AnasayfaOnline EğitimlerTiyatro ve Oyunculuk Eğitimleri

Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimleri

Her yıl binlerce insan tiyatro ve oyunculuk sektöründe rol almak istiyor ancak inanılmaz bir rekabet var. Oyunculuk becerilerinizi geliştirmek için kayıt olun.
Diksiyon Eğitimi
4.7
(247)

Diksiyon Eğitimi

7 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
190119
Oyunculuk Eğitimi
4.9
(12)

Oyunculuk Eğitimi

12 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
21089
Yaratıcı Drama Eğitimi
5
(27)

Yaratıcı Drama Eğitimi

9 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
17069

Liseyi veya üniversiteyi farklı bir bölümde bitirmiş olabilirsiniz ya da oyunculukta okullara hazırlanıyor olabilirsiniz. Sahnenin benim için bir iş olduğunu düşünüyorsanız, tiyatro ve oyunculuk eğitimi tam size göre.

Bu eğitimlerde oyunculuk ve tiyatro sektörüne büyük bir adım atmaya hazırlanmakla ilgili tüm bilgileri öğreneceksiniz.

Oyunculuk sektörüne girmek zor olabilir. Çok fazla yetenek, beceri ve kararlılık gerektirir. Ama çalışmaya istekliysen, her şey mümkün.

İlk başta, göz korkutucu görünebilir. Nereden başlayacağınızı veya hangi adımları atacağınızı bilemeyebilirsiniz. İşte tam bu noktada biz devreye giriyoruz. Programımız size kamera önünde oyunculuk hakkında bilmeniz gereken her şeyi güvenle öğretecek. Gerçek tutkunuzu bulmanıza ve kim ne derse desin peşinden gitmenize yardımcı olacağız. Ve en önemlisi, size ömür boyu sürecek bir tiyatro eğitimi vereceğiz.

Peki ne bekliyorsun? Kendinizi sanatla ifade edin ve bugün bize katılın!

  • Bir kamera önünde nasıl güvenle hareket edeceğinizi öğrenin.

  • Bu rekabetçi sektörde başarı için ihtiyaç duyduğunuz becerileri kazanın.

  • Gerçek tutkunuzu bulun ve kim ne derse desin onun peşinden gidin.

  • İçinizdeki aktörü veya aktrisinizi keşfedin.

  • Bir profesyonel gibi nasıl davranacağınızı ve konuşacağınızı öğrenin.

  • Bir ömür boyu sürecek bir tiyatro eğitimi alın.

  • Sanat yoluyla kendinizi ifade edin.

  • Yaratıcılığınızı yaşamınız için yakıt olarak kullanın.

Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimleri

Tiyatro ve oyunculuk eğitimlerine başlamadan önce bilmeniz gerekenleri ele almak gerekirse; öncelikle oyunculuk eğitimi almak ya da kendi başınıza tiyatro ve oyunculuk öğrenmek arasında çok büyük bir fark var. Kendi kendinize oyunculuk öğrenmek için online eğitimlerden faydalanmanız gerekiyor. Neden mi? Çünkü oyunculuk sandığınız gibi sadece yeteneğin olması ile sınırlandırılabilecek bir şey değildir. Size öğreten biri yoksa, ilginizin tam olarak ne olduğuna karar vermediyseniz, geçmişinizde tiyatro veya oyunculuk deneyimi yoksa işiniz oldukça zor.

Kendi kendinizi geliştirebilmek için tiyatro ve oyunculuk eğitimlerine başlayabilirsiniz. Oyuncu olan bir eğitmenden tiyatro ve oyunculuk performansları ile ilgili teknik bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu eğitimlere az bir bütçe ile katılabilirsiniz. 

Oyuncu Olabilmek İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmalısınız?

İlk olarak yetenek. Ancak elbette yetenek tek başına yeterli değil. Eğer yeteneğiniz yoksa da geliştirmek için bu eğitimlere katılabilir ve en azından yapıp yapamayacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun, eğer tutkunuz ve heyecanınız yoksa bu yolda başarılı olamazsınız. En önemlisi de azim. Azim olmadan bu yolda ilerlemek için hevesiniz çok çabuk kırılır. Çünkü bir rekabet ortamı var ve sizden daha iyi oyuncular da var. Onların üstünde bir yetenek geliştirmelisiniz ve kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor. Tiyatro ve oyunculuk eğitimlerini bir hayat felsefesi haline getirmelisiniz.

Oyunculuğun hayatınızdaki etkisi bambaşka. Bazen yalnız kalmak isteyeceksiniz, eleştirilere açık olacaksınız ve gizli bir hayat yaşamak konusuna alışmalısınız.

Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Bir oyuncu olarak başarılı olabilmek için ulaşmanız gereken bazı kilometre taşları olacak. Enstitü’de yer alan tiyatro ve oyunculuk eğitimleri bu konuda size çok şey katacak.

Öncelikle oyunculuk konusunda her zamankinden daha özgüvenli ve hazır olmanızı sağlayacak. İnsanların yeteneklerinizi fark edebilmesi için göstermeniz gereken bazı özellikleriniz var ve bu işin püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Tiyatro ve oyunculuk eğitimleri sayesinde birçok şey öğreneceksiniz. Kendi yeteneklerinizi gösterebilmek için hazırlanmış bu eğitimlerle yeteneklerinizi ortaya koyacaksınız.

Tiyatro ve oyunculuk eğitimleri tamamen uygulamaya yöneliktir. Oyunculuk eğitimlerinde kamera ve mikrofonlar isteğe bağlı açılabilir ve eğitime canlı olarak katılabilirsiniz. Eğitmenin desteği ile oyunculuk alıştırmalarını öğrenecek ve rol yapabilmek konusundaki kapasitenizi arttırmış olacaksınız.

Tecrübe kazanmak her sektörde olduğu gibi bu sektörde de en çok önem verilen bir şey. Tiyatro ve oyunculuk eğitimleri tecrübe kazanmanız üzerine uygulamalar içerir. Oyunculuk konusunda hiçbir fikriniz yoksa bu eğitimlerde fikirden de fazlası olan tecrübe ve uygulamaya yönelik birçok yetenek kazanacaksınız.

Yaratıcı drama eğitimleri çocuklarda olduğu gibi yetişkinlerde de kullanılabilen bir uygulamadır. En önemlisi bu konuda bir atölye tasarlamayı öğreneceksiniz. Atılım, hayatınızdaki en önemli bir andır. Başarınızın devamlılığı için atılımlarınızı geliştireceksiniz.

Başarının oldukça zor olduğu bu alanda siz çok iyi işler başaracaksınız. En azından tiyatro ve oyunculuk eğitimlerine katılmak bile başarıdır. Çünkü kendinizi geliştirdiğiniz bu yolda elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. Oyunculuk ne kadar zor olsa da vazgeçmeyin. Bu konuda başarısız olmanız için bile size birçok şey söyleyen olacaktır. Ancak yeteneğiniz ve azminiz sayesinde başarının getirdiği hazzı tiyatro ve oyunculuk eğitimleriyle zirveye taşıyacaksınız. 

Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimlerinin Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Tiyatro ve oyunculuk alanında kendinizi geliştirmek istediğinizin ve yeteneklerinizin olduğunu nasıl gösterebilirsiniz? Belki bir mülakata katılırsanız ya da biri tarafından fark edilirseniz. Ancak bu konuda yeteneğim var demek ne kadar somut? Bunu belgelendirdiğinizde bu alanda gerçekten başarılı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Yeteneklerinizin fark edilmesi için sertifikalarınızı alın.

Tiyatro ve oyunculuk eğitimlerine katılıp eğitimi uygulamalı bir şekilde abonelik süreniz içerisinde öğrendikten sonra eğitimin sınavına girersiniz. Başarılı olursanız sertifikanızı almaya hak kazanırsınız. Daha sonra oyunculuk alanında sertifikalarınızla iş başvurularında bulunabilirsiniz. En sonunda sevdiğiniz işe kavuşacaksınız!

Devamını göster