Close
Mobil Menu Bars

Uzaktan Eğitim ve Sertifika Programları

21 Ekim 2019, 2062 defa okundu.
Uzaktan Eğitim ve Sertifika Programları
online eğitim, uzaktan eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, kurs

Uzaktan eğitim, öğrencinin derse fiziksel olarak gelme zorunluluğunun bulunmadığı eğitim tipidir. Dersler tamamen sanal ortamda; canlı, görüntülü ve interaktif bir şekilde işlenir. Uzaktan eğitim programları zaman ve mekândan tamamen bağımsız olarak yapılan bir eğitim türüdür. 

Üniversitelerdeki diploma programlarında ücretli akademik uzaktan eğitim programları bulunur. Akademik olabileceği gibi, çeşitli alanlarda; uzaktan sertifika eğitimi almak da mümkündür.  

online eğitim, uzaktan eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, kurs

Sertifika Programları ve Uzaktan Eğitim İmkanları Nedir?

Çeşitli işletmeler ya da devlet kurumları desteğiyle, ücretsiz sertifika kursu verilebilmektedir. Bunun için, yılın belli dönemlerinde ücretsiz sertifika programları düzenlenebilmektedir. Ücretsiz sertifika programları farklı alanlarda açılabilir. İlgi duyulan herhangi bir alanda, düşük ücretli ya da pazartesi ve cuma günleri arası haftanın beş günü ücretsiz, cumartesi ve pazar günleri ücretli sertifika programları ile eğitim almak mümkündür. 

Online eğitimler yoluyla, örgün sertifika eğitimi programlarına vakit ayıramayan bireyler için eğitim verilir. Uzaktan eğitim sistemlerinde; hem dersi veren öğretim elemanları, hem de öğrenciler; belirlenmiş herhangi bir mekana gelmezler. İlgili derslere katılım için, kendi bulundukları şehri terk etmezler.

Uzaktan eğitim programları ya da bu şekilde uzaktan yürütülen sertifika eğitimi derslerine kolayca kayıt olunabilir. Kayıtlı herkes, dünyanın hangi noktasında olursa olsun; interaktif biçimdeki online eğitimler ile, sanal sınıflarda derslere katılabilirler.  

Uzaktan Eğitimin Avantajları Neler?

  • Uzaktan eğitim, eğitimini tamamlayamamış olanlar veya maddi imkansızlıklar nedeniyle istediği alanda eğitim alamamış kişilere eğitim alma imkanı sunar.
  • Eğitime evinizden, işinizden ya da dilediğiniz yerden katılım sağlayabilirsiniz. Aktif internet bağlantısı sayesinde eğitimi mobil cihazlarınızdan, bilgisayarınızdan alabilirsiniz.
  • Zengin ve de etkileşimli araçlar sayesinde, online eğitimler ile ders işleme imkânı sağlanmış olur. 
  • Derslerin canlı yayınları eğitim esnasında kaydedilir. Böylece kaçırılan derslerin telafisi ve tekrar izlenmesi mümkündür.
  • Teknolojinin sağladığı imkânlar ile uzaktan öğretim sistemi ve ücretsiz sertifika kursu fırsatlarıyla; “eğitimde fırsat eşitliği” konusuna, kesin bir çözüm getirmektedir.
  • Engelli öğrencilere eğitim olanağı sağlanır. Uzaktan eğitim sistemi, engelli öğreciler için de oldukça önemli imkânlar sağlamaktadır. Ulaşım sorunu yüzünden eğitim alamayan engelli öğrenciler; diğer öğrencilerle benzer şartlarda derslere katılma olanağına kavuşmaktadır. 
  • Birçok öğrenci, ilgi alanları ya da hedefledikleri kariyer doğrultusunda eğitim alabilme imkanına sahiptir. Ayrıca pek çok insan, kendini geliştirmek istediği bir alanda; ücretsiz sertifika kursu olanaklarına erişebilmektedir. Böylece, sertifika eğitimi programlarıyla, çeşitli amaçlara sahip pek çok kişinin becerilerini arttırmalarına olanak sağlanmaktadır. 
  • Yeni bir hobi edinmek isteyen bireyler, çeşitli eğitim olanaklarından faydalanma imkanına sahip oluyor.

online eğitim, uzaktan eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, kurs

  • Yeni bir yabancı dil öğrenmek, mevcut yabancı dillerini geliştirmek isteyen bireyler için çeşitli Dil Eğitimleri sunulur. Online eğitim sayesinde ücretsiz ve interaktif biçimde dil öğrenirsiniz. Öte yandan; yurtdışında eğitim almak isteyen, öğrenci değişim programlarından faydalanmak isteyen ya da kariyerinde yükselmek isteyen bireyler için de dil eğitimleri son derece gerekli olmaktadır.
  • Uzaktan eğitim sertifika programları ile çok sayıda birey; kamu kurumu personeli, özel şirket personeli olmak için mesleği konusunda eğitim almaktadır.

Online Eğitimler Sayesinde Para Kazanabilir miyim?

Online eğitimler sayesinde para kazanma imkanınızın olduğunu biliyor muydunuz?  Bilmiyorsanız da sorun değil, öğrenmeye hazır olun ve yazımızı okumaya devam edin :) E-Ticaret Eğitimi bunun en somut örneklerinden biridir diyebilirim. Alacağınız eğitim sayesinde e-ticaret hakkında temel bilgileri, nasıl satış yapılacağını ve neler satabileceğiniz konusundaki stratejileri öğrenebilirsiniz.

Para kazanabileceğiniz online eğitimler yalnız e-ticaret ile sınırlı değil. Fotoğrafçılık eğitimini de buna örnek verebiliriz. Hobi olarak ilgilendiği fotoğrafçılığı geliştirmek ya da sıfırdan başlamak isteyenler Fotoğrafçılık Eğitimi ile maddi kazanç elde edebilir. Stok fotoğraf sitelerinde satış yapmak, özel gün, mekan ya da ürün fotoğrafçılığı gibi alanlardan para kazanmak mümkün.

Video Editörlüğü, son yılların hızla yükselen trend meslekleri arasında. Video Editörü, genel olarak bakıldığında, çekilen ham görüntüleri düzenlemek ve onlara yeni bir boyut kazandırmaktan sorumludur. Böylece; reklam, sinema, televizyon sektörlerinde aranan bir meslektir. Öte yandan kişisel Youtube kanalınız ya da farklı kanallara destek verip maddi kazanç sağlamak için dahi video editleme bilmek işinize yarayacaktır.

Kişisel gelişim, ömür boyu devam eden bir süreçtir. Başta kendimizi tanımak, ardından insanlarla olan iletişimimizi daha sağlıklı yürütebilmek için kişisel gelişim süreci en iyi şekilde sürdürülmelidir. Bu bağlamda, online ve ücretsiz Kişisel Gelişim Eğitimlerine katılarak, kendinize bu uzun hayat yolculuğunda en güzel armağanı sunabilirsiniz. 

İş hayatı, pek çok bireyin içerisinde bulunduğu-bulunacağı bir dünyadır. Bu dünyada daha başarılı olmak, kariyer basamaklarını daha sağlam çıkmak ya da iş hayatında daha iyi ilişkiler kurmak için pek çok eğitim olanağı mevcut. Online İş Hayatı Eğitimleri, size bu alanda da geniş seçenekler sunar.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!