Çalışırken Eğitim Almak

Eğitimin sürekliliğinin gerekliliği büyük ihtimalle tüm insanlar için kabul edilir bir gerçekliktir. Neredeyse doğar doğmaz başlayan eğitim, yaşamın sonuna kadar sürmektedir.

Ülkemizde yasal zorunluluk,  ilk okul, orta okul ve lisenin bitimine kadar geçen 12 yıllık süreyi kapsar. Ancak okul öncesi ve lise sonrası eğitim de bir çok insan için günün şartları gereği zorunluluktur. Meslek lisesi, ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde tamamlanan mesleki eğitim sonrası insanlar iş yamanına atılırlar. Ancak, günümüzde mesleki eğitim için alınan diploma, iş yaşamı için yeterli gelmemektedir. Bu nedenle de işe girmek için tercih edilen personel olmak isteyenler bir takım sertifika programlarına katılarak, bu eğitimleri bitirip sertifika almak ve bu sertifikalarını CV'lerine koymak isterler.

Sertifika eğitim programları, örgün eğitim olarak derslik, amfi ortamında verildiği gibi, uzaktan eğitim sisteminde online sertifika eğitim programı olarak da verilmektedir. Online eğitim, katılımcıya çalışırken, mesaisini aksatmadan eğitimini tamamlayıp, sertifikasını alma imkanını sunar.

Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2014


  • online eğitim ,
  • Online sertifika eğitim programı ,
  • Sertifika Eğitim Programları ,
  • uzaktan eğitim
Blog Yazarı

Özgeçmiş