AnasayfaOnline EğitimlerVideo Hazırlama Eğitimleri

Video Hazırlama Eğitimleri

Video hazırlamanın tek bir amacı vardır: Çok izlenmek. Çarpıcı videolar hazırlamak için bugün katılın.
Bir kişi açık havada ayakta durmakta ve üzerinde beyaz bir harf bulunan mavi bir trafik levhası tutmaktadır. Tabela parlak elektrik mavisi renginde ve dikdörtgen şeklindedir. Kişi açık renkli bir gömlek ve koyu renkli bir kot pantolon giymekte ve doğrudan tabelaya bakmaktadır. Tabela, üzerinde beyaz 'P' harfi bulunan bir dur levhası gibi görünmektedir. Kişi, arka planda bulut ya da bina görünmeyen masmavi bir gökyüzünün önünde durmaktadır.
Siyah bir tişört giyen kalın bıyıklı sakallı bir adam beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Yüzündeki saçlar koyu renk ve düzgünce kesilmiş, bakışları uzaklara odaklanmış. Geniş bir alnı, uzun bir burnu ve ince dudakları var. Gözleri koyu kahverengi ve güçlü bir çene hattına sahip. Kalın siyah saçları kısa, düz bir kesimle şekillendirilmiştir. Kollarını önünde kavuşturmuştur ve kendinden emin bir duruşu vardır. Temiz tıraşlıdır ve erkeksi bir duruşu vardır.Ekrem Sözen
11390
Bu, blog yazmayla ilgili bir çevrimiçi kursun görüntüsüdür. Takım elbiseli bir adam kara tahtanın önünde oturuyor, gözlüklü ve sakallı, bilgi ve otorite izlenimi veriyor. Konuşmacıyı dikkatle dinliyor gibi görünüyor. Tahtanın üzerinde siyah beyaz bir 'B' harfi var, muhtemelen blog yazmaya atıfta bulunuyor. Adamın üzerinde düğmesi yakından çekilmiş bir gömlek ve kolunda bir saat vardır. Gözleri de görülebiliyor, bu da dikkatle dinlediğini gösteriyor. Tüm bu ayrıntılar adamın bir blog kursuna katıldığına işaret ediyor. Bu görüntü sayesinde dijital çağda blog yazmanın önemini görebiliyoruz.
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bu görsel, fotoğrafçılıkla ilgili bir çevrimiçi kursu tasvir etmektedir. Siyah elbiseli bir kadın, siyah metinli beyaz bir tabelanın önünde durmaktadır. Sahne, öğrenme ve profesyonel eğitim duygusunu yansıtmaktadır. Bu kurs sayesinde öğrenciler, yetkin fotoğrafçılar olmak için gereken bilgi ve becerileri kazanabileceklerdir. Kompozisyon, ışıklandırma, pozlama ve daha fazlası gibi konularla fotoğrafçılığın temellerini öğretmek için tasarlanmıştır. Katılımcılar bu kursa katılarak fotoğrafçılığın yaratıcı potansiyelini keşfedebilir ve çarpıcı görüntüler üretme tekniklerini keşfedebilirler. Doğru rehberlik ve doğru araçlarla herkes fotoğrafçılık sanatını öğrenebilir ve bunu harika fotoğraflar çekmek için kullanabilir.
5
(114)

Fotoğrafçılık Eğitimi

10 Konu5 Saat
Bu, siyah, kolsuz bir elbise giyen genç bir kadının fotoğrafı. Kollarını iki yana açmış, ayakta duruyor ve doğrudan kameraya bakıyor. Saçları kısa küt kesilmiş ve çenesinin hemen altına kadar uzanıyor. Yüzü oval şekilli, küçük bir burnu ve dolgun dudakları var. Gözleri koyu renk ve badem şeklindedir ve kendinden emin bir bakışa sahiptir. Cildi pürüzsüz ve hafif bronzlaşmış. Yüksek yakalı ve düz, dar kesim siyah bir elbise giymektedir. Elbise hafif bir kumaştan yapılmıştır ve belinde ince gümüş bir kemerle tamamlanmaktadır. Düşük topuklu ve ayak bileğinde küçük bir tokası olan siyah ayakkabılar giyiyor. Genel görünümü modern ve şık.Evren Yılbaşı
12450
Bu bilgisayar ekranı görüntüsü, devam etmekte olan bir video düzenleme kursunu göstermektedir. Bilgisayar ekranında, video düzenlemenin ne kadar kolay olduğunu gösteren, içinde metin bulunan yeşil bir kare görüntüleniyor. Ayrıca muhtemelen kursun nasıl tamamlanacağına dair talimatlar içeren siyah metinli beyaz bir işaret de var. Görüntünün köşesinde sakallı ve bıyıklı bir adam görülüyor, muhtemelen dersi veren eğitmen. Genel olarak bu görüntü ilgi çekici ve bilgilendirici bir video düzenleme kursunu gösteriyor.
Siyah bir tişört giyen kalın bıyıklı sakallı bir adam beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Yüzündeki saçlar koyu renk ve düzgünce kesilmiş, bakışları uzaklara odaklanmış. Geniş bir alnı, uzun bir burnu ve ince dudakları var. Gözleri koyu kahverengi ve güçlü bir çene hattına sahip. Kalın siyah saçları kısa, düz bir kesimle şekillendirilmiştir. Kollarını önünde kavuşturmuştur ve kendinden emin bir duruşu vardır. Temiz tıraşlıdır ve erkeksi bir duruşu vardır.Ekrem Sözen
8310

Eğer bir YouTuber olma hayaliniz varsa içeriklerinizi paylaşabilmek için bir video hazırlamanız gerekiyor. Nasıl yapılacağını biliyorsanız hem eğlenceli hem de kolaydır. Harika bir video oluşturmak için Enstitü’de yer alan video hazırlama eğitimlerine katılabilirsiniz.

Çok İzlenecek Video Hazırlama Adımları

Öncelikle ilgi alanınızda olan bir konu seçin. İnsanların videonuzla ilgilenmesi için ilgili konuda arama yapıyor olmaları ve tamamen sizin seçtiğiniz konularla ilgileniyor olmaları gerekir. Paylaşacağınız içeriklerin heyecan verici olması önemli.

Çekim yaparken konfor alanınızda olun. Kamera karşısında kendinizi rahat hissederseniz izleyiciler sizi izlerken de rahat olacaklardır. Farklı açılardan kendinizi çekmeyi unutmayın. Eğer kamera karşısında stres yaşıyorsanız Enstitü’de yer alan stres ile ilgili eğitimlere katılabilirsiniz. Hazırladığınız içeriği aktarırken mutlaka beden dilini kullanın. Yapay bir konuşmadan daha fazlasını izleyicilerin görmesi gerekir. Daha çok izlenme almak istiyorsanız beden dili ve diksiyon, konuşma gibi eğitimleri alabilirsiniz.

Video çekiminizin ilk aşamalarında sizi ve çevrenizi çok fazla göstermeyin. Bir klip oluşturun. Videonun ilerleyen kısımlarında onları şaşırtacak şeyler hazırlayın ve izleyicinin sizden daha fazla şey istemesini sağlayın. Ve pratik yapmak videolarınızı mükemmelleştirecektir. Daha önce hiç video çekmediyseniz Enstitü’de yer alan temel video çekim tekniklerine katılabilirsiniz. Burada öğrendiğiniz tekniklerde birden fazla denemeler yapın. İşte bu denemeler sırasında birçok eksiğinizi görme fırsatı yakalayacaksınız. Olası engellerin de önüne geçmiş olacaksınız. 

Video Hazırlama Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Video hazırlama aşamalarında yer alan bütün maddeleri deneyimleyerek öğreneceksiniz. Buna ek olarak videolarınızı mükemmelleştirecek konularda da bilgi sahibi olacaksınız.

Harika ve etkili bir video için minimum uzunluk 2 - 5 dakika arasındadır. Bu kadar sürede ne kadar çok şey anlatabilirsiniz?

İşte anlatmanız gereken konuları bir blog içeriği hazırlamayı biliyorsanız çok kolay hazırlarsınız. Blog ile ne alakası var derseniz vlog içeriklerinin buradan esinlendiğini aklınızdan çıkarmayın. Bir blog yazarken tamamen okuyucuların beklediği içerikleri yazarsınız. Çünkü ön plana çıkabilmenin yolu budur. Şimdi bunu video için de düşünebilirsiniz. Video hazırlarken izleyicilerin istediği içerikleri oluşturmalısınız. Bir video içeriği hazırlamak için de metin yazmalısınız. Bu yüzden kesinlikle ücretsiz blog yazarlığı eğitimine katılın.

Özgün olun. Söylediğiniz her şeyin amacınıza hizmet ettiğinden emin olun. Yani bir ürün inceleme konusunda içerikler oluşturuyorsanız tarih veya felsefe içerikleri hazırlamanız takipçilerinizin azalmasına sebep olur. 1800’lerde kullanılan ilginç ürünler gibi tarihi bir başlık oluşturursanız yine bu içeriğin sizinle ilgili olduğu anlaşılır ve ilgi çekici olacaktır. Bu başlığı kullanabilirsiniz bu arada. İşte bu konuda kesinlikle içerik oluşturma ile ilgili eğitimlere katılmanız faydalı olacaktır. Bir de kesinlikle hedef kitlenizi yani izleyicilerinizi analiz edebileceğiniz SEO gibi araçları da kullanmayı Enstitü’de öğrenebilirsiniz.

Aydınlatma, ses kalitesi gibi teknik kısımları da video hazırlama eğitimlerinde öğrenebilirsiniz. Bir videoyu hazırlarken dikkat etmeniz gereken birçok husus var. Hatta kısa film yapımı ile ilgili bir eğitim de bulunuyor. Buna ek olarak ışık ve daha birçok şeyle ilgili fotoğrafçılık eğitimine de katılabilirsiniz. Çünkü bir pozlama ve belli bir açıda video hazırlamanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz.

Videonuzu çektiniz ve evet. Bir teknik aksaklık oldu veya o sırada çekim hatası oldu. Bu durumda video düzenleme devreye giriyor. Düzenleme başlı başına bir sanattır. Ses kalitesi düşük bir video paylaşıyorsanız verdiğiniz mesaj ne kadar önemli olursa olsun kaliteyi düşürecektir. Arka plan görüntüsünü doğru bir şekilde ayarlamalısınız. İzleyicilerin göz zevkini bozan videolardan izleyici kazanamazsınız. Yani hem sanat hem de teknik bir iş.

Video Düzenleme İle İlgili Eğitimler

Düzenleme bir sanattır. Adobe Premiere eğitimleriyle videonuzun nasıl düzenlenmesi gerektiği ile ilgili ayrıntılı ve teknik bilgileri öğreneceksiniz. Henüz düzenlenmemiş olan görüntülerinizi nasıl birleştireceğiniz, geçişler ekleyeceğiniz, parlaklık ve renk gibi çeşitli ayarlarını yapabileceğiniz birçok teknik video hazırlama eğitimlerinde yer alıyor.

Adobe After Effects ile videolarınızın görselliğini daha da arttırabilirsiniz. Çeşitli effectlerle izleyicilerinizi şaşırtabilirsiniz. Yapabileceklerinizin hiçbir sınırı yok ancak aşırıya da kaçmayın. Bazen basit en iyi seçimdir. Bu yüzden videonuz için en iyi olanı görmek için çok fazla deneme yapmalısınız. Enstitü’de yer alan video hazırlama eğitimleriyle bu mümkün.

Ve son olarak post prodüksiyon bir anahtardır. İlk çekiminizi tamamladıktan sonra geri dönüp üzerinde değişiklik yapabileceğiniz yerleri değerlendirmeyi unutmayın. Ve değişiklik yapmaktan korkmayın. Bu adım genellikle size çok büyük fayda sağlayacaktır. Gerekirse Enstitü’de aldığınız video hazırlama eğitimlerine yeniden katılarak videolarınızı yeniden gözden geçirin. Videolarınızı hazırladıktan sonra paylaşmak için acele etmeyin ve doğru zamanı belirleyin. Verdiğiniz mesajı netleştirmek için sürekli kendinizi yenileyin. Nihai sonuçta ise başyapıtınızı dünyayla paylaşmanın zamanı geldi!

Devamını göster

Sık Sorulan Sorular