AnasayfaBlogTakdir İfade Ederken Kullanabileceğiniz İngilizce İfadeler
Yabancı Dil Eğitimi

Takdir İfade Ederken Kullanabileceğiniz İngilizce İfadeler

03 Şubat 2023
İngilizce konuşanlara, birbirlerine teşekkür etmek için kullanılabilecek çok sayıda kalıplaşmış cümlenin yanı sıra, daha az kullanılan ancak oldukça etkili olanları listeledik.
İngilizce İfadeAnlamıKullanım Durumu
Thanks a bunchÇok Teşekkür EderimResmi Olmayan, Gündelik Konuşmalarda
I owe you oneBir borcum olsunBirine minnettar olduğunuzda
Much appreciatedÇok Teşekkür EderimResmi ve Gündelik Konuşmalarda
I can't thank you enoughNe kadar teşekkür etsem azBirine derin minnettarlığınızı ifade ederken
I appreciate your helpYardımınız için teşekkür ederimBirine yardımı için teşekkür etmek istediğinizde
You are a life saverHayat kurtarıcısınBirine çok büyük bir yardımı için teşekkür etmek istediğinizde
I'm gratefulMinnettarımBirine minnettar olduğunuzda
Thanks for everythingHer şey için teşekkürlerGenel bir teşekkür ifadesi olarak
I am in your debtSana borçluyumBirine büyük bir minnettarlığı ifade ederken
You have my gratitudeMinnettarlığımı kazandınızResmi durumlarda minnettarlığınızı belirtmek için

Günümüzde, insanların birbirlerine teşekkür etmek için kullandıkları şeyler oldukça çeşitlidir. İngilizce konuşanlar, birbirlerine teşekkür etmek için çok sayıda kalıplaşmış cümleler kullanabilirler.

"Teşekkür Ederim" demekten farklı cümleleri kullanmayı deneyebilirsiniiz. Ayrıca İngilizce kurslarımıza katılabilir ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Hayatınıza pek çok fayda sağlayacağından emin olabilirsiniz.

İlgili kurslar: İngilizce Kursları

Takdir Ettiğinizi İfade Ederken Kullanabileceğiniz İngilizce İfadeler

İngilizce konuşurken insanların takdir ve minnettarlıklarını ifade edebilecekleri birçok cümle kalıbı bulunur. Aşağıda, bazı çok kullanılan İngilizce ifadelerin yanı sıra, daha az kullanılan ancak oldukça etkili olanların bir listesini sunuyoruz.

Günümüzde, insanların birbirlerine teşekkür etmek için kullandıkları şeyler oldukça çeşitlidir. İngilizce konuşanlar, birbirlerine teşekkür etmek için çok sayıda kalıplaşmış cümleler kullanabilirler. Aşağıda, bazı çok kullanılan İngilizce ifadelerin yanı sıra, daha az kullanılan ancak oldukça etkili olanların bir listesini sunduk.

Sistemli bir şekilde İngilizce öğrenmek için telegram kanalımıza katılın
Her gün İngilizce kelime öğrenin, İngilizce becerilerinizi eğlenceli ve interaktif bir şekilde geliştirin. Zor kelime ve ifadeleri öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm yardımı alın.
Thanks a bunch, Çok Teşekkür Ederim, Resmi Olmayan, Gündelik Konuşmalarda, I owe you one, Bir borcum olsun, Birine minnettar olduğunuzda, Much appreciated, Çok Teşekkür Ederim, Resmi ve Gündelik Konuşmalarda, I can't thank you enough, Ne kadar teşekkür etsem az, Birine derin minnettarlığınızı ifade ederken, I appreciate your help, Yardımınız için teşekkür ederim, Birine yardımı için teşekkür etmek istediğinizde, You are a life saver, Hayat kurtarıcısın, Birine çok büyük bir yardımı için teşekkür etmek istediğinizde, I'm grateful, Minnettarım, Birine minnettar olduğunuzda, Thanks for everything, Her şey için teşekkürler, Genel bir teşekkür ifadesi olarak, I am in your debt, Sana borçluyum, Birine büyük bir minnettarlığı ifade ederken, You have my gratitude, Minnettarlığımı kazandınız, Resmi durumlarda minnettarlığınızı belirtmek için
Teşekkür İngilizce Etkili Hayranlık Mükemmel Takdir Saygı Şükran Özveri Yardım övmek takdir etmek minnettarlık ingilizce teşekkür etmek İngilizce takdir etmek için ifadeler İngilizce teşekkür etmek için ifadeler
Genç bir kadın yakın plan bir portrede görülüyor. Açık tenli, yüksek elmacık kemikli ve belirgin bir çene hattına sahip. Gözleri parlak ve büyüleyici, uzun kirpikleri ve kapakların etrafındaki hafif gölgesi var. Dudakları dolgun ve açık pembe bir renge boyanmış. Saçları koyu kahverengi ve yüzünün etrafına yumuşak dalgalar halinde dökülüyor. Güzelliği yayan kendinden emin ama nazik bir ifadesi var.
Meryem Winstead
Blog Yazarı

Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Blog yazarlığı ve insan kaynakları yönetimi sertifikalarım var. İngilizce dilinde yüksek lisans derecem var ve 3 yıl ABD'de yaşadım.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.