AnasayfaBlogİçerik Yazarı Ol! Wordapp Nedir?
İçerik Editörlüğü

İçerik Yazarı Ol! Wordapp Nedir?

03 Aralık 2019
Büyük bir pencerenin önündeki masanın üzerinde bir bilgisayar bulunmaktadır. Bilgisayarın ekranında canlı mavi ve siyah bir logo bulunan bir monitör var. Monitörün altında bir klavye ve beyaz bir bilgisayar faresi bulunmaktadır. Monitörün yanında ekranı yanan bir tablet ve cam bir kap içinde küçük bir bitki var. Masanın sağ tarafında parlak turuncu çiçekleri olan bir saksı bitkisi vardır. Masanın arkasında ise beyaz bir kutup ayısı heykeli yer alıyor. Tüm nesneler pencereden giren parlak doğal ışıkla aydınlatılıyor.
KonuAçıklamaDetay
İçerik Yazarlığı Nedir?İnternet dünyasına özgün içerikler üreten kişiye içerik yazarı denir.Bilgisayar başında evden çalışma fırsatı sunar ve birçok farklı sektörde iş imkanı sağlar.
İçerik Yazarı Kimler Olabilir?Herhangi bir yaş sınırlaması olmadan, dilbilgisi ve anlatım gücüne sahip herkes içerik yazarı olabilir.Yeni mezunlar, çalışmak isteyen öğrenciler veya ek gelir elde etmek isteyen herkes içerik yazarlığı yapabilir.
Wordapp Nedir?Wordapp içerik ihtiyacı olan firmalar ile içerik yazarlarını buluşturan bir platformdur.İş arayan içerik yazarlarının iş bulmasını kolaylaştırır ve yazarlar için iş verenleri bulur.
Wordapp AvantajlarıWordapp size içerik üretebileceğiniz bir iş imkanı sunar ve iş bulma sürecini kolaylaştırır.Daha önce deneyiminiz olmasa bile yeteneğiniz ve yazdıklarınız doğrultusunda iş bulabilirsiniz.
İçerik Yazarlığı Gelişim SüreciGeliştikçe ve deneyim kazandıkça daha fazla ve daha kompleks işler alırsınız.Çalışmalarınıza bağlı olarak bir gün içerik editörü bile olabilirsiniz.
İyi Bir İçerik Yazarı Olmanın AdımlarıDilbilgisi ve imla konusunda bilgi sahibi olmalı, geniş araştırmalar yapmalı, özgün içerikler üretmeli ve düzenli olarak yazmalısınız.Farklı yazma dillerini denemelisiniz ve işiniz ile ilgili en güncel bilgileri takip etmelisiniz.
İçerik Yapısıİçeriklerin sayıları ve yapısı, içerik yazarının deneyim ve yeteneğine bağlı olarak değişir.Örneğin, başlangıçta 100 kelimeyle başlayıp, deneyim kazandıkça 500 veya 1000 kelimelik içeriklere geçebilirsiniz.
Müşteri İhtiyaçlarıİyi bir içerik yazarı, müşterinin diline ve istediği özelliklere uygun içerikleri üretebilmelidir.RESMI dilde ya da daha samimi bir dilde talep edilen içerikler üretebilirsiniz.
İçerik Yazarlığı Kazançlarıİyi bir içerik yazarı, ek gelir elde edebilir veya tüm gelirini bu meslekten kazanabilir.Gelir düzeyi, alınan işin sayısına, içeriğin kalitesine ve yazının konusuna bağlıdır.
İçerik Yazarlığı Eğitimiİçerik yazarı olmak isteyenler için ücretsiz eğitimler sunulmaktadır.Bu eğitimler, içerik yazarlığına giriş yapmak isteyenler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Yeni bir iş mi arıyorsun? Hiç çalışmadın ama iş hayatına girmek mi istiyorsun? Henüz öğrencisin ama okulunu aksatmadan çalışmak mı istiyorsun? O zaman içerik yazarı ol! İnternet dünyasının potansiyeli en yüksek mesleklerinden biri olan içerik yazarlığı için yapman gereken tek şey kuralına göre yazmayı öğrenmek. Bundan sonrası kontrol tamamen sende. Çalışma saatlerini, çalışma mekânını ve günde kaç iş yapacağını kendin belirle. İster bir ek gelir istersen tamamen gelirini içerik yazarlığından kazanabilirsin. Bu kadar basit mi? Eğer içerik yazarlığını bir meslek olarak seçmeye karar verirsen bu kadar basit. Çünkü;

 • İçerik yazarı olmak için aranılan özelliklerde bir yaş sınırlaması yok.

 • Yeni gelişmekte olan bir meslek olduğu için işveren açısından sizden beklenen internet dünyasının diline ve dilbilgisi kurallarına uygun özgün içerikler üretmeniz. Referansınız sadece yazılarınız.

 • İnternet dünyasında var olabilmek ve öne çıkabilmek için markaların, büyükten küçüğe tüm firmaların nitelikli içeriklere ihtiyacı var. Bu büyük potansiyeli karşılamak için de işini bilen içerik yazarlarına. Dolayısıyla yapmanız gereken tek şey iyi bir içerik yazarı olmak.

 • Aranılan şartları bu kadar esnek olan ve aynı zamanda iyi bir gelir elde edebileceğiniz online içerik yazarlığına başlangıç noktası olarak Enstitü ücretsiz eğitimine katılabilir, belki de gizli potansiyelinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Sonrası Wordapp dünyası.

Wordapp Dünyasında İçerik Yazarı Ol

Eğitim sonrası, bir yandan iş yapıp para kazanırken bir yandan gelişebileceğiniz ve yükselebileceğiniz Wordapp’e kayıt olarak içerik yazarlığına ilk adımı atabilirsiniz. Wordapp nedir? Dediğinizi duyar gibiyim. Hiç vakit kaybetmeden Wordapp dünyasını size tanıtmaya başlıyorum. Wordapp içerik ihtiyacı olan firmalar ile içerik yazarlarını buluşturan bir içerik ajansıdır. Yani Wordapp sayesinde bir içerik yazarı olarak iş kovalamak zorunda kalmazsınız. Wordapp size içerik üretebileceğiniz bir iş alanı sunar. Ayrıca daha önce deneyiminiz olmaması da gözünüzü korkutmasın. Önemli olan yeteneğiniz ve yazdığınız içerikler. Tamamen buna göre değerlendirilirsiniz.

İçerik yazarlığına giriş seviyesinden başlayacaksınız ve geliştikçe sistem içerisinde yükseleceksiniz. Örneğin daha basit 100 kelimelik işlerle başlayıp, geliştikçe 500 kelime, 1000 kelimelik işlere geçmek içerik yazarlığında sağlam adımlarla ilerleyebilme şansını da beraberinde getirecek. Üstelik size sunulan işler içerisinden seçim yapma özgürlüğünüz de var. Siz onayladıktan sonra yazmaya başlayacak olmanız üzerinizde baskı oluşturmadan çalışmanızı sağlayacaktır.

Sizden beklenilen dilbilgisine uyumlu, firmanın istediği özelliklere uygun ve özgün içerikler üretmenizdir. Tecrübem yok, hata yaparsam diye endişelenmeyin. Çünkü yazdığınız içerikleri kontrol eden bir editörünüz gerekli düzeltmeleri yapmanız konusunda size yol gösterici olacaktır. Kim bilir bu işte tecrübe kazanıp yükseldikçe belki bir gün siz de bir içerik editörü olarak yolunuza devam edersiniz.

İyi Bir İçerik Yazarı Olmanın Adımları

Eğitim aldınız artık işe başladınız. Bu aşamadan sonra kendinizi geliştirerek ilerlemeniz önemli. Bunun için;

 • Bir yazım kılavuzu edinin. Dilbilgisi ve imla konusunda bir rehber olarak yanınızda bulundurun.

 • İçerek üreteceğiniz konu hakkında araştırmalarınızı geniş tutun. Eğer yazmaya başladığınızda bir yerde tıkanıyorsanız yeterince araştırma yapmamışsınız demektir. Bu durumda biraz daha araştırma yaparak devam edin.  

 • İyi bir içerik yazarı özgün içerikler üretmelidir. Yani cümleleriniz size ait olmalı kopya olmamalı. İlk zamanlar okuduklarınızdan etkilenip farklı cümleler kurmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için yazma egzersizleri yapın. Mesela aynı konu hakkında 2-3 yazı farklı yazı yazmayı deneyin.

 • Bol bol kitap, dergi, blog yazısı hatta size örnek olabilecek internet üzerinde içerikler okuyun. Okumak yazma potansiyelinizi geliştirecektir.

 • İyi bir yazar olabilirsiniz. Ancak iyi bir içerik yazarı olmak için müşterinin sizden istediği dilde bir içerik yazmanız gerekir. Örneğin resmi siz dilinde ya da daha samimi bir dilde içerik talebi gelebilir. Bunu da farklı yazım dillerini inceleyip denemeler yaparak başarabilirsiniz.

 • İyi bir içerik yazarı olmak için her gün yazmayı alışkanlık haline getirin. Çünkü sizi geliştirecek en önemli unsur yazmak olacaktır.

 • İşiniz ile ilgili mutlaka en güncel bilgileri takip etmelisiniz. Örneğin SEO kurallarında değişenler neler, içerik yazarlığı hakkında değişenler gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız.

 • Farklı konularda içerik yazacağınız gibi farklı alanlarda da içerik üreteceksiniz. Mesela 100 kelimelik bir ürün açıklamasıyla 1000 kelimelik bir blog yazısı yazmanız birbirinden farklı yapılardan oluşur. İşe başladıktan sonra şu an size belki biraz yabancı gelen bu kalıpları daha iyi tanıyacaksınız. Geliştirmek için her aldığınız işle öğrendiklerinizi pratik yaparak pekiştirebilirsiniz.

İçerik Yazarlığı Size Neler Kazandırır?

İşiniz internet dünyasında insanlara doğru bilgiyi aktarmak. Bunu yapabilmek için öncelikle sizin öğrenmeniz gerekir. Yazacağınız konuların bir sınırı yok. Bu durumda içerik yazarlığı ile bilgi dağarcığınızın fazlasıyla gelişeceğini söyleyebilirim. Daha araştırmacı, daha çok okuyan, daha entelektüel biri olmak aynı zamanda kişisel gelişiminize de katkı sağlar, kendinize güveniniz artar.

İçerik yazarlığı rutinden uzak dinamik bir iştir. Her ürettiğiniz içerik birbirinden farklı tarz ve konulardan oluşur. Dolayısıyla çalışırken aynı zamanda işinizle ilgili olarak gelişmeye ve öğrenmeye devam edersiniz. Her aldığınız iş sizin için araştırılacak yepyeni bir konu olması sebebiyle de aynı zamanda heyecanınızı da sürekli kılar.

Freelance bir iş olması sizi iş hayatının pek çok stresinden uzak tutar. sabah işe gidiş, akşam işten dönüş gibi bir durumunuz yoktur. trafik çilesi, özellikle bayanlar için ne giyeceğim derdi, ofis ortamında yaşanabilecek gerginliklerden uzakta sadece yapacağınız işe konsantre olmanın özgürlüğünü yaşarsınız. ancak bu özgürlüğü bir rehavet olarak da algılamamalısınız. eğer sadece içerik yazarlığından gelir elde etmeyi düşünüyorsanız saatlerini kendiniz ayarlamanın avantajıyla her gün çalışmaya özen göstermelisiniz. wordapp gibi bir ajansa bağlı çalışırsanız her gün size sunulacak içerikler olacaktır. bu sebeple içerik yazarlığı size evinizin konforunda iş disiplini de sunar ve planlı hareket etmeyi öğrenirsiniz.

İçerik yazarlığı ile bir şeyleri sürekli yazarak doğru ifade etmeye başlamak konuşarak ifade etme yeteneğinizi de geliştirecektir. Bu durum iletişim becerilerinize katkı sağlayacaktır. İçerik yazarlığı tüm dünyada kabul görmüş evrensel bir meslektir. Çalışma alanınız sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Eğer yabancı diliniz iyiyse dünya çapında bir içerik yazarı olmanız için hiçbir engel yoktur.

Online İçerik Yazarı Olabilir Misiniz? Deneyerek Öğrenin

Yazı internet dünyasında kaliteli ve doğru içerik olarak yeni bir forma bürünerek, yazarlığın da yepyeni bir dalını ortaya çıkardı. Online içerik yazarlığı, yazmak konusunda olan yeteneklerinizi ortaya koymak için size fırsat sunan bir alandır. Bir işi yapıp yapamayacağınıza karar vermek için en doğru yöntem deneme yanılmadır. Üstelik herhangi bir kaybınız olmadan. İstanbul İşletme Enstitüsü’nden alacağınız ücretsiz İçerik Editörlüğü Eğitimi ile yazma yeteneğinizi birleştirin. Wordapp’a kaydolarak ilk içeriklerinizi üretmeye başlayın. Üretirken gelişmeye devam edin. Bu aşamadan sonra cevabınızı bulacaksınız. Online içerik yazarı olabilir misiniz? Eğer cevabınız evetse bir meslek sahibi olup gelir ederek kariyerinizde ilerleyin. Geleceğinize yatırım yapın ve içerik yazarı olun.

İçerik Yazarlığı Nedir?, İnternet dünyasına özgün içerikler üreten kişiye içerik yazarı denir, Bilgisayar başında evden çalışma fırsatı sunar ve birçok farklı sektörde iş imkanı sağlar, İçerik Yazarı Kimler Olabilir?, Herhangi bir yaş sınırlaması olmadan, dilbilgisi ve anlatım gücüne sahip herkes içerik yazarı olabilir, Yeni mezunlar, çalışmak isteyen öğrenciler veya ek gelir elde etmek isteyen herkes içerik yazarlığı yapabilir, Wordapp Nedir?, Wordapp içerik ihtiyacı olan firmalar ile içerik yazarlarını buluşturan bir platformdur, İş arayan içerik yazarlarının iş bulmasını kolaylaştırır ve yazarlar için iş verenleri bulur, Wordapp Avantajları, Wordapp size içerik üretebileceğiniz bir iş imkanı sunar ve iş bulma sürecini kolaylaştırır, Daha önce deneyiminiz olmasa bile yeteneğiniz ve yazdıklarınız doğrultusunda iş bulabilirsiniz, İçerik Yazarlığı Gelişim Süreci, Geliştikçe ve deneyim kazandıkça daha fazla ve daha kompleks işler alırsınız, Çalışmalarınıza bağlı olarak bir gün içerik editörü bile olabilirsiniz, İyi Bir İçerik Yazarı Olmanın Adımları, Dilbilgisi ve imla konusunda bilgi sahibi olmalı, geniş araştırmalar yapmalı, özgün içerikler üretmeli ve düzenli olarak yazmalısınız, Farklı yazma dillerini denemelisiniz ve işiniz ile ilgili en güncel bilgileri takip etmelisiniz, İçerik Yapısı, İçeriklerin sayıları ve yapısı, içerik yazarının deneyim ve yeteneğine bağlı olarak değişir, Örneğin, başlangıçta 100 kelimeyle başlayıp, deneyim kazandıkça 500 veya 1000 kelimelik içeriklere geçebilirsiniz, Müşteri İhtiyaçları, İyi bir içerik yazarı, müşterinin diline ve istediği özelliklere uygun içerikleri üretebilmelidir, RESMI dilde ya da daha samimi bir dilde talep edilen içerikler üretebilirsiniz, İçerik Yazarlığı Kazançları, İyi bir içerik yazarı, ek gelir elde edebilir veya tüm gelirini bu meslekten kazanabilir, Gelir düzeyi, alınan işin sayısına, içeriğin kalitesine ve yazının konusuna bağlıdır, İçerik Yazarlığı Eğitimi, İçerik yazarı olmak isteyenler için ücretsiz eğitimler sunulmaktadır, Bu eğitimler, içerik yazarlığına giriş yapmak isteyenler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır
dilbilgisifreelanceiçerik editörlüğüiçerik yazarı online eğitimwordapp
Omuz hizasında kahverengi saçları olan genç bir kadın, yüzünün önünde tuttuğu beyaz bir akıllı telefonla selfie çekiyor. Parlak, neşeli bir gülümsemesi var ve gözleri tamamen açık. Sağ eli telefonu desteklerken sol eli yüzünün yan tarafında duruyor. Mavi beyaz çizgili bir tişört ve bir çift kot şort giymektedir. Saçları hafifçe dağılmış ve rahat, kaygısız bir pozu var. Gri bir duvarın önünde duruyor ve etrafı parlak, güneşli bir atmosferle çevrili. Bu neşeli an, anı yaşamanın sevincini yakalıyor.
Banu Cantekin
İçerik Editörü

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.