AnasayfaBlogİnteraktif İletişimin Kahramanı: Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim

İnteraktif İletişimin Kahramanı: Uzaktan Eğitim

31 Mayıs 2019
İnteraktif İletişimin Kahramanı: Uzaktan Eğitim

Öğrencilerin günlük yaşamındaki ekonomik ve psikolojik sorunlar eğitim kalitesini doğrudan etkiliyor. Ekonomik unsurların başında ise ulaşım ve ders ücreti geliyor. Psikolojik alanda ise stres, çevre baskısı ve özel sorunlardan kaynaklanan odaklanma problemleri etkili oluyor. Sınıfta ders gören öğrencilerin ulaşım, yer ve mekân kullanımı sebebiyle masrafları arttığı bilinen bir gereçktir. Öğrencilerin kendini ifade edememesi çevreseldir ve kişisel başarı düşüklüğüne doğrudan tesir eder. İşte bu noktada ayağımıza kadar gelen uzaktan eğitim sistemi sayesinde problemlerin çoğu çözülüyor.

Uzaktan Eğitim Nasıl İşliyor?

Uzaktan eğitim nedir? Nasıl yapılır? Öncelikle seçmiş olduğunuz alana ait dersler canlı bir şekilde oluyor. Bir bilgisayar ve internet ağı sayesinde basit şekilde işliyor. Uzman akademisyenlerden oluşan eğitmenlerden dersinize ait eğitim verecek öğretmenin görüntüsü, sesi ve ders içeriği hakkındaki dokümanı sizlere kolayca ulaşıyor. Katılımcıların eğitimciye soru sormaları için bir chat kısmı da bulunuyor. Bu kısım anlık olarak karşılıklı iletişimde kalmanızı sağlıyor. Canlı derse ait olan akış şeması bir video olarak kayıt edilerek öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Özellikle bu kısmın eğitim alanlara çok büyük avantajları var.

Dersi kaçırdığınızda ya da daha sonra tekrarını yapmak istediğinizde bu kayıtlı videolar çok işinize yarar. Derslerin sonunda gerçekleşecek olan sınavlar da bu hizmet üzerinden belirtilen bir zamanda yapılıyor. Sınava tek giriş hakkı veriliyor.

Katılım sağlandıktan sonra zaman, süre ve sorular açısından ön bilgilendirme yapılıp sınav başlatılıyor. Cevaplar sistem tarafından okunup yakın süre zarfında duyuruluyor. Ve sonunda hem katılımcılara kolaylık sağlayan hem de eğitimcileri sınav kâğıdı okumaktan kurtaran kahraman niteliğinde bir uzaktan eğitim sistemi ortaya çıkıyor. 

Uzaktan Eğitim Neden Alınmalı? 

Uzaktan eğitim aslında bir bakıma insanların almaya vakit bulamadıkları eğitimleri çok daha rahat bir şekilde alabildikleri bir sistemdir.

Bu sistem sayesinde insanlar kişisel gelişim eğitimlerine katılabiliyor ve kariyer hedeflerini çok daha iyi planlayabiliyorlar. Uzaktan eğitim farklı bölümlerdeki her türlü eğitim programlarını ve sonunda verilecek olan sertifika olanağını ayağınıza getiriyor. Peki, bu uzaktan eğitim programları katılımcılara ne gibi kolaylık sağlıyor? Uzaktan eğitim faydaları nelerdir?

 • Öğrenci merkezli bir eğitim oluyor.

 • Fiziksel engeli olanlar için de bir eğitim fırsatı yaratıyor.

 • Coğrafi ve çevresel sorunları ortadan kaldırıyor.

 • Bilgiye hızlı ve kolay biçimde erişim sağlıyor.

 • Eğitime tam zamanlı kullanım olanağı getiriyor.

 • Öğretim kalitesindeki eşitliği sağlıyor.

 • Geniş kitleye aynı oranda farklı fırsatlar sunuyor.

 • Klasik eğitimdeki ulaşım ve konaklama harcamaları ortadan kaldırıyor.

 • Çocuk sahibi olan evli kişilerin de uzaktan eğitim alması kolaylaşıyor.

 • Çalışan kişilere zaman esnekliği temin ediyor.

 • İnsanın yaşamı boyunca eğitim desteği getiriyor.

Uzaktan Eğitim İle Başarıyı Yakalayın 

Uzaktan eğitim, yenilik ve çağdaşlık düzenine tam olarak uyan bir model olarak adeta gelişmişliğin başrolünü oynuyor. Teknolojinin günümüzde geldiği konumu düşündüğümüzde bu sistemin kullanılması kaçınılmaz oluyor. Yıllardır gelişmiş ülkelerde kullanılan modern donanımlara sahipliğiyle de varlığını gösteriyor. Daha çok çalışan ve üniversite öğrencilerinin başvurduğu uzaktan eğitim programları insanlara tüm alanlarda kendilerini geliştirme imkanı sunuyor. Uzaktan eğitim faaliyetlerini yıllardır profesyonelce sürdüren İstanbul İşletme Enstitüsü birçok alanda farklı online eğitimler veriyor.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim aslında bir bakıma insanların almaya vakit bulamadıkları eğitimleri çok daha rahat bir şekilde alabildikleri bir sistemdir.

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınır?

Öncelikle seçmiş olduğunuz alana ait dersler canlı bir şekilde oluyor. Bir bilgisayar ve internet ağı sayesinde basit şekilde işliyor. Uzman akademisyenlerden oluşan eğitmenlerden dersinize ait eğitim verecek öğretmenin görüntüsü, sesi ve ders içeriği hakkındaki dokümanı sizlere kolayca ulaşıyor. 

Uzaktan Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Öğrenci merkezli bir eğitim oluyor. Fiziksel engeli olanlar için de bir eğitim fırsatı yaratıyor. Coğrafi ve çevresel sorunları ortadan kaldırıyor. Bilgiye hızlı ve kolay biçimde erişim sağlıyor. Eğitime tam zamanlı kullanım olanağı getiriyor.

Yazar: Çağatay Çınar

uzaktan eğitim eğitim online eğitimler uzaktan eğitim programları eğitim programları
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Duygusal Zeka Eğitimi
4.9
(73)

Duygusal Zeka Eğitimi

36 Konu5 Saat
 Bu online kurs ile iş iletişiminizde ikna tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.
5
(141)

İkna Teknikleri Eğitimi

14 Konu5 Saat
Fatoş KanıtemizFatoş Kanıtemiz
755209
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
775239