Close
Mobil Menu Bars

Fiverr ile Para Kazanma

09 Şubat 2020, 5845 defa okundu.
Fiverr ile Para Kazanma
fiverr, fiverr nedir, fiverr para kazanmak, freelancer, freelance siteleri,

Freelance iş, son yılların yeni çalışma sistemi olarak bilinir. Bu kavram o kadar fazla yayıldı ki birçok insan yaşamını bu şekilde devam ettirmekte. Home office olarak da bilinen sistemde istediğiniz gibi çalışma saatlerini belirleyip işleri yürütebiliyorsunuz. Eskilerin tabiriyle serbest çalışma. Ancak serbest çalışmaya göre kendi içinde farklılıkları da barındırmakta. Evden ya da serbest çalışabilmek için iş bulma konusunda çok önemli. Bu durumu gören firma veya girişimciler freelance siteleri kurmuşlardır. Fiverr da bunlardan biri.

Home office çalışanların en büyük problemi iş bulmak olarak gözükebilir. Belli bir çevreniz olabilir ve bunlara iş yapabilirsiniz. Neden daha fazla kişiye ulaşma imkanınız olmasın? Freelance siteleri işte size bunları sağlıyor. Daha fazla kişilere ulaşma imkanı. Dünyanın diğer bir ucunda olsa bile internet üzerinden kolayca ulaşabiliyor. Dünyanın büyük bir çoğunluğu artık iş bazlı çalışma yöntemini seçiyor. Özellikle de yeni nesil işçi kesimi daha çok bu yöntemi seçiyor.

Yeni iş dünyasında bireyler, mesai kavramına hiç sıcak bakmıyor. Bunun yerine proje bazlı çalışmayı tercih ediyor. Yani örnek verecek olursak, bir iş veriliyor ve o işi müşteri sizden belli bir zaman içinde teslim etmenizi bekliyor. İster siz işi 1 günde yapın ister 10 günde. İsterseniz de güne yayarak tamamlayın. Ancak verilen sürede müşteri teslim istiyor. Daha sonra o iş bitiyor ve bu sefer yeni bir proje için çalışanlar, iş arayışına giriyor. Bu şekilde devam eden bir süreç yaşanıyor. Yaptığınız iş farklı sektörlerden olabilir. Freelance çalışmaya uygunsa bu yöntem ile hayatı devam ettirmek mümkün.

Dünyada özellikle yaygın olan bu sistem son zamanlarda bizim ülkemizde de görülmeye başladı. Sistem ile birlikte sadece işçi kazanmıyor. Aynı zamanda işverenin de büyük bir avantajı oluyor. Birçok masraftan kaçınıyor. Özellikle de yaşanılan ekonomik dalgalanmalarda bu gibi pratik çalışmalar ciddi şekilde çözüm olabiliyor. Herkes için iyi bir tercih olan freelance çalışma sisteminde global pazarda çalışmak da mümkün hale geliyor. Dünyaca ünlü freelance iş siteleri arasında gösterilen fiverr bu konuda oldukça iddialı. Kurduğu sistem sayesinde birçok kişinin erişim sağlamasına izin veriyor. 

Fiverr Nedir?

fiverr, fiverr nedir, fiverr para kazanmak, freelancer, freelance siteleri,

Fiverr, dünya üzerinde serbest çalışanlar için bir birleştirme ağıdır. Bizim için fiverr ise, işçi ile işvereni buluşturan online platformdur. Şirketin ilk adımları 2010 yılında atılmıştır. İsrail'in başkenti Tel Aviv merkezli bir şirket olarak kurulmuştur. Firmanın kuruculuğunu Micha Kaufman ve Shai Wininger adlı iki girişimci üstlenmiştir. Sistemin üzerinde iyi çalışan ekip ile birlikte siteyi günümüze kadar getirmeyi başarmışlardır.

Sitenin kurulmasının üzerinden yaklaşık 11 sene geçti. Bu süreçte şirket başarıdan başarıya koşmayı da bildi. Kuruluşunun üzerinden 2 sene geçmesine karşın 1 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yaptı. Sitenin 2011 yılından sonra ilerleyişi rakamlara da farklı şekilde yansıdı. Şirket tam tamına yüzde 600 büyüdü. 2013 yılından sonra fiverr şirketi Amerika Birleşik Devleti'nde trend siteler arasında ilk 100'e girmeyi başardı. Bununla da kalmadı dünyanın en popüler 200 web sitesi arasında yer edindi. Şu an güncel olarak 2019 yılının Ekim ayında ise Alexa listesinde 147. sıraya kadar yükseldi. Büyük bir başarı yakalayan şirket, yakaladığı bu başarıyı devam ettirmek niyetinde.

Fiverr ile Nasıl Para kazanılır?

Fiverr, 5 dolar mantığı ile çalışıyor. İsmi de buna atıf yapıyor. Yani beşlik, beş dolarlık manalarını taşıyor. Site üzerinde en ucuz hizmetin 5 dolara yapıldığı anlamına geliyor. Sunulan hizmetlere sistemin içinde Gig ile ifade ediliyor. Gig Extras sayesinde daha fazla para kazanmanıza imkan veriyor. Site dünya üzerinde 200 ülkede 3 milyondan fazla kişi ile birlikte sistemi buluştuyor. Oldukça geniş kapsamlı bir site olması herkesi ilgisini fazlasıyla çekiyor.

Üye olmak için öncelikle siteye giriş yapmalısınız. Fiverr da ücretsiz şekilde hesap oluşmak mümkün. Hesabı oluşturup bilgileri doldurduğunuz zaman üye olabilirsiniz. Ayrıca Facebook ya da Google hesaplarıyla hemen hesabınızı tamamlayabilirsiniz. Bu adımdan sonra yaptığınız işler ve özgeçmiş hakkında bilgileri doldurmanız gerek. Bu şekilde insanlar sizleri daha yakından tanıyacaktır. Video ile kendinizi tanıttığınızda daha fazla kişilere erişim sağlayabilirsiniz. Tüm üyelik işleriniz bittiğinde hizmet vereceğiniz alanı belirleyin. Öncelikle 5 dolar gibi bir rakamla işe başlayabilirsiniz. Ancak iş aldıkça bu fiyat artacaktır. 10, 15, 20 hatta 100 dolara kadar kazanacağınız işler olacak. Freelancer olarak çalışan insanlar buradan geçimini sağlamakta. Eğer başarılı olursanız ayda 2 bin ile 3 bin dolar arasında para geliri elde edebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim site İngilizce tabanlıdır.

Fiverr para kazanmak için iyi bir alternatif. Dezavantaj olarak İngilizce olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bilmiyorsanız. İngilizce bilen için site büyük bir kolaylık. En büyük dezavantajı fiverr kazandığınızın yüzde 20'sine ortak. Yani her işten yüzde 20 komisyon kesiyor. Kimine göre çok kesilen komisyon çek değil. Size bir iş imkanı sağlıyor ve ayrıca paranızı güvende tutuyor.

İnternetten Para Kazanma

fiverr nedir, fiverr para kazanmak, freelancer, freelance siteleri,

Fiverr da geniş bir hizmet ağı yer alıyor. Genellikle ajans işlerinin yürüdüğü sitede internet ağırlıklı hizmetler ön plana çıkıyor. Hizmetleri sıralamak gerekirse,

gibi konularda hizmet veriliyor. Sizlerde bu konuda deneyimli iseniz site üzerinden hizmet verebilirsiniz. Son zamanların en popüler meslekleri olan hizmetler, birçok firma tarafından tercih ediliyor. Fiverr para kazanmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Bu mesleklerden birinde iyiyim diyorsanız şansınız deneyin. Makale yazımı ve çeviri hizmeti Google algoritmasından sonra oldukça fazla gelişti. Ülkemizde de adeta bir meslek haline geldi. Eğer içerik yazma konusunda fazla deneyim sahibi değilseniz, Enstitü üzerinde eğitim alabilirsiniz. İçerik editörlüğü eğitimi sayesinde belli tecrübeler kazanabilirsiniz.

fiverr, fiverr nedir, fiverr para kazanmak, freelancer,

Dijital pazarlama da bir diğer önemli hizmetlerden biri. Firmaların internete taşınmasından sonra dijital pazarlama yapan bireylere ihtiyaç duydular. Günümüzde her iş ilanında dijital pazarlama çalışanına da ihtiyaç olduğunu görmekteyiz. Bu konuyla ilgili eğitim almak isteyenler Enstitü'ye başvurabilirler. Site üzerinden dijital pazarlama eğitimi ihtiyacınızı görebilir. Aynı zamanda eğitim sonrası alacağınız sertifika sayesinde başarınızı taçlandırabilirsiniz. Daha birçok alanda online eğitimler arayanlar Enstitü bir tık kadar uzakta. İnternet üzerinden para kazandıran birçok meslek Enstitü üzerinden sizlerle buluşuyor. Burada alacağınız eğitimlerle freelance siteleri üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Fiverr tamamen ücretsiz mi?

Evet fiverr tamamen ücretsizdir. Sadece sitenin pro üyeliği yer almaktadır. İsteyen pro üyeliğe de başvuru yapabilir. Ancak normal freelancer olmak isteyenler standart kayıdı ücretsiz şekilde yaptırabilirler.

Hangi meslekler de daha fazla iş imkanı mevcut?

Site üzerinde genellikle dijital mecralarda yer alan meslekler bulunuyor. Grafik tasarım, makale ve yazı yazma gibi. Her mesleğin kendine göre fazla iş imkanı mevcut. Programlama, makale yazımı, grafik tasarım gibi meslekler sıkça rağbet görüyor.

En fazla ne kadar para kazanırım?

Web sitesi üzerinden para kazanmanın sınırı yok. En az 5 dolar kazandığınız kesin. Yaptığınız işe ve mesleğe göre bu miktar zamanla artacaktır. 5 bin dolar, belki de 10 bin dolara kadar aylık kazanç elde edebilirsiniz. Tamamen size ve yaptığınız mesleğe kalmış bir şey.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Merhaba ben Burak. Metin yazarlığı ile ilgilenmekteyim. Araştırmak, yeni bilgiler öğrenmek ve keşfetmek hobilerimden bazılarıdır. Sosyal medyayı takip ederim fakat iş dolayısıyla pek çok kişinin sosyal medya hesabına içerik ürettiğim için, bireysel hesap kullanmayı tercih etmiyorum. SEO konusunda kendimi geliştiriyorum.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Hamid Abdullayev
27 Mart 2020
5.0

Harika. İstanbul işletme enstitu super takım