Published on: 19 Kasım 2018 Tuba Özen 0 Yorum
Okuma Sayısı : 351

Hayatımızın her alanına etki eden internet birçok alanda yenilik ve gelişimi de beraberinde getirmiştir. Eğitim, sağlık, bilişim, inşaat, tarım ve daha birçok alanda internetin hayatımıza girmesi yeni pazarlar ve metotların doğmasına sebep olmuştur. Bu etkiden en büyük payı alanlarından biride eğitim sektörüdür. Online eğitim adı verilen oluşum internetin hayatımıza girmesi ile klasik öğrenim yöntemlerine alternatif olmuştur. İstanbul İşletme Enstitüsü, insan kaynakları başta olmak üzere kişisel gelişim ve kariyer gelişimine yönelik onlarca eğitimi online olarak veren yeni nesil eğitim kurumudur.

Eğitim, bir ülkenin sosyo-kültürel değerlerinin oluşum ve gelişiminde en etkin rol oynayan yapı taşıdır. Online eğitim ise internet tabanlı modern eğitim metodudur. Öğrenci ve öğretmeni herhangi bir zamanda bir mekâna gelme zorunluluğunda bırakmayan sistemdir. Eğitimi veren kişi sanal ortamda ders anlatırken derse katılmak isteyen öğrenciler bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları ile internetin olduğu her yerde katılım sağlayabilirler. Online eğitim öğrenci ve öğretmen arasındaki bir iletişim aracılığı görevi de görür. İster iş ister ev ister farklı bir il ya da farklı bir coğrafyadan derslere girebilen öğrenciler hem sınıftaki diğer öğrencilerle hem de eğitimciler ile etkileşim halinde olurlar.

Online Eğitim Nasıl Yapılır?

enstitü'de online eğitim, online eğitim, enstitü'de online eğitim nasıl yapılır

Online eğitim programlarından birine dahil olmak için sahip olunması gereken iki şey bulunmaktadır.

 • Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon
 • İnternet

İlk Kayıt

İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim programlarından birine dahil olmak istiyorsanız öncelikle sisteme kayıt yaptırmanız gerekiyor. Türkiye’nin en büyük eğitim ağına dahil olmak birkaç dakikanızı alacak üyelik işlemi ile başlıyor. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra ihtiyacınız olan ücretsiz sertifika programları arasından herhangi birine katılabilirsiniz.

Dersler

Üyeliğiniz ve online eğitim programlarından birine kaydınızı tamamladıktan sonra size sms veya e-posta yolu ile Uzem kullanıcı adı ve şifre bilgisi gönderilecektir. Uzem iienstitü sayfasında kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra karşınıza çıkan sayfa size özel öğrenci sayfanızdır. Bu sayfada öğrenci bilgileriniz ve kayıtlı olduğunuz dersler bulunmaktadır. En fazla iki adet eğitimi aynı anda alabilme imkânınız bulunmaktadır.

Kontrol panelinden kayıtlı olduğunuz derse tıkladığınızda ders notları, deneme sınavları, canlı dersler ve sertifika sınavı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yaklaşan olaylar bölümünden ders ve sertifika sınav tarih ve saatlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Yeterli katılım sağlandığında dersler canlı işlenmektedir. Canlı derslerin işlendiği sanal sınıflarda diğer öğrencilerle ve eğitmeninizle bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Dersin işlenişi içerisinde eğitim materyallerini aktif kullanma, soru sorabilme ve canlı derse katılım sağlanamayan zamanlarda 7/24 ders videolarını izleme imkânı bulunmaktadır.

Sınavlar

Uzem kontrol panelinden deneme sınavlarınız ve sertifika sınavlarınızın tarihlerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sertifika sınav zamanı geldiğinde yine aynı panel üzerinden sertifika sınavına katılabilirsiniz. Dersin işlenişi içerisinde verilen bilgilere dayanarak katılımcılar bir sınava tabi tutulurlar. Yeterli başarıya sahip olanlar sertifika alma hakkını kazanırlar.

Sertifika

Sertifika sınavından başarılı olan katılımcılar online eğitim sertifikası ve dijital sertifika alma hakkını kazanırlar. Dijital sertifika yani sertifika kodu ile web sitesi üzerinden sertifikanızın detaylarına kolayca ulaşılabilir. Bir diğeri ise başarı sertifikasıdır. Bu sertifika sizin adınıza özel, numaralandırılmış, hologramlı ve ıslak imzalı bir sertifikadır. Resmi bir evrak hükmündedir. Uluslararası geçerliliğe sahiptir. Ayrıca sertifika üzerinde online eğitim ibaresi bulunmaz.

Online Eğitimin Avantajları

enstitü'de online eğitim, online eğitim, enstitü'de online eğitim nasıl yapılır

 • Online eğitim ile bir mekân sınırlaması olmaz.
 • Ulaşım ve güvenlik gibi ekstra maliyetleri bulunmaz.
 • Öğretmen ve büro çalışanını en aza indirger.
 • 7/24 eğitim görebilme imkânı tanır.
 • Online eğitim sertifika ve diploması dünyanın her yerinde geçerliliğe sahiptir.
 • Ücretsiz ya da düşük maliyetli olması klasik eğitime göre büyük avantaj sağlamaktadır.
 • Global bir eğitim anlayışına sahiptir. Dünyanın her yerinden katılım sağlanabilir.
 • Öğrenci ve öğretmen arasında etkili iletişim yapılmaktadır.
 • Öğrenci istediği kadar ders tekrarı yapabilir.
 • Sürekli kayıt altında olan bir sistem olması öğrenci ve öğretmen arasındaki değerlendirmeleri objektif tutar.

Nitelikli bireyler modern eğitim yöntemlerini etkin bir şekilde kullanan kaliteli eğitim kurumlarının yetiştirdiği bireylerdir. İstanbul İşletme Enstitüsü başarısını öğrenci başarısına ve gönüllülük esasına dayayan eğitim anlayışından almıştır.

 • enstitü ,
 • online eğitim ,
 • sertifika ,
 • ücretsiz sertifika programları
Yazar
  Blog Yazarı
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı