AnasayfaBlogGirişimcilere İlham Veren Film Önerileri
Girişimcilik

Girişimcilere İlham Veren Film Önerileri

06 Şubat 2020
Bu, siyah beyaz bir tokmağın yakın plan çekimi. Tahta dikdörtgen şeklindedir ve dış çevresinde siyah bir kenarlık vardır. Tahtanın içi tek bir beyaz çizgiyle iki bölüme ayrılmıştır. Çizginin bir tarafında sağ tarafı gösteren siyah beyaz bir ok bulunmaktadır. Çizginin diğer tarafında ise hafif kavisli ve tüm pano boyunca uzanan iki beyaz çizgi yer alıyor. Beyaz çizginin altında siyah kenarlıklı beyaz dikdörtgen bir nesne yer alıyor. Klaket tahtası görüntünün ana odağıdır.
Film AdıFilm HakkındaGirişimcilik Dersleri
Silikon Vadisinin KorsanlarıApple ve Microsoft’un kuruluş hikayelerini ve Steve Jobs ile Bill Gates’in yaşamlarını anlatan bir film.Girişimcilik yolculuğunun zorlukları, teknoloji alanındaki girişimlerin potansiyeli, rekabetin ve inovasyonun önemi.
Sosyal AğFacebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kat ettiği yolu konu alıyor.Girişimcilikte fırsat gözlemi ile başarıya ulaşabilme, iş ilişkileri, hukuki süreçlerin önemi.
The Pursuit of HappynessGerçek hayat hikayesine dayanan bu film, Chris Gardner'ın girişimci olma yolculuğunu anlatıyor.Zorluklara karşı gösterilen direnç, kararlılık ve iş hayatı ile kişisel hayatın dengelenmesi girişimcilik dersleri olarak karşımıza çıkar.
MoneyballBilly Beane'ın bütçe kısıtlamalı bir beyzbol takımının başarısını artırmak için kullanılan analitik yöntemleri anlatıyor.Analitik düşünme ve veriye dayalı karar verme, yaratıcı çözümlerle zorlukları aşma.
The InternBir start-up'ın sahibi olan genç bir kadın ile yaşlı bir stajyerin komik ve dokunaklı hikayesini anlatıyor.Girişimcilikte yaşın bir engel olmadığını, mentorluk ve farklı nesiller arasındaki etkileşimin değerini gösteriyor.
Slumdog MillionaireBir televizyon yarışmasında milyoner olan genç bir adamın hikayesini anlatıyor.Girişime başlarken her zaman olanaksız görüneni başarma, öğrenme ve tecrübenin önemi.
The FounderFast food devi McDonald's'ın kuruluş hikayesini anlatıyor.Bir iş fikrinin potansiyelini görme ve sonuca ulaşmak için gerekli adımları atma ve markalaşmanın önemi.
Wall StreetFinans dünyasında genç bir borsacının yükselişini ve düşüşünü anlatıyor.Dürüstlük ve etik, finansal risk yönetimi, aşırı hırsın sonuçları.
Riskies BusinessBir genç, ailesinin evinde bir eskort işletmeye başlar.Fırsat bulma ve değerlendirme, risk ve getiri dengesi.
The Wolf of Wall StreetBorsa komisyoncusu Jordan Belfort'un hikayesini anlatıyor.Başarıya hırs ve dürtüsel kontrollen ulaşmanın sonuçları, etik değerler ve girişimcilik

Günümüzde girişimcilik alanı teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok sık duyduğumuz bir kavram haline geldi. Ülkemizde ve dünyada bireyler son yıllarda girişimcilik alanında büyük işler gerçekleştirmektedir. Bireylerin girişimcilik alanına doğru ilgisi gittikçe artmaktadır. Peki, nedir bu girişim? Plan yaparak yeni bir iş koluna kullanılan teknoloji vasıtasıyla veya yeni teknoloji aracılığıyla giriş yapmak demektir.

Girişimcilik, kar amacı ve risk alarak iş kuran kişinin yapmış olduğu eylemelere denir. Girişimci ise girişimcilik göstermek için risk alan ve sonucunda başarısızlığında olduğunu kabul eden kişilere denir. Günümüzde bu sektöre artan ilgiyle beraber girişimcilerin sayısı da artış göstermiştir. Girişimcilere ilham veren filmler çekilmiş ve kitaplar yazılmıştır.

Girişimcilik alanını öğrenme ve girişimcilik ruhunu harekete geçirecek filmler bulunmaktadır. Bu filmler sayesinde girişimcilik alanı için hareket etmeye ve bu işin nasıl işlediğiyle ilgili bilgi sahibi olunur. Şimdi girişimcilere ilham veren film önerileri hakkında konuşalım.

Girişimcilik Konulu Film Önerileri Hakkında

Girişimcilere ilham veren film önerileri hakkında ilk bilmeniz gereken ilk özellik bu filmler “girişimcilik benim ruhumda var!” diyenler için. Film önerileri girişimcilik tam bana göre diyenler için. Aynı zamanda size her açıdan faydalı hem de girişimci ruhunuza yön veren film önerileri olarak listelenmiştir. Film önerileri, girişimcilikle ilgili yön bulmanızı sağlamanın yanında nasıl bir yol izlendiği hakkında da sizi bilgilendirir. Bahsedilen film önerileri, girişimcilik alanının nasıl bir risk işi olduğunu belirten düzeydedir.

Film önerileri, girişimci gözüyle bakıldığında mentorluk, başarı hikâyesi, markalama, finans, yenilik vb. birçok içeriği içermektedir. Film önerileri, bu içerikler sayesinde tam anlamıyla bir girişimcinin sahip olması gerektiği özellikleri gözler önüne sermektedir. Girişimcilere ilham veren film önerileri izledikten sonra ilham alacak ve farklı bir bireye dönüştüğünüzü hissedeceksiniz. Girişimlere ilham veren film önerileri tam anlamıyla bu alanda karar vermenizi, bu yola çıkarken ne zorluklar çekildiğini ve nasıl risk alınması gerektiği ile ilgili sizlere iyi örnek olacaktır. Şimdi girişimcilere ilham veren film önerileri neler onları inceleyelim.

Silikon Vadisinin Korsanları

Silikon Vadisinin Korsanları (Pirates of Silicon Valley/1999)

Silikon Vadisinin Korsanları bilgisayar ve internet dünyasında devrim yaratan iki büyük isimi anlatmaktadır. Günümüzde her alanda etkili olan ve her an kullandığımız bilgisayar ve internet alanının en büyük öncülerinin başarı hikayelerini anlatır. Günümüzde internet ve bilgisayar alanında devrim yaratan bireylerin hikayeleri oldukça ilgiyle izlenmekte ve büyük bir merak konusu olmaktadır. Silikon Vadisinin Korsanları filmi Steve Jobs ve Bill Gates’in başarı ve girişimcilik hikayelerini konu almaktadır.

Silikon Vadisi Korsanları, Steve Jobs’ın hayatının en önemli anlarından biri olan Bill Gates ile yollarının kesiştiği zamandan başlamaktadır. Bill Gates’in üniversite zamanlarını ve şirketlerini kurma aşamalarını anlatır. Şirketlerini kurarken yaşadıklarını ve nasıl yükselişe geçtikleri hakkında bilgi veren bir filmdir. Silikon Vadisinin Korsanları büyük bir girişimcilik örneğini gözler önüne sürmektedir.

Silikon Vadisinin Korsanları günümüzün iki teknoloji devi Apple ve Microsoft’un kuruluş hikayelerinden bahsetmektedir. Günümüzün en çok kullanılan teknoloji markalarının nasıl kurulduğu ve devleştiğiyle ilgili bilgi vermektedir. Silikon Vadisinin Korsanları yakın tarihimizin en iyi girişimcilik filmlerinden biri olarak kabul edilir. Bill Gates ve Steve Jobs’ın evlerinin garajında başlayan girişimlerinin nasıl büyüttüklerini anlatır. Küçük bir garajda başlayan yolculuklarının küresel dev şirketlere nasıl dönüştüğünü anlatması girişimciler için oldukça ilham vericidir. Silikon Vadisinin Korsanları girişimcilik ruhunu harekete geçirecek ve bireylerin girişimciliğe dair ilham alacağı bir yapıttır.

Başarının kolay kazanılmadığı, başarıyı elde ederken de herkesin temiz bir yoldan yürümediğini de gözler önüne sürer. Bu yönünü ortaya çıkarması bu ikilinin hayranlarını üzse de bu özellikleri sayesinde dünyanın önemli iki büyük teknoloji devini kurmuşlar ve büyütmüşlerdir. Teknoloji dünyasına büyük imzalar atan bu isimler ayrıca başarıya giden her yol mübah anlayışını da benimsemişlerdir. İki dev adamın yollarının kesişerek ilerleyen bu yolculukta Steve Jobs’ın Bill Gates ve Microsoft’u rakip olarak görmemesiyle ilerler. Ve daha sonra Microsoft firması Apple firmasının ara yüzünü kopyalayarak Windows’u piyasaya sürer.  Silikon Vadisinin Korsanları girişimcilik alanında yürümek isteyenler ve iki dev markanın nasıl oluşup devleştiğini merak edenler için gayet uygun bir film olarak gösterilir.

Sosyal Ağ

Sosyal Ağ (The Social Network/2010)

Sosyal Ağ film önerileri içerisinde en ilgi çekenlerinden biridir. Çünkü Sosyal Ağ filmi tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ait ve milyar dolarlık servetiyle Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in girişimcilik hikayesini anlatır. Sosyal medya dünyasının en önemli platformu olan Facebook’un kuruluş hikayesini anlatır. Büyük bir girişimcilik örneği olarak kurulduğu yıldan bugüne kadar büyük aşamalar geçirmiştir. Günümüzde kullanılan diğer sosyal medya platformlarını da kendine dahil eden büyük bir girişimcilik öyküsü anlatılır.

Sosyal Ağ, büyük bir girişimcilik öyküsünün nasıl başladığından bugüne dek geçirdiği evrimleri anlatan bir girişimcilik filmidir. Sosyal Ağ, bu dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un kuruluşunun ardında yatan nedeni anlatarak başlar. Sosyal Ağ, bu büyük girişimcilik hikayesinin arkasında bir ayrılık hikayesinin yattığını anlatır. Harvard Üniversitesinde öğrenci olan Zuckerberg, kız arkadaşı tarafından terk edilir. İntikam almak için üniversitede okuyan tüm kadınların bilgilerini bir veri tabanında saklamak ister. Bunun için bu büyük girişimci bir uygulama yazar.

Yazdığı uygulamaya Facemash adını verir. Facemash uygulaması ise ekranın iki yanında kadınların fotoğraflarını oylayarak hangisinin daha güzel olduğuyla ilgili oylamalar yapılır. Bu site çoğu kullanıcı tarafından büyük beğeni toplar. Sosyal Ağ filmi daha sonra bu girişimcilik uygulamasının nasıl büyüyerek Facebook platformuna dönüştüğü ile ilgili gelişmeleri aktarır. Sosyal Ağ filminde bununla ilgili bahsedilmektedir. Facemash uygulamasından Facebook uygulamasına evrilen bir süreci anlatmaktadır. Facebook ilk önce yalnızca Harvard Üniversitesinde kullanılan bir uygulama iken diğer üniversitelere yayılan bir uygulama haline dönüşmüştür.

sosyal ağ, büyük bir girişimcilik örneği olan facebook platformunun nasıl kurulduğu, ardında yatan nedenleri ve ilk nerelerde kurulduğunu anlatan büyük bir girişimcilik ruhunu canlandıran bir filmdir. sadece üniversitelerde kullanılan bu uygulamanın başarı sağlayarak amerika’ya ve dünyaya nasıl yayıldığını anlatan ilham verici bir filmdir. sosyal ağ, sosyal medya platformu denilince akla ilk gelen platform olan facebook’un kuruluş hikayesinden başarı hikayesini anlatan bir yaratıcılık içeriğine sahip girişimcilik filmidir.

Sosyal Ağ, kurucusunun hikayesinden yola çıkarak günümüz toplumlarına artı ve eksilerini sunmaktadır. Sosyal Ağ büyük bir platform olan Facebook’un kurulmasını altında yatan nedenlerden büyük başarı evrimine kadar geniş bir yelpazeyi kaplayan bir girişimcilik filmidir. Sosyal Ağ, girişimcilik ruhunun kıpırdamasını sağlamanın yanında girişimcilere ilham veren özellikleri olduğu da söylenmektedir.

Para Avcısı

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street/2013)

Para Avcısı girişimciler için gerçekliğin içinden bir öyküyü beyaz perdeye taşır. Genç ve hırslı bir adamın hikayesini konu alan bir filmdir. Para Avcısı, genç ve hırslı bir komisyoncunun nasıl bir CEO olduğunu anlatan bir filmdir. Girişimcilik sektörü için izlenmesi gerek filmlerin başında kabul edilir. Para kazanma arzusuyla yanıp tutuşan genç Wall Street de komisyoncu olarak çalışırken bir CEO’ya evrimini anlatan başarı hikayesi içerir. Bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi göze alan bir durumu anlatır. Silikon Vadisinin Korsanları adlı filmdeki gibi Para Avcısı filminde de başarıya giden her yolda her şey mübah görülür. Para Avcısı, Jordan Belfort adlı Amerikan borsasında komisyoncu olan bir adamın hikayesini anlatır.

Para Avcısı, New York işlem borsasında her türlü olayın döndüğü bir dönemde yükseliş yaşamıştır. Belfort, başarıya ulaşmak için her yolu denemektedir. Başarılı olabilmek için her şeyi göze alan bir komisyoncudur. Önemi olmayan tahvillerle birçok yatırım heveslisini aldatmıştır. Bu sayede tutkulu olduğu paraya kavuşmaya başlamıştır. Kendisine para makinesi ve aynı zamanda para harcama makinesi lakapları takılan bir adamdı. Bir günde o tutkulu olduğu paraya kavuşmayı başardığından para makinesi olarak adlandırıldı. Aynı zamanda bir gecede kazandığı milyonlarca doları yine bir gece de harcadığı için de para harcama makinesi olarak da adlandırılan bir adamdı.

Para Avcısı, hırs ve aç gözlülüğün borsa ile birleşerek büyümeyi anlatan bir filmdir.  Para Avcısı filmini bir girişimci için önemli kılan özellikler vardır. Bir girişimci bu filmi izleyerek başarıya ulaşmak için nelerin yapılabileceğini görebilir. Diğer filmlerde de olan risk alma özelliği bu filmde de kendini göstermektedir. Girişimciliğin tanımında da kullanılan risk kavramı, girişimci olmak isteyen kişilerin başarıya ulaşmak için risk almak zorunda olduklarını öğrenmelerini sağlar.

Para Avcısı ve Silikon Vadisi Korsanları filminde başarıya giden yolda her şeyin mübah olduğu görülmektedir. Bu durum girişimcinin hayatında yaşadığı durumlara ve risklere göre değişebilmektedir. Aynı zamanda Para Avcısı filmi çok önemli bir detayı da gözler önüne sermektedir. Para Avcısı filminde Belfort, hem çok para kazanan hem de çok para harcayan biri olarak karşımıza çıkar. Buradan şunu çıkarabiliriz kazanılan paranın hepsini harcarsan bir sonraki yatırımını gerçekleştiremezsin. Elindeki kaybedersin, yeni girişimcilik faaliyetlerinde bulunamazsın gibi. Zaten Para Avcısı filminde Belfort’un sonu da çöküşle sonuçlanmıştır. Bu da girişimciler için örnek bir olay olarak ders çıkarmalarını sağlayabilir. Çünkü girişimcilik risk almak ve başarısızlığı göz önünde bulundurmaktır demiştik.

Zeka Parıltısı

Zeka Parıltısı (Flash of Genius/2008)

Zeka Parıltısı filmi girişimcilik alanında olan herkesin izlemesi gereken filmlerin başında gelmektedir. Zeka Parıltısı, Amerika’nın en güçlü şirketlerinden Detroit Otomotiv sektörüne kafa tutan Robert Kearnes’ın gerçek hayatından esinlenerek yapılmıştır. Üniversite hocası olan Robert boş zamanlarında mucitlikle uğraşan bir adamdır. O dönemlerde otomotiv sektörü için çok önemli bir ihtiyaç doğmuştur. Bu ihtiyaç yağmurlu günlerde otomotivlerde kullanılan cam sileceğidir. Buluşu ise tüm dünya için önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Zeka Parıltısı filminde Detroit otomotiv şirketi ile Robert arasındaki ilişki yansıtılır. Otomotiv şirketi her ne kadar cam sileceği icadını beğense de bu icadı bir köşeye atmıştır. Robert ise başarılı olacağı bir mücadeleye başlar. Kimse bu mücadelede Robert’in başarılı olacağını beklemese de bunu başarır. Hayallerinden vazgeçmeden her türlü riski göze alır. Çünkü bu başarı yolculuğunda yok olma riski de vardır. İcadından ve kendinden emin olduğu için mücadele eder. Zeka Parıltısı, girişimcilere mücadele etmeyi ve her zorlukla başa çıkılması gerektiğini gösterir. Girişimcilerin kendilerinden ve icatlarından, işinden vb. emin olduğu sürece hakkını arayarak ürününün hak ettiği yere gelmesini sağlanması gerektiğini gösterir.

Zeka Parıltısı, dönemin otomotiv üreticilerinin yağmurda araba kullanımını sağlamak için bir çözüm aramasıyla başlar. O zamanlarda Robert, evinin garajında bu soruna çözüm bulmak için çalışmalar gerçekleştirir. Zeka Parıltısı, bu yönüyle Silikon Vadisi Korsanları filmiyle bir benzerlik gösterir. Evinin garajında ihtiyacı karşılayan bugünün bilinen araba cam sileceğini geliştirmiştir. Patenti kendi elinde olmasına rağmen anlaştığı şirket tarafından kapı dışı edilir. Yıllarca hakkını kazanmak için mücadele eder. Hatta bu mücadelede akıl sağlığını yitirecek duruma gelir. Buna rağmen durmaz. İnanılmaz bir azimle icadı ve emekleri için mücadele eden bir adamın öyküsü anlatılır.

Zeka Parıltısı bu yönleriyle tüm girişimcilere örnek olacak özellikleri gözler önüne serer. Aynı zamanda girişimcilik ruhunu alevlendirir ve girişimcilere ilham verir. Girişimcilere kendinden ve yaptıkları işlerden her zaman emin olması gerektiğini anlatır. Bu yolda karşılaşılacak olan tüm zorluklar karşısında mücadele edilmesi gerektiğini vurgular. Kimse karşısında boyun eğilmeyeceği ve yapılan işin sonuna kadar arkasından gidilerek kişilerin hakkını kazanmasını anlatır.

Silikon Vadisinin Korsanları, Apple ve Microsoft’un kuruluş hikayelerini ve Steve Jobs ile Bill Gates’in yaşamlarını anlatan bir film, Girişimcilik yolculuğunun zorlukları, teknoloji alanındaki girişimlerin potansiyeli, rekabetin ve inovasyonun önemi, Sosyal Ağ, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kat ettiği yolu konu alıyor, Girişimcilikte fırsat gözlemi ile başarıya ulaşabilme, iş ilişkileri, hukuki süreçlerin önemi, The Pursuit of Happyness, Gerçek hayat hikayesine dayanan bu film, Chris Gardner'ın girişimci olma yolculuğunu anlatıyor, Zorluklara karşı gösterilen direnç, kararlılık ve iş hayatı ile kişisel hayatın dengelenmesi girişimcilik dersleri olarak karşımıza çıkar, Moneyball, Billy Beane'ın bütçe kısıtlamalı bir beyzbol takımının başarısını artırmak için kullanılan analitik yöntemleri anlatıyor, Analitik düşünme ve veriye dayalı karar verme, yaratıcı çözümlerle zorlukları aşma, The Intern, Bir start-up'ın sahibi olan genç bir kadın ile yaşlı bir stajyerin komik ve dokunaklı hikayesini anlatıyor, Girişimcilikte yaşın bir engel olmadığını, mentorluk ve farklı nesiller arasındaki etkileşimin değerini gösteriyor, Slumdog Millionaire, Bir televizyon yarışmasında milyoner olan genç bir adamın hikayesini anlatıyor, Girişime başlarken her zaman olanaksız görüneni başarma, öğrenme ve tecrübenin önemi, The Founder, Fast food devi McDonald's'ın kuruluş hikayesini anlatıyor, Bir iş fikrinin potansiyelini görme ve sonuca ulaşmak için gerekli adımları atma ve markalaşmanın önemi, Wall Street, Finans dünyasında genç bir borsacının yükselişini ve düşüşünü anlatıyor, Dürüstlük ve etik, finansal risk yönetimi, aşırı hırsın sonuçları, Riskies Business, Bir genç, ailesinin evinde bir eskort işletmeye başlar, Fırsat bulma ve değerlendirme, risk ve getiri dengesi, The Wolf of Wall Street, Borsa komisyoncusu Jordan Belfort'un hikayesini anlatıyor, Başarıya hırs ve dürtüsel kontrollen ulaşmanın sonuçları, etik değerler ve girişimcilik
film önerileri silikon vadisi korsanları sosyal ağ para avcısı zeka parıltısı girişimcilere ilham veren film önerileri
Kalın, koyu renk sakallı bir adam beyaz bir duvara yaslanmış duruyor. Otuzlu yaşlarında görünüyor ve yüzünde ciddi bir ifade var. Sakalları dolgun ve gür, yüzünün ve boynunun büyük bir kısmını kaplıyor. Üzerinde açık gri desenli siyah bir tişört ve mavi bir kot pantolon var. Adamın kısa, koyu renk saçları var ve gözleri koyu kahverengi. Sert bir ifadeyle dosdoğru karşıya bakıyor. Arka plan beyaz bir duvar ve ışık görüntünün sol tarafından geliyor.
Sezer Açiler
Blog Yazarı

Sezer AÇİLER, 19 Haziran 1995 tarihinde Sakarya’da dünyaya geldi. 2018 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Gayrimenkul danışmanı, stajyer sosyolog ve Felsefe Grubu öğretmeni olarak çalıştı. Sertifika programlarına katıldı. 2019 yılında İstanbul İşletme Enstitüsünde blog yazarı olarak çalışmaya başladı.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Resimdeki kadın koyu renk saçlı ve çizgili bir gömlek giyiyor. Arka planda gökyüzünü ve birkaç ağacı gören bir pencerenin önünde durmaktadır. Pencereden giren güneş, kadının yüzüne ve vücuduna sıcak bir ışık saçıyor. Gözleri kapalı, sanki düşüncelere dalmış gibi. Kollarını göğsünün önünde kavuşturmuş, düşünceli ve dalgın bir hava yaratıyor. Dudakları sanki konuşmak üzereymiş gibi hafifçe ayrılmış. Duruşu ve ifadesi huzur ve dinginliği yansıtıyor. Resimdeki renkler mavi ve beyaz vurgularla sessizleştirilmiş. Genel etki durgunluk ve sükunetten oluşuyor.
Girişimcilik

Ticari Girişimcilik Nedir?

28 Haziran 2021
Takım elbiseli ve gözlüklü bir adam bir odada durmaktadır. Gülümsüyor ve kravat takıyor. Gözlükleri siyah çerçeveli ve takım elbisesi açık gri renktedir. Bir eli cebinde, diğer eli hafifçe havaya kalkmış. Arkasında üzerinde siyah yazılar olan beyaz bir duvar var. İçeri doğal ışık alan ve odayı aydınlatan bir pencerenin önünde duruyor. Saçları kısa ve düzgünce taranmış. Kendinden emin ve memnun görünüyor.
Girişimcilik

Sosyal Girişimcilik Nedir?

12 Kasım 2020
Bir grup insan, gülümseyerek ve başparmaklarını kaldırarak bir odada durmaktadır. İlk kişi siyah gömlek ve kot pantolon giyen bir kadındır ve sağ eliyle başparmağını kaldırmaktadır. İkinci kişi beyaz gömlekli bir erkektir ve iki eliyle de başparmak işareti yapmaktadır. Üçüncü kişi ise pembe gömlekli bir kadın ve o da iki eliyle başparmağını kaldırıyor. Resmin arka planında, içinde bir rulo kağıt ve keçeli kalem bulunan bir kutu ve sağda pembe bir yüzeyin yakın çekimi var. Oda iyi aydınlatılmış ve neşeli bir atmosfer yaratılmış. Resimdeki insanların yüzlerindeki ifadeler mutlu ve memnun olduklarını gösteriyor.
Girişimcilik

Girişimcilik Nedir? Türleri Nelerdir?

01 Aralık 2019
Beyaz gömlekli bir kadının yakın çekimi. Yana doğru bakmaktadır ve saçları arkaya toplanmıştır. Sağ eli beline dolanmış kahverengi bir kemer tutmaktadır. Yüzü kısmen görünüyor ve dudakları hafifçe ayrılmış. Gözleri görünmeyen bir şeye odaklanmış ve ifadesi nötr. Arka plan bulanık ve odak dışı. Kadın parlak, doğal bir ışıkta duruyor ve gömleği aydınlanmış. Gömleğinin kumaşı kırışmış ve yakası hafifçe yamuk. Vücudu ince ve duruşu rahat. Fotoğraf beyaz gömlekli bir kadının net bir temsili ve kadının kendine has özellikleri ve giysileri onu öne çıkarıyor.
Girişimcilik

Girişimcilik İçin 6 Fikir

26 Kasım 2019