AnasayfaOnline EğitimlerPython Eğitimleri

Python Eğitimleri

Geleceğin yazılım ve programlama uzmanları burada yetişiyor. Bugün kayıt olun ve başlayın.
Bu görsel çevrimiçi bir Python kursuna ait. Kollarını kavuşturmuş, kendine güven ve kararlılık sergileyen bir adam görülüyor. Yüzünün yakın çekimi, odaklanmasını ve öğrenmeye olan bağlılığını ortaya koyuyor. Bir saatin yakın çekimi zaman yönetiminin önemini vurguluyor. Siyah arka plana karşı beyaz harfler, kursun profesyonelliği ve adanmışlığı hakkında bir fikir veriyor. Kıllı kolun yakın çekimi, gerekli olacak sıkı çalışmayı ve çabayı sembolize ediyor. Siyah takım elbiseli adam otorite ve güvenilirlik havası veriyor. Tüm bu unsurlar bir araya gelerek bu kursu olağanüstü bir çevrimiçi Python kursu haline getiriyor. Öğrenciye başarılı olması için gereken bilgi ve becerileri sağlayacağından emin olabilirsiniz.
4.9
(65)

Python Eğitimi

10 Konu5 Saat

Açık kaynaklı bir programlama dili olan Python Guido ve Rossum tarafından oluşturulmuştur. En eski programlama dillerinden biridir. 16 Ocak 1991’de ilk sürümü yayınlanmıştır. Python ilk zamanlarda her ne kadar karmaşık bir söz dizimine sahip olsa da yayın olarak kullanılan ve günümüzde kolaylıkla öğrenilebilen bir dil haline gelmiştir. Python’un birçok farklı sürümü yayınlanmıştır. Ancak hepsi aynı tasarım felsefesine sahiptir.

Python’ı diğer dillerden ayıran özelliklerden biri, üç farklı modda çalıştırılabilmesidir. Etkileşimli mod, komut dosyası modu ve derlenmiş mod veya bayt modudur. Etkileşimli mod kodu etkileşimli belleğe yazmanıza izin veren bir komut dosyası modudur. Kodunuzu bir program olarak çalıştırabilecek bir dosyaya aktarır. Bu Java veya C++ diline daha çok benzer. Bayt modu esas olarak komut dosyasını alır ve bayt kodları olarak dönüştürür.

Neden Python Eğitimleri Almalısınız?

Her şeyden önce, Python’un güçlü yazma özellikleri bulunur. Bu, koda ne denk gelirse gelsin veya ne olursa olsun sayı veya harf fark etmeksizin her zaman türü sabit kalır.

Python’u öğrenmeniz için ikinci neden ise kodlama yaparken hayatınızı oldukça kolaylaştırıyor olmasıdır. Ayrıca diğer dillerle karşılaştırıldığında bir şeyi yapabilmek için Python’da daha az kod kullanmanız gerekir. Çok açık ve net bir programlama dili olmakla birlikte açık kaynak olması da sürekli geliştirilebilir olduğunu gösteriyor. Dosyalarınız gereksiz karışıklık içerisinde olmayacak ve her zaman ne yaptığınızı anlayabilecek düzeyde olacaksınız.

Genel amaçlı bir dildir ve her şey için kullanılabilir. Web geliştirme, makine öğrenimi, bot yazma, robot kontrolü, oyun yapma gibi birçok amaçla kullanabilirsiniz. Emrinize hazır olan ve kolay bir dil olan pythonla sayısız farklı program tasarlayabilirsiniz. Kodlamanın en eğlenceli yanı python bilmektir.

Python, herkesin kaynak koduna erişimi olduğunu biliyorsunuz. Bu, gizli gündemlerin olmadığını, birinin programınız veya verilerinizle ilgili hiçbir şekilde oynamasının imkansız olduğu haline gelir. Ve bir şeyi güncelleştirmek ve daha iyi hale getirmeniz için büyük bir fırsat yakalıyorsunuz. Hem de başkalarından ilham alabilir ve sürekli kendinizi geliştirebilirsiniz.

Python öğrenmeniz için birçok neden var.

Python Nerelerde Kullanılır?

Python programlama dili birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Kullanılan alanların bazıları şunlardır;

  • Python programlama dilini çeşitli amaçlarla uygulamalar oluşturmak için kullanan yazılım şirketleri.

  • Python'un 'gömülü' olarak adlandırılan açık kaynak sürümüne dayanan sistemler. Gömülü bilgisayarlar, diğer makinelerde yerleşik olarak bulunan ve ekran veya klavye takılı olmadan çalışan bilgisayarlardır.

  • Oyuncaklar ve oyunlarda kullanulır. Çünkü hızlı bir şekilde kontrol sistemleri geliştirmenizi sağlar. Örneğin, LEGO Mindstorms NXT robotlarında Python ile yazılmış kontrolör yazılımı bulunur.

  • Eğitim, çünkü öğrencilerin programlamayı öğrenmelerini sağlarken aynı zamanda onlara bilgisayarların nasıl çalıştığını da öğretir.

  • Bilimsel araştırmalarda kullanılır. Bu amaç için geliştirilen Sayısal uzantı kitaplıklarını kullanarak bilimsel hesaplamalar daha kolaydır.

  • Google, bazı dahili bileşenlerin kaynak kodunu ücretsiz bir yazılım lisansı altında yayınladı. Geliştirme dillerinden biri olarak Python'u kullandı ve birçok Python geliştiricisi kullanıyor.

  • Amerika Birleşik Devletleri hükümeti de kullanmaktadır. NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı), Python kullanarak görselleştirme motoru olan Osprey için çeşitli geliştirmeleri yapıyor. LHC (Büyük Hadron Çarpıştırıcısı) üzerinden çalışan bilim adamları, deneylerini yaparken toplanan verileri gerçek zamanlı olarak online kullanılabilir hale getirmek için de bu teknolojiyi kullanıyor.

Bunlara ek olarak bazı üniversiteler de birinci dil olarak Python’u müfredatlarına eklerler. Çünkü öğrencilerin sıkıcı kurum adımları ile uğraşmaması ve öğrenme konusunda hız kazanması için oldukça kolay bir erişimi vardır. Öğrenciler program tasarlamaya başlayabiliyorlar.

Python Kullanan Şirketler

Python programlama diline dayalı çeşitli araçlar veya hizmetler sağlayan birkaç şirket de vardır. Mesela; Zope Corporation, kurumsal içerik yönetimi ve işbirliği araçları sağlayıcısıdır. Enthink, bilimsel ve mühendislik hesaplamaları için ticari destek sağlar. Ayrıca sayısal işleme, görselleştirme, modelleme ve web geliştirme gibi alanlarda uygulamalar oluşturmak için kullanılabilen Python tabanlı entegre bir geliştirme ortamı (IDE) olan Enthink Canopy'yi sunar. Hollywood yıllardır Python kullanıyor çünkü kullanımı kolay ve çok etkileyici.

Gördüğünüz gibi birçok alanda kullanılmakla da birlikte uluslararası bir etkiye sahip. Bir de Python Eğitimi’ni neden almanız gerektiği konusuna açıklık getirelim;

Neden Python Kursu Almalıyım?

Python’u öğrenmelisiniz. Çünkü istediğiniz her şeyi yapmak için Python kullanmaya ihtiyacınız var. Çok sayıda framework ve zengin kütüphanesi bulunur. 

Daha önce Python hakkında bir şey duymadım diyorsanız artık duymanın zamanı geldi. Çünkü ücretsiz python eğitimi ile birlikte hayatınızda bir devrim yapmış olacaksınız. Geleceğin mesleklerinin gereklilikleri arasında yer alacak. O yüzden başlamak için bir şekilde harekete geçmeniz gerekiyor. En çok kullanılan bir programlama dilini öğrenmemek büyük bir eksiklik olacaktır. Web sitesi tasarımları, makine öğrenimleri ve hatta çeşitli kurumsal uygulamarda bile karşınıza çıkar.

Bu kadar kolay bir dil olan python’u, öğrenilmesi zorunlu hale gelen bir dil diye nitelendirmek yanlış olmaz. Nesne yönelimleri, işlevsel özellikler ve çeşitli geliştirme uygulamalarını destekleyen çok alanlı bir programlama dilidir. Python’u hemen hemen her yazılım alt yapısında görebilirsiniz. Python eğitimleri sizin birçok programı yazabilmenizi sağlar. Faydanın sağlamasına ek olarak doğru söz dilimlerini oluşturmanız konusunda yardımcı olur.

Python Eğitimleri Nelerdir?

Python eğitimleri genellikle ücretsizdir. Ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için öncelikle Python temel eğitimine katılmalısınız. Ardından bunu destekleyecek ileri seviye eğitimine katılabilirsiniz. Bununla ilgili Workshop’lar da düzenleniyor. Enstitü’de birçok seçenek bulunuyor. Pygame ile 2D Oyun Tasarımı Eğitimi de ücretsiz. Kesinlikle katılmalısınız.

Enstitü’de bütün eğitimler online olarak gerçekleşiyor. Bu sebeple dilediğiniz yer ve zamanda başlayabiliyorsunuz. Ancak başlamak için beklemenize gerek yok. Python kurslarından herhangi birine katılıp hemen başlayın. Hem de olduğunuz yerden. Online eğitim avantajı ile ev rahatlığında bir eğitim alın. 

Her eğitimin içeriği oldukça geniştir ve eğitmeninizle iletişime geçerek sorularınızı yönlendirebilirsiniz. En güzel yanı, online eğitim de olsa yüz yüze eğitimden daha etkili bir gelişim imkanına sahipsiniz. Python online eğitimlerine katılmanız size oldukça fazla katkı sağlayacak. Eğitimlerin sonunda yapılacak olan sınavdan başarılı olursanız ücretsiz sertifika kodu alabilirsiniz. Python kurslarından aldığınız sertifikaları iş başvurularınızda kurumlara verebilirsiniz. Enstitü veri tabanından sertifikanızı sorgulayabilirler ve python ile ilgili aldığınız eğitimleri de görebilirler.

Ücretsiz Python Eğitimi

Python eğitimlerinden ilki temel seviye eğitimdir. Gölgesinden hızlı kod yazan uzmanla birlikte Python’un temellerini atmaya başlayın. Burada öğreneceğiniz konular çok kapsamlı ve bir üniversitenin müfredatında verilen 2 dönemlik eğitimi hızlandırılmış bir şekilde öğrenebilirsiniz. 5 günde Python öğrenmek mi? Kesinlikle. Buna siz bile şaşıracaksınız. Kendinize programlama ve yazılım ile ilgili bir kariyer hedefi belirlediyseniz bu eğitimden başlamalısınız. Çünkü bir yazılımcı Python dilini görür görmez anlamalıdır. Öğrenmesi basit, kurulumu kolau ve oldukça az bir maliyeti vardır. Söz dizilimleri, fonksiyonlar, döngüler ve karmaşık yapıları Enstitü’deki Python Eğitimi sayesinde öğreneceksiniz. Python kursu ile bir başlangıç yaptıktan sonra ileri seviye eğitimle devam edebilirsiniz.

İleri Seviye Python Eğitimi

Python İleri Seviye Eğitimi’nde uzmanlaşmak için büyük bir adım atmış olacaksınız. Veri tabanı bağlantılarından, konsol uygulamalarına kadar her şeyi geliştirebilecek düzeye geleceksiniz. Python kursunun ileri seviyesini de çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Üstelik abonelik süreniz 1 yıl. Yılda 3 kez canlı dersleri güncellenecek, geçmiş dönem kayıtlarından takip edebilecek ve eğitmenle sürekli irtibatta kalabileceksiniz. Uzmanlık programlarının en güzel yanı uzun dönem eğitim olmasıdır. İleri seviye python kursu sayesinde siz de uzmanlık düzeyine gelebileceksiniz. Üstelik ben hızlıca bir giriş yapmak istiyorum veya ben python eğitimini üniversitede aldım diyorsanız da temel algoritma dersi ile başlayacak ve aradığınız hızda bir python öğrenim sürecine başlamış olacaksınız. Visual Studio Coda, PyCharm gibi IDE’leri kullanarak kod yazmanın oldukça kolay olduğunu ileri seviye python eğitiminde öğrenmiş olacaksınız.

Pygame ile 2D Oyun Programlama

Ve işte eğlenceli kısma geçelim diyorsanız yine Enstitü farkıyla Pygame ile 2D Oyun Programlamaya hazırsınız. Pygame popüler python kütüphanelerinden biri. Multimedya uygulamalar yapmak için geliştirilmiş açık kaynak bir kütüphanedir. Bu ücretsiz kütüphanede neler yapabileceğinizi öğrenmek için harika bir eğitim. Pygame ile birçok medya türünü kullanabiliyorsunuz. Grafik tasarımlar ve ekranda görsel dosyalar gösterme gibi birçok işlevleri bulunuyor. Bunları bir kurgu dahilinde yaparsanız tahmin ettiğiniz gibi bir oyun tasarlamış oluyorsunuz. Neden kendi oyununuzu tasarlamayasınız ki? Bu aynı zamanda size bir proje yaratma imkanı sağlar. CV’nize yazabileceğiniz çok önemli bir yetkinlik. Pygame sayesinde klasik programlamanın sınırlarını aşarak bir oyun tasarlayacaksınız. Enstitü’de bu eğitim ücretsiz. Ücretsiz Pygame Eğitimi’ne katılın.

Python İle Uygulamalı Algoritma Çözme

Python ile uygulamalı bir şekilde algoritma çözmek isterseniz de bununla ilgili bir workshop var. Yüz yüze uygulamalı algoritma çözümü yapabilirsiniz. Teorik bilginin yanı sıra kendinizi geliştirebileceğiniz yüz yüze bir etkinlik. Enstitü farkıyla python eğitimlerinin her türlüsüne erişim sağlayabiliyorsunuz. 

Python Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öncelikle python sertifikasına sahip olmanız yazılımdan anladığınızı gösterir. Yani önünüze python ile ilgili bir kod geldiğinde ne olduğunu anlayabilir ve en azından söz dizilimlerinden ne yapılması gerektiğini görebilirsiniz. Yüzyılın öğrenilmesi gereken programlama dillerinden olduğu için kesinlikle öğrenmeniz size oldukça avantaj sağlar.

Bir iş görüşmesinde python dilini gördüm diyebilirsiniz, hatta üniversite transkriptinizde bu eğitimi aldığınız gözüküyor olabilir. Ancak bununla ilgili bir belge almış olmanız normal bir eğitimden daha farklıdır. Kendinizi bu konuda geliştirdiğinize dair bir kanıt sağlar. O yüzden python eğitimlerini aldıktan sonra belgelendirmeniz çok önemli.

Eğer yazılım, programlama alanında kariyer hedefiniz varsa python sertifikaları olmazsa olmaz. CV’nizde bulundurmanız gerekiyor. Bu sizi sertifikası olmayan ve işsizler ordusu arasında yalnızca diplomayla başvuru yapan adaylardan daha çok öne çıkarır. Mülakatlara davet edilme ve hatta iş teklifleri alma konusunda oldukça işinize yarar. Aynı zamanda freelance bir iş yapacaksanız da python eğitimlerini aldığınızı belgelendirmek üzere de mutlaka dosyanızda bulundurun.

Python sertifikası aynı zamanda python ile ilgili programlama yapabilecek düzeyinde olduğunuzu gösterir. Python bilmek de öte bir yetkinlik kazandırır. Bu alanda çok fazla aday vardır. Bu yüzden python sertifikası sizi aranan özelliklere sahip bir konuma getirecektir.

Pygame ile bir oyun tasarlamış olabilirsiniz, python temel ve ileri seviye eğitimlerinde bir program oluşturmuş olabilirsiniz ne yaparsanız yapın yaptığınız şeyleri işverenlere kanıtlamanın en kolay yolu sertifika almaktır. Aynı zamanda bu eğitimlerde öğrendiklerinizi bir proje haline getirirseniz sertifikaların daha çok faydasını görebilirsiniz. Python sertifikasına sahip olmakla birlikte gireceğiniz iş yerlerine bir şeyler katabileceğinizi de göstermelisiniz. Python sertifanızın ayrıntısında projelerinize de yer verebilirsiniz. Bu sizi diğer adaylardan daha çok öne çıkacaktır. Üstelik yazılım ve programlama alanında bu kadar çok aday varken kendinizi spesifik bir python sertifikası ile öne çıkarmanız oldukça avantajlı bir duruma geçmenizi sağlayacaktır.

Devamını göster

Sık Sorulan Sorular