AnasayfaOnline EğitimlerWordpress Eğitimleri

Wordpress Eğitimleri

Sıfırdan bir web sitesini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için WordPress eğitimlerine katılın.
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
14099
SEO Uzmanlığı Eğitimi
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
270179
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat

Wordpress, web sitesini kolayca oluşturmanıza yardımcı olan bir blog oluşturma sistemidir. Wordpress öğrenmek istiyorsanız Enstitü’de yer alan Wordpress eğitimlerine katılabilirsiniz.

Wordpress Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Öncelikle bir Wordpress sitesi kurmak için tamamen temel bilgilerden başlıyorsunuz. Hosting ve domain gibi kavramlarla ilgili bilgi sahibi olacak ve bu işlemleri nereden yapacağınıza dair de bilgi edinmiş olacaksınız.

Sunucuyla web sitenizi bağlamayı ve ardından sonraki adımları öğreneceksiniz. Online olarak sunulan birçok ücretsiz özellikler var nerelerde kullanabileceğinize dair de bilgi ediniyor olacaksınız. Ücretsiz olarak neler yapabileceğiniz ile birlikte ücretli olarak hangi özelliklere sahip olabilirsiniz bunlar hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Ek olarak eğitimin içerisinde ücretsiz temaları da edinmiş olacaksınız. Wordpress sitenize entegre edebileceğiniz temaları sayfadan indirebilirsiniz.

Dashboard kullanımından başlayarak ayrıntılı olarak birçok konu hakkında fikir sahibi olacaksınız. 

FTP kavramı ve ne işe yaradığı konusunda da bilgi edineceksiniz. Dosya yükleme, blog oluşturmak için gerekli olan bilgiler gibi ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Sayfa düzeni, gönderiler, blog gönderileri, kategoriler, etiketler, sayfalandırma ve daha birçok şey hakkında tamamen teknik ve uygulamaya yönelik bilgiler bu eğitimde yer alıyor.

Wordpress Eğitimleri Ne İşe Yarar?

Temel olarak Wordpress hakkında uzmanından bilgileri edinirsiniz. Tek başınıza bir Wordpress sitesi kurabileceksiniz. Temalar, widget’lar, menüleri özelleştirme, kendi düzeninizi oluşturma, eklentileri kullanma ve blogunuzun güvenliğini artırma gibi konularda da işinize yarayacak birçok teknik öğreneceksiniz.

Blogunuzda yaptığınız değişiklikler ve düzenlemeler hakkında önizleme yapabileceksiniz. Eğitimden indirdiğiniz ücretsiz temaların yükleyebilirsiniz. Her temanın kendi özellikleri olduğunu unutmayın. Kullanıcı deneyimi açısından en doğru görsel tasarımı yapabilmeniz için ayrıntılı bir bilgi ediniyor olacaksınız.

Sosyal medya planlarınızı web sitenizde paylaşabilmeyi ek olarak sayfanıza başka kullanıcıların üye olabilmesini sağlayacak şekilde bilgilerini alabilmeyi öğreneceksiniz. Wordpress eklenti konusunda çok zengin içeriğe sahiptir. Birden fazla özelliği ücretsiz bir şekilde sayfanıza entegre edebilirsiniz. Benzersiz bir Wordpress sitesi kurabilirsiniz.

Wordpress üzerinde kurduğunuz web sitenizi analiz edebileceksiniz. Sitenize ne kadar kişinin geldiği, konumları gibi ayrıntılı bilgileri de edinebileceksiniz. SEO paketi veya Google XML site haritaları gibi SEO eklentilerini de yükleyebilme imkanına sahipsiniz. Site haritaları önemli bir unsur çünkü her oluşturduğunuz sayfada otomatik olarak site haritaları oluşur.

Wordpres eğitimleri sayesinde kurduğunuz bir web sitesinin güvenliğini korumak için de bazı eklentiler var. Bu eklentiler hakkında Wordpress eğitimleri sayesinde bilgi edineceksiniz. Zaten Wordpress kötü yazılımlara karşı yerleşik bir güvenlik duvarı korumasına sahiptir. Wordpress’e dosya yükleme, SQL veya izin verilmeyen dosyalar gibi yaygın Wordpress saldırı vektörleri vardır. O yüzden bir Wordpress sitesi kurmak hem kolay hem de güvenlidir.

Bir Wordpress sitesi kurmak için web tasarımı hakkında uzman olmanıza gerek yok. Dilediğiniz şekilde web sitenizi kurabilirsiniz. Sadece blog paylaşımları değil video ve resimler de yükleyebilirsiniz.

Resimler eklemek görselliği destekleyen başka bir unsurdur. Bir kullanıcının sayfanızda vakit geçirmekten keyif alması ve sayfanıza geri dönmesi için de çeşitli görsel unsurları sayfanıza doğru bir şekilde dahil etmeyi öğreneceksiniz.

Bir blog yazısı oluştururken dikkat etmeniz gereken başlık kuralları da var. Bunun için ayrıca Blog Yazarlığı ve İçerik Editörlüğü eğitimlerine de katılabilirsiniz. H1, H2, H3 vb. başlıkların anahtar kelimelerde uyumlu olması ve alt başlıkların oluşturulması da önemli bir uundır. Metnin aslı ne kadar iyi olursa olsun başlık düzenine de dikkat etmek gerekiyor. 

Wordpress eğitimlerini alırken bir web sitesi kuracaksınız ve kendinizi hazır hissettiğinizde artık kendi içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. Elbette Wordpress eğitimlerinin yanı sıra SEO eğitimlerini de almanız gerekiyor.

Siteniz hazır olduktan sonra kullanıcıların geri gelmesi için daha fazla ilgi çekici ve arama hacmi yüksek yazılar hazırlamayı ve bunun için vakit ayırmayı unutmayın. Bunlar için Wordpress eğitimine ek olarak blog yazarlığı ve SEO eğitimleri gibi ayrıntılı bilgi edineceğiniz eğitimlere katılmayı ihmal etmeyin.

Devamını göster