Close
Mobil Menu Bars

Link Kısaltma İle Para Kazanmak

01 Temmuz 2019, 1931 defa okundu.
Link Kısaltma İle Para Kazanmak
link kısaltma, link, url, internet, video,

Vakit nakittir. Telefon elinizde saatlerinizi harcıyorsunuz. Peki bu harcadığınız vakti nakite çevirmek istemez misiniz? İster öğrenci, ister ev hanımı, ister ek gelir kazanmak isteyen biri olun sadece para kazanmayı istemeniz yeterli. Üstelik hiçbir yeteneğe sahip olmanıza da gerek yok. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden para kazanabilirsiniz. Evde uzanmış dinlenirken ya da bir otobüs yolculuğunda boş vaktiniz varken.

Nasıl Link Kısaltacağız?

Çok basit. Bildiğiniz gibi www.google.com.tr  gibi her internet sitesinin bir ismi var. Buna link (URL) deniyor. Link kısaltma sitelerinin url alanına kısaltmak istediğiniz bu uzun linki kopyalıyorsunuz. Kısalttıktan sonra bu kısa linki arkadaşlarınızla sosyal medyada veya grup/forumlarda ya da  dilediğiniz platformda paylaşıyorsunuz. 

İnternet kullanıcıları bu linke tıkladıkça siz para kazanıyorsunuz. İnternette saatlerce zaman harcamaktansa bu zamanla para kazanmak iyi fikir değil mi? Diyeceksiniz ki bu link kısaltma sistemi ne işe yarıyor? İnsanlar neden benim kısalttığım linke tıklasın? İnternet kullanıcılarının sizin kısalttığınız linke tıklamalarının sayısız sebebi var. 

Neden Linke Tıklanılıyor?

Uzun linkler sosyal medyada ve diğer paylaşılmasında sorun çıkabiliyor. En güzel örnek Twitter. Karakter sınırından dolayı Twitter kullanıcıları çoğu linki paylaşamıyor. Bu yüzden kısa linkler 328 milyon Twitter kullanıcısı için olmazsa olmaz. Siz de bu dev pazara satıcı olarak giriyorsunuz. Uzun olması çoğu zaman iletişimde sorun yaratabiliyor.

İnsanlar birbirlerine bir link söylemek istediğinde linkin uzunluğu zaman alıyor. Link kısaltma hız kazandırıyor. Büyük internet siteleri gelişmiş altyapıları sayesinde kısa linklerle etki alanlarını genişletiyor ve daha çok tercih ediyor. Böylece sizin kazancınıza devasa internet altyapısıyla katkıda bulunuyorlar. İnterneti arkanıza alarak büyümek bu olsa gerek.

Nasıl Para Kazandırıyor?

Peki bu linkleri internette nasıl yayılacak ve nasıl tıklanmasını sağlanacak? Şöyle başlıyoruz. İzlesene, youTube, Dailymotion veya Vimeo gibi video paylaşım sitelerine üye olun. Ardından popüler videolar bulun. Örneğin, popüler bir video klibi veya medyada sansasyon yaratan bir olayın videosunu ya da çok tıklanmış bir yemek tarifini üye olduğunuz video paylaşım sitesine yükleyin.

Popüler bir video yüklerken onun hakkında ilginç bir bilgi ya da haber girerek izleyiciyi kısa linkle magazin sitesine gönderin. Videonuzu izleyenlerin büyük bir bölümü bilgi ya da haberi merak edip kısalttığınız linke tıklayacak. Böylece siz para kazanmış olacaksınız. Bu kadar kolay. 

Hangi Link Kısaltma Sitesi Para Kazandırır? 

Link kısaltma servisi sağlayan siteler arasında doğru seçimi yapmanız daha az çabayla daha çok para kazanmanızın ilk kuralı. Bu sitelerden hangisi aracılığıyla para kazanacağınızı belirlemek için bazı ipuçları vereyim. Kolay kullanım önemli.Siz linkleri yaymaya çalışırken link kısaltma sitesi kolay kullanımı ile kullanıcı panelini sizin hizmetinize sunmuş olması gerek. Link kısaltma sitelerinin bazıları kullanıcılarını yanlış oranlarla aldatıyor. 

Gerçek oranları verdiğinden emin olduğunuz bir siteyle çalışmalısınız. Artık gün içinde birçok cihaz kullanıyoruz. Bir an telefonda video izlerken bir dakika sonra bilgisayarda alışveriş yapıyoruz. Her an link kısaltma için tüm cihazlarınızla uyumlu bir site seçmek faydanıza olacaktır. Artık başarı ayrıntıda gizli. Link kısaltma sitesi size 7/24 destek sağlıyorsa para kazanmak çok daha kolay. İnsan başarısını çevresine söylemek ister. Siz de arkadaşlarınıza çalıştığınız siteden bahsedeceksiniz.

Peki onlara çalıştığınız link kısaltma sitesinin reklamını bedava mı yapacaksınız? Davet ettiğiniz arkadaşlarınızın kazancından size pay veren siteler var. Siz onlara onlar da size kazandırıyor.Tüm bunlar için size PND.TL yardımcı olabilir. Zamanınızı öldürmeyin paraya çevirin.

Yazar: Evren Keskin
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Recep Kızıltaş
16 Aralık 2019
5.0

Link kısaltarak para kazanmak ilginç bir filkir :))