AnasayfaOnline EğitimlerAlmanca Kursları

Almanca Kursları

Almanya'da okumak, çalışmak, yaşamak istiyorsanız ve bu dili öğrenecekseniz doğru yerdesiniz.
Arkasında kırmızı ve sarı bir bayrak bulunan oyuncak bir uçak, siyah ve kırmızı kumaş bir yüzey üzerinde durmaktadır. Oyuncak uçak beyazdır, kanatlarında ve kuyruğunda kırmızı bir şerit vardır ve gövdenin ortasında bir logo bulunmaktadır. Ön planda, sol üst köşede bir numara görülüyor. Güneş parlak bir şekilde parlıyor, sahneyi aydınlatıyor ve uçağa canlı bir parlaklık veriyor. Uçağın arkasında, üzerinde beyaz yazılar bulunan parlak sarı ve kırmızı bir bayrak vardır. Sahne arka planda mavi bir gökyüzü ile çerçevelenmiş ve tüm görüntü neşe ve macera duygusu ile doludur.
4.8
(189)

Almanca Kursu (A1-A2)

4 Konu5 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
1102606
Bu resimde, muhtemelen Alman eğitimini temsil eden bir bayrak üzerinde oyuncak bir uçak görülüyor. Bayrak, kursun zorluk seviyesini simgeleyen kırmızı ve siyah renktedir ve üzerindeki sayı B1-B2 seviyesini göstermektedir. Oyuncak uçağın yakın çekimi eğitim temasını daha da vurguluyor. Genel olarak, bu resim yoğun ama ödüllendirici bir deneyim fikrini aktarıyor.
5
(16)

Almanca Eğitimi (B1-B2)

10 Konu5 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
12490

Almanca hakkında ne kadar bilgin var? Türkiye’de son zamanlarda en çok aranan ikinci yabancı dilin Almanca olduğunu daha önce duydunuz mu? Hem iş şartları hem de Almanya’nın ekonomik refah seviyesi göç etmek isteyenlerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte son yıllarda Almanca kurslarına olan ilgi bir hayli arttı. Almanca öğrenmek için Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Bu bölümde kursa katılmak isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyenler için basit ipuçları paylaşacağız. Bu ipuçları kafanızdaki sorulara yanıt bulmanıza imkan verecektir. Eğer dil öğrenme konusunda kendinizi yetenekli olarak görmüyorsanız telaş etmeyin. Almanca’yı sıfırdan öğrenebileceğiniz ve anadil seviyesine kadar çıkabileceğiniz harika yöntemler var. 

Bu içerikte şu bölümlere değineceğiz.

 1. Neden Almanca öğrenmelisiniz?

 2. Almanca öğrenmenin faydaları nelerdir?

 3. En iyi Almanca kursları nasıl bulunur?

 4. Almanca kursları ne öğretir?

Fakat bu sorulardan önce neredeyse herkesin daha çok önemsediği başka bir konuya değinmek istiyoruz. Almanca kurslarının maliyeti ne kadar? Yani Almanca kursu fiyatları.

Almanca ne kadar sürede öğrenilir?

 • Almanca öğrenilmesi gereken en popüler dillerden biridir

 • Avrupa'da en yaygın konuşulan dillerden biridir

 • Almanya, Avusturya, İsviçre, Lihtenştayn ve Lüksemburg'un resmi dilidir

 • Sadece iki yıl içinde sohbet edebilecek bir Almanca seviyesine ulaşabilirsiniz

Almanca öğrenmek oldukça popüler bir dil ve bunun iyi bir sebebi var. Avrupa'da en fazla konuşulan dillerden biridir ve aynı zamanda Almanya, Avusturya, İsviçre, Lihtenştayn ve Lüksemburg'un resmi dilidir. Peki Almanca öğrenmek ne kadar sürer? Öğrenmenin en iyi yolları nelerdir? Ve öğrenirken karşılaşacağınız zorluklar nelerdir? Bu eğitim yazısı tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap bulmanızı sağlayacak. Almanca öğrenmeye başlamaya hazırsanız, kemerlerinizi bağlayın ve başlayalım!

Almanca'yı sohbet edebilecek seviyede öğrenmek genellikle iki yıl sürer. Ancak bu sadece genel bir veridir. Bazı insanlar daha kısa sürede öğrenirken bazıları daha uzun sürede öğrenir. Kendi hızınızı ölçmenin en kolay yolu kendiniz için bazı hedefler belirlemektir. Örneğin, altı ay sonra kendinizi tanıtabilmeyi veya basit bir sohbeti gerçekleştirebilmeyi hedefleyebilirsiniz. Bir yıl sonra, temel düzeyde Almanca okuyup yazabilmeyi hedefleyebilirsiniz. İki yıl sonra ise Almanca'da profesyonel olmayı, daha karmaşık konuşmalar yapabilmeyi ve anadili Almanca olan kişileri anlayabilmeyi hedefleyebilirsiniz.

Elbette Almancayı ne kadar hızlı öğrendiğiniz, dili ne kadar sık kullandığınıza da bağlıdır. Düzenli olarak derslere katılıyor ve Alman arkadaşlarınızla veya akrabalarınızla pratik yapıyorsanız, sadece arada sırada dille uğraşmanızdan çok daha hızlı ilerleyeceksiniz. Almanca (veya herhangi bir dili) öğrenmenin en iyi yolu, kendinizi mümkün olduğunca dilin içerisine sokmaktır. Alman filmleri ve TV şovları izlemek, Almanca müzik dinlemek, Almanca kitaplar ve dergiler okumak, hatta Almanca konuşulan bir ülkeye seyahat etmek bile bu yöntemin bir parçası olarak gösterilebilir.

Almanca öğrenmek için kullanabileceğiniz çok sayıda farklı yöntem var. Burada online Almanca kurslarına katılabilirsiniz, özel ders satın alabilirsiniz veya arkadaşlarınızla pratik yapabilir ya da kendi kendinize öğrenmeye çalışabilirsiniz. Öğrenmenin en iyi yolu kişiden kişiye değişecektir, bu nedenle sizin için en kolay yöntemi bulmanız gerekir.

Almanca öğrenirken karşılaşacağınız en büyük engellerden biri dilbilgisine hakim olmaktır. Almanca dilbilgisi, birçok kural ve istisna ile birlikte oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Kavramak için çok zaman ve pratik yapmanız gerekir, ancak biraz sabır ve azimle kesinlikle başarabilirsiniz.

Karşılaşabileceğiniz bir diğer engel de Almanca telaffuzdur. Almanca'da İngilizce'de bulunmayan bir çok ses vardır, dolayısıyla kelimeleri telaffuz etmekte zorlanabilirsiniz. Ancak, dilbilgisinde olduğu gibi, pratik yaparak mükemmelleşebilirsiniz. Ne kadar çok Almanca konuşursanız, o kadar çok doğal hale gelecektir.

Peki Almanca öğrenmek ne kadar sürer? Hedefleriniz, dili ne sıklıkta kullandığınız ve hangi öğrenme yöntemini tercih ettiğiniz gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Öğrenmeye kendini adayan çoğu insan iki yıl içinde konuşma seviyesine ulaşabilir. Öyleyse ne bekliyorsunuz? Bugün çalışmaya başlayın ve ne kadar ileri gidebileceğinizi görün!

Almanca Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Almanca kursunun fiyatı süresine ve konumuna göre değişir. Eğer konumu çok merkezi bir yerde ise ve öğrenciler kurs yerine kolayca ulaşabiliyorsa fiyatı daha uygundur. Eğer online eğitim ise fiyatı daha düşük olacaktır. Çünkü bir bina maliyeti olmadığı gibi eğitmenle öğrencinin ders için bir yolculuk yapması da gerekli değildir. Bu sebeple online kurslar her zaman daha uygundur.

Enstitüde Almanca kursları A1-A2 ve B1-B2 olarak mevcuttur. Ayrıca sıfırdan Almanca ve özel ders gibi seçenekler de mevcuttur. Bu kurslar genellikle piyasadaki en düşük ücrete sahiptir. Canlı ders olduğu için piyasadaki en kaliteli eğitim olduğu da söylenebilir. 

Piyasadaki diğer Almanca kursları fiyatlarına bakacak olursak fiyatlar tahmini olarak aşağıdaki gibidir.

Grup dersleri: haftada 20 ders - Aylık 800₺

Büyük grup dersleri (Ortalama 25 öğrenci): haftada 20 ders - Aylık 500₺

Özel dersler ise öğretmene göre ve istediğiniz ders saatine göre değişir. Ortalama 100 - 400 TL arasında saat ücreti ödemeniz gerekir. 

Almanya’da bile Almanca kursları ortalama aylık 100 ile 200 Euro arasındadır. 

Almanca kursları, Almanlarla akıcı bir şekilde konuşabilmek ve iletişim kurabilmek için tasarlanmıştır. Almanca’yı daha iyi öğrenmenize yardımcı olmak için kaynaklar ve öğretim teknikleriyle yapılır. Almanca kursları ders saati önemlidir. Daha da önemlisi ne sıklıkla yapıldığıdır. Ayda 1 saat kursa giderek dil öğrenmeniz mümkün değildir. Bilindiği yabancı dil öğrenmek zorlu bir süreçtir ve tekrar etmediğinizde öğrendiklerinizi unutmanız işten bile değil. En hızlı ve kolay öğrenme yolu yolda zaman kaybetmeden evden öğrenmektir. Evden öğrenmenin en büyük avantajı da esnek ders saatleridir. Atölyeler bile online olarak yapılabilir.

Eğer örgün bir kursa katılırsanız fiyatınının ucuz olmadığını söyleyebiliriz. Eğer yurtdışında öğrenmek istiyorsanız cebinizden çok daha fazla para çıkacağını söylemek mümkün. Çünkü sadece dil öğrenmeyeceksiniz. Bununla birlikte Alman kültürü, müzeler, Alman yiyecek ve içecekleri gibi birçok şeyi öğreneceksiniz. Bu sebeple her etkinlik size çok daha fazla fiyata mal olacaktır.

Neden Almanca Öğrenmelisiniz?

Sizi herhangi bir dil öğrenmenin önemli olduğuna ikna etmeye çalışmayacağım. Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuz. En basit sebeple başlamak istiyorum: kişisel gelişim ve kendini geliştirme. Genel olarak, yeni bir dil öğrenmek kolay bir iş değildir. Sabır, zaman ve çabanın yanı sıra yaratıcılık ve motivasyon gerektirir. Ancak, tüm bu engelleri aşarsanız, yetenekleriniz konusunda daha güvende hissedeceksiniz. O zaman bir yabancı dil öğrenmenin kesinlikle buna değer olduğunu söyleyebiliriz!

Hepimiz bu dünyada birlikte yaşıyoruz ve birbirimizden çok şey öğrenebiliriz. Sizden farklı bir dil konuşan biriyle konuşmaya başladığınızda ortak bir paydada buluşabilirsiniz. Bu harika değil mi? Görüşleri sizden farklı olan insanlara karşı daha açık fikirli ve hoşgörülü olacaksınız.

Almanca öğrenmenin sebeplerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 1. İş

 2. Seyahat

 3. Toplumda saygınlık kazanın

İş için Almanca öğrenin

İş yapmanın yeni bir dil öğrenmek için geçerli bir sebep olmadığını düşünebilirsiniz. Ama Almanca kursları arayan birçok kişi aslında iyi bir işe girmek için bunu yapıyor. Almanca öğrenmek isteyenler Almanya’da çalışmak amacıyla öğrenmek istiyor.

Birçok uluslararası şirketin merkezi Almanya'dadır - örneğin, Siemens, Mercedes-Benz, Nivea, Lufthansa Airlines, BMW, Volkswagen… Ayrıca birçok başarılı Alman şirketi, sigorta şirketi Allianz veya telekomünikasyon devi Deutsche Telecom gibi küresel şirketlerdir. Almanca öğrenmek, iletişimi kolaylaştıracak ve sektörünüzdeki gelişmelerin ön saflarında kalmanızı sağlayacaktır. Bir Alman şirketinde çalışmıyor olsanız bile, Almanca bilmek, yönetim kuruluna kendi dillerinde bir e-posta göndermenize izin verecektir!

Seyahat için Almanca öğrenin

Avusturya'da, İsviçre'de veya Avrupa'da veya diğer Alman lehçelerinin konuşulduğu başka bir ülkede tatile gittiyseniz, Almanların yerel dillerini konuştuklarında birbirlerini anlamalarının çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Almanca kursları için fiyat araştırması yapan birçok kişi seyahat amacıyla bu ülkeleri ziyaret edecektir. Gitmeden önce hızlandırılmış Almanca kursuna katılarak dil ve kültürlerini öğrenmeye çalışıyor. 

Bununla birlikte Almanca birçok ülkede lehçe olarak konuşulur fakat Almanya’dan uzaklaştıkça lehçe de garipleşir. Bu sebeple iyi bir iletişim kurabilmek için iyi seviyede öğrenmek gerekir. Zaten seyahat ettiğinizde lehçeleri de kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Toplumda saygınlık kazanmak için Almanca öğrenin

Dil bilen insanlar hangi toplumda olursa olsun her zaman saygı görmüşlerdir. Çünkü birden fazla dil bilmek konuşabileceğiniz insan sayısını arttırır. Bu da kültürel zenginlik katar. Almanca bilmek toplumdaki saygınlığınızı artırır.

Almanca dil seviyeleri

Diğer birçok dilde olduğu gibi A1-C2 seviyelerinden oluşur. Ayrıca konuşma ve yazma becerileri için ek kurslar da mevcuttur.

Yabancı dil öğrenmenin amacı, bu dili konuşan insanlarla iletişim kurabilmektir. Bu nedenle, çoğu kurs, genellikle okuma ve dinleme yerine konuşma ve yazma becerilerine odaklanır.

Metinler temel olarak kelime alıştırması yapmak için kullanılır ve ayrıca dilbilgisi kurallarının ezberlenmesine de yardımcı olabilir. Ancak bu, öğrencilerin bütün gün sadece ders kitabı okuyacakları anlamına gelmez. Münazaralar, grup çalışması vb. gibi dersleri daha eğlenceli hale getiren birçok başka aktivite vardır. Ayrıca, Almanya hakkında neredeyse her sınıfta öğretilen pek çok eğlenceli içerik vardır.

Online Eğitimde işlenecek konu başlıkları aşağıdaki gibidir;

 • Alfabe/ tanışma, selamlaşma ve kendini tanıtma

 • Sayılar ve saatler

 • Renkler, soru kelimeleri, meslekler, günler, aylar ve mevsimler

 • Ülkeler ve konuştukları dil, alışveriş, gündelik yaşam

Almanca dil seviyelerini sınıflandırmanın birçok yöntemi var. Genel olarak, çoğu insan üç ana yeterlilik seviyesi olduğunu düşünmektedir: başlangıç, orta ve ileri.

Almanca başlangıç A1 seviyesinde neler öğrenebilirim?

Yeni başlayanlar genellikle en temel seviye olan A1 ile başlarlar. Bu seviyede öğrenciler kendilerini tanıtabilir ve basit sorular sorabilirler. Ayrıca basit yönlendirmeleri ve mesajları da anlayabilirler.

Almanca dil seviyeleri, A1 ilk seviye olmak üzere altı basamağa ayrılmıştır. Almanca öğrenenler A1 seviyesinde ana dilde temel yeterliliğe ulaşmayı hedefleyebilirler. Basit ifadeleri ve cümleleri anlayıp kullanabilmenin yanı sıra basit sorular sorup cevaplayabilir. A1 seviyesinde Almanca öğrenenler ayrıca kendilerini ve başkalarını tanıtabilecek ve hobileri ve ilgi alanları gibi günlük konular hakkında konuşabileceklerdir. Buna ek olarak, A1 seviyesindeki Almanca öğrencileri okuma ve yazma becerilerini de geliştireceklerdir. Almanca öğrencileri A1'in sonunda Almanca yeterliliklerini ilerletmek için ellerinde sağlam bir temel olacak.

A2 seviyesinde neler mevcut?

Almanca öğrencileri A1'i tamamladıktan sonra A2'ye geçebilirler. Almanca seviyesinin ikinci aşaması olan bu seviye, A1'de öğrenilen becerilerin üzerine inşa edilir. Almanca öğrencileri A2'de daha karmaşık ifadeleri ve cümleleri anlayabilecek ve kullanabileceklerdir. Ayrıca daha detaylı sorular sorabilecek ve cevaplayabileceklerdir. Almanca öğrencileri iş, aile ve gelecek planları gibi daha geniş bir konuda konuşabileceklerdir. Ayrıca, bu seviyedeki öğrenciler okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye devam edecek ve basit metinleri okuyup yazabileceklerdir. A2'nin sonunda, dilin ana hatlarını iyi bir şekilde kavrayacak ve Almanca dilinde etkili bir şekilde iletişim kurabileceklerdir.

B1 seviyesinde ne öğreneceğim?

B1, Almanca dil yeterliliğinin üçüncü seviyesidir ve A2'de öğrenilen bilgilerin üzerine inşa edilir. Daha karmaşık ifadeleri ve cümleleri anlayabilecek ve kullanabileceklerdir. Ayrıca daha ayrıntılı sorular sorabilecek ve cevaplayabileceklerdir. Buna ek olarak, B1 seviyesinde bulunan öğrenciler iş, aile ve gelecek planları gibi daha geniş kapsamlı konular hakkında konuşabileceklerdir. Ayrıca, bu seviyedeki öğrenciler okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye devam edecek ve basit metinleri okuyup yazabileceklerdir. B1'in sonunda, dilin temellerini iyi bir şekilde kavrayacak ve Almanca'da etkili bir şekilde iletişim kurabileceklerdir.

Almanca Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

Almanca dili çok konuşulan ve en çok tercih edilen diller arasında yer alıyor. Almanya’da iş bulmak veya Almanya’da okumak gibi hayatınızı doğrudan veya dolaylı yönden etkileyecek özelliği olan Almanca’yı öğrenmek size çok şey katacaktır.

Almancayı iyi bilen insanlar, özellikle seyahate çıkacaksa arkadaşlarına veya ailelerine tercümanlık edebilirler. Veya Almanca tercümanlık ile ilgili bir meslek seçebilirler. Veya vize alımlarında Almanca sertifika gerekliliğini karşılamak için harika bir fırsat. O yüzden sertifikalı Almanca eğitimlerine katılmaya dikkat edin. 

Almanlar farklı ülkelere tatil veya eğitim almak için gitmeyi çok seviyorlar. Özellikle Türkiye’de Antalya gibi bölgeleri daha çok tercih ediyorlar. Çünkü Almanya’da eğlence bakımından çok fazla bir şey bulunmuyor. Eğer turizm alanında bir bölümde okuyorsanız öğrendiğiniz yabancı diller arasına Almanca’yı da eklerseniz çok faydalı olacaktır. 

Almanya dünyanın çeşitli endüstrilerinde kullanılan makine ve ekipmanların üretiminde önde gelen ihracatçılar arasında yer alıyor. Küresel fırsatların peşinde koşan bir ülkedir. Bu yüzden dış ticaret veya e-ticaret ile uğraşıyorsanız Almanca öğrenebilirsiniz. Bu size ticarette yeni kapılar açmanın fırsatını yakalamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda lojistik alanında çalışan biri de olabilirsiniz. Almanca öğrenmeniz daha üst pozisyonlarda iş bulmanızı sağlayacaktır.

İngilizceye ek olarak Almanca biliyorsanız dünyadaki herkesle kolayca anlaşabilirsiniz. Havayolu şirketlerinde hostes alımlarında Almanca dili bilme şartları da olabiliyor. Havayolunda çalışılabilecek bir meslek edinmek istiyor olabilirsiniz. Pilot ve hostes olmak için Almanca öğrenmek de sizi diğer adaylara göre ön plana çıkaracaktır.

Bilgisayar, akıllı telefonlar, internet bağlantıları gibi modern teknolojiler alanında çok gelişmiş olan bir ülkedir. Birçok iş insanının dünya çapındaki diğer ticari kuruluşlarla iş yapmalarını kolaylaştırır. Özellikle telekomünikasyon alanında çok aktif rol oynarlar. İş fırsatlarını kaçırmamak için mutlaka Almanca öğrenmeniz size fayda sağlayacaktır.

En İyi Almanca Kursları Nasıl Bulunur?

Almanca öğrenmek gerçekten zor bir süreçtir. Almancayı iyi bir şekilde öğrenmek için iyi bir kurum seçmeniz şart. Elbette kendi kendinize Almanca öğrenmek de bir seçenek ancak doğru Almanca öğrenme tekniklerini bilirseniz çok daha kolay bir süreçte Almanca öğreniminizi tamamlamış olursunuz.

Kısa süre içerisinde tekniklerini öğrenebileceğiniz bir Almanca kursu bulmanız gerekiyor. Almanca kursunun yanı sıra bazı uygulamalardan da yardım alabilirsiniz. Kelime ve grammer pratikleri yapabileceğiniz uygulamalar indirebilirsiniz. Ancak en etkili ve en iyi Almanca öğrenme yöntemi online eğitimlerdir.

Online Almanca kurslarını alabilmek için en iyi yeri seçmeniz çok kolay. Enstitü’de online Almanca kurslarına katılabilirsiniz. Bunlar canlı dersler eşliğinde yapılıyor ve yapmanız gereken ödevleriniz var. Bu ödevlerden ve Almanca kursunun içerisinde yer alan etkinliklerden geri bildirim alabiliyorsunuz. Örgün bir Almanca kursunda birebir imkanınız yokken Enstitü’de Almanca kurslarında bu mümkün. Özel dersler alabilirsiniz veya kısa dönem eğitimlerine katılabilirsiniz.

Kısa dönem Almanca kurslarında 5 günlük canlı ders programı yer alıyor. 5 günde Almanca öğrenilir mi diye düşünebilirsiniz. Ancak tekniklerini ve önemli kısımları öğrenirseniz Almanca’yı %100 öğrenmek üzere büyük bir adım atmış olacaksınız. Aynı zamanda eğitimde ilerleme durumunuzu da görebiliyorsunuz. Deneme sınavlarında Almanca’da nerede hata yaptığınıza dair bir geri bildirim almanız mümkün. Ve işi uzmanından öğreniyorsunuz. En iyi Almanca kursunu seçerken en çok dikkat etmeniz gereken şeyler kurumun tanınabilirliği ve eğitmenin uzman olması. Kısa dönem eğitim de olsa abonelik süreleri pratik yapmak için oldukça yeterli ve anlamadığınız kısımları eğitmene sorabiliyorsunuz. Almanca eğitimlerinde bir etkileşim var. Telaffuzlarınızı geliştirebileceğiniz çeşitli etkinlikler yer alıyor. Bunlar en iyi Almanca kursunu seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardır.

Almanca Kurslarında Neler Öğreneceksiniz?

Almanca kurslarında en önemlisi sık kullanılan kelimelere hakim olacaksınız. Günlük konuşma dilindeki temel ifadeleri anlayacaksınız ve seviyeler arasında geçiş yaparak sürekli öğrenme yöntemini yakalayacaksınız. Alfabeler, sayılar, renkler, selamlaşma gibi temel ifade kalıpları, saatler, meslekler, zamanlar, günler, aylar, gündelik yaşam ve daha fazlasını bu Almanca kurslarında bulacaksınız. İleri seviyede sıfatlar, zamirler, gelecek zamanlar, bağlaçlar ve yön ifadeleri, etken edilgen fiilleri öğreneceksiniz. Bununla da sınırlı kalmayacak elbette. Zaten herkesin şikayet ettiği konulardan biri sadece bilginin verilmesi ve pratiğin olmaması. Ancak Enstitü’de aldığınız Almanca eğitimlerinde bol bol pratik yapma imkanını yakalayacaksınız. 

Seviye programlarına ek olarak özel ders de alabilme imkanına sahipsiniz. Almanca özel derslerinde ise tamamen sizin eksiklerinize yönelik bir eğitim olacaktır. Öğrenmenin en etkili yollarından biri de eksik olduğunuz kısımların tamamlanmasıdır. Bu yüzden Almanca özel ders almanız önemli bir konu. Sınava hazırlanıyorsanız yanlış cevaplarınızı bilmeniz size artı bir avantaj sağlar. Ayrıca konuşma konusunda veya yazma konusunda Almanca kurs almak istiyor olabilirsiniz. Özel derslerin böyle avantajları bulunuyor. Almanca özel dersler ve kurslar sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Enstitü’de Almanca kurslarında birçok şey öğreneceksiniz.

Almanca Sertifikası Ne İşe Yarar?

Almanca sertifikası ile Almanca gerekliliği olan iş başvurularını değerlendirebilirsiniz. Almanca sertifikası isteyen iş yerlerine bu belgelerinizi beyan edebilirsiniz. Ek olarak stajda istenen belgeler olabilir. Almanca sertifikası bunlardan biriyse Almanca sertifikanızı başvurularınızda gönderebilirsiniz.

Eğer seyahat edecekseniz Almanca belgesi istenebiliyor, vize başvurularında kullanabilirsiniz. Almanca dil yeterliliğini göstermeniz gereken her alanda kullanabilirsiniz.

Almanca bildiğinizi göstermenin en kolay yolu Almanca sertifikası almaktan geçer. Almanca sertifikanızı aldıktan sonra dilediğiniz her alanda başvurularınızda belgelerinizi de kurumlara verebilirsiniz.

Devamını göster

Almanca kursları ile ilgili sık sorulan sorular