AnasayfaBlogEnstitü'de Online Eğitim Nasıl Yapılır?
Online Eğitim

Enstitü'de Online Eğitim Nasıl Yapılır?

19 Kasım 2018
Enstitü'de Online Eğitim Nasıl Yapılır?

Hayatımızın her alanına etki eden internet birçok alanda yenilik ve gelişimi de beraberinde getirmiştir. Eğitim, sağlık, bilişim, inşaat, tarım ve daha birçok alanda internetin hayatımıza girmesi yeni pazarlar ve metotların doğmasına sebep olmuştur. Bu etkiden en büyük payı alanlarından biride eğitim sektörüdür.

Online eğitim adı verilen oluşum internetin hayatımıza girmesi ile klasik öğrenim yöntemlerine alternatif olmuştur. İstanbul İşletme Enstitüsü, insan kaynakları başta olmak üzere kişisel gelişim ve kariyer gelişimine yönelik onlarca eğitimi online olarak veren yeni nesil eğitim kurumudur.

Eğitim, bir ülkenin sosyo-kültürel değerlerinin oluşum ve gelişiminde en etkin rol oynayan yapı taşıdır. Online eğitim ise internet tabanlı modern eğitim metodudur. Öğrenci ve öğretmeni herhangi bir zamanda bir mekâna gelme zorunluluğunda bırakmayan sistemdir.

Eğitimi veren kişi sanal ortamda ders anlatırken derse katılmak isteyen öğrenciler bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları ile internetin olduğu her yerde katılım sağlayabilirler. Online eğitim öğrenci ve öğretmen arasındaki bir iletişim aracılığı görevi de görür.

İster iş ister ev ister farklı bir il ya da farklı bir coğrafyadan derslere girebilen öğrenciler hem sınıftaki diğer öğrencilerle hem de eğitimciler ile etkileşim halinde olurlar.

Online Eğitim Nasıl Yapılır?

Online eğitim programlarından birine dahil olmak için sahip olunması gereken iki şey bulunmaktadır.

 • Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon

 • İnternet

İlk Kayıt

İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim programlarından birine dahil olmak istiyorsanız öncelikle sisteme kayıt yaptırmanız gerekiyor. Türkiye’nin en büyük eğitim ağına dahil olmak birkaç dakikanızı alacak üyelik işlemi ile başlıyor. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra ihtiyacınız olan ücretsiz sertifika programları arasından herhangi birine katılabilirsiniz.

Dersler

Üyeliğiniz ve online eğitim programlarından birine kaydınızı tamamladıktan sonra size sms veya e-posta yolu ile Uzem kullanıcı adı ve şifre bilgisi gönderilecektir. Uzem iienstitü sayfasında kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra karşınıza çıkan sayfa size özel öğrenci sayfanızdır. Bu sayfada öğrenci bilgileriniz ve kayıtlı olduğunuz dersler bulunmaktadır. En fazla iki adet eğitimi aynı anda alabilme imkânınız bulunmaktadır.

Kontrol panelinden kayıtlı olduğunuz derse tıkladığınızda ders notları, deneme sınavları, canlı dersler ve sertifika sınavı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yaklaşan olaylar bölümünden ders ve sertifika sınav tarih ve saatlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Yeterli katılım sağlandığında dersler canlı işlenmektedir. Canlı derslerin işlendiği sanal sınıflarda diğer öğrencilerle ve eğitmeninizle bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Dersin işlenişi içerisinde eğitim materyallerini aktif kullanma, soru sorabilme ve canlı derse katılım sağlanamayan zamanlarda 7/24 ders videolarını izleme imkânı bulunmaktadır.

Sınavlar

Uzem kontrol panelinden deneme sınavlarınız ve sertifika sınavlarınızın tarihlerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sertifika sınav zamanı geldiğinde yine aynı panel üzerinden sertifika sınavına katılabilirsiniz. Dersin işlenişi içerisinde verilen bilgilere dayanarak katılımcılar bir sınava tabi tutulurlar. Yeterli başarıya sahip olanlar sertifika alma hakkını kazanırlar.

Sertifika

Sertifika sınavından başarılı olan katılımcılar online eğitim sertifikası ve dijital sertifika alma hakkını kazanırlar. Dijital sertifika yani sertifika kodu ile web sitesi üzerinden sertifikanızın detaylarına kolayca ulaşılabilir. Bir diğeri ise başarı sertifikasıdır. Bu sertifika sizin adınıza özel, numaralandırılmış, hologramlı ve ıslak imzalı bir sertifikadır. Resmi bir evrak hükmündedir. Uluslararası geçerliliğe sahiptir. Ayrıca sertifika üzerinde online eğitim ibaresi bulunmaz.

Online Eğitimin Avantajları

 • Online eğitim ile bir mekân sınırlaması olmaz.

 • Ulaşım ve güvenlik gibi ekstra maliyetleri bulunmaz.

 • Öğretmen ve büro çalışanını en aza indirger.

 • 7/24 eğitim görebilme imkânı tanır.

 • Online eğitim sertifika ve diploması dünyanın her yerinde geçerliliğe sahiptir.

 • Ücretsiz ya da düşük maliyetli olması klasik eğitime göre büyük avantaj sağlamaktadır.

 • Global bir eğitim anlayışına sahiptir. Dünyanın her yerinden katılım sağlanabilir.

 • Öğrenci ve öğretmen arasında etkili iletişim yapılmaktadır.

 • Öğrenci istediği kadar ders tekrarı yapabilir.

 • Sürekli kayıt altında olan bir sistem olması öğrenci ve öğretmen arasındaki değerlendirmeleri objektif tutar.

Nitelikli bireyler modern eğitim yöntemlerini etkin bir şekilde kullanan kaliteli eğitim kurumlarının yetiştirdiği bireylerdir. İstanbul İşletme Enstitüsü başarısını öğrenci başarısına ve gönüllülük esasına dayayan eğitim anlayışından almıştır.

Online Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsunuz ama eğitime çok fazla para harcamak istemiyor ve eğitime esnek saatlerde katılmak, kendinizi dilediğiniz zaman geliştirmek istiyor olabilirsiniz. O halde online eğitim tam size göre. İşte online eğitimi almaya değer kılan şeylerden bazıları;

 • Öncelikle kendi eğitim programınızı tasarlayabilirsiniz. Eğitime katılmak için herhangi bir fiziksel sınıf veya saat kısıtlaması olmadığından ne kadar ve ne zaman katılmak istediğinize siz karar verebilirsiniz. Bu yöntemle dilediğiniz eğitime katılabilirsiniz. Geceleri ders çalışmayı seven biriyseniz de bu iienstitü sayfasında bu fırsatı bulabilirsiniz. İstanbul Enstitüsündeki kurslar tam size göre.

 • Online kursların esnek olmasının yanı sıra eğitime ihtiyaç duyduğunuz dilediğiniz bir an eğitime katılabilirsiniz. Ders materyallerine akıllı cihazınızdan veya bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.

 • Öğle tatillerinde veya mesai haricinde vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız online eğitimler sizin için harika bir fırsat. İienstitünün sayfasından hemen katılıp dilediğiniz bir konuda bilgi edinmeye başlayabilirsiniz.

 • Eğer bir konuda belge almanız gerekiyorsa iienstitüde bu imkana sahipsiniz. Eğitimlerin sertifika sınavından başarılı olursanız başarılı olduğunuza dair belgenizi alabilir ve iş hayatında kullanabilirsiniz. 

 • Hemen bir eğitim almanız gerekiyorsa İstanbul Enstitüsünde özel derslere katılabilirsiniz. Diyelim ki bir proje ödeviniz var. Bunu tamamlamanız gerekiyor. Takıldığınız yerleri uzmanına danışabilirsiniz. Enstitü’de kendinizi özel derslerle de geliştirebilirsiniz.

 • Online eğitimler geleneksel yöntemlerle yapılmadığı için daha az maliyetli olmaktadır. IIENSTITU de sizin için az maliyetli bir şekilde eğitimleri sunmaktadır. Ek olarak aldığınız eğitimlerin sertifika sınavlarından başarılı olursanız ücretsiz sertifika kodu alabilir ve CV’nize yazabilirsiniz. İşe alımlarda oldukça faydasını göreceksiniz. Yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsanız iienstitü sizin için harika bir seçenek!

Enstitü’den Aldığım Sertifikaların Katkısı Nedir?

İİE üzerinden almış olduğunuz sertifikalarınız ömür boyu geçerlidir. Ek olarak Enstitü MEB onaylı bir eğitim kurumudur. Bu sebeple aldığınız sertifikalar özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. 

İş başvurularında belgelerinizi beyan ettiğinizde bu sizi diğer adaylardan daha çok öne çıkarır. Çünkü bu eğitimleri sınavlarla birlikte almaktasınız. Bir eğitim görmüş ve neticesinde sınava girerek başarılı olmuşsunuz. Konu hakkında bir fikri olmayan kişilerin önüne geçmekle de kalmazsınız. Aynı zamanda bilgi sahibi olan ancak bunu belgelendirmemiş kişilerden de daha avantajlı konumda olursunuz. Çünkü bir konuda fikir ve bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamanın en kolay yolu sertifikalarınızı almaktır.

Enstitü sertifikalı olduğunuzda aldığınız belgeler tüm kurumlar tarafından iienstitünün web sitesi üzerinden sorgulanabilir. Sertifika bilgilerinizin sorgulandığı sayfa herkese açıktır. Aynı zamanda basılı belge alırsanız İstanbul Enstitüsünün MEB onaylı olduğunu gösteren bir karekod etiketi de belgenizin üzerinden doğrulanabilir.

İş başvurularında öne çıkabilmek için daha fazla geç kalmayın. Sertifikalarınızı alın ve işe girme veya terfi alma şansınızı daha çok artırın.

online Eğitim uzaktan eğitim kurs eğitimler iie enstitü istanbul enstitüsü istanbul işletme enstitüsü iienstitü
Tuba Özen
Tuba Özen
Blog Yazarı

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Eğiticinin Eğitimi
4.8
(73)

Eğiticinin Eğitimi

7 Konu4 Saat
Umur çalıkoğluUmur Çalıkoğlu
800239
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
775239
Tıbbi Sekreterlik kursumuz ile tıp kariyerinize başlayın!
4.7
(239)

Tıbbi Sekreterlik Kursu

10 Konu5 Saat
Göksel YılmazGöksel Yılmaz
855259