalı? Hem iOS hem de Android cihazlarında seçim yapıp kullanabileceğiniz birçok uygulama var, ben de bu bütün uygulamaları bilen birine gittim. İş arayışınızı kolaylaştırmak için tasarlanan iş-eşleştirme uygulaması Switch kurucusu ve CEO’su Yarden Tadmor iş arayanlar için yedi ücretsiz mobil iş uygulamaları hakkında bilgilerini paylaşıyor.

Türkiye de ve Yurtdışında İş Arama Sürecinizi Hızlandırmanıza Yarayacak 7 Ücretsiz Mobil Uygulama

Aşağıdaki listede Türkiye de sınırlı şekilde faaliyet gösteren ve hepimizin bildiği iki internet sitesini eklemedim. Daha çok uluslararası faaliyet gösteren çok uluslu uygulamaları anlatmak istedim. Hatta bu listede LinkedIn sitesine bile yer vermedim :) Biraz önce de söylediğim gibi; bilmediğimiz sitelere değinmek daha faydalı olacağını düşündüm. Eleştirirken bunu da göz önünde bulundurmanızı rica ederim.

Hangi Uygulamalardan Faydalanmak Mümkün?

Indeed

Indeed, kitlesel masaüstü iş ilanlarının en iyi uygulamasıdır. Indeed, CareerBuilder, Monster ve LinkedIn, hepsi benzer özellik ve içerikleri sunar, yani bir tanesini seçecekseniz, en kapsamlı olanı seçin. Indeed sizin özgeçmişinizi yüklemenize ve kolay bir şekilde başvurmanıza olanak sağlıyor. Bu uygulama masaüstü platformun bir mobil uzantısından daha fazlası gibi hissettiriyor. Aramaya-dayalı, bu şekilde pasif olarak yeni pozisyonları geçmeyi zorlaştırıyor. Uygulama aynı zamanda bazı pozisyonlara başvurabilmeniz için ön yazı, portföy ve örnekler gibi bazı iş ile alakalı bilgileri doldurmanızı gerektiriyor. Elle tutulan bir cihazdan yaptığınızda bunların hepsi biraz stresli olabilir.

Good.Co

İş arama bir iş keşfi olduğunda Good.Co bu gerçeğin kullanışlı bir hatırlatıcısı. Uygulama kullanıcıları sadece banka hesaplarına değil aynı zamanda kendi iyiliklerine de yarar sağlayacak şirket ve kariyerler buluyorlar. Güçlü Yanlarınız Nelerdir, Diğerlerinin Arasından Nasıl Göze Çarparsınız gibi kişisel testler ile, Good.Co kendiniz hakkınızda detaylı iç görüleri ortaya çıkarıyor ve sizin kişiliğinize ve iş stilinize uyan şirket ve işler öneriyor. Uygulama dahilinde bu işlere başvuramazsınız, onun yerine sürecin bir parçası olarak ana iş ilanlarına yönlendirilirsiniz.

Jobs in İstanbul

Yeni bir pazar yeri çeşidi- mobil, ikna edici ve kullanması kolay.  İş arama cephanenizdeki çevik ve duyarlı bir silah, beceri ve deneyiminize göre size işler sunuyor ve bir mobil araçla işlere başvurmanızı sağlıyor. Profesyonel profilinizi sosyal medyanızdan hızlı bir şekilde aktarın ve kendi temponuzda araştırın ve başvurun ve kimliğiniz sadece bir işverenle eşleştikten sonra görülsün. Büyük iş ilanları mobil uygulamalarının aksine, Tamamen mobil ve bu yüzden başvurmanızdan önce bir web hesabınızın olmasına ihtiyaç duymuyor. Kötü tarafı mı? Uygulama daha ilk aşamalarında, Indeed veya Monster gibi sitelerde bulabileceğiniz işlerin derinliğini taşımıyor.

Glassdoor

Glassdoor mobil kullanıcıların güncel olan binlerce iş listesine ulaşmasını sağlarken aynı zamanda mevcut ve önceki çalışanlardan da birinci ağızdan şirket hakkında bilgi almalarını sağlıyor. Uygulama farklı kategorilere ayrılmış durumda- işler, şirketler, maaşlar ve mülakatlar- ve dolaşması biraz yorucu olabilir. Glassdoor masaüstü deneyimi gibi, şirket görüşleri ve çalışan görüşleri buradaki gözde şeyler. Mobil cihazınızla başvuru mu yapacaksınız? Pek sanmıyorum.

SnagAJob

Saatlik çalışanlar için prömiyer mobil iş uygulaması, SnagAJob maaşsız iş gücünün hızlı hareket etmesi gerektiğinin farkında. Sosyal profilinizi Facebook veya Google’dan aktardıktan sonra ve kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra, bölgenizdeki saatlik pozisyonları araştırın ve bir tıkla başvurun. Takvim (part-time, dönemsel, yaz işleri) ve İş Tipi (otomotiv, yapı, yemek & restoran) ve Uzaklığı filtreleyin. Bu uygulama aynı zamanda şirketin konumunu gösteren kullanışlı bir haritaya sahip. Dezavantajı? SnagAJob’ta bir tıklama ile başvurulabilecek birçok iş var ama bazıları daha uzun başvuru süreçleri içeriyor ve beceri eksikliği ve maaşlı pozisyonlar limitli.

Simply Hired

Başka bir iş kaynağı, Simply Hired devamlı gelişen bir mobil uygulama arayüzüne sahip. Son zamanlarda, sonsuz iş listesi tıklamasının ağırlığını biraz azaltmak için iş arayanların gün ve alaka açısından iş aramalarını yapabilecekleri özellikler eklediler. Ana sayfanız son aramalarınızı içeriyor ve işleri kaydetmek ve paylaşmak da çok kolay. Diğer arama uygulamaları gibi Simply Hired’ın da bir ayağı masaüstünde ve diğeri mobilde. Örneğin, bazı işler tek-tık mobil başvurulara izin veriyor ama bazıları özgeçmiş ve ön yazı gerektiriyor. Uygulama hala aramaya dayalı, adaylara sunmaktansa onların işleri aramasını gerektiriyor ve kullanıcı deneyimi masaüstünün mobile göre küçültülmüş bir platformu gibi hissettirebilir.

cPro Craigslist Free Client

Craigslist kısa ve uzun dönemli iş bulmak için ilk yerlerden biri olarak övgüyü hak ediyor. Günümüzde, belirli bir işveren ve çalışan tipi için hayati bir pazar olarak yerini koruyor. Mobil müşteri deneyimi masaüstü deneyiminin etkin bir şekilde uzantısı. Uygulamayı açın, tercihlerinizi girin ve bağlantılardan tam zamanlı pozisyonlara saniyeler içinde ulaşın. Beğendiğiniz bir tanım mı var? Maalesef uygulama aracılığıyla başvuramıyorsunuz ama müşteri arama, mesaj veya e-posta gibi seçenekler sunarak bunu basit bir hale getiriyor. Aynı zamanda beğendiğiniz işleri favorilerinize alabilir ve bir arkadaşla paylaşabilirsiniz. Uygulama çok mükemmel değil, özgeçmişinizi, ön yazınızı ve çalıştığınız yerleri girmenizi istiyor ve bunları e-posta olarak atmanızı gerektiriyor. Bununla birlikte, müşteri zeki, hızlı ve genelde başka bir yerde bulamayacağınız  kurumsal olmayan kısa süreli iş tiplerini sunuyor.

Indeed, Özgeçmiş yükleme ve başvuru yapma olanağı sunar, kitlesel masaüstü iş ilanlarının en iyi uygulamasıdır, Bazı iş pozisyonlarına başvurabilmeniz için ön yazı ve portföy gibi bilgileri doldurmanız gerekiyor, GoodCo, İş arayışınızı kişiliğinize ve iş stilinize göre ayarlar, kişisel testlerle kendinizi keşfetmenizi sağlar, Bu uygulama üzerinden doğrudan iş başvurusu yapamazsınız, ana iş ilanlarına yönlendirilirsiniz, Jobs in İstanbul, Beceri ve deneyimlerinize uygun iş tekliflerinde bulunur, mobil bir platform üzerinden çalışır, Uygulama hala gelişme aşamasında, bu nedenle Indeed veya Monster gibi sitelerdekine benzer bir iş derinliği sunmaz, Glassdoor, Şirketler hakkında mevcut ve eski çalışanlardan bilgi sağlar, binlerce güncel iş ilanına erişim sunar, Mobil cihazdan başvuru yapmak zor ve kullanımı biraz karmaşık olabilir, SnagAJob, Saatlik çalışanlar için uygundur, kolay bir iş başvurusu süreci sunar, bölgenizdeki saatlik pozisyonları sunar, Bazı işler daha uzun başvuru süreçleri gerektiriyor ve beceri eksikliği ve maaşlı pozisyonlar sınırlıdır, Simply Hired, Farklı iş alanlarında çok sayıda ilan sunar, kolay kullanımlı bir mobil arayüzü vardır, İş ilanları listesinin taraması biraz zor olabilir
İş Aramak İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar
Genç bir kadın yakın plan bir portrede görülüyor. Açık tenli, yüksek elmacık kemikli ve belirgin bir çene hattına sahip. Gözleri parlak ve büyüleyici, uzun kirpikleri ve kapakların etrafındaki hafif gölgesi var. Dudakları dolgun ve açık pembe bir renge boyanmış. Saçları koyu kahverengi ve yüzünün etrafına yumuşak dalgalar halinde dökülüyor. Güzelliği yayan kendinden emin ama nazik bir ifadesi var.
Meryem Winstead
Blog Yazarı

Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Blog yazarlığı ve insan kaynakları yönetimi sertifikalarım var. İngilizce dilinde yüksek lisans derecem var ve 3 yıl ABD'de yaşadım.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görüntü SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hakkında bir çevrimiçi kursu yansıtıyor. Bir ekranın önünde konuşan takım elbiseli bir adam görülüyor. Adam gözlük ve kahverengi bir gömlek giyiyor ve sağ eliyle bir şeyi işaret ediyor. Arka planda, beyaz metinli bir tabelanın yakın çekimi ve beyaz zemin üzerinde sarı bir sayı var. SEO eğitimi ve kursları, işletmelerin web sitelerini ve içeriklerini arama motorları için nasıl optimize edeceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir. Doğru SEO teknikleri sayesinde işletmeler arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alarak web sitelerine daha fazla trafik çekebilir ve daha fazla müşteri kazanabilirler. SEO kurslarının yardımıyla işletmeler, anahtar kelimeleri stratejik olarak nasıl kullanacaklarını, arama motoru algoritmalarına hitap eden içerikleri nasıl oluşturacaklarını ve çevrimiçi pazarlamanın nüanslarını nasıl anlayacaklarını öğrenebilirler.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
550419
Şık, koyu renk bir takım elbise giymiş bir adam bir konferans salonunun ortasında durmaktadır. Gözlük takmış ve ciddi bir ifadeyle dosdoğru önüne bakıyor. Elleri iki yanındadır. Görüntünün odağında o var ve arka plan hafifçe bulanık. Bir iş adamı gibi görünüyor ve arkasındaki siyah yazılı dikdörtgen beyaz tabela bunu gösteriyor olabilir. Sağ üst köşede bir sandalye ve sol alt köşede bir masa var, her ikisi de odak dışı.
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
1242767
Bu görsel dijital pazarlama alanında bir online kursu tasvir etmektedir. Sakallı ve bıyıklı bir adam çerçevenin ortasında parmağıyla işaret ediyor. Beyaz gömleği ve sarı arka planı parlak ve canlı bir kontrast oluşturuyor. Arka planda ayrıca bir bileziğin ve bir adamın yüzünün yakın çekimini görebiliyoruz. Bu görsel, dijital pazarlama kursunun ideal bir temsili olup, ön planda materyalin önemini gösteren bir erkek yer almaktadır. Renklerin, nesnelerin ve yüz ifadelerinin birleşimi, görsele dijital pazarlama için bir coşku ve heyecan hissi veriyor. Bu görsel, dijital pazarlamanın getirebileceği bilgi ve heyecanın mükemmel bir temsili.
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
775519
Bu çevrimiçi kurs görselinde elinde bir mektupla gülümseyen takım elbiseli bir adam görülüyor. Bu muhtemelen bir içerik yazma kursu almanın başarısını temsil ediyor ve öğrenilen becerilerin değerini gösteriyor. Adamın etrafı saksıda bir bitki, bir logo ve bir sprey kutusu gibi diğer nesnelerle çevrilidir. Bu unsurlar muhtemelen adamın başarıya ulaşmak için çeşitli içerik yazma stillerini öğrenmesi ve bunlarda ustalaşması gerektiğini ifade ediyor. Bu görsel, içerik yazma kursu almak isteyen herkes için harika bir motivasyon kaynağıdır ve elde edebilecekleri başarıyı hatırlatır.
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat