AnasayfaOnline EğitimlerWordpress Eğitimleri

Wordpress Eğitimleri

Sıfırdan bir web sitesini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için WordPress eğitimlerine katılın.
Bu çevrimiçi kurs görselinde elinde bir mektupla gülümseyen takım elbiseli bir adam görülüyor. Bu muhtemelen bir içerik yazma kursu almanın başarısını temsil ediyor ve öğrenilen becerilerin değerini gösteriyor. Adamın etrafı saksıda bir bitki, bir logo ve bir sprey kutusu gibi diğer nesnelerle çevrilidir. Bu unsurlar muhtemelen adamın başarıya ulaşmak için çeşitli içerik yazma stillerini öğrenmesi ve bunlarda ustalaşması gerektiğini ifade ediyor. Bu görsel, içerik yazma kursu almak isteyen herkes için harika bir motivasyon kaynağıdır ve elde edebilecekleri başarıyı hatırlatır.
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Bu görüntü SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hakkında bir çevrimiçi kursu yansıtıyor. Bir ekranın önünde konuşan takım elbiseli bir adam görülüyor. Adam gözlük ve kahverengi bir gömlek giyiyor ve sağ eliyle bir şeyi işaret ediyor. Arka planda, beyaz metinli bir tabelanın yakın çekimi ve beyaz zemin üzerinde sarı bir sayı var. SEO eğitimi ve kursları, işletmelerin web sitelerini ve içeriklerini arama motorları için nasıl optimize edeceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir. Doğru SEO teknikleri sayesinde işletmeler arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alarak web sitelerine daha fazla trafik çekebilir ve daha fazla müşteri kazanabilirler. SEO kurslarının yardımıyla işletmeler, anahtar kelimeleri stratejik olarak nasıl kullanacaklarını, arama motoru algoritmalarına hitap eden içerikleri nasıl oluşturacaklarını ve çevrimiçi pazarlamanın nüanslarını nasıl anlayacaklarını öğrenebilirler.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
5500
Şık, koyu renk bir takım elbise giymiş bir adam bir konferans salonunun ortasında durmaktadır. Gözlük takmış ve ciddi bir ifadeyle dosdoğru önüne bakıyor. Elleri iki yanındadır. Görüntünün odağında o var ve arka plan hafifçe bulanık. Bir iş adamı gibi görünüyor ve arkasındaki siyah yazılı dikdörtgen beyaz tabela bunu gösteriyor olabilir. Sağ üst köşede bir sandalye ve sol alt köşede bir masa var, her ikisi de odak dışı.
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Gözlüklü ve kırmızı ceketli beyaz bir adam mavi bir duvarın önünde durmaktadır. Yüzünde ciddi bir ifadeyle dosdoğru ileriye bakıyor. Saçları kısa ve kahverengidir ve gözleri gözlüklerin arkasında gizlidir. Kırmızı ceketinin altında açık mavi bir gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Kollarını önde kavuşturmuş ve ayaklarını hafifçe açarak ayakta duruyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında gibi görünüyor.Yemliha Toker
14030
Takım elbise giymiş bir adam dizüstü bilgisayarının önünde oturuyor. Elleri klavyenin üzerindedir ve gözleri ekrana odaklanmıştır. Kısa, koyu renk saçları vardır ve dizüstü bilgisayarın üzerinde mavi beyaz bir logo görülmektedir. Ellerinden birinin yakın çekimi ve siyah bir gömleğin başka bir yakın çekimi var. Arka planda bir fotoğraf görülmektedir. Adam dikkatle bir şeyler yazmakta, bakışları dizüstü bilgisayar ekranından hiç ayrılmamaktadır. İfadesi ciddi ve odaklanmış, önemli bir işle meşgul olduğunu gösteriyor. Görüntü, adam dizüstü bilgisayarında özenle çalışırken bir konsantrasyon anını yakalıyor.
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat

Wordpress, web sitesini kolayca oluşturmanıza yardımcı olan bir blog oluşturma sistemidir. Wordpress öğrenmek istiyorsanız Enstitü’de yer alan Wordpress eğitimlerine katılabilirsiniz.

Wordpress Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Öncelikle bir Wordpress sitesi kurmak için tamamen temel bilgilerden başlıyorsunuz. Hosting ve domain gibi kavramlarla ilgili bilgi sahibi olacak ve bu işlemleri nereden yapacağınıza dair de bilgi edinmiş olacaksınız.

Sunucuyla web sitenizi bağlamayı ve ardından sonraki adımları öğreneceksiniz. Online olarak sunulan birçok ücretsiz özellikler var nerelerde kullanabileceğinize dair de bilgi ediniyor olacaksınız. Ücretsiz olarak neler yapabileceğiniz ile birlikte ücretli olarak hangi özelliklere sahip olabilirsiniz bunlar hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Ek olarak eğitimin içerisinde ücretsiz temaları da edinmiş olacaksınız. Wordpress sitenize entegre edebileceğiniz temaları sayfadan indirebilirsiniz.

Dashboard kullanımından başlayarak ayrıntılı olarak birçok konu hakkında fikir sahibi olacaksınız. 

FTP kavramı ve ne işe yaradığı konusunda da bilgi edineceksiniz. Dosya yükleme, blog oluşturmak için gerekli olan bilgiler gibi ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Sayfa düzeni, gönderiler, blog gönderileri, kategoriler, etiketler, sayfalandırma ve daha birçok şey hakkında tamamen teknik ve uygulamaya yönelik bilgiler bu eğitimde yer alıyor.

Wordpress Eğitimleri Ne İşe Yarar?

Temel olarak Wordpress hakkında uzmanından bilgileri edinirsiniz. Tek başınıza bir Wordpress sitesi kurabileceksiniz. Temalar, widget’lar, menüleri özelleştirme, kendi düzeninizi oluşturma, eklentileri kullanma ve blogunuzun güvenliğini artırma gibi konularda da işinize yarayacak birçok teknik öğreneceksiniz.

Blogunuzda yaptığınız değişiklikler ve düzenlemeler hakkında önizleme yapabileceksiniz. Eğitimden indirdiğiniz ücretsiz temaların yükleyebilirsiniz. Her temanın kendi özellikleri olduğunu unutmayın. Kullanıcı deneyimi açısından en doğru görsel tasarımı yapabilmeniz için ayrıntılı bir bilgi ediniyor olacaksınız.

Sosyal medya planlarınızı web sitenizde paylaşabilmeyi ek olarak sayfanıza başka kullanıcıların üye olabilmesini sağlayacak şekilde bilgilerini alabilmeyi öğreneceksiniz. Wordpress eklenti konusunda çok zengin içeriğe sahiptir. Birden fazla özelliği ücretsiz bir şekilde sayfanıza entegre edebilirsiniz. Benzersiz bir Wordpress sitesi kurabilirsiniz.

Wordpress üzerinde kurduğunuz web sitenizi analiz edebileceksiniz. Sitenize ne kadar kişinin geldiği, konumları gibi ayrıntılı bilgileri de edinebileceksiniz. SEO paketi veya Google XML site haritaları gibi SEO eklentilerini de yükleyebilme imkanına sahipsiniz. Site haritaları önemli bir unsur çünkü her oluşturduğunuz sayfada otomatik olarak site haritaları oluşur.

Wordpres eğitimleri sayesinde kurduğunuz bir web sitesinin güvenliğini korumak için de bazı eklentiler var. Bu eklentiler hakkında Wordpress eğitimleri sayesinde bilgi edineceksiniz. Zaten Wordpress kötü yazılımlara karşı yerleşik bir güvenlik duvarı korumasına sahiptir. Wordpress’e dosya yükleme, SQL veya izin verilmeyen dosyalar gibi yaygın Wordpress saldırı vektörleri vardır. O yüzden bir Wordpress sitesi kurmak hem kolay hem de güvenlidir.

Bir Wordpress sitesi kurmak için web tasarımı hakkında uzman olmanıza gerek yok. Dilediğiniz şekilde web sitenizi kurabilirsiniz. Sadece blog paylaşımları değil video ve resimler de yükleyebilirsiniz.

Resimler eklemek görselliği destekleyen başka bir unsurdur. Bir kullanıcının sayfanızda vakit geçirmekten keyif alması ve sayfanıza geri dönmesi için de çeşitli görsel unsurları sayfanıza doğru bir şekilde dahil etmeyi öğreneceksiniz.

Bir blog yazısı oluştururken dikkat etmeniz gereken başlık kuralları da var. Bunun için ayrıca Blog Yazarlığı ve İçerik Editörlüğü eğitimlerine de katılabilirsiniz. H1, H2, H3 vb. başlıkların anahtar kelimelerde uyumlu olması ve alt başlıkların oluşturulması da önemli bir uundır. Metnin aslı ne kadar iyi olursa olsun başlık düzenine de dikkat etmek gerekiyor. 

Wordpress eğitimlerini alırken bir web sitesi kuracaksınız ve kendinizi hazır hissettiğinizde artık kendi içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. Elbette Wordpress eğitimlerinin yanı sıra SEO eğitimlerini de almanız gerekiyor.

Siteniz hazır olduktan sonra kullanıcıların geri gelmesi için daha fazla ilgi çekici ve arama hacmi yüksek yazılar hazırlamayı ve bunun için vakit ayırmayı unutmayın. Bunlar için Wordpress eğitimine ek olarak blog yazarlığı ve SEO eğitimleri gibi ayrıntılı bilgi edineceğiniz eğitimlere katılmayı ihmal etmeyin.

Devamını göster