Close
Mobil Menu Bars

Başarılı Olmak Zor Değil

30 Eylül 2019, 1396 defa okundu.
Başarılı Olmak Zor Değil
başarı, başarının şifresi eğitimi, kariyer, mutluluk, online eğitim, sertifika

Hepimizin hayattan beklentileri ve hedefleri farklıdır. Ancak bazı beklentiler ortaktır: Başarılı olmayı istemek gibi. Hepimiz bu hayatta bir şeyleri başarmanın ve mutlu olmanın peşine düşeriz. Başarılı olmak ama kime göre, neye göre? Hayatta başarıya ulaşma konusunda en önemli adımlardan biri, başarının sizin için ne anlam ifade ettiğini bilmektir. Kimisi mutlu olmayı en büyük başarı sayarken kimisi de elinden gelenin en iyisini yapmayı başarı olarak kabul eder. Peki başarılı olmak nasıl nasıl gerçekleşir?

başarı, başarının şifresi eğitimi, kariyer, mutluluk, online eğitim, sertifika

Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler Neler?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, mutluluk seviyemiz arttıkça başarılı olmamız daha mümkün hale geliyor. Öyleyse başarılı olma yolunda kendimize, “beni ne mutlu eder?” sorusunu yönelterek adım atabiliriz. Mutlu olduğumuz şeylerin peşinden giderek kendimize değer katmak, bizi başarıya yaklaştıracaktır. Başarmak için önümüzde hiçbir engel yok. 

Hedefler, plan ve istikrar

İşimize olan tutumumuz, başarımızı etkileyen unsurların başında gelir. Hedefler koymak ve o hedefler doğrultusunda ilerlemek, başarıya giden yolda ilerlemektir. Hedefleriniz somut ve gerçekçi olmalıdır. 

Disiplin, hedefler ve başarı arasındaki köprüdür. ~ Jim Rohn

İnanmak 

Başarmanın yarısı inançtır. Yapabileceğinize olan inancınız, başarıyı da beraberinde getirecektir. Her şeyde olduğu gibi başarıya giden yolda da elbette zorluklar olacaktır. Ancak önemli olan bu zorlukları aşabilmek için çaba göstermek ve başarmaya inanmaktır. Herkes bir şeyler için adım atar ancak pes etmeden kendine güvenen insanlar başarılı sonuca ulaşır. 

Aklınızın karışmasına izin vermeyin

Hayatta iyiliğimizi isteyen insanlar kadar başarımızı çekemeyen insanlar da olacaktır. Siz bir şeyleri hevesle paylaşırken, hayallerinizden ve hedeflerinizden bahsederken içten içe size karşı hasetlik besleyen insanlar vardır. Bu insanlar negatif enerji verir. Bunu hissettiğiniz an o insanlarla bu tarz şeyleri paylaşmayı sonlandırın. Hatta gerekirse ilişkinizi kesin. Çünkü size olan olumsuz tutumları, sizin başarıya giden yolda en büyük çeldiricinizdir. Bu tarz insanları umursamamayı öğrenin.

Dengede olmak 

Her şeyde olduğu gibi başarı elde etmede de denge son derece önemlidir. Sosyal hayat ve yapacağınız işleri dengelemek gerekir. Önceliklerinizi belirleyin ve ona göre hareket edin. 

Zamanı iyi yönetin

Zaman, gittiğinde geri gelmesi imkansız bir şeydir. Bu nedenle başarı için belki de en önemli şey zamanı nasıl kullandığınızdır. Zaman yönetimi, başarı için de sosyal hayat için de olmazsa olmazdır. Hepimiz bazı dönemlerde yetiştiremediğimiz işlerden şikayetçi oluruz. Bazen sorumluluklarımız fazladır ve onların altında ezilir dururuz. Ancak ortalama günlük hayatta da kendi işimizde de profesyonel hayatta da zaman yönetimi önemlidir.

İyi ilişkiler geliştirmek

Gerek işinizde gerek sosyal hayatınızda iyi ilişkilerin önemi yadsınamaz. Başarılı olmak için de iyi bir sosyal çevre, sağlam networkler bize çok şey kazandırır. Sizi olumsuz etkileyen ve aşağı çeken insanları bir kenara bırakın. Başarılı olmanıza katkı sağlayacak, sizi motive edecek insanlarla bir arada olun. 

İşiniz gereği yeni insanlarla tanışıp yapacağınız fikir alışverişleri, ufkunuzu genişletecektir. Yeni şeyler öğrenmek her zaman iydir.

Kendimize vakit ayırmak neden önemli?

Sorumluluklarınızın yanı sıra kendi isteklerinize de kulak vermeniz gerekir. Hayatta nefes almadan çalışmak mümkün değildir. Bazen biraz durmak, soluklanmak gerekir. Kendinizi ve zihninizi dinlendirmeyi öğrenin. Spor yapmayı, sağlıklı beslenmeyi, dinlenmeyi ve entelektüel anlamda da kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyin.

başarı, başarının şifresi eğitimi, kariyer, mutluluk, online eğitim, sertifika

Başarılı Olmak Öğrenilir mi?

Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmek mümkün değildir. Özellikle konu başarı ise, yenilikler ve farklılıklar elbette olmalıdır. Başarının Şifresi Eğitimi sayesinde yeni deneyimlerden faydalanarak, başarıya giden yolda yepyeni bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!