AnasayfaBlogHayatta Başarılı Olmanın Yolları: Zihin Kontrolü Yöntemi
Kişisel Gelişim

Hayatta Başarılı Olmanın Yolları: Zihin Kontrolü Yöntemi

30 Ağustos 2021
Hayatta Başarılı Olmanın Yolları: Zihin Kontrolü Yöntemi

Hayatta başarılı olmak istiyorsun ama nasıl yapacağını bilmiyorsun. Yalnız değilsin. Fakat hayatınızı sihirli bir şekilde değişebileceğini düşünüyor musunuz? Yani bir anda bir sihirli değnekle hayatta başarılı olmayı istersiniz değil mi? Elbette isteriz ve bunun için bir çözüm bile var.

Bu aslında benim değil başkasının çözümü ama gerçekten işe yarıyor. Bu basit teknikle herkes başarılı olabilir. Dilsiz doğmuş olsa bile. Öğrenmesi ve kullanması çok kolay ve başarı garantildir. Bahsettiğim şey zihin kontrolü.

Zihin Kontrolü Nedir?

Geleceği daha iyi hale getirmek için düşüncelerinizi ve duygularınızı kullanan zihin gücüdür. İleri teknoloji bir alete benziyor ve fiyatı çok pahalı olabilir ama değil. Ücretsiz.

Bunu herkes yapabilir ama insanlar başka şeylere inanıyor. Başka şeylerle hayatta başarılı olmanın yollarını arıyorlar. Mesela şans oyunları…

Hepimizin şansa ihtiyacı var ama, o piyangoyu kazanmak için daha fazlasını istiyor. Hepimizin başarıya ihtiyacı var ama başarılı olmak için kimse daha fazla bir şey yapmıyor.

Hayatta Başarılı Olmak İçin Ne Yapabilirim?

Zihin kontrolü tekniğini kullanarak başarılı olabilirsiniz. İki basit değişiklikle hayatınızı daha başarılı hale getirebilirsiniz.

 1. Bu hayattan ne beklediğinizi düşünün: Sahip olmayı hayal ettiğinin her şeyi düşünün ve bir liste yapın. Bir deftere bunları liste halinde yazın. Ne istiyorsun ve neye sahip olmak istiyorsun.

 2. Hepsine tek tek ulaşana kadar her gün birkaç kez bu hedefler üzerinde meditasyon yapın.

Zihin kontrolü aslında sadece bu ikisinden ibaret.

Zihin Kontrolünün Faydaları Nelerdir?

Hayatınızı ilginç hale getirir. İlginç hale getirmek ne demek? Daha önce yapmadığınız şeyleri yapmaya başlarsınız.

Öğrenme hızınız artar. Beyninizin CPU miktarını arttırmak gibi düşünün. Daha fazla ram satın alıp beyninizi daha hızlı çalıştırmış olacaksınız.

Hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. İstediğiniz her şeye daha hızlı ulaşırsınız. Çünkü birçok beceri ve yetenek edineceksiniz.

Zengin olabilirsiniz. Amacınız çok para kazanmak ise evet bunu yapabilirsiniz.

Buna inanmayanlar elbet olacaktır ama yıllardır zihin kontrolü başarılı bir şekilde uygulanıyor ve başarıya ulaşma şansı piyangoyu kazanmaktan daha kolay.

Uygulaması da oldukça basittir ve bir çocuk bile zihin kontrolüyle başarıya ulaşabilir.

Zihin Kontrolü Nasıl Yapılır?

Hayatınızdaki bir olayı ya da bir durumu düşünün. Zamanında yaptığınız bir şeyi. Örneğin döviz satın almak gibi bir şey. Tam zamanında yaptınız ve bir problemden kurtuldunuz ya da gelirinizi arttırdınız.

Örneğin; ben bu işe tam zamanında girmişim. Hayatımın dönüm noktası oldu dersiniz. Bunu zihin gücüyle yaptınız ama aslında farkında değildiniz. Birçok insan da farkında değildir. 

Zihninize uydunuz ve başardınız. Kısa ve basit bir anlatımla zihin kontrolü budur. Bunlar kendiniz verdiğiniz komutlar değildir. Bir dürtüyle bir şeyi yapmayı zorlamaz. Ama zihin kontrolü bir şeyi yapmak istediğinizde onu gerçekleştirmekle bu işe başlar. 

Eğer bir şeyi çok isterseniz ve bunu sürekli aklınızda tutarsanız bilinçaltına emir vermiş olursunuz. Çünkü zihninizde bu sürekli yer ediniyor ve zihniniz başka bir şey düşünemiyor.

Hayatta başarılı olmanın yolu zihin kontrolüdür ve bu şekilde çalışır. Herkesin başarısı da bunda saklıdır.

Başta da söylediğim gibi sihirli değnek dediğimiz şey zihin kontrolüdür ve başarılı olmak için istediğiniz her şeyi size sağlar.

Sihirli değneğinizle ne yapmak istersiniz? Yani şimdi size soruyorum. Elinizde bir sihirli değnek var. Bu değnekten istediğiniz 3 şeyi söyleyin. Kayıtlara geçmesini istiyorsanız yorum olarak yazın.

 • Kuraklığın bitmesi

 • Kanser tedavisinin bulunması

 • Üstün zekalı olmak

 • Banka hesabınızda 5 milyon lira

 • Kedinize konuşma becerisi. Gülmeyin bunu isteyenleri tanıyorum :)

 • İktidardaki partinin seçimi kaybetmesi vs.

Aslında hayatta başarılı olmak için bunların hiçbirine ihtiyacınız yok. Kendi zihninizi %100 kontrol edebilirseniz bunların hepsine sahip olabilirsiniz. Ne yapabilirsiniz peki zihin kontrolüyle?

 • Sigara içmeyi bırakabilirsiniz.

 • Stresi yenebilirsiniz.

 • Okuma hızınızı arttırabilirsiniz.

 • Öğrenme hızınızı arttırabilirsiniz.

 • Konsantrasyonu arttırabilirsiniz.

İşte sihirli değnek bilinçaltınızdaki güçleri kullanarak bunları yapabilir.  

Başkalarının Etkisinde Kalmadan Başarıyı Nasıl Yakalayabilirim?

Bunu aklınızdan geçirdiğinize eminim o yüzden bu başlığı ekledim. Ben kendi zihnimi kontrol edebiliyorum ama dış çevrem tüm planlarımı bozuyor dediniz.

Başkasının düşüncelerini kontrol etmenin iki yolu var. Bunlardan biri mantıklı açıklamalar yaparak düşünceleri üzerinde otorite kurmak. Bilimsel dayanaklarla da bunu yapabilir. Diğer ise duygularını kullanmak. 

Bilinçaltınız başkalarının verdiği her emri alır. Bu yüzden başkalarının zihninizi kontrol etmesi üzerinde etkilidir.

Bunun çözümü de basit. Aynı yanıtı vereceğim. Kendi zihninizi kontrol ederseniz başkaları sizin zihninizde otorite kuramaz.


Hayatta başarıyı yakalamak için bu verdiğim tavsiyeler işe yarayacaktır. Eğer bu yöntemi daha önce kullandıysanız nasıl sonuçlar elde ettiğinizi yorumlarda paylaşın. Ya da ilk defa kullanacaksanız ilerlemenin nasıl gittiğini de paylaşmanızı rica ederim.

Sonraki içerikte görüşmek üzere. Hoşça kalın.

konsantrasyon zihin kontrolü başarılı olmanın sırrı hayatta başarılı olmanın yolları başarılı olmak zihin kontrolü yöntemi meditasyon hedef başarılı olmak
Sezin Gök - Blogger
Sezin Gök
Blog Yazarı

Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Üniversiteden fakülte derecesi ile mezun olmuştur. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile çevresine katkıda bulunmuştur. Gönüllü olarak sosyal sorumluluk projesini devam ettirmektedir. İşletme ve alanları ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Zihin Haritaları Eğitimi
Salim AkkökSalim Akkök
500209
NLP eğitimi ve sertifikası
5
(40)

NLP Eğitimi

26 Konu10 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
755259
Zaman Yönetimi Eğitimi
4.9
(61)

Zaman Yönetimi Eğitimi

17 Konu5 Saat
Hafıza Teknikleri Eğitimi
4.9
(59)

Hafıza Teknikleri Eğitimi

13 Konu5 Saat