AnasayfaBlogTalepte Bulunmak Ve Emir Vermek İçin İngilizce Cümleler
Yabancı Dil Eğitimi

Talepte Bulunmak Ve Emir Vermek İçin İngilizce Cümleler

13 Şubat 2023
İngilizce konuşan kişilerin isteklerini, emirlerini ve davetlerini etkili bir şekilde iletmelerini sağlayacak olan İngilizce ifadeleri bu makalede incelendi.
Tipİngilizce İfadeTürkçe Anlamı
İstekCan you please ____?Lütfen ____ yapabilir misin?
İstekWould you mind ____?____ yapmak istemez misiniz?
İstekI'd appreciate it if you ____.Eğer ____ yaparsanız çok sevinirim.
EmirPlease ____.Lütfen ____.
Emir____ now.Şimdi ____.
Emir____ immediately.Hemen ____.
DavetWould you like to ____?____ ister misin?
DavetWould you like to come ____?____ gelmek ister misin?
DavetWould you like to join me ____?Benimle ____ gelmek ister misin?
GenelSıfırdan İngilizce KursuBaşlangıçtan ileri seviyelere kadar tüm İngilizce seviyelerinde öğrenmeyi kolaylaştıran dersler içerir.

İngilizce, davetleri, emirleri ve istekleri ifade etmek için kullanılan ve çoğu zaman karşı tarafı etkili bir şekilde ikna etmek için kullanılan bir dildir.

İstekleri Ve Davetleri Kabul Etmek İçin İngilizce İfadeler

İngilizce konuşan bir kişi, isteklerini, emirlerini ve davetlerini etkili bir şekilde iletmeyi öğrenmek için belli bir düzeyde İngilizce bilmesi gerekmektedir. Bu makalede, İngilizce konuşan kişilerin isteklerini, emirlerini ve davetlerini ifade etmek için kullanabilecekleri belli başlı ifadeler incelenecektir.

İsteklerini ifade etmek için İngilizce konuşan kişiler, aşağıdaki ifadeleri kullanabilirler:

  • "Can you please ____? (Lütfen ____ yapabilir misin?)"

  • "Would you mind ____? (____ yapmak istemez misiniz?)"

  • "I'd appreciate it if you ____. (Eğer ____ yaparsanız çok sevinirim.)"

"Emirlerini ifade etmek için İngilizce konuşan kişiler, aşağıdaki ifadeleri kullanabilirler:"

  • "Please ____. (Lütfen ____.)"

  • "____ now. (Şimdi ____.)"

  • "____ immediately. (Hemen ____.)"

Davetleri ifade etmek için İngilizce konuşan kişiler, aşağıdaki ifadeleri kullanabilirler:

  • "Would you like to ____? (____ ister misin?)"

  • "Would you like to come ____? (____ gelmek ister misin?)"

  • "Would you like to join me ____? (Benimle ____ gelmek ister misin?)"

Bu makalede incelenen İngilizce ifadeler, İngilizce konuşan kişilerin isteklerini, emirlerini ve davetlerini etkili bir şekilde iletmelerini sağlayacaktır. Bu ifadeleri kullanarak karşı tarafı etkili bir şekilde ikna edebilirsiniz.

sıfırdan ingilizce kursu, başlangıçtan ileri seviyelere kadar tüm ingilizce seviyelerinde öğrenmeyi kolaylaştıracak dersler içermektedir. sizlere ingilizce konuşanlarla daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak, ingilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacak ve ingilizce konuşma becerileri sağlayacak keyifli bir eğitim sunuyoruz. sıfırdan

İstek, Can you please ____?, Lütfen ____ yapabilir misin?, İstek, Would you mind ____?, ____ yapmak istemez misiniz?, İstek, I'd appreciate it if you ____, Eğer ____ yaparsanız çok sevinirim, Emir, Please ____, Lütfen ____, Emir, ____ now, Şimdi ____, Emir, ____ immediately, Hemen ____, Davet, Would you like to ____?, ____ ister misin?, Davet, Would you like to come ____?, ____ gelmek ister misin?, Davet, Would you like to join me ____?, Benimle ____ gelmek ister misin?, Genel, Sıfırdan İngilizce Kursu, Başlangıçtan ileri seviyelere kadar tüm İngilizce seviyelerinde öğrenmeyi kolaylaştıran dersler içerir
İngilizce davetleri emirleri istekleri ifade etmek için kullanılan Can you please? Would you mind? I'd appreciate it if you Please now immediately Would you like to? Would you like to come? Would you like to join me?
Genç bir kadın yakın plan bir portrede görülüyor. Açık tenli, yüksek elmacık kemikli ve belirgin bir çene hattına sahip. Gözleri parlak ve büyüleyici, uzun kirpikleri ve kapakların etrafındaki hafif gölgesi var. Dudakları dolgun ve açık pembe bir renge boyanmış. Saçları koyu kahverengi ve yüzünün etrafına yumuşak dalgalar halinde dökülüyor. Güzelliği yayan kendinden emin ama nazik bir ifadesi var.
Meryem Winstead
Blog Yazarı

Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Blog yazarlığı ve insan kaynakları yönetimi sertifikalarım var. İngilizce dilinde yüksek lisans derecem var ve 3 yıl ABD'de yaşadım.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bu görüntü, empati ve iletişim eğitimi alan bir grup insanı yakalıyor. Bireyler karşılıklı anlayış ve anlaşmaya işaret edecek şekilde el sıkışırken görülüyor. Eğitim oturumunda teknolojinin kullanıldığını gösteren bir dizüstü bilgisayar mevcut. Karşılıklı saygının önemini gösteren bir kadın ve bir erkek el sıkışırken görülüyor. Arka planda kursun fiziksel ortamına işaret eden ahşap ayaklı beyaz bir sandalye görülmektedir. Kâğıt üzerindeki bir kalem not alındığını gösteriyor. Ayrıca, grubun çeşitliliğine işaret eden sakallı bir adam var. Tüm bu unsurlar bir araya gelerek bu görüntünün empati ve iletişime odaklanan bir öğrenme oturumuna ait olduğunu gösteriyor.
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
11390
Bu çevrimiçi kurs görselinde elinde bir mektupla gülümseyen takım elbiseli bir adam görülüyor. Bu muhtemelen bir içerik yazma kursu almanın başarısını temsil ediyor ve öğrenilen becerilerin değerini gösteriyor. Adamın etrafı saksıda bir bitki, bir logo ve bir sprey kutusu gibi diğer nesnelerle çevrilidir. Bu unsurlar muhtemelen adamın başarıya ulaşmak için çeşitli içerik yazma stillerini öğrenmesi ve bunlarda ustalaşması gerektiğini ifade ediyor. Bu görsel, içerik yazma kursu almak isteyen herkes için harika bir motivasyon kaynağıdır ve elde edebilecekleri başarıyı hatırlatır.
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Gözlüklü bir kadın elinde bir yığın kitap tutarken gülümsüyor. Mavi bir gömlek ve fermuarlı siyah bir sırt çantası giymektedir. Arka planda beyaz bir duvar ve üzerinde el yazısı ile yazılmış bazı metinler içeren siyah bir tabela var. Kadın ayakta, başı hafifçe sağa eğik, gözleri kitaplara bakıyor. Yüzünde sıcak ve dostane bir ifade var. Saçları geriye doğru at kuyruğu şeklinde toplanmış ve yüzü gözlükleriyle hafifçe çerçevelenmiş. Dudakları, elindeki kitaplardan duyduğu mutluluğu ifade eden bir gülümsemeyle hafifçe ayrılmış. Oda iyi aydınlatılmış ve renkler canlı, kadını doğal ortamında gösteriyor.
5
(152)

İngilizce Eğitimi (C1-C2)

6 Konu5 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
1139464