AnasayfaOnline EğitimlerZor Müşterilerle Başa Çıkma Yöntemleri
30 Online
194.932 Öğrenci

Zor Müşterilerle Başa Çıkma Yöntemleri

Zor müşterilerle başa çıkma teknikleri eğitiminde profesyonel bir şekilde müşterileri ikna etmeyi öğreneceksiniz. Sadık müşteriler elde edebilmek için bu eğitimi uzmanından öğrenin.
5
(16)

Her müşterinin aldığı hizmetten beklentileri farklıdır. Bu sebepten dolayı insanların beklentilerini karşılamak ve istediği cevapları vermek gerekir. Gün içerisinde yaşanan ailevi problemler, sevgiliyle yaşanmış bir tartışma veya trafikte karşılaşılmış bir sorun müşteriyi zorlaştırır. 

Sonuç olarak kişisel problemler, çevresel faktörler müşterinin ruh haline yansır bu da müşteriyi basit bir işlem de dahi zor müşteri yapar. Her bir müşteri işletme için değerlidir. Gelişen dünya pazarında müşteri memnuniyeti, işletmeyi diğer rakip firmalarla rekabeti açısından öne çıkartır.

İş hayatında çok çeşitli insan tipleriyle karşılaşabiliyoruz. Bu kişilerin içinde işimizi yapmamızı olumsuz yönde etkileyen tipler de bulunur. Bu kişilerin itirazlarını karşılamak, onları ikna etmek ve onlarla anlaşabilmek diğer müşterilere göre daha çok emek ister. Bu müşteri tipleri bizim için Zor Müşteri sınıfını oluşturmaktadır. Planladığımız bu eğitimde zor müşterileri tanıma, zor müşterilerle başa çıkma, doğru iletişim kurma, itirazlarını karşılama, ikna etme ve çatışmaları giderme konuların bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Zor müşterilerle başa çıkma eğitimine kimler katılmalı?

  • Satışçı ve satış temsilcileri

  • Satış yöneticileri

  • Bu alanda hizmet veren ve müşterilerini iyi anlamak ve ilişkilerini geliştirmek isteyenler

  • Bu alanda işlerini büyütmek isteyenler

  • Bu alanda çalışmak isteyenler

  • Bu alana merakı olanlar

  • Bu alana yönelik eğitim alan öğrenciler

Devamını göster
Zor müşterilerle başa çıkmak her iş profesyoneli için önemli bir beceridir. Bu online eğitim, zorlu müşteri durumlarının üstesinden gelmek için pratik yöntemler sunmaktadır. Müşteri şikayetlerini sakince ele almayı, çatışmaları çözmeyi ve müşterilerle daha sağlıklı ilişkiler kurmayı öğrenin. Aktif dinleme ve iletişim tekniklerinin önemini anlayın. Olumlu bir müşteri deneyimi yaratmak için nasıl sabırlı ve empatik olunacağını keşfedin. Öfkeli duyguları yatıştırmak ve profesyonel bir tavır sergilemek için stratejiler geliştirin. İyileştirmeler yapmak ve daha iyi müşteri desteği sunmak için geri bildirimi nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu eğitimle, zor müşteri deneyimlerinin üstesinden gelmek ve müşterilerle kalıcı ilişkiler kurmak için daha donanımlı olacaksınız.
0913
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.