AnasayfaBlogAdwords Reklamlarıyla İşletmenizi Büyütün
SEO

Adwords Reklamlarıyla İşletmenizi Büyütün

07 Ocak 2020
Bu görüntü kırmızı arka plana sahip bir logoyu göstermektedir. Logo, solunda beyaz metin bulunan renkli bir üçgen ve sağında büyük beyaz bir harften oluşmaktadır. Beyaz harf 'O' şeklindedir ve kırmızı bir arka plan üzerine yerleştirilmiştir. Harfin sağında, üstünde beyaz bir harf bulunan mavi bir arka plan vardır. Daha sağda ise yeşil ve beyaz bir logo yer almaktadır. Logo görüntünün merkezine yakın bir yere yerleştirilmiş ve oldukça belirgin. Genel olarak, logo birden fazla renkle canlı ve parlak kırmızı arka plan öne çıkmasına yardımcı oluyor.
KonuAçıklamaÖrnek
Google Adwords Nedir?Google’ın arama sonuçlarından yararlanan bir hizmettir. Reklam verenlerin belirli anahtar kelimeleri hedeflemesine olanak sağlar.Anahtar kelimeler arama motoruna girildiğinde reklamlar sonuç olarak görünür.
Google Ads ÖzelliğiReklamınıza tıklandıktan sonra ödeme yapmanıza imkan verir.Bir müşteri ürününüzle ilgilendi ve reklamınıza tıkladı, ödeme o noktada gerçekleştirilir.
Adwords İle Reklam ÖzelleştirmeBelirli kitleleri hedefleme yeteneği sunar.Belirli diller, tarayıcılar, cihazlar, konum gibi faktörlere göre hedefleme yapılabilir.
Adwords Anahtar Kelime HedeflemeBirden çok anahtar kelime ayarlayarak doğru müşteri türünü hedefler.Kullanıcılar hedeflediğiniz bir anahtar kelime girerek arama başlatır.
Adwords Konum HedeflemeReklamlarınızı belirli yerleri coğrafi olarak hedeflemenizi sağlar.İstenilen coğrafi konumlarda reklamınız gösterilir, işletmeniz o bölgelerde büyür.
Adwords İle Marka TanıtımıBelirli anahtar kelimeleri hedefleyerek markanızın sonuçlarda görünmesini sağlar.Markanız, müşterinin sektörünüzle ilgili şeyleri aradığında öne çıkar.
Adwords ile Rakip AnaliziReklamlarınızı rakiplerinize göre daha ön planda tutmanızı sağlar.Kendi işletmenizi Google'da arattığınızda rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.
Adwords Reklam İzlemeHer anahtar kelimenin başarısını izlemenize ve gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak tanır.Eğer bir anahtar kelime çalışmıyorsa, yeni bir anahtar kelime seçersiniz.
Adwords İle Müşteri KazanmaMarkanızın tanınırlığını arttırarak potansiyel müşterileri çeker.Bir müşteri ürününüze ihtiyaç duymasa bile markanızın adını hatırlar.
Adwords İle Maksimum VerimReklamınızın işletmenizi büyütemeyeceği bir bölgede gösterilmesini engeller, böylece maliyetleri düşürür.İşletmenize müşteri kazandırmayacak bir bölgede reklam yapmadığınız için tasarruf edersiniz.

Google Adwords'ü duymuş olabilir ancak işinizi pazarlamanın etkili bir yolu olup olmadığından emin olamayabilirsiniz. Google Adwords kullanmadığınız için önünüze gelen pazarlama fırsatlarını kaçırmış olabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle geç kalmış değilsiniz. Bu yazımızda, Google Adwords’ün ne olduğunu ve işinizi büyütmek için nasıl kullanabileceğiniz konusunu ele alacağız.

Google AdWords yeni adıyla Google Ads, Google’ın arama sonuçlarından yararlanan, işletme veya reklam verenlerin anahtar kelime dediği belirli kelimeleri hedeflemesine olanak tanıyan ve bu kelimeler arama motoruna girildiğinde onların reklamlarının sonuç olarak görünmesine neden olan bir tıklama başına ödeme hizmetidir. Bu anahtar kelimelere rakip işletmeler tarafından açık artırma gibi teklif verilir ve bir reklam veren yalnızca reklamına tıklandığında ücret öder.

Google Ads, Google arama motoru için hedeflediğiniz sonucu aldıktan yani reklamınıza tıklandıktan sonra ödeme yapmanıza olanak tanır. Sunduğunuz hizmet veya satıştaki ürününüzle ilgilenen kişilere ulaştığınızdan ve ihtiyaçlarının işletmeniz tarafından çözülebileceğinin potansiyel müşterileriniz tarafından keşfedilmesinden sonra ödeme yapmanıza imkan verir. Anlayacağınız Google AdWords (Ads), işletmenizi büyütmenin en iyi yollarından biridir.

Adwords İle Reklamınızı Özelleştirin

İşinizi büyütmek için Google AdWords'ü başarılı bir yöntem yapan nedenlerin başında belirli kitleleri hedefleme yeteneği ve pazarlama gelmektedir. Günün saati de dahil olmak üzere belirli diller, tarayıcılar, cihazlar, yalnızca mobil cihazlar, yalnızca masaüstü bilgisayar, konum vb. başlıkları hatta daha fazlasını hedefleyebilirsiniz.

Reklam kampanyanızda birden çok anahtar kelime ayarlayarak işletmeniz için doğru müşteri türünü hedefleyebilirsiniz. Kullanıcılar Google arama kutusuna hedeflediğiniz bir anahtar kelime girerek aramayı başlattıklarında, yalnızca doğru kişilere ulaşmakla kalmaz aynı zamanda hizmet ve ürünlerinize de her ihtiyaç duyduklarında onlara ulaşırsınız.

AdWords'ün en büyük avantajlarından biri belirli yerleri coğrafi olarak hedefleme yeteneğidir. Belirli alan ve konumları hedefleyerek, reklamınızın hedeflediğiniz coğrafi konumlarda gösterildiğinden ve işinizin arzuladığınız bölgelerde büyüdüğünden emin olursunuz. Hassas konum hedeflemesi sayesinde, reklamınızın işinizi büyütemeyeceğiniz bir bölgede gösterilmesini engelleyerek bir nevi tasarruf etmiş olursunuz. Dolayısıyla işletmenize müşteri kazandırmayacak coğrafi bölgelerin hiçbirinde reklam yapmadığınız için maliyetleriniz de düşmüş olur.

Google Ads, her anahtar kelimenin başarısını izlemenize ve başarılı anahtar kelimeyi bulana kadar gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak tanır. Eğer bir anahtar kelime çalışmıyorsa, o kelimeyi not alın ve yeni bir anahtar kelime seçin. Hedeflediğiniz bir bölge potansiyel müşteri oluşturmuyorsa, dikkatinizi farklı bir bölgeye kaydırın.

Adwords İle Markanızı Tanıtın

Google Adwords’de belirli anahtar kelimeleri hedefleyerek, potansiyel müşterilerinizin Google’da arama yapması durumunda işletmenizin sonuçlarda görünmesini sağlarsınız. Müşterileriniz gibi düşünmek için zaman ayırıp, onların arayacağını düşündüğünüz kelimeleri seçerek hedefleyeceğiniz anahtar kelimeleri genişletebilirsiniz. Bu sayede, potansiyel bir müşteri sektörünüzle ilgili şeyleri aradığında markanızı öne çıkarmanıza dolayısıyla markanızın müşterinin aklında yer etmesine olanak tanırsınız.

Örneğin; bir kuaför salonu işletiyorsanız Google Adwords’de şampuan, saç bakımı veya saç stilleri gibi anahtar kelimeleri hedefleyebilir, bu anahtar kelimelerin aranması durumunda sonuçlarda markanızın gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Bir müşteri ürününüze ihtiyaç duymasa veya reklamınızı tıklamasa bile markanızın gücünü artırmaya devam edersiniz.

Mutlu bir müşteri arkadaşlarına işletmeniz hakkında bahsettiğinde, o kişilerin yapacağı ilk şey Google’da işletmenizi aramak olacaktır. Google Adwords kullanmadığınız için işletmeniz sonuçlarda görünmüyorsa veya rakiplerinize yönlendiriliyorsa, işinizi büyütme fırsatını kaçırıyorsunuz demektir. Google AdWords, işletmenizin adını duydukları saniyede arama motoruna sarılan ya da işletmenizi duyup markanızı hatırlayamayan kişilere ulaşabilmeniz için kullanabileceğiniz bir reklam platformudur.

Hedeflediğiniz anahtar kelimelerin Google’da aranması durumunda reklamlarınızın gösterilmesini sağlar. Kuaför örneğinden devam edersek, potansiyel bir müşteriniz harika saç kesimi yaptığınızı duydu ancak markanızı hatırlayamadı. Yalnızca işletmenizin şehir merkezinde olduğunu hatırlıyor. Google’da şehir merkezinde berber sorgusuyla arama yaptığında işletmenizin Google Adwords’e verdiği reklam gösterilecek ve potansiyel müşteriniz sizi kolayca bulacaktır.

Adwords İle Rakiplerinizin Önüne Geçin

Google'da bir şey aramaya çalıştığınızı ve istediğiniz sonuçları elde edemediğinizi düşünün. Şimdi Google'da kendi işinizi aramaya çalıştığınızı ve yalnızca rakiplerinizi bulduğunuzu düşünün. Bulunduğumuz dijital çağda Google AdWords'ü kullanmak, diğer işletmelerle eşit bir biçimde rekabet etmenizi sağlar ve bu rekabette size yardımcı olur.

Google AdWords'ü kullanmamak veya doğru kullanmamak, her iki durumda da işletmeniz için fırsat olacak yeni müşterileri kaçırmanıza sebep oluyor ve trafiği rakipleriniz alıyor. Potansiyel müşterileriniz, sürekli çevrimiçi ve bir ürün almak için hazır bekliyorken rakiplerinizin önüne geçmelisiniz.

Google AdWords, hangi anahtar kelimelerin çalışıp çalışmadığını, aşağı veya yukarı yönde sıralamanızı nelerin değiştirdiğini, tıklama oranlarını vb. tüm hassas metrikleri size raporlar. Bu raporlar sayesinde Adwords, reklam kampanyanızı kontrol etme ve güncelleme olanağı sunarak sektörünüzdeki diğer işletmelerle rekabetinizde size destek olur.

Adwords Reklam Kampanyanızı Oluşturun

Google Adwords ile reklam verme sayesinde ile işletmenizi nasıl büyütebileceğinize yönelik bilgiler paylaştık. Artık reklam kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Google AdWords’de reklam kampanyası oluşturmak için büyük bir bütçeye ihtiyacınız yoktur. AdWords, günlük bir harcama limiti ayarlayarak reklam kampanyanızı yönetmenize ve günlük olarak belirlediğiniz limiti artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanır. Harcamalarınızı her an takip edebilir, ihtiyaç duyduğunuzda günlük bütçenizi yeniden ayarlayabilirsiniz.

Google Adwords'e yatırım yaparken, web sitenize ve içeriğine de yatırım yapmanız faydalı olacaktır. Web sitenizin iyi tasarlanmış ve optimize edilmiş olduğundan emin olun. Bloglar, işletmenize ilişkin bilgiler ve uygun şekilde optimize edilmiş sayfalar gibi orijinal içerik sağlamak, kampanyanızın web sitenize organik trafik çekmesine olanak tanıyacak ve müşterileriniz geldiğinde onlara harika bir deneyim yaşatacaktır.

Başarılı bir Google Adwords (Ads) kampanyası yürütmek istiyorsanız, başarılı bir kampanyanın ne olacağına ilişkin net bir tanımınız olduğundan emin olmalısınız. Google Adwords'ün etkinliği ve başarısı, gerçekleştirmeye çalıştığınız şeye bağlı olarak göreceli olabilir. Eğer Google AdWords size karmaşık bir sistem gibi geldiyse Enstitü eğitimleri arasında yer alan Google Ads (Adwords) kursu ilginizi çekebilir. İhtiyaçlarınız neler? Kitleniz çevrimiçi olarak ne yapıyor? Web sitenizden dönüşümleri artırmaya mı çalışıyorsunuz?

Yoksa insanları mağazanıza mı çekmeye çalışıyorsunuz? Bu soruların hiçbirini yanıtlayamıyorsanız, alacağınız online eğitim ile tüm bu sorulara yanıt bulabilir, hem hızlı hem de efektif bir şekilde Google Adwords’ü kullanmaya başlayabilirsiniz. Ya da bir Adwords uzmanı ile anlaşarak markanızın bilinirliğini ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Google Adwords Nedir?, Google’ın arama sonuçlarından yararlanan bir hizmettir Reklam verenlerin belirli anahtar kelimeleri hedeflemesine olanak sağlar, Anahtar kelimeler arama motoruna girildiğinde reklamlar sonuç olarak görünür, Google Ads Özelliği, Reklamınıza tıklandıktan sonra ödeme yapmanıza imkan verir, Bir müşteri ürününüzle ilgilendi ve reklamınıza tıkladı, ödeme o noktada gerçekleştirilir, Adwords İle Reklam Özelleştirme, Belirli kitleleri hedefleme yeteneği sunar, Belirli diller, tarayıcılar, cihazlar, konum gibi faktörlere göre hedefleme yapılabilir, Adwords Anahtar Kelime Hedefleme, Birden çok anahtar kelime ayarlayarak doğru müşteri türünü hedefler, Kullanıcılar hedeflediğiniz bir anahtar kelime girerek arama başlatır, Adwords Konum Hedefleme, Reklamlarınızı belirli yerleri coğrafi olarak hedeflemenizi sağlar, İstenilen coğrafi konumlarda reklamınız gösterilir, işletmeniz o bölgelerde büyür, Adwords İle Marka Tanıtımı, Belirli anahtar kelimeleri hedefleyerek markanızın sonuçlarda görünmesini sağlar, Markanız, müşterinin sektörünüzle ilgili şeyleri aradığında öne çıkar, Adwords ile Rakip Analizi, Reklamlarınızı rakiplerinize göre daha ön planda tutmanızı sağlar, Kendi işletmenizi Google'da arattığınızda rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz, Adwords Reklam İzleme, Her anahtar kelimenin başarısını izlemenize ve gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak tanır, Eğer bir anahtar kelime çalışmıyorsa, yeni bir anahtar kelime seçersiniz, Adwords İle Müşteri Kazanma, Markanızın tanınırlığını arttırarak potansiyel müşterileri çeker, Bir müşteri ürününüze ihtiyaç duymasa bile markanızın adını hatırlar, Adwords İle Maksimum Verim, Reklamınızın işletmenizi büyütemeyeceği bir bölgede gösterilmesini engeller, böylece maliyetleri düşürür, İşletmenize müşteri kazandırmayacak bir bölgede reklam yapmadığınız için tasarruf edersiniz
adwords reklamlarıyla işinizi büyütün google adwords eğitimi google adwords kursu google ads kursu
Bu, profesyonel bir ortamda duran iyi giyimli bir adamın görüntüsüdür. Beyaz gömlekli siyah bir takım elbise giymekte ve desenli bir kravat takmaktadır. Saçları düzgünce taranmış ve yüzünde ciddi bir ifade var. Bir eli cebinde, diğer eli yanında, sade bir arka planın önünde duruyor. Kendinden emin ve başarılı görünüyor. Duruşu kendinden emin ve kararlı görünüyor. Doğrudan kameraya bakıyor, bu da çevresinin farkında olduğunu gösteriyor. Bu adam güç ve sofistike bir hava yayıyor ve muhtemelen alanında önemli bir figür.
Murat Çelik
Blog Yazarı

Çalıştığı resmi kurumda halen Şube Müdürü olarak görev yapmakta olup liderlik, etkili iletişim ve ekip çalışması konularında yeterli tecrübeye sahiptir. Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur. Editör ve blog yazarı kimliğinin yanısıra amatör fotoğrafçı ve satranç hakemidir.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görüntü, cephesinde birçok tabela bulunan büyük bir binayı göstermektedir. Sol tarafta, sarı zemin üzerine siyah harflerle yazılmış bir tabelanın yakın çekimi görülüyor. Görüntünün ortasında, binanın yan tarafında siyah zemin üzerine beyaz harflerle yazılmış bir tabela görülüyor. En sağda, mavi ve beyaz desenli bir elbisenin yakın çekimi görülüyor. Daha sağda, siyah zemin üzerinde sarı bir harf görülüyor. Resmin alt kısmında, içinde birden fazla oyuncak bulunan bir raf görülüyor. Genel olarak görüntü, cephesinde ve çevresindeki alanda birçok işaret ve nesne bulunan bir binayı göstermektedir.
Satış - Pazarlama

Doğru ve Etkili Reklam Nasıl Yapılır?

01 Mayıs 2020
Çok sayıda renkli ışığa sahip bir bilgisayar ekranı görüntülenir. Görüntünün ana odağı, merkezinde parlayan bir ekran ve onu çevreleyen birçok renkli daire bulunan bir dizüstü bilgisayardır. Dizüstü bilgisayarın sağında bir bilgisayarın ekran görüntüsü yer almaktadır. Solda, beyaz metinli mavi beyaz bir işaret ve hemen altında beyaz kenarlıklı kırmızı bir daire var. Sol alt köşede, bir işaretin yakın çekimi var. Sağ tarafta, üzerinde bir grafik olan bir cep telefonu var. Sol üst köşede beyaz metinli mavi bir daire ve beyaz harfli mavi ve pembe bir arka plan var. Genel olarak, görüntü canlı ve görsel olarak ilginç bir ayrıntı koleksiyonu sunuyor.
Satış - Pazarlama

Native Reklam Nedir?

19 Kasım 2019
Resimde bir bina üzerindeki büyük bir reklam panosu görülüyor. Üst ortada mavi zemin üzerine beyaz bir harf ve sol alt köşede bir logonun yakın çekimi yer alıyor. Logonun sağında, üzerinde metin bulunan bir tabelanın yakın çekimi yer alıyor. Daha sağda, üzerinde bulanık bir insan başı resmi olan başka bir tabelanın yakın çekimi yer alıyor. Reklam panosu reklamlar içeriyor ve parlak bir şekilde aydınlatılmış. Reklam panosunun arka planı açık sarı-kahverengi renktedir.
Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Ve Etkili Reklam Türleri

07 Ekim 2019
Bu görsel dijital pazarlama alanında bir online kursu tasvir etmektedir. Sakallı ve bıyıklı bir adam çerçevenin ortasında parmağıyla işaret ediyor. Beyaz gömleği ve sarı arka planı parlak ve canlı bir kontrast oluşturuyor. Arka planda ayrıca bir bileziğin ve bir adamın yüzünün yakın çekimini görebiliyoruz. Bu görsel, dijital pazarlama kursunun ideal bir temsili olup, ön planda materyalin önemini gösteren bir erkek yer almaktadır. Renklerin, nesnelerin ve yüz ifadelerinin birleşimi, görsele dijital pazarlama için bir coşku ve heyecan hissi veriyor. Bu görsel, dijital pazarlamanın getirebileceği bilgi ve heyecanın mükemmel bir temsili.
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
775519
Bu görüntü kırmızı ve siyah ekose pazen gömlekli bir adamı gösteriyor. Tam sakallı ve saçları yüzünün yanlarından görünüyor. Gömlek yakasına kadar düğmeli ve kırmızı renk gömleğe hakim. Gömleğin kumaşı dokulu ve küçük siyah ve beyaz karelerle dokunmuş. Adam düz beyaz bir arka plan üzerinde durmaktadır. Hafifçe sola bakıyor ve ifadesi nötr. Kolları yanında dik durmaktadır ve elleri görüntüde görünmemektedir.
4.7
(26)

Ads (Adwords) Eğitimi

27 Konu5 Saat
Genç bir adam, parlak kırmızı ve siyah ekose bir gömlek giymiş, düz bir arka planın önünde duruyor. Kısa siyah saçları var ve kollarını kavuşturmuş hafifçe gülümsüyor. Siyah kot pantolon ve siyah ayakkabı giyiyor. Duruşu kendinden emin ve rahat. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında, genç ve sağlıklı bir ten rengine sahip gibi görünüyor. Dörtte üçlük bir pozda duruyor ve doğrudan kameraya bakıyor. Yüzünde dostça bir ifadeyle anın tadını çıkarıyor gibi görünüyor.Oğuzhan Yılmaz
12860
Kızıl saçlı, sakallı ve beyaz gömlekli bir adam başparmağını kaldırıyor. Yüzü görüntünün odak noktasıdır, arka planda bulanık bir bilezik vardır. Sağında beyaz zemin üzerinde siyah bir yazı ve üstünde içinde beyaz bir tik olan yeşil bir daire var. Adamın geniş bir gülümsemesi var ve yaptığı işten çok memnun görünüyor. Sanki neşesini vurgulamak istercesine etrafı güneşli bir atmosferle çevrili. Gözleri kapalı ve başparmağıyla onay ve pozitiflik ifade eden bir işaret yapıyor. Coşkusu bulaşıcı ve bu resme bakarken iyimserlik hissetmemek mümkün değil.
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
1287524