Close
Mobil Menu Bars

Çalışırken Eğitim Almak

13 Aralık 2014, 1125 defa okundu.
Çalışırken Eğitim Almak
Çalışırken Eğitim Almak

Eğitimin sürekliliğinin gerekliliği büyük ihtimalle tüm insanlar için kabul edilir bir gerçekliktir. Neredeyse doğar doğmaz başlayan eğitim, yaşamın sonuna kadar sürmektedir. Ülkemizde yasal zorunluluk,  ilk okul, orta okul ve lisenin bitimine kadar geçen 12 yıllık süreyi kapsar. Ancak okul öncesi ve lise sonrası eğitim de bir çok insan için günün şartları gereği zorunluluktur. Meslek lisesi, ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde tamamlanan mesleki eğitim sonrası insanlar iş yamanına atılırlar. Ancak, günümüzde mesleki eğitim için alınan diploma, iş yaşamı için yeterli gelmemektedir. Bu nedenle de işe girmek için tercih edilen personel olmak isteyenler bir takım sertifika programlarına katılarak, bu eğitimleri bitirip sertifika almak ve bu sertifikalarını CV'lerine koymak isterler.

Çalışırken Nasıl Eğitim Alabilirim?

Sertifika eğitim programları, örgün eğitim olarak derslik, amfi ortamında verildiği gibi, uzaktan eğitim sisteminde online sertifika eğitim programı olarak da verilmektedir. Online eğitim, katılımcıya çalışırken, mesaisini aksatmadan eğitimini tamamlayıp, sertifikasını alma imkanını sunar.

Çağımızda eğitimin en pratik ve modern hali olarak değerlendirilen online eğitim birçok farklı meslek ve yaş gurubundaki kimselerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunuluyor. Bu eğitimler içerisinde yabancı dil programları, iş dünyası eğitimleri, bilişim ve yazılım teknolojilerine yönelik eğitimler, insan kaynakları gibi alternatifler var. Sunulan online eğitim programlarının her biri farklı içeriklere sahip.

Online Eğitimlere Neden İhtiyaç Duyulur?

Teknolojinin sürekli olarak gelişmesi, dünyada birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Günümüzde her alanda görülen bu yeniliklerin takip edilmesi, başarılı bir kariyer için gerekli. Bu nedenle online eğitim alternatifleri değer kazandı. Bu eğitimler sayesinde herkes kendisini geliştirme fırsatı bulabiliyor. Örneğin, iş dünyası ele alındığında bundan on yıl önceki satış ve pazarlama tekniklerinin günümüzde artık geçerli olmadığını görüyoruz. Veya günümüzdeki geçerli iş alanları değerlendirildiğinde blog yazarlığı, vlogger olmak gibi yeni meslekler karşımıza çıkıyor.

Aynı şekilde iş dünyasında ve eğitim yaşamında daha verimli olmayı sağlayan zaman yönetimi, stresle başa çıkma, stratejik yönetim, etkili sunum yapmak, sosyal medya yönetimi gibi  kavramlar ile karşı karşıya kaşıyoruz. Gerek iş dünyasında gerek özel yaşam veya eğitim hayatında bu kavramlardan bihaber olarak yaşamak ise, günümüzde mümkün değil. İşte online eğitim alternatifleri ile bu gerekli bilgilere sahip olabilir, kendinizi gerek kişisel alanda gerekse mesleki alanda geliştirme fırsatı edilebilirsiniz.

Online Eğitimleri Kimler Almalı?

Günümüzde giderek yaygınlaşan ve avantajlı bulunan online eğitim programları söz konusu olduğunda öncelikle işinde kariyer yapmak isteyen kimseler akıllara geliyor. Bu eğitimlerin sunduğu içerikler sayesinde modern çağın iş dünyasına ayak uydurmak ve yükselmek kesinlikle tesadüf değil. Ayrıca online eğitim programları yalnızca işinde kariyer yapmak isteyenleri değil, iş yeri sahibi olanları, şirket yöneticilerini ve patronları da yakından ilgilendiriyor. Çünkü günümüzde oldukça geniş bir iş dünyası ve dünyada hayli acımasız bir rekabet ortamı var. Bu ortam kimi zaman yapılan en ufak bir hatanın dahi faturasını ağır biçimde kesebiliyor.

İş dünyasında hata yapmamak, yeni satış ve pazarlama teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak, modern yönetim tekniklerini bilmek, şirketleri her zaman bir adım daha öne çıkaracaktır. Buradan yola çıkarak online eğitim programları özellikle iş dünyasındaki herkes için gereklidir. Ancak kendisini kişisel olarak geliştirmek, yeni meslekler edinmek, özel yaşamında daha bilinçli ve etkili bireyler olmak isteyen herkes de bu eğitimlerden yararlanabilir. Bu eğitimlerden alınacak bir sertifika ile çok daha başarılı bir yaşamınız olabilir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!