AnasayfaBlogKısa Sürede İngilizce Nasıl Öğrenilir?
Yabancı Dil Eğitimi

Kısa Sürede İngilizce Nasıl Öğrenilir?

14 Ekim 2019
Kısa Sürede İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Kısa sürede İngilizce nasıl öğrenilir? Bu birçok insanın sorduğu bir sorudur. Gerçek şu ki, herkes için işe yarayacak tek bir cevap yoktur. Ancak, İngilizceyi daha hızlı öğrenmenize yardımcı olabilecek bazı genel ipuçları vardır. Her şeyden önce, bir çalışma programı oluşturmak ve buna bağlı kalmak önemlidir. Her gün belirli bir süreyi çalışmaya ayırın ve bu süreyi etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olun. Buna ek olarak, bir çalışma arkadaşı bulmak veya bir İngilizce sınıfına katılmak faydalı olacaktır. Bu size destekleyici bir ortamda konuşma ve dinleme pratiği yapma fırsatı verecektir. Son olarak, hata yapmaktan korkmayın. Yeni bir dil öğrenmek her zaman zordur, ancak ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar iyi olursunuz. Kararlılık ve sıkı çalışmayla kısa sürede İngilizce öğrenmek mümkündür.

İlgili eğitim: Yabancı Dil Eğitimleri

İngilizceyi Konuşarak Öğrenin

Günümüzde İngilizce bilen herkes dünya insanı olmaya adaydır. Teknolojinin sağladığı kolaylıklarla hiç tanımadığınız insanlarla ticaret yapabilir ya da dünyayı gezebilirsiniz. İnternetin dilinin İngilizce olması herkesin en az bir yabancı dili çok iyi anlamasını ve konuşmasını zorunlu hale getirmiştir.

Günümüzde İngilizce öğrenmek bir zorunluluk haline gelmiştir. İngilizcenin önemi iş, bilim ve eğitim gibi birçok alanda görülebilir. İş alanında İngilizce uluslararası ticarette ortak dil olarak kullanılmaktadır. Bilimsel alanda birçok teknik kitap ve makale İngilizce olarak yazılmaktadır. Eğitim alanında ise İngilizce, dünya çapında birçok üniversitede eğitim dili olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, İngilizce öğrenmek günümüz dünyasında başarılı olmak isteyen herkes için çok önemlidir.

İngilizce öğrenmenin birçok yolu vardır. İngilizce kursuna kayıt yaptırabilir ya da online bir kursa katılabilirsiniz. Ayrıca İngilizce filmler veya TV şovları izleyebilir ya da İngilizce kitaplar veya dergiler okuyabilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, kararlı ve ısrarcı olursanız, İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenebilir ve bir dünya insanı olma hedefinize ulaşabilirsiniz.

Kısa sürede İngilizce nasıl öğrenilir? Bu sorunun cevabı adayın seviyesine, yaşına ve motivasyonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Okullarda sadece ezberlemeye odaklanan eğitimler, sınavlardan geçer not alan öğrencilerin dahi yeterli derecede İngilizce bilgisine sahip olmadığını ortaya koymaktadır. Klasik yöntemlerle İngilizce öğrenebilir ve etkili bir iletişim kurulabilir. Buna rağmen adayın üstün bir çaba göstermesi ve hedeflerini eğitim planının başında belirlemesi istenir.

Yabancı Dili Öğrenme Süreci 

Dil öğrenilmez, edinilir. Ana dilimizi öğrenme sürecinin bir kopyasının İngilizce eğitiminde de taklit edilmesi başarıya giden yolu aralar. Gramer kurallarına takılıp kalmadan etkili bir dinleme gerçekleştirmek, kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenlerin kullanması gereken bir sistemdir. 

İlgili eğitim: Sıfırdan İngilizce Kursu (Tüm Seviyeler)

Yabancı dil eğitiminin anahtar kelimeleri nedir?

Yaşamak, duymak ve deneyimlemek yabancı dil eğitiminde anahtar kelimelerdir.

Hızlı, Etkili ve Kalıcı İngilizce Eğitimi

Online eğitimler sürecinde eğitmenler eşliğinde sürdürülecek dersler adaya pratik yapma imkanı sağlar. Belirlenen hedefe uygun sayıda kelime öğrenmek öğrenmekle kalmayıp cümle içinde kullanmaya çalışmak süreci destekler. Uzmanlar tarafından tespit edilmiş hızlı İngilizce öğrenmek teknikleri şu şekilde sıralanabilir.

Okuyun

Yabancı dilde yazılmış her türlü haber, makale, tanıtım ve sosyal medya paylaşımları dile aşinalık kazandırır. İngilizceyle yeni yeni tanışmaya başlayanlar işe basit ve renkli hikaye kitapları seçerek eğlenceli bir giriş yapabilirler. Çok okumak kelime ezberlemenin de en iyi yoludur. Aynı kelimenin defalarca tekrar edilmesi hafızaya kazınmasını kolaylaştırır.

Sözlük Kullanın

Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyenler İngilizce-İngilizce sözlük kullanmalı ve basit tanımlamalar eşliğinde kelimenin Türkçe karşılığını keşfetmelidir. Günümüzde internet teknolojileri sayesinde kelime anlamlarını ve cümle içinde nasıl kullanıldıklarını bulmak son derece basittir.

Dinleyin

Şarkı, TV, haber veya magazin programı izlerken dilin İngilizce olmasına özen gösterilmelidir. Bu aşamada herkes kendi ilgi alanına giren programlardan yana tercih kullanabilir. Kulak aşinalığı öncelikle telaffuzun düzelmesi için bulunmaz bir fırsat sunar. Tekrar eden dinleme seanslarında dile olan hakimiyette gelişir.

Sohbet Edin

Bulduğunuz her fırsatta ve her platformda yabancılarla sohbet etmek dilin gelişimine katkı sağlar. Aynı ortamda olmadan da dil pratiği yapılmasına imkan veren sohbetler, yeni kişilerle tanışma ve düşünmeden cevap yazma imkanı verir. Bu da dil pratiğinin artması için bulunulmaz bir fırsattır.

Konuşun

İngilizce konuşmaktan çekinmeyin. Bulduğunuz her fırsatta tercihinizi yabancı dili kullanabileceğiniz kişilerle karşılaşmak için çaba sarf etmeye ayırın. Konuşarak öğrenmek dilin en hızlı şekilde gelişmesini sağlayacak en önemli başlıktır. Zaman içinde ne kadar geliştiğinizi görebilir ve üzerinizdeki tutukluğu atarak rahatlamaya başlayabilirsiniz. Bu eşik aşıldıktan sonra sizi kimse tutamaz.

Soru Sormaktan ve Hata Yapmaktan Korkmayın

Yabancı dil öğrenirken soru sormaktan korkmamak gerekir. Aynı şey hata yapma endişesi için de geçerlidir. Karşınızdaki kişinin ana dilinin İngilizce olmaması önemli bir avantaj sağlayabilir. Bu durumda herkes kullandığı dili sonradan öğrenmiştir ve hata yapabilir. Ana dili İngilizce olan kişilerle konuşurken de yapılan hatalardan ders çıkarılabilir.

Hızlı, etkili ve kalıcı bir İngilizce için hedeflerin baştan konması gerekir. Hedefe uygun eğitim ortamını, materyali ve süreyi belirlemek istenen sonuca ulaşılmasını sağlar. Öğrenme süreci içinde hangi konuda daha fazla zorlandığınız ve zaman kaybettiğinizi doğru tespit edebilirseniz konunun uzmanlarından yardım alabilirsiniz.  Başaramadığınız hissine kapıldığınız ilk an süreç sizin için olumsuz hale dönüşebilir.

Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri Nelerdir?

Ezber ve klasik tekniklerin işe yaramadığı konusunda hemfikir olduysanız tercihinizi dinleme ve konuşmaya odaklanan deneyimsel eğitimden yana kullanabilirsiniz. İngilizceyi hayatınızın 24 saatine adapte edebilir, kapasitenizi geliştirmek için her fırsatta kendinizi zorlayabilirsiniz. Gramer bilgisini geliştirirken kelime haznesini zenginleştirecek yardımcı materyaller kullanarak hedefinize en kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.  

Uzaktan online İngilizce eğitimi nereden alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından online eğitimler kapsamında farklı seviyelerde sertifika sahibi de olabileceğiniz ücretsiz İngilizce Eğitimi veriyor.

kısa sürede ingilizce öğrenmek ingilizce eğimi
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
İngilizce Öğrenme Programı Nedir?
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Programı Nedir?

29 Kasım 2019
Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?
Yabancı Dil Eğitimi

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

28 Kasım 2019
Sık Kullanılan İngilizce Cümleler
Yabancı Dil Eğitimi

Sık Kullanılan İngilizce Cümleler

08 Ocak 2020
İngilizce Öğrenme Oyunu Teknikleri
Kişisel Gelişim

İngilizce Öğrenme Oyunu Teknikleri

12 Aralık 2019
İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Film Önerileri
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Film Önerileri

24 Şubat 2020
İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler

30 Eylül 2021
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
775239
İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, B1-B2 kursumuza bugün göz atın!
4.9
(261)

İngilizce Eğitimi (B1-B2)

6 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
500259
İngilizce Eğitimi (C1-C2)
5
(152)

İngilizce Eğitimi (C1-C2)

6 Konu5 Saat
Esra AydınEsra Aydın
775209