AnasayfaOnline EğitimlerMeb Onaylı Eğitimler

Meb Onaylı Eğitimler

MEB onaylı eğitimler kategorisinde piyasa fiyatının çok altında eğitim bulabilirsiniz. İş yeri açmak veya e-devlet onaylı kurslara katılmak için bugün kayıt olun.

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan kampanyaların birçoğunda MEB onaylı eğitimleri görmekteyiz. Bu eğitimler aslında diğer eğitimlerden farklı değildir. Tek farkı fiyatları ve öğrencilerden yüksek ücretler talep edilebilmektedir.

Ücretin yüksek olmasının sebebi ise MEB'in uzaktan eğitim teknolojisine henüz yatkın olmaması ve sınavları bir sınıf ortamında örgün olarak yapmak istemesidir. 21. yüzyılda öğrenciler eğitimi uzaktan eğitim sistemiyle alabiliyorken sınavı örgün olarak sınıf ortamında olması gerekir.

Ayrıca MEB sınava girecek her öğrenci için 2022 yılı için 150 TL ücret talep etmektedir. Bu da öğrencilerin ciddi bir maddi kaybı olacağı anlamına gelir.

Peki neden MEB onaylı sertifikalar sıkça konuşuluyor?

İşletmeler bir personeli işe alacağı zaman o kişinin aldığı eğitimlere ve o eğitimlerden ne öğrendiğine odaklanır. Sertifikanın MEB onaylı veya e-devlet onaylı olup olmadığına bakmaz. Üniversite diplomasının bile dikkate alınmadığı bir iş ortamında MEB'in yaptığı sınavın geçerliliği ne derece dikkate alınabilir? MEB sınavına giren herhangi biri sınavın ciddiyetle yapılmadığını ve kopya çekmeye çok müsait olduğunu rahatlıkla görebilecektir.

Tüm bu negatif etkiler ışığında öğrencilerimiz için MEB onaylı eğitimleri de ara ara açıyoruz. Ancak belirtmek isteriz ki bu eğitimler yine mevcut eğitmenlerimiz tarafından verilmekte ve işveren açısından pek bir fark yaratmamaktadır. Online yaptığımız sınav ise MEB'in yaptığı sınavdan daha zorlayıcı olduğu çeşitli uluslararası kuruluşlarca ispatlanmıştır.

Öğrencilerin bütçelerini düşünerek karar vermeleri ve eğitime katılmadan önce neye ihtiyacı olduğunu iyice düşünmeleri gerekir.

Devamını göster

MEB Onaylı Eğitimler İle İlgili Sık Sorulan Sorular