AnasayfaBlogYeni Trend: Online Eğitim
Online Eğitim

Yeni Trend: Online Eğitim

16 Kasım 2018
Yeni Trend: Online Eğitim

Kariyer yapmak istiyorum ama bir türlü fırsatım olmuyor diyenler burada mı? Hangimiz iş çıkışı veya okul çıkışı kendimizi yorgun hissetmiyoruz ki. Tabii böyle olunca kurslara, seminerlere, konferanslara katılma imkanımız da olmuyor haliyle. Online eğitimler de bunun için var zaten. Evinizde birçok eğitime katılıp sertifikalar alarak CV'nizi güçlendirebilir, kariyeriniz için önemli adımlar atabilirsiniz.

Online eğitim en basit tanımıyla insanların internet üzerinden zaman ve mekan fark etmeksizin eğitim almasıdır. Bir mekan sorunu olmamasının büyük katkıları var. İsterseniz seyahatte, evde, arabada hatta başka ülkelerde bu eğitimlere katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Online Eğitimin Faydaları Nelerdir?

 • Online eğitimler de bir mekan zorunluluğu yoktur. Mekan zorunluluğu olmadığından birey evinden çıkmadan eğitimini alabilir.

 • Online eğitimde herhangi bir zaman zorunluluğu da yok, bu yüzden kişi istediği zaman eğitimlere katılabilir. Bu sayede çalışmakta olan bireyler ve öğrenciler eğitimlere rahatlıkla katılabilir.

 • Bence en önemlisi fırsat eşitliği sağlamasıdır. Her bölgede her ilde sertifika programları düzenleyen kurumlar yok maalesef.

 • Öğrenciler için gelişmiş araç ve gereçlerin kullanılması da online eğitimin önemli bir avantajdır.

 • Öğrencilere, videoları tekrar tekrar izleyerek öğrendiklerini pekiştirebilme imkanı sunar.

 • Ulaşım harcamalarına ve problemlerine neden olmaz.

 • Öğrenci üzerinde herhangi bir baskı olmadığından öğrenci öğrenmeye daha açıktır.

 • En önemli avantajlarından biri de maliyet. Çok uygun fiyatlarla eğitimlere katılabilirsiniz. Hatta İstanbul İşletme Enstitüsü'nde eğitimler öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor.

 • Utangaçlık, toplumsal kaygı bozukluğu gibi problemleri olanlar online eğitime rahatlıkla katılabiliyor.

 • Sınıf içerisinde hocalarına soru sormaya çekinen ögrenciler online eğitim ile eğitmenlerine rahatlıkla sorularını sorabiliyorlar.

 • En önemli yararlarından biri de kişiye sertifika imkanı sunmasıdır. Sertifika kişiye iş imkanı sağladığı gibi yüksek lisans yapmak isteyenler için de alternatif oluşturuyor.

Online Eğitime Nasıl Kayıt Olabilirim?

Online eğitim veren en iyi kurumlardan biri şüphesiz İstanbul İşletme Enstitüsü'dür. İstanbul İşletme Enstitüsü geniş kadrosu ve kaliteli hizmetiyle en önemli eğitim platformlarından biri. Eğitimleri ücretsiz olarak sunan kurum bu sayede öğrenciler arasında fırsat eşitliği sağlamış oluyor. Genel muhasebe, İngilizce, Almanca, finansal yönetim gibi birçok önemli konularda eğitim vererek sertifika sınavı sonucu başarılı olan öğrencilere sertifika vermektedir. Enstitü, ücretsiz sertifika programları ile farklı bir eğitim algısı yaratmıştır. Eğitimlere kayıt olmak da çok kolay. Tek yapmanız gereken İstanbul İşletme Enstitüsü'nün sayfasına girerek üye olmak ve ardından online eğitimler alanında almak istediğiniz dersin sayfasına gelerek ücretsiz katıl butonuna basmak. Eğitime ulaşmak bir tık uzağımızdayken neden duruyoruz?

Online Eğitim Sistemi Nasıldır?

Eğitimler bir hafta sürmektedir. Eğitimler canlı ders olarak verilmektedir. Canlı ders zamanını İstanbul İşletme Enstitüsü mail atarak size hatırlatıyor. Bunun yanında size ders notları verir. Merak ettiğiniz soruları eğitmenlere ve derse katılan ögrencilere sorabilirsiniz. Ayrıca eğitmenler size ödevler vererek konuyu daha iyi anlamanızı sağladığı gibi size artı puanlar da kazandırır. Deneme sınavlarına girerek kendinizi test edebilirsiniz. Eğitim sonucu sertifika sınavı yapılmaktadır. En az 70 alan öğrenci sertifika almaya hak kazanmaktadır.

Yeni Trend: Online Eğitimcvkariyeronline eğitimonline eğitimin faydaları sertifika
Rüya Naz
Rüya Naz
Blog Yazarı

Bitlis Eren Üniversitesi Hemşirelik Bölümü mezunudur. İstanbul İşletme Enstitüsünden aldığı birçok sertifikası bulunmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Diksiyon Eğitimi
4.7
(247)

Diksiyon Eğitimi

7 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
190119
Tıbbi Sekreterlik kursumuz ile tıp kariyerinize başlayın!
4.7
(239)

Tıbbi Sekreterlik Kursu

10 Konu5 Saat
Göksel YılmazGöksel Yılmaz
180119