AnasayfaBlogPremiere Pro ile Harika Videolar Hazırlayın
Teknoloji

Premiere Pro ile Harika Videolar Hazırlayın

14 Ekim 2019
Premiere Pro ile Harika Videolar Hazırlayın

Premiere Pro ile başka herhangi ek bir programa gerek kalmadan profesyonel ya da amatör videolar hazırlayabilirsiniz. Üstelik bunu tek başınıza yapabilmeniz de işin en heyecan verici ve keyifli yanlarından. Sesler, efektler, mozaikleme gibi video detayları için ayrı ayrı programlar kullanmak daha fazla zaman alıp konsantrasyonunuzu da dağıtabilirken

Premiere Pro video düzenleyici ile çok daha kısa sürede keyifli videolar hazırlayabilirsiniz. Dijital dünyanın en önemli iletişim modellerinden biri olan videolar için geliştirilen Adobe Premiere Pro bir video için ihtiyaç duyulabilecek her şeyi bir arada sunan geniş kapsamlı bir programdır. Görsel efektlerden, alt yazı hazırlanmasına, ses efektlerinden farklı arka fonlara kadar tüm ihtiyaçlarınız Premiere Pro içerisinde bulunur. Tüm bu detayların bir arada olması karmaşa yaratmaz. İçerisinde bulunan kısa yollar sayesinde size düzenli ve kolay bir kullanım imkânı sağlar.

Geniş kapsamlı olmasının yanında kullanım mantığını öğrendikten son derece pratik olan Premiere Pro sizi yaratıcılığınızla baş başa bırakıyor. Bir başka örnekle açıklayacak olursak, nefis bir yemek yapmak için gerekli tüm donanım ve malzemelerin hazır olduğu bir mutfakta size kalan yeni tatlar keşfetmektir diyebiliriz. Premiere Pro ile dijital mecralarda etkili ve fark yaratan harika videolar hazırlayabilirsiniz. 

Video dünyasındaki rekabet arttıkça üretilen videoların kalitesi de bir o kadar önem kazanmaya başladı. Görüntü kalitesi, kullanılan efektlerin, seslerin zenginliği ve farklılığı izlenme ve tıklanma oranlarını belirliyor. Daha kısa sürede etkili videolar hazırlayabilmek için Adobe Premiere Pro ile yakından tanışın. Hikayelerinizi görsel bir şölene dönüştürmek için

Premiere Pro online eğitim programından faydalanabilirsiniz.

Adobe Premiere Pro sadece dijital dünya ile sınırlı değil. Aynı zamanda sadece video çekimleriyle de sınırlı değil. Gelin Premiere Pro’yu biraz daha yakından tanıyalım. 

Premiere Pro Nedir? Teknik Olarak Neler Yapabilirsiniz? 

Premiere Pro, videolarınıza ses ve görüntü efektleri verebileceğiniz, kurgu ve montaj yaparak video düzenleyebileceğiniz bir programdır. Televizyon, sinema ve dijital mecrada kullanılır. Premiere adıyla İlk defa 1991 yılında Mac sistemi için tanıtımı yapılmıştır. Daha sonra 2003 yılında bu program, Premiere Pro adını alarak Adobe Systems tarafından günümüze kadar gelişerek gelmiştir. 

Adobe Premiere Pro CC programı sayesinde bireysel videolar hazırlayabileceğiniz gibi profesyonel çekimler de yapabilirsiniz. Bu program herkesin ihtiyacını karşılayacak geniş bir kullanım alanına sahip.

Favori Hollywood ünlülerini zevkle izlediğimiz The Ballad of Buster Scruggs, Searchling ve The Old Man & The Gun gibi yapıtlarda kullanılan Premiere Pro, haftanın bazı akşamları ekrana kilitlenerek “ acaba bu hafta ne olacak ki? “ diye merak ettiğimiz profesyonel dizi ve film çekimlerinde de kullanılıyor.

Premiere Pro’nun en güzel yanlarından bir tanesi işte bu. 

Premiere Pro’nun içerisinde ilham alabileceğiniz çok şey var. Premiere Pro sayesinde yaptığınız video çekimlerinin görüntü kalitesini 8K’dan sanal gerçekliğe kadar istediğiniz formata uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca videolarınızı farklı formatlarda hazırlayabilir ya da VR desteği sayesinde YouTube gibi dijital platformlarda VR180 formatında yayınlayabilirsiniz.

Yepyeni tasarlanmış Lumetric Color renk araçlarıyla hassas ve basit renkleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Essential Sound özelliği sayesinde Adobe Premier Pro, videonuzun ses içeriklerini düzenlemenize yardımcı oluyor. Premiere Pro ile video düzenlerken videolarla fotoğrafları birlikte düzenlemeniz mümkün. Özellikle platoda veya stüdyoda çekilen filmlerde orijinal arka planın yerine istenilen arka planın kullanılmasında Premiere Pro programı oldukça başarılı bir şekilde görev alıyor. Bunun yanı sıra Adobe Premiere Pro programı birçok efekti bir arada kullanmanızı sağlıyor. Telefonunuz ya da kameranız ile çekim yaptığınız uzun / kısa metrajlı filmlerinizi, reklam ve tanıtım videolarınızı animasyonlarla, farklı ses ve görüntü efektleri verebileceğiniz gibi mozaikleme yapabilir,  altyazı ve lower third gibi yazı tabanlı efektler sayesinde başarılı ve harika işlere imza atabilirsiniz. Bunun yanı sıra web için video içeriği hazırlamanızın yanında size anlam ifade eden özel videolar da hazırlayabilirsiniz. Kısacası Premiere Pro her şey çok kolay!  

Adobe Premiere Pro CC Öğrenerek Neler Yapabilirsiniz?

En genel haliyle sosyal medyadaki kişisel sayfalarınızdan, iş modelinizi videolarla anlatmaya kadar şahsi olarak video çekimlerinizde Adobe Premiere Pro CC kullanabilirsiniz. Artık blog sayfalarında ya da şirket tanıtımlarında dahi videolara ihtiyaç duyuluyor. Bundan dolayı Adome Premiere Pro CC sayesinde blog yazılarınızın tanıtımında dahi bu program sayesinde farkınızı ortaya koymanız mümkün oluyor. 

Günümüz dünyasında fotoğraf albümleri kadar yer edinen video arşivleri hazırlayabilirsiniz. Bebeğinizin doğum anını, emekleyerek size doğru gelmeye başladığını, ilk kez anne ve baba deyişini, size ve etrafa gülücükler saçtığı anları, ilkokula başladığı zamanlarından tutun da üniversiteden mezun olmasına kadar geçen zamanı kayda alarak geçmişe dair tertemiz bir anı bırakmak istediğinizde yararlanmak istediğiniz programdır Premiere Pro. 

Adobe Premiere Pro CC öğrenmek yeni nesil iş modellerinden video editörlüğü için doğru bir başlangıç olabilir. Teknik olarak video hazırlamayı öğrenmenin yanı sıra destekleyici eğitimlerle daha etkili ve yaratıcı videolar hazırlayarak iş dünyasında kendinize başarılı bir alan oluşturabilirsiniz. Yaratıcı düşünme teknikleri ve inovasyon eğitimi ufkunuzu genişletecek bir eğitim programı olabilir. Eğer dijital mecrada reklam videoları hazırlamak istiyorsanız dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı hakkında bilgi sahibi olmanız, size Premiere Pro ile hazırlayacağınız reklamlarda izleyeceğiniz yol için rehberlik edecektir. 

Yeni nesil mesleklerden vloggerlar ya da vlogger olmak isteyenler için Adobe Premiere Pro CC öğrenmek tamamen mesleki bir eğitimdir diyebiliriz. Anlatmak istediğinizi her yönüyle kontrol ederek, videolarınızın montajına kadar kendiniz yaparak tamamen kişisel bir fark yaratabilirsiniz. Bu durum sizin hem kaliteli video içeriği yaptığınızı hem de çektiğiniz videonun montajını ve gerekli düzenlemesini yaparak iyi iş çıkardığınızı gösterir. Özellikle düzenli içerik üretmenin önemli olduğu dijital dünyada daha kısa sürede daha fazla video üretmek de en az nitelikli iş kadar önem teşkil ediyor. Bu programla her ikisini bir arada yapmak mümkün. 

Sinema televizyon okuyanlar, film, dizi, reklam ya da klip yönetmenliği alanında kariyer hedefleyenler teoride öğrendiklerinizi Premiere Pro ile uygulamaya dökebilirsiniz. 

Premiere Pro Öğrenmek için Hazır mısınız?

Premiere Pro kullanabilmek ya da farklı bir ifadeyle Premiere Pro aracılığıyla video çekimleri yapabilmek için temel bilgisayar bilgisine sahip olmanız yeterli :) Canlı dersler ve uygulamalı anlatımlarla Adobe Premiere Pro CC video editörlüğü online eğitimle pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için Premiere Pro video editörlüğü programına göz atabilir, eğitim içeriğiyle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İhtiyacınız olan uygulama yapabilmek için Adobe Premiere Pro programını yüklediğiniz bir bilgisayar ve online eğitiminiz. Sonrasında ister iş dünyasında ister kişisel olarak sosyal mecralarda hikâyelerinizi videolarla anlatmak için yola çıkmaya hazırsınız. Belki de profesyonel bir video editörü olarak fark yaratacak ya da Premiere Pro ile harika bir filme imza atacaksınız. Yol sizi nereye götürürse, keyifli yolculuklar :)

video editörlüğü premiere pro video editlemek premiere pro cc adobe premiere
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Video Editörlüğü Eğitimi
Ekrem SözenEkrem Sözen
26080
Adobe Premiere Temel Eğitimi
Ekrem SözenEkrem Sözen
16969
Kısa Film Yapımı
5
(4)

Kısa Film Yapımı

14 Konu15 Saat