AnasayfaBlogÇalışırken Eğitim Almak
Eğitim

Çalışırken Eğitim Almak

13 Aralık 2014
Resimde ışıkları yanan uzun bir koridor gösterilmektedir. Her iki duvarda birer tane olmak üzere iki ışıkla aydınlatılan koridor beyaz duvarlar ve mavi bir arka planla kaplı. Koridorun sonunda, içinden bir ışığın aktığı bir pencere görülüyor. Ayrıca bir köşede taş zeminin yakın çekimi, diğer köşede ise bir yolun yakın çekimi yer alıyor. Koridor uzun ve geniş, bu da onu çeşitli faaliyetler için mükemmel kılıyor. Genel olarak, bu koridor dinlendirici bir gezinti için mükemmel bir yer gibi görünüyor.
Eğitimin Önemi ve TürleriKimler İçin GerekliEğitimin Faydaları
Eğitim sürekliliğiTüm bireylerYaşam boyu öğrenme ve gelişme
Örgün Eğitim (İlkokul, Ortaokul, Lise)Herkes için yasal zorunlulukTemel bilgi ve beceri kazanma
Yükseköğrenim (Meslek Lisesi, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans)İş hayatına atılmak isteyenlerMesleki bilgi ve beceri kazanma
Sertifika ProgramlarıKariyerini ilerletmek isteyenlerİş hayatında rekabet avantajı sağlama
Online EğitimZamanını ve mekânını kendisi belirlemek isteyenlerEsneklik ve erişilebilirlik
Yabancı Dil ProgramlarıKüresel iş dünyasında rekabet etmek isteyenlerUluslararası iletişim imkânı
İş Dünyası EğitimleriKariyerinde yükselmek isteyenlerİş hayatına dair gerekli becerilerin kazanılması
Bilişim ve Yazılım EğitimleriTeknoloji sektöründe çalışmak isteyenlerTeknolojiye dair bilgisayar becerilerinin kazanılması
İnsan Kaynakları Eğitimleriİnsan ilişkilerinde başarılı olmak isteyenlerİlişkileri yönetme ve organizasyon becerileri kazanma
Online Eğitimle Kazanılacak Sertifikalarİşinde uzmanlaşmak ve kendini geliştirmek isteyenlerÖzgeçmişin güçlendirilmesi ve özgüvenin artırılması

Eğitimin sürekliliğinin gerekliliği büyük ihtimalle tüm insanlar için kabul edilir bir gerçekliktir. Neredeyse doğar doğmaz başlayan eğitim, yaşamın sonuna kadar sürmektedir. Ülkemizde yasal zorunluluk,  ilk okul, orta okul ve lisenin bitimine kadar geçen 12 yıllık süreyi kapsar. Ancak okul öncesi ve lise sonrası eğitim de bir çok insan için günün şartları gereği zorunluluktur. Meslek lisesi, ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde tamamlanan mesleki eğitim sonrası insanlar iş yamanına atılırlar. Ancak, günümüzde mesleki eğitim için alınan diploma, iş yaşamı için yeterli gelmemektedir. Bu nedenle de işe girmek için tercih edilen personel olmak isteyenler bir takım sertifika programlarına katılarak, bu eğitimleri bitirip sertifika almak ve bu sertifikalarını CV'lerine koymak isterler.

Çalışırken Nasıl Eğitim Alabilirim?

Sertifika eğitim programları, örgün eğitim olarak derslik, amfi ortamında verildiği gibi, uzaktan eğitim sisteminde online sertifika eğitim programı olarak da verilmektedir. Online eğitim, katılımcıya çalışırken, mesaisini aksatmadan eğitimini tamamlayıp, sertifikasını alma imkanını sunar.

Çağımızda eğitimin en pratik ve modern hali olarak değerlendirilenonline eğitimbirçok farklı meslek ve yaş gurubundaki kimselerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunuluyor. Bu eğitimler içerisinde yabancı dil programları, iş dünyası eğitimleri, bilişim ve yazılım teknolojilerine yönelik eğitimler, insan kaynakları gibi alternatifler var. Sunulanonline eğitimprogramlarının her biri farklı içeriklere sahip.

Online Eğitimlere Neden İhtiyaç Duyulur?

Teknolojinin sürekli olarak gelişmesi, dünyada birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Günümüzde her alanda görülen bu yeniliklerin takip edilmesi, başarılı bir kariyer için gerekli. Bu nedenleonline eğitimalternatifleri değer kazandı. bu eğitimler sayesinde herkes kendisini geliştirme fırsatı bulabiliyor. örneğin, iş dünyası ele alındığında bundan on yıl önceki satış ve pazarlama tekniklerinin günümüzde artık geçerli olmadığını görüyoruz. veya günümüzdeki geçerli iş alanları değerlendirildiğinde blog yazarlığı, vlogger olmak gibi yeni meslekler karşımıza çıkıyor.

aynı şekilde iş dünyasında ve eğitim yaşamında daha verimli olmayı sağlayan zaman yönetimi, stresle başa çıkma, stratejik yönetim, etkili sunum yapmak, sosyal medya yönetimi gibi  kavramlar ile karşı karşıya kaşıyoruz. gerek iş dünyasında gerek özel yaşam veya eğitim hayatında bu kavramlardan bihaber olarak yaşamak ise, günümüzde mümkün değil. i̇şteonline eğitimalternatifleri ile bu gerekli bilgilere sahip olabilir, kendinizi gerek kişisel alanda gerekse mesleki alanda geliştirme fırsatı edilebilirsiniz.

İlgili eğitim: Zaman Yönetimi Eğitimi Ücretsiz

Online Eğitimleri Kimler Almalı?

Günümüzde giderek yaygınlaşan ve avantajlı bulunanonline eğitimprogramları söz konusu olduğunda öncelikle işinde kariyer yapmak isteyen kimseler akıllara geliyor. Bu eğitimlerin sunduğu içerikler sayesinde modern çağın iş dünyasına ayak uydurmak ve yükselmek kesinlikle tesadüf değil. Ayrıcaonline eğitimprogramları yalnızca işinde kariyer yapmak isteyenleri değil, iş yeri sahibi olanları, şirket yöneticilerini ve patronları da yakından ilgilendiriyor. Çünkü günümüzde oldukça geniş bir iş dünyası ve dünyada hayli acımasız bir rekabet ortamı var. Bu ortam kimi zaman yapılan en ufak bir hatanın dahi faturasını ağır biçimde kesebiliyor.

İş dünyasında hata yapmamak, yeni satış ve pazarlama teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak, modern yönetim tekniklerini bilmek, şirketleri her zaman bir adım daha öne çıkaracaktır. Buradan yola çıkarakonline eğitimprogramları özellikle iş dünyasındaki herkes için gereklidir. Ancak kendisini kişisel olarak geliştirmek, yeni meslekler edinmek, özel yaşamında daha bilinçli ve etkili bireyler olmak isteyen herkes de bu eğitimlerden yararlanabilir. Bu eğitimlerden alınacak bir sertifika ile çok daha başarılı bir yaşamınız olabilir.

Eğitim sürekliliği, Tüm bireyler, Yaşam boyu öğrenme ve gelişme, Örgün Eğitim (İlkokul, Ortaokul, Lise), Herkes için yasal zorunluluk, Temel bilgi ve beceri kazanma, Yükseköğrenim (Meslek Lisesi, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans), İş hayatına atılmak isteyenler, Mesleki bilgi ve beceri kazanma, Sertifika Programları, Kariyerini ilerletmek isteyenler, İş hayatında rekabet avantajı sağlama, Online Eğitim, Zamanını ve mekânını kendisi belirlemek isteyenler, Esneklik ve erişilebilirlik, Yabancı Dil Programları, Küresel iş dünyasında rekabet etmek isteyenler, Uluslararası iletişim imkânı, İş Dünyası Eğitimleri, Kariyerinde yükselmek isteyenler, İş hayatına dair gerekli becerilerin kazanılması, Bilişim ve Yazılım Eğitimleri, Teknoloji sektöründe çalışmak isteyenler, Teknolojiye dair bilgisayar becerilerinin kazanılması, İnsan Kaynakları Eğitimleri, İnsan ilişkilerinde başarılı olmak isteyenler, İlişkileri yönetme ve organizasyon becerileri kazanma, Online Eğitimle Kazanılacak Sertifikalar, İşinde uzmanlaşmak ve kendini geliştirmek isteyenler, Özgeçmişin güçlendirilmesi ve özgüvenin artırılması
Çalışırken Eğitim Almakonline eğitim online sertifika eğitim programı sertifika eğitim programlarıuzaktan eğitim
Bu resimde ikisi de gözlük takan bir erkek ve kadın görülüyor. Adam mavi bir gömlek ve siyah bir pantolon giyerken, kadın beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Her ikisinin de gözlükleri takılı ve dümdüz ileriye bakıyorlar. Adamın kolu kadının beline dolanmış ve yüzleri birbirine yakın göründüğü için birlikte bir anı paylaşıyor gibi görünüyorlar. Arka plan yumuşak, kirli beyaz bir renktedir. Işık hafif loş, görüntüye yumuşak ve sıcak bir his veriyor. Gözlüklerine rağmen, gözleri hala bir duygu belirtisi gösteriyor. Birbirlerinin varlığından memnun ve mutlu görünüyorlar.
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görüntü kırmızı ve siyah ekose pazen gömlekli bir adamı gösteriyor. Tam sakallı ve saçları yüzünün yanlarından görünüyor. Gömlek yakasına kadar düğmeli ve kırmızı renk gömleğe hakim. Gömleğin kumaşı dokulu ve küçük siyah ve beyaz karelerle dokunmuş. Adam düz beyaz bir arka plan üzerinde durmaktadır. Hafifçe sola bakıyor ve ifadesi nötr. Kolları yanında dik durmaktadır ve elleri görüntüde görünmemektedir.
4.7
(26)

Ads (Adwords) Eğitimi

27 Konu5 Saat
Genç bir adam, parlak kırmızı ve siyah ekose bir gömlek giymiş, düz bir arka planın önünde duruyor. Kısa siyah saçları var ve kollarını kavuşturmuş hafifçe gülümsüyor. Siyah kot pantolon ve siyah ayakkabı giyiyor. Duruşu kendinden emin ve rahat. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında, genç ve sağlıklı bir ten rengine sahip gibi görünüyor. Dörtte üçlük bir pozda duruyor ve doğrudan kameraya bakıyor. Yüzünde dostça bir ifadeyle anın tadını çıkarıyor gibi görünüyor.Oğuzhan Yılmaz
12860
Bu görüntü SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hakkında bir çevrimiçi kursu yansıtıyor. Bir ekranın önünde konuşan takım elbiseli bir adam görülüyor. Adam gözlük ve kahverengi bir gömlek giyiyor ve sağ eliyle bir şeyi işaret ediyor. Arka planda, beyaz metinli bir tabelanın yakın çekimi ve beyaz zemin üzerinde sarı bir sayı var. SEO eğitimi ve kursları, işletmelerin web sitelerini ve içeriklerini arama motorları için nasıl optimize edeceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir. Doğru SEO teknikleri sayesinde işletmeler arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alarak web sitelerine daha fazla trafik çekebilir ve daha fazla müşteri kazanabilirler. SEO kurslarının yardımıyla işletmeler, anahtar kelimeleri stratejik olarak nasıl kullanacaklarını, arama motoru algoritmalarına hitap eden içerikleri nasıl oluşturacaklarını ve çevrimiçi pazarlamanın nüanslarını nasıl anlayacaklarını öğrenebilirler.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
5500
Bu çevrimiçi kurs görselinde elinde bir mektupla gülümseyen takım elbiseli bir adam görülüyor. Bu muhtemelen bir içerik yazma kursu almanın başarısını temsil ediyor ve öğrenilen becerilerin değerini gösteriyor. Adamın etrafı saksıda bir bitki, bir logo ve bir sprey kutusu gibi diğer nesnelerle çevrilidir. Bu unsurlar muhtemelen adamın başarıya ulaşmak için çeşitli içerik yazma stillerini öğrenmesi ve bunlarda ustalaşması gerektiğini ifade ediyor. Bu görsel, içerik yazma kursu almak isteyen herkes için harika bir motivasyon kaynağıdır ve elde edebilecekleri başarıyı hatırlatır.
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Şık, koyu renk bir takım elbise giymiş bir adam bir konferans salonunun ortasında durmaktadır. Gözlük takmış ve ciddi bir ifadeyle dosdoğru önüne bakıyor. Elleri iki yanındadır. Görüntünün odağında o var ve arka plan hafifçe bulanık. Bir iş adamı gibi görünüyor ve arkasındaki siyah yazılı dikdörtgen beyaz tabela bunu gösteriyor olabilir. Sağ üst köşede bir sandalye ve sol alt köşede bir masa var, her ikisi de odak dışı.
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
14030