AnasayfaOnline EğitimlerBlog Yazarlığı Eğitimleri

Blog Yazarlığı Eğitimleri

Bugün gördüğünüz her başarılı blogger ilk adımı burada attı.
Blog Yazarlığı Eğitimi
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
40099
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
200119
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
14099
SEO Uzmanlığı Eğitimi
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
270179
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
180119
Video Editörlüğü Eğitimi
Ekrem SözenEkrem Sözen
26080
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat

Blogger olmak dünya çapında popüler hale gelen bir meslek. Yazdıklarınızın herkes tarafından okunmasını istiyorsanız ve daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyorsanız bir blog yazarı olabilirsiniz. Hızlı bir şekilde başlamanız için Enstitü’de ücretsiz blog yazarlığı eğitimine hemen başlayabilirsiniz. Blog yazacağım ama hangi konuda diyorsanız konu olasılıkları sonsuzdur. Hangi konuda isterseniz yazabilirsiniz. Ancak tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Blog yazarlığı konusunda en doğru adres Enstitü’den eğitim almaktır. Bu işin tekniğini blog yazarlığına yıllarını vermiş olan bir uzmandan öğreneceksiniz. 

Blog yazarı olmanın en iyi yolu tekniklerini öğrendikten sonra yazmaya başlamaktır. Arkanızda yaslanıp bilgisayarınızın başında otururken ilham perilerinin size gelmesini bekleyemezsiniz. İlham perileri gelirken genelde çalışırken gelirler.

Blog Yazarı Olmak İçin Neleri Bilmeniz Gerekiyor?

Eğer bir hedef kitleye yazacaksanız bu durumda yapmanız gereken ilk şey sizden beklenen şeyi bulmaktır. Belirli bir konu hakkında arama yapıyorlarsa aradıklarını okuyucularınıza vermek zorundasınız. Yoksa okumayı bırakabilirler. Yani sadece yazmanız da yeterli değil, onların ne istediklerini de bilmeniz gerekiyor. Anahtar kelime hacimlerine bakarak doğru konuyu belirlemelisiniz.

Konu belirlemek konusunda özgürsünüz. Ancak yazmayı düşündüğünüz her şeyi yazmak ne kadar doğru? Sizin için önemli olan bir şey okuyucularınız açısından önemsenmeyebilir. Bu durumda boşuna emek vermiş olursunuz. O yüzden konuları belirlerken yine yazmak istediklerinizden seçin, bunun yanında okuyucularınızın beğenebileceği içerikleri yazmaya çalışın.

Konuyu belirledikten sonra yazma aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada yazdığınız konunun teknik kısımları var. Görseller, yazı boyutu, kelime sayısı, description, başlıklar, meta description ve birçok teknik konuyu da yapmanız gerekiyor.

Yeni içeriklerinizi ne sıklıkla yayınladığınız size kalmış bir durum. Nadiren yayınlarsanız blogunuz günlük gibi durabilir. O yüzden etkileşimi arttıracak şekilde yazmanız iyi olacaktır.

Eğer hazırsanız Enstitü’de alabileceğiniz Blogger/Blog Yazarlığı Eğitimlerine geçelim.

Blog Yazarlığı Eğitimleri Nelerdir?

Yazdığınız yazılarla trafik almanız çok önemli. Bir kitleyi elde tutmanın ve çekmenin en iyi yolu viral olmaktır. Ancak yazdığınız herhangi bir siteyi güçlendirmeye yardımcı olabilecek bazı stratejiler bulunuyor.

Enstitü’de aldığınız bu eğitimler size çok fazla bilgi sağlayacak;

  1. Blog Yazarlığı Eğitimi

  2. İçerik Editörlüğü Eğitimi

  3. İçerik Uzmanlığı

  4. SEO Eğitimi

  5. SEO Uzmanlığı

  6. Dijital Pazarlama

  7. Sosyal Medya Uzmanlığı

  8. Hazır Şablonlarla Görsel Tasarım

  9. Video Editörlüğü

  10. Wordpress Eğitimi

Blog Yazarlığı Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Hiç kimsenin okumadığı bir blog yazısı yazmaktansa hiç yazmamak daha iyidir. İyi bir blog yazarı olabilmek için teknik kısımları ayrıntılı ve uygulamaya yönelik bir şekilde öğrenmek en doğrusu olacaktır. Bunun için Enstitü’de yer alan Blog Yazarlığı Eğitimi işinize çok yarayacaktır. 

Bir blog sitesi kurmak veya bir sitede blogger olmak için sosyal medya alanında uzmanlaşmanız gerekiyor. Çünkü bu alanda etkileşimi arttıracak ve hedef kitlenin ilgisini çeken paylaşımlar yapmanız gerekiyor.

Buna ek olarak dijital pazarlama konusuna da hakim olmanız iyi olacaktır. Çünkü reklam içerikleri yazarak kısa metinlerle birçok kişiye ulaşma şansınız var. Blog yazıları bir pazarlama aracı olarak da kullanılabiliyor. Dijital pazarlama konusuna hakim olmanız size artı bir avantaj sağlar.

Hedef kitlenizin ne okumak istediğini bilmek konusunun üzerinde durmuştuk. Hedef kitlenizi anlamanın en güzel yolu SEO araştırması yapmaktır. SEO araştırması sonucunda anahtar kelimeleri belirleyerek okuyucularınıza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Google ve diğer arama motorlarının içerikleri önermede belli bir algoritması var. Bunları da öğrenmeniz ek avantaj sağlayacaktır.

Blog yazılarınızın içeriğini görsel araçlarla zenginleştirmelisiniz. Hem video hem de fotoğraflarla desteklerseniz bu daha çok kullanıcı dostu bir görünüm verecektir. 

Aynı zamanda bir yerde blog yazarlığı yapmak yerine kendi blog sitenizi kurmak ve oradan içerikler yayınlamak istiyorsanız mutlaka Wordpress eğitimine katılın. Wordpress öğrenirken aynı zamanda içerik yazmak konusunda da ayrıntılı bir bilgi edinmiş olacaksınız.

Devamını göster