Korece Kursları

Korece öğrenmek isteyenler için hazırlandı. Uzman korece eğitmenlerinden çevrimiçi dersler.
Bu, Korece odaklı bir çevrimiçi kursun görüntüsüdür. Bir kadın elinde bir kahve fincanı ve bir not defteri tutarken, doğrudan kameraya bakarken ve gülümserken görülüyor. Arka planda siyah metinli beyaz bir tabelanın yanı sıra kırmızı daire ve siyah çizgileri olan bir bayrak görülüyor. Ön planda bir kahve fincanı ve kalem tutan bir elin yanı sıra kırmızı ve mavi bir daire görülüyor. Bir kişinin gözlerinin yakın çekimi de görülebilir. Bu online kursa katılarak öğrenciler Kore dili ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Kurs, öğrencilerin dili öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli dersler, kaynaklar ve etkinlikler sağlayacaktır. Ayrıca Kore yaşamının farklı yönlerinin yanı sıra nüanslarını ve inceliklerini anlamalarına da yardımcı olacaktır. Kurs ilgi çekici ve bilgilendirici olacak, öğrencilere Güney Kore'nin dili ve kültürü hakkında bilgi verecektir. Bu online kurs sayesinde öğrenciler Güney Kore'nin dilini ve kültürünü kendi yaşamlarında kullanmaya hazır olacaklardır.
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Resimdeki kadının omuzlarına dökülen uzun, siyah saçları var. Yakalı ve kolları üç çeyrek uzunlukta beyaz bir gömlek giyiyor. Yüz ifadesi nötrdür. Beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Doğrudan kameraya bakıyor, gözleri konsantrasyon içinde hafifçe kısılmış. Dudakları hafifçe ayrılmış ve kaşları hafifçe kalkmıştır. Elleri önündedir, avuç içleri yukarı bakmaktadır. Kendinden emin ve sakin görünüyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Yüz hatları belirgin ve cilt tonu açık bronz.Asuhan Turhal
975411

Korece hem Kuzey hem de Güney Kore’nin resmi dilidir. Japonya’nınsa bölgesel dillerinden birisidir. Koreli toplulukların bulunduğu Çin’in bazı bölgelerinde ikinci bir dil olarak konuşulmaktadır. Dünya çapında yaklaşık 80 milyon kişi bu dili konuşmaktadır. 

Korece Türkçe ile benzerlikler gösterir. Fiilerin kendisi düz, kök ve onursal formlar olarak adlandırılan formları bulunur. Dilin kendisi sondan eklemelidir, yani Türkçe gibidir. Dilbilgisinde eklerin kullanımı ile öğrenmek çok kolaylaşıyor. 

Korece Kurslarında Neler Öğreneceksiniz?

Korece için kullanılan alfabeye Hangul deniyor. 1444’te Büyük Kral Sejong tarafından dili öğrenmeyi kolaylaştırılmak için yaratılmıştır. Bu nedenle rakipsiz alfabe olarak da adlandırılıyor. Hangul’un nasıl kullanıldığını anladığınızda basit ve mantıklı gelecek.

Hangul, Korece öğrenmek için mükemmel bir alfabedir. Çince gibi karakterlerin aksine her hece ve kelimenin yalnızca bir olası telaffuzu var. Korece kurslarında tüm bunları öğreneceksiniz. Hatta Hangul öğrendikten sonra Japonca ve Çince gibi diğer dilleri de okuyabilirsiniz.

Korece kursları, temel kelimeleri ve ifadeleri öğrenmeye başlayabilmeniz için Hangul temellerinden ileri seviyeye kadar taşımanıza yardımcı olacaktır. Hangul’un alfabesinde her biri tek bir sesi temsil eder ve 24 tanedir. Harfler her zaman bir ünsüzle başlar, ardından sesli bir harf alır veya ünlü ile başlar heceler halinde gruplandırılır.

Korece Alfabesini Öğrenmek Kolay Mı?

Elbette kolay, tüm karakterlerin çoğu zaten size tanıdık gelecek. Daha önce de bahsedildiği gibi Hangul’da her bir karakterin tek bir telaffuzu vardır. Ancak tıpkı Türkçe gibi telaffuz edilmesi biraz zor olabilir. Çünkü bazı ünsüzlerin seslerini, onu takip eden ünlülere göre değişebiliyor. 

Ünlü harfler saf seslerdir, ünsüzlere ihtiyaç duymadan kendi başlarına bir sesi ifade ederler. Uzun ve kısa ünlüler arasında bir ayrım yoktur. Her sesli harf bir ünsüzün yanında olup olmadığına bakılmaksızın her zaman aynı sese sahip olduğunu Korece kurslarında öğreneceksiniz. Daha fazla öğrendikçe anlaşılması daha kolay hale gelecek, emin olabilirsiniz.

Korece Kurslarında Neler Öğreneceksiniz?

Korece kurslarında Korece’den daha fazla şey öğreneceksiniz. Kore kültürü ile ilgili de birçok bilgiyi öğreneceksiniz. Korece Türkçe’ye çok benzerdir. Bu yüzden yapısal anlamda hiç zorlanmayacaksınız.

Korece kurslarıyla Korece diline hakim olabilirsiniz. Size özel öğrenme yöntemleriyle hazırlanmış eğitimlerdir. Pek çok kişi bu Korece kurslarına katılmadan önce sadece bir ders kaynağı üzerinden işleneceğini düşünür. Ancak öyle değildir. Ders notları ile birlikte canlı dersleri de bulunuyor. Aynı zamanda videolardan da takip edebiliyorsunuz.

Her şeyden önce Korece kurslarında aktif bir şekilde katılarak öğrenebileceğiniz birçok ders etkinliği var. Eğitmene sorularınızı iletebiliyorsunuz. Tamamen öğrenmenize yönelik hazırlanmıştır. K-Pop müzikler, korece diziler izleyebilecek düzeye gelmenizi sağlayan sıfırdan Korece kursu ile bambaşka bir seviyeye geleceksiniz. Derste Korece şarkılar söyleyerek hem kelimeler, hem telaffuzu hem de daha fazlasını bulacaksınız.

Korece Kurslarına Kimler Katılabilir?

Kore kültürünü merak eden, Korece dilini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek isteyen, Kore’de yaşamayı veya okumayı düşünen herkes Korece eğitimlerine katılabilir. Korece popüler olan bir dil olması sebebiyle herkes tarafından merak ediliyor.

Korece temel kursuna ücretsiz olarak katılabilme imkanına sahipsiniz. Zaten ücretli olması durumunda da oldukça bütçenize uygundur. Korece’yi merak ediyorsanız daha fazla ertelemeden eğitime hemen başlayın.

Ek olarak Korece öğrenmek isteyen çocukları olan ebeveynler de Korece kurslarına katılabilir. Korece öğrenmek isteyen herkes yaş fark etmeksizin online eğitim avantajıyla katılabilir. 

Korece kurslarını tamamladıktan sonra sertifika alabilirsiniz. Öncelikle ücretsiz sertifika kodu başarılı olmanız durumunda tanımlanıyor. Dilerseniz basılı belge olarak da alabilirsiniz. Sertifikalar uluslararası geçerli olmaktadır. Ve sertifika kodları dünyanın her yerinden Enstitü web sitesi üzerinden sorgulanabilmektedir. Korece kurslarına katılmak için kayıt butonuna tıklamanız yeterli. Hazırsanız hemen başlayın, Enstitü’de eğitimler siz dilediğiniz anda başlar.

Devamını göster

Korece Kursları İle İlgili Sık Sorulanlar