AnasayfaOnline EğitimlerBlog Yazarlığı Eğitimleri

Blog Yazarlığı Eğitimleri

Bugün gördüğünüz her başarılı blogger ilk adımı burada attı.
Bu, blog yazmayla ilgili bir çevrimiçi kursun görüntüsüdür. Takım elbiseli bir adam kara tahtanın önünde oturuyor, gözlüklü ve sakallı, bilgi ve otorite izlenimi veriyor. Konuşmacıyı dikkatle dinliyor gibi görünüyor. Tahtanın üzerinde siyah beyaz bir 'B' harfi var, muhtemelen blog yazmaya atıfta bulunuyor. Adamın üzerinde düğmesi yakından çekilmiş bir gömlek ve kolunda bir saat vardır. Gözleri de görülebiliyor, bu da dikkatle dinlediğini gösteriyor. Tüm bu ayrıntılar adamın bir blog kursuna katıldığına işaret ediyor. Bu görüntü sayesinde dijital çağda blog yazmanın önemini görebiliyoruz.
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bu görsel dijital pazarlama alanında bir online kursu tasvir etmektedir. Sakallı ve bıyıklı bir adam çerçevenin ortasında parmağıyla işaret ediyor. Beyaz gömleği ve sarı arka planı parlak ve canlı bir kontrast oluşturuyor. Arka planda ayrıca bir bileziğin ve bir adamın yüzünün yakın çekimini görebiliyoruz. Bu görsel, dijital pazarlama kursunun ideal bir temsili olup, ön planda materyalin önemini gösteren bir erkek yer almaktadır. Renklerin, nesnelerin ve yüz ifadelerinin birleşimi, görsele dijital pazarlama için bir coşku ve heyecan hissi veriyor. Bu görsel, dijital pazarlamanın getirebileceği bilgi ve heyecanın mükemmel bir temsili.
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
775519
Bu çevrimiçi kurs görselinde elinde bir mektupla gülümseyen takım elbiseli bir adam görülüyor. Bu muhtemelen bir içerik yazma kursu almanın başarısını temsil ediyor ve öğrenilen becerilerin değerini gösteriyor. Adamın etrafı saksıda bir bitki, bir logo ve bir sprey kutusu gibi diğer nesnelerle çevrilidir. Bu unsurlar muhtemelen adamın başarıya ulaşmak için çeşitli içerik yazma stillerini öğrenmesi ve bunlarda ustalaşması gerektiğini ifade ediyor. Bu görsel, içerik yazma kursu almak isteyen herkes için harika bir motivasyon kaynağıdır ve elde edebilecekleri başarıyı hatırlatır.
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Bu görüntü SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hakkında bir çevrimiçi kursu yansıtıyor. Bir ekranın önünde konuşan takım elbiseli bir adam görülüyor. Adam gözlük ve kahverengi bir gömlek giyiyor ve sağ eliyle bir şeyi işaret ediyor. Arka planda, beyaz metinli bir tabelanın yakın çekimi ve beyaz zemin üzerinde sarı bir sayı var. SEO eğitimi ve kursları, işletmelerin web sitelerini ve içeriklerini arama motorları için nasıl optimize edeceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir. Doğru SEO teknikleri sayesinde işletmeler arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alarak web sitelerine daha fazla trafik çekebilir ve daha fazla müşteri kazanabilirler. SEO kurslarının yardımıyla işletmeler, anahtar kelimeleri stratejik olarak nasıl kullanacaklarını, arama motoru algoritmalarına hitap eden içerikleri nasıl oluşturacaklarını ve çevrimiçi pazarlamanın nüanslarını nasıl anlayacaklarını öğrenebilirler.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
5500
Şık, koyu renk bir takım elbise giymiş bir adam bir konferans salonunun ortasında durmaktadır. Gözlük takmış ve ciddi bir ifadeyle dosdoğru önüne bakıyor. Elleri iki yanındadır. Görüntünün odağında o var ve arka plan hafifçe bulanık. Bir iş adamı gibi görünüyor ve arkasındaki siyah yazılı dikdörtgen beyaz tabela bunu gösteriyor olabilir. Sağ üst köşede bir sandalye ve sol alt köşede bir masa var, her ikisi de odak dışı.
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
14030
Kızıl saçlı, sakallı ve beyaz gömlekli bir adam başparmağını kaldırıyor. Yüzü görüntünün odak noktasıdır, arka planda bulanık bir bilezik vardır. Sağında beyaz zemin üzerinde siyah bir yazı ve üstünde içinde beyaz bir tik olan yeşil bir daire var. Adamın geniş bir gülümsemesi var ve yaptığı işten çok memnun görünüyor. Sanki neşesini vurgulamak istercesine etrafı güneşli bir atmosferle çevrili. Gözleri kapalı ve başparmağıyla onay ve pozitiflik ifade eden bir işaret yapıyor. Coşkusu bulaşıcı ve bu resme bakarken iyimserlik hissetmemek mümkün değil.
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
1287524
Bu bilgisayar ekranı görüntüsü, devam etmekte olan bir video düzenleme kursunu göstermektedir. Bilgisayar ekranında, video düzenlemenin ne kadar kolay olduğunu gösteren, içinde metin bulunan yeşil bir kare görüntüleniyor. Ayrıca muhtemelen kursun nasıl tamamlanacağına dair talimatlar içeren siyah metinli beyaz bir işaret de var. Görüntünün köşesinde sakallı ve bıyıklı bir adam görülüyor, muhtemelen dersi veren eğitmen. Genel olarak bu görüntü ilgi çekici ve bilgilendirici bir video düzenleme kursunu gösteriyor.
Siyah bir tişört giyen kalın bıyıklı sakallı bir adam beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Yüzündeki saçlar koyu renk ve düzgünce kesilmiş, bakışları uzaklara odaklanmış. Geniş bir alnı, uzun bir burnu ve ince dudakları var. Gözleri koyu kahverengi ve güçlü bir çene hattına sahip. Kalın siyah saçları kısa, düz bir kesimle şekillendirilmiştir. Kollarını önünde kavuşturmuştur ve kendinden emin bir duruşu vardır. Temiz tıraşlıdır ve erkeksi bir duruşu vardır.Ekrem Sözen
8310
Takım elbise giymiş bir adam dizüstü bilgisayarının önünde oturuyor. Elleri klavyenin üzerindedir ve gözleri ekrana odaklanmıştır. Kısa, koyu renk saçları vardır ve dizüstü bilgisayarın üzerinde mavi beyaz bir logo görülmektedir. Ellerinden birinin yakın çekimi ve siyah bir gömleğin başka bir yakın çekimi var. Arka planda bir fotoğraf görülmektedir. Adam dikkatle bir şeyler yazmakta, bakışları dizüstü bilgisayar ekranından hiç ayrılmamaktadır. İfadesi ciddi ve odaklanmış, önemli bir işle meşgul olduğunu gösteriyor. Görüntü, adam dizüstü bilgisayarında özenle çalışırken bir konsantrasyon anını yakalıyor.
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat

Blogger olmak dünya çapında popüler hale gelen bir meslek. Yazdıklarınızın herkes tarafından okunmasını istiyorsanız ve daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyorsanız bir blog yazarı olabilirsiniz. Hızlı bir şekilde başlamanız için Enstitü’de ücretsiz blog yazarlığı eğitimine hemen başlayabilirsiniz. Blog yazacağım ama hangi konuda diyorsanız konu olasılıkları sonsuzdur. Hangi konuda isterseniz yazabilirsiniz. Ancak tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Blog yazarlığı konusunda en doğru adres Enstitü’den eğitim almaktır. Bu işin tekniğini blog yazarlığına yıllarını vermiş olan bir uzmandan öğreneceksiniz. 

Blog yazarı olmanın en iyi yolu tekniklerini öğrendikten sonra yazmaya başlamaktır. Arkanızda yaslanıp bilgisayarınızın başında otururken ilham perilerinin size gelmesini bekleyemezsiniz. İlham perileri gelirken genelde çalışırken gelirler.

Blog Yazarı Olmak İçin Neleri Bilmeniz Gerekiyor?

Eğer bir hedef kitleye yazacaksanız bu durumda yapmanız gereken ilk şey sizden beklenen şeyi bulmaktır. Belirli bir konu hakkında arama yapıyorlarsa aradıklarını okuyucularınıza vermek zorundasınız. Yoksa okumayı bırakabilirler. Yani sadece yazmanız da yeterli değil, onların ne istediklerini de bilmeniz gerekiyor. Anahtar kelime hacimlerine bakarak doğru konuyu belirlemelisiniz.

Konu belirlemek konusunda özgürsünüz. Ancak yazmayı düşündüğünüz her şeyi yazmak ne kadar doğru? Sizin için önemli olan bir şey okuyucularınız açısından önemsenmeyebilir. Bu durumda boşuna emek vermiş olursunuz. O yüzden konuları belirlerken yine yazmak istediklerinizden seçin, bunun yanında okuyucularınızın beğenebileceği içerikleri yazmaya çalışın.

Konuyu belirledikten sonra yazma aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada yazdığınız konunun teknik kısımları var. Görseller, yazı boyutu, kelime sayısı, description, başlıklar, meta description ve birçok teknik konuyu da yapmanız gerekiyor.

Yeni içeriklerinizi ne sıklıkla yayınladığınız size kalmış bir durum. Nadiren yayınlarsanız blogunuz günlük gibi durabilir. O yüzden etkileşimi arttıracak şekilde yazmanız iyi olacaktır.

Eğer hazırsanız Enstitü’de alabileceğiniz Blogger/Blog Yazarlığı Eğitimlerine geçelim.

Blog Yazarlığı Eğitimleri Nelerdir?

Yazdığınız yazılarla trafik almanız çok önemli. Bir kitleyi elde tutmanın ve çekmenin en iyi yolu viral olmaktır. Ancak yazdığınız herhangi bir siteyi güçlendirmeye yardımcı olabilecek bazı stratejiler bulunuyor.

Enstitü’de aldığınız bu eğitimler size çok fazla bilgi sağlayacak;

  1. Blog Yazarlığı Eğitimi

  2. İçerik Editörlüğü Eğitimi

  3. İçerik Uzmanlığı

  4. SEO Eğitimi

  5. SEO Uzmanlığı

  6. Dijital Pazarlama

  7. Sosyal Medya Uzmanlığı

  8. Hazır Şablonlarla Görsel Tasarım

  9. Video Editörlüğü

  10. Wordpress Eğitimi

Blog Yazarlığı Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Hiç kimsenin okumadığı bir blog yazısı yazmaktansa hiç yazmamak daha iyidir. İyi bir blog yazarı olabilmek için teknik kısımları ayrıntılı ve uygulamaya yönelik bir şekilde öğrenmek en doğrusu olacaktır. Bunun için Enstitü’de yer alan Blog Yazarlığı Eğitimi işinize çok yarayacaktır. 

Bir blog sitesi kurmak veya bir sitede blogger olmak için sosyal medya alanında uzmanlaşmanız gerekiyor. Çünkü bu alanda etkileşimi arttıracak ve hedef kitlenin ilgisini çeken paylaşımlar yapmanız gerekiyor.

Buna ek olarak dijital pazarlama konusuna da hakim olmanız iyi olacaktır. Çünkü reklam içerikleri yazarak kısa metinlerle birçok kişiye ulaşma şansınız var. Blog yazıları bir pazarlama aracı olarak da kullanılabiliyor. Dijital pazarlama konusuna hakim olmanız size artı bir avantaj sağlar.

Hedef kitlenizin ne okumak istediğini bilmek konusunun üzerinde durmuştuk. Hedef kitlenizi anlamanın en güzel yolu SEO araştırması yapmaktır. SEO araştırması sonucunda anahtar kelimeleri belirleyerek okuyucularınıza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Google ve diğer arama motorlarının içerikleri önermede belli bir algoritması var. Bunları da öğrenmeniz ek avantaj sağlayacaktır.

Blog yazılarınızın içeriğini görsel araçlarla zenginleştirmelisiniz. Hem video hem de fotoğraflarla desteklerseniz bu daha çok kullanıcı dostu bir görünüm verecektir. 

Aynı zamanda bir yerde blog yazarlığı yapmak yerine kendi blog sitenizi kurmak ve oradan içerikler yayınlamak istiyorsanız mutlaka Wordpress eğitimine katılın. Wordpress öğrenirken aynı zamanda içerik yazmak konusunda da ayrıntılı bir bilgi edinmiş olacaksınız.

Devamını göster

Sık Sorulan Sorular