AnasayfaOnline EğitimlerPhotoshop Kursları

Photoshop Kursları

Photoshop öğrenmek istiyorsanız bu kurslardan birine katılın. Hem temel seviye hem de ileri seviye kurslara katılabilirsiniz.
Bu görüntü yeşil bir bitki üzerine yerleştirilmiş bir logoyu göstermektedir. Logo, mavi ve siyah renklerden oluşan bir kare gibi görünmektedir. Ortasında beyaz bir L harfi yer alıyor. Arka plan hafifçe odak dışı ve sol üst köşede sarı bir nesne görülebiliyor. Ön plandaki bitki küçük, beyaz çiçeklerle doludur. Logo bitkinin ortasına yerleştirilmiş ve büyük yapraklarla çevrelenmiştir. Görsel canlı, yeşil bir renk düzenine ve açık ve koyu öğeler arasında güçlü bir kontrasta sahip. Fotoğraf genel olarak doğadaki eşsiz bir anı yakalıyor.
4.7
(6)

Adobe Lightroom Eğitimi

5 Konu5 Saat
Bu, selfie çeken genç bir adamın görüntüsüdür. Kollarını açmış, açık renkli bir duvarın önünde durmaktadır. Beyaz bir tişört, mavi kot pantolon ve bir çift spor ayakkabı giymektedir. Sağ elinde bir cep telefonu var ve kendi fotoğrafını çekmek için telefonu havaya kaldırıyor. Yüzünde parlak bir gülümseme var ve gözleri konsantrasyonla kapalı. Koyu renk saçları düzgünce bir tarafa taranmış. Hayatının bir anını yakalarken rahat ve mutlu görünüyor.Kemal Kaluç
11980
Bu görüntü Photoshop odaklı bir çevrimiçi kursa ait. Muhtemelen kursa katılan, dizüstü bilgisayarlı bir erkek ve kadın görülüyor. Arka plan mavi ve ekranda kursun içeriğini gösteren bazı metinler var gibi görünüyor. Ek olarak, bir işaretin yakın çekimi, siyah arka plan üzerinde beyaz bir o harfi ve mavi arka plan üzerinde beyaz bir harf var. Ayrıca bir elin yakın çekimi de var. Tüm bu unsurlar birlikte çalışarak kursun bir Photoshop kursu olduğunu gösteriyor. AsticaVision AI sayesinde bu görüntü hızlı bir şekilde analiz edilebilir ve kursun içeriği belirlenebilir. Bu gelişmiş teknoloji, insanların çevrimiçi bir kursun içeriğini hızlı ve doğru bir şekilde anlamalarına yardımcı olabilir.
5
(59)

Photoshop Eğitimi

18 Konu5 Saat
Bu, selfie çeken genç bir adamın görüntüsüdür. Kollarını açmış, açık renkli bir duvarın önünde durmaktadır. Beyaz bir tişört, mavi kot pantolon ve bir çift spor ayakkabı giymektedir. Sağ elinde bir cep telefonu var ve kendi fotoğrafını çekmek için telefonu havaya kaldırıyor. Yüzünde parlak bir gülümseme var ve gözleri konsantrasyonla kapalı. Koyu renk saçları düzgünce bir tarafa taranmış. Hayatının bir anını yakalarken rahat ve mutlu görünüyor.Kemal Kaluç
11020

Her şey bir resimle başlar. Bir kişi, manzara veya grafikler. Bu resim, kişinin nasıl hissettiği ile bağlantılı olarak düzenlenebilir. İşte bu süreç yaratıcılığınızla birlikte harika bir hale dönüşür. İnsanların yüzlerindeki kusurlarını giderme, aydınlatma, renk tonu, gölgelendirme gibi birçok konuda bilgi sahibi olmalısınız.

Bunu bir iş gereği veya hobi olarak yapabilirsiniz. Yayınlanmak üzere resim veya görseller için fikir bulmak sürecini kapsar. Elinizdeki resmin çekim tekniklerine ve tasarlanışına göre basitten karmaşığa kadar değişen bir süreç içerisine girersiniz. Renk dengesini ayarlama, özel efektler gibi birçok tekniği kullanabilirsiniz.

Tüm bu teknikleri uygulamak için photoshop kurslarına katılabilirsiniz. Enstitü’de photoshop kursları online olarak gerçekleşir. Eğer bu alanda meslek edinmek istiyorsanız ve bilmediğiniz photoshop tekniklerini öğrenmek istiyorsanız hemen katılıp öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Photoshop Kursları Ne İşe Yarar?

Photoshop, müşteriler için çok çeşitli görüntü seçeneği sunar. Mesela film stüdyoları veya çeşitli arka planlarda görsellerin düzenlenmesini isteyebilirler. Bir dergi sonraki sayısında yaz temalı görseller talep edebilir. Bu tarz işlerde photoshop ile renkleri ve ışığı ayarlamak gibi işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

En iyi resmin nasıl çıkarılacağı ile ilgili birçok konuya hakim olursunuz. En iyi görünümün nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi olursunuz ve birçok fotoğrafçıya yaratıcılık konusunda önerilerde bulunabilirsiniz. Fotoğrafta konu alınan görüntünün düzgün bir şekilde yansıtılmasını sağlayabilirsiniz. En doğal görünümde photoshop düzenlemeleri sağlayabilirsiniz.

Photoshop kurslarında aynı zamanda görüntüleri kırpmaktan, renkleri değiştirmeye farklı araç ve teknikleri öğreneceksiniz. Fotoğrafta yer alan kusurların düzenlenmesi ile daha estetik bir görünüm yaratabileceksiniz. Görüntü birleştirme, nesne kaldırma, arka plan değiştirme gibi birçok teknikle profesyonelleşeceksiniz.

Photoshop Kurslarında Neler Öğreneceksiniz?

Photoshop kursları görüntülere gerçeklik vermek ve geliştirmek için fotoğrafçılıkla birlikte entegredir. Renk kompozisyonu, kontrast, kusurları düzenlemek, nesneleri kaldırmak gibi fotoğrafın iyileştirilmesi konusunda birçok konuyu öğreneceksiniz. Vektörler, metinler, fotoğraf bölümlerini maskeleme ve renk değişikliği gibi konularla da ileri seviye teknikler uygulayabileceksiniz.

Photoshop Kursları Nasıl Öğrenilir?

Photoshop kurslarında fotoğrafları düzenlerken teknikleri kullanmayı hemen öğrenmeye başlayacaksınız. Ancak uzmanlaşmak için acele etmeyin. Zaman ayırın. Kendinizi yeterince hazır hissedene kadar her gün en az 1 saat pratik yapın. Amaçsızca düzenlemelerden kaçının ve photoshop kurslarında öğrendiğiniz teknikleri dikkatlice uygulayın.

Düzenleme yapacağınız resimlerin kalitesine dikkat edin. Zayıf ışıklı veya çözünürlüğü düşük olan görüntülerde öğrendiğiniz teknikler etkileyici olmaz. Kötü görünür ve zamanınızı alabilir. Doğru bir görüntü elde etmek için birden kez düzenleme yapılması gerekebilir. 

Photoshop’un yazılımını iyice analiz edin. Menu kısımlarını, neyin nerede olduğunu, nasıl çalıştığını Photoshop kurslarında öğreneceksiniz. Eğitmenin gösterdikleri tekniklerin haricinde de bağımsız olarak gözlemleyin. Katmanlar ve karşılaştırmalı fotoğraflarla iyice inceleyin.

Kendi stillerinizi ve kısayollarınıı oluşturun. Bu özel çalışma alanınızı yaratmanızı sağlayacak. Daha hızlı ve kolay bir şekilde photoshop kurslarında öğrendiğiniz teknikleri uygulayabileceksiniz. Örneğin arka plan rengini değiştirdikten sonra bir satır üzerinde yerleştirin ve panelleri gizleyin. Klavye kısayolları oluşturun ve yeni katmanlarınıza ekleyin.

Photoshop kurslarında öğrendiğiniz teknikleri not alın. Çünkü daha sonra dönüp bakmak isteyeceksiniz. Ayrıca derse devam ettiğiniz süre boyunca videolara erişebileceksiniz. Eriştiğiniz videolardan anlamadığınız kısımları tekrar edebilirsiniz ve uygulamaya devam edebilirsiniz. Pratik yaparak tekniklerini pekiştirebilirsiniz.

Denemekten korkmayın! Bunu bir oyun gibi düşünün. Ne sonuçları ortaya çıkaracağınızı tahmin bil edemezsiniz. Efektleri birleştirin, beklenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu da sizin yaratıcı ve özgün bir photoshop tekniğini bulmanızı sağlayacak.

Ayrıca Photoshop'un yalnızca fotoğraf düzenleme için değil, grafik tasarım, web tasarımı ve hatta çizim için harika araçlara sahip bir uygulama olduğunu unutmayın.

Devamını göster