Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 13 Nisan
Python Eğitimi
20 ₺
Canlı Ders


python eğitimi, python kursu, ücretsiz python kursu
1.276 kişi katıldı.
 • Başlangıç Tarihi: 13 Nisan 2020
 • Bitiş Tarihi: 19 Nisan 2020
 • Eğitim Süresi: 7 Gün

⇒ İlk 1000 kişi ücretsiz.

Canlı Ders Saatleri

 • Pzt : 22:00 - 23:00
 • Salı : 22:00 - 23:00
 • Çrş : 22:00 - 23:00
 • Perş : 22:00 - 23:00
 • Cuma : 22:00 - 23:00

Python Kursu

Yazılımcılar Python eğitimine katıldığında bu dile aşık olurlar. Nesne yönelimli, üst düzey ve son zamanların en popüler yazılım diliyle tanışın. Öğrenmesi basit, okuması kolay ve kurulum maliyeti çok az olan bu dili öğrenmek için hemen kayıt olun.

Python eğitiminin amacı nedir?

Python eğitimi ile bu yazılım dilinin genel yapısı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Hem yazılıma yeni başlayanlar, hem de herhangi bir dil bilenler için Python'a giriş niteliğinde bir ders olacaktır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Python eğitimine kimler katılmalıdır? 

Herhangi bir yazılım dili bilmeyip, Python ile başlamak isteyenler veya herhangi bir dilde uzman olup bir diğer dil olarak Python'ı da öğrenmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Gelecekte yapay zeka uygulamaları, web uygulamaları, örümcek türü yazılımlar, veri analizi, ağ ve soket programlama gibi alanlarda görev almak isteyenler için Python parlayan bir yıldız durumundadır.

Python hem popüler hem avantajlıdır. Ücretsiz kütüphane ve geniş bir toplulukla sizi karşılayacak. Yazılım geliştirme maliyetlerini düşürdüğü için işletmelerin de gözdesi haline gelmiştir.

Eğer 5 saatiniz varsa bu eğitime katılın. Çünkü bu dili öğrenerek inanılmaz şeyler yapabilirsiniz.

Neler öğreneceksiniz?

Python kursu başladığında ilk başta yazılıma yeni başlayanlar için temel algoritma bilgisi verildikten sonra dile özgü temel yapıları öğreneceksiniz. Değişken kullanımı, karşılaştırma yapıları, döngüler, diziler, fonksiyonlar ile python dünyasına biraz daha girmiş olacağız. Dersin sonunda ise her öğrenci python ile kendine ait bir Telegram botu yazmış olacak.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Yazılım nedir? 
 • Algoritma nedir? 
 • Python nedir? 
 • Değişkenler 
 • Karar yapıları 
 • Döngüler 
 • Diziler 
 • Fonksiyonlar 
 • Api kullanımı 
 • Telegram botu yazmak
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Hanifi Çetinkaya
Özgeçmiş

Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği mezunudur. 10 yıldan fazladır sektörde yazılımcı olarak çalışmanın yanında çeşitli özel kurum ve vakıflarda yazılım üzerine eğitim ve danışmanlık hizmetleride vermektedir.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz kurslar sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
Sertifika
Yorumlar(23)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Ege Sevinç
07 Nisan 2020
5.0

Gerçekten oldukça anlaşılır ve öğretici bir eğitimdi, Hanifi hocamıza emeği için çok teşekkür ediyorum. Umarım devamı gelir.

Emir Altundağ
04 Nisan 2020
5.0

Kısa sürede çok şey öğrenmek istiyorum diyenlere tavsiye ederim.

Helingül Ersönmez
02 Nisan 2020
5.0

Gayet anlaşılır ve açık anlatıyor hocamız tavsiye ederim. Devamı olursa bekliyoruz.

Elif Naz Cerav
02 Nisan 2020
5.0

Hanifi hocanın akıcı ve eğlenceli anlatımı ile kesinlikle bu eğitimi kaçırmamalısınız.

Mert Durak
02 Nisan 2020
5.0

Hocamızın anlatımını çok beğendim. Detaylara takılmadan olayın mantığını kavratmaya çalışıyor. Verdiği ödevlere özen gösterip dersle biraz ilgilenirseniz, giriş seviyesi için sağlam temeller atmanız mümkün. İleri seviye Python eğitimini de öğrenciler olarak bekliyoruz.

Haluk Haçkalı
23 Mart 2020
5.0

Hocanın ders anlatımı gayet iyi, çok geniş olan bu alanı kısa zaman aralığında çok detaya boğmadan çok da yavan bırakmadan anlaşılır şekilde anlattı. Eğitim giriş seviyesine hitap ettiği için muhakkak ileri seviye eğitimler de gerekli. Hocanın geniş bilgi birikiminden yeni derslerle istifade etmek gerekiyor.

Merve Karaca
23 Mart 2020
5.0

Eğitim çok verimliydi. Hoca ezber yaptırmadan analitik düşünmeye teşvik ederek dersi işledi. Devamının olmasını dilerim.

Hamide Arıcı
22 Mart 2020
5.0

Hocamıza teşekkür ederiz. Güzel bir eğitimdi. Örnekler, ders işleyişi herkesin anlayabileceği seviyedeydi. Umarım ileri seviye kurslar da açılır.

Damla Akyol
22 Mart 2020
5.0

Hocamız oldukça tecrübeli ve bilgili. Ben canlı yayından takip edemedim ancak sonradan videodan izleyebildim, buna rağmen detaylı anlatımı sayesinde hiçbir zorluk çekmedim. Python'a doğru bir giriş yaptığımı düşünüyorum.

Alparslan çiftalan
22 Mart 2020
5.0

Ders anlatımı ve öğrencilerin derse katılımı süper bir eğitmen kendisini tanımak öğrencisi olmak süper ileri seviye kurslarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

Damla Onar
22 Mart 2020
5.0

Hiç yazılım bilgim olmamasına rağmen şuan, sadece 5 saatlik bir eğitimle temel şeyleri yapabilecek kapasiteye ulaştım. Hanifi hocam size çok teşekkür ediyorum sizin sayenizde anladım ve öğrendim bu dersi. Başarılarınızın devamını diliyorum iyi ki varsınız :))

Funda Yılmaz
22 Mart 2020
5.0

Hoca, sahip olduğu tüm bilgi ve tecrübesini aktarıyor. Ders anlatımı ise gayet interaktif , tüm sorulara atlamadan cevap veriyor ve sizi programcı olmanız için teşvik ediyor. Pythonu sevmenizi sağlıyor.

Elif Karataş
22 Mart 2020
5.0

Hoca gerçekten çok güzel anlatıyor ve çok faydalı bir eğitim, herkes katılmalı :) Teşekkürler.

Merve Koşar
21 Mart 2020
5.0

Pyhton dünyasına adım atmak için çok doğru bir seçim oldu.. Hocamızın özveriside takdire şayan.. Şiddetle tavsiye ederim :)

Arda Bostancı
20 Mart 2020
5.0

Hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım bu Python dilini, başlangıç seviyesinde; hocanın alıştırmaları ve verdiği ödevlerle iyi kavradığımı düşünüyorum. Bir üst seviyesi olduğunda katılacağım bir kurs. Hanifi Hoca'ya teşekkürler. :)

Enes Birol
20 Mart 2020
5.0

Hanifi Çetinkaya hocanın anlatımı ve deneyimi sayesinde kursun gayet güzel geçtiğini düşünüyorum ve ileri seviye kursun açılmasını merakla bekliiyorum :)

Hasan Bozkurt
20 Mart 2020
5.0

Hanifi Çetinkaya hocamıza çok teşekkür ediyorum kısa sürede çok şey öğrendim. Anlatım tarzı harika, sıcak kanlı ders anlatması ders dışında da bizimle iletişim kurup yardım etmesiyle tam anlamıyla efsane bir eğitmen detaylı python eğitimi(ileri seviye) vermesini canı gönülden istiyorum.

Deniz Korkmaz
20 Mart 2020
5.0

Hanifi hocam yazılımı olabildiğince sevdirmeye çalışan ve gayet sabırlı bir hocamız. Yalnız 5 günlük eğitim yetmedi, daha uzun süreli isteriz.

Fatih Furkan Kurt
20 Mart 2020
5.0

Keyifli bir kursu geride bıraktık.Her şey için teşekkürler :)

Mustafa Kiziltay
20 Mart 2020
5.0

Geleceğin mesleği olarak görüyorum. zorlanılabilir fakat açıklayıcı anlatım ve interaktif eğitimle gayet zevkli oluyor. Kendinize iyi bakın. :D

Furkan Aksoy
20 Mart 2020
5.0

Çok eğlenceli ve akıcı bir ders anlatıyor.Başka derslerde vermesini istiyorum öğreneceğimiz çok şey var hocamızdan

Nur Başak Topcu
19 Mart 2020
5.0

Hanifi Çetinkaya hocanın eşliğinde ders etkili bir şekilde ilerliyor. Alınan eğitim sonrasında mutlaka size artıları olacaktır. Alınması gereken bir eğitim, şiddetle tavsiye ediyorum :)

Emine Aydın
18 Mart 2020
5.0

Başlangıç için çok güzel bir ders , eğitmenin açıklayıcı anlatımı ve yaptırdığı örnek alıştırmalarla ders çok verimli geçiyor, herkese tavsiye ederim :)

Tüm Yorumlar