Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 20 Nisan
Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
Ücretsiz
Canlı Ders


Şimdiye dek 14.064 kişi katıldı.
yaratıcı yazarlık eğitimi, yazarlık kursu, yazarlık eğitimi
228 kişi kayıt oldu.
 • Başlangıç Tarihi: 20 Nisan 2020
 • Bitiş Tarihi: 26 Nisan 2020
 • Eğitim Süresi: 7 Gün

⇒ İlk 1000 kişi ücretsiz.

 • Canlı Ders Saatleri
 • P.tesi : 18:00-19:00
 • Salı : 18:00-19:00
 • Çrş : 18:00-19:00
 • Perş : 18:00-19:00
 • Cuma : 18:00-19:00

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Anlatmak istediklerinizi doğru ve akıcı bir şekilde ifade edebilmek, hem günlük hayatınıza hem de iş hayatınıza olumlu katkılar sağlar. Yaratıcı Yazarlık Eğitimi sayesinde düşünce ve fikirlerinizi yaratıcı bir şekilde yazıya geçirip hem kendiniz hem de kariyeriniz için doğru adımlar atabilirsiniz.

Yazmak bir düşünceyi, duyguyu, bir sözü, harfler aracılığıyla kâğıda dökmektir. Yaratıcı yazarlık ya da yaratıcı yazı ise duygu, düşünce ve hayalleri, izlenimleri; özgürce ifade edebilmektir.

Zihnimizde uçuşan kelimeleri etkili ve akıcı bir şekilde yazıya dökebilmek, kendimizi anlatabilmek için çok önemlidir. Sonuçta herkes hikâye yazacak, yazar olacak diye bir şey yok, herkesin böyle bir isteği de yok. Önemli olan anlatmak istediklerimizi, doğru kelimelerle ifade edebilmek

Yaratıcı yazarlık dersi sadece yazar olmak isteyenlerin değil yazmaktan keyif alanların, mektup yazanların, işi gereği rapor yazanların yani hayatının bir yerinde bir şeyler yazmak, ifade etmek, yorumlamak zorunda olan herkesin faydalanabileceği bir derstir.

Bir hikâyeniz var ve siz bunu yazmak istiyorsunuz sonra da kitap haline gelsin, basılsın, herkes okusun diyorsanız; ücretsiz online derslerle size yardımcı olmak için buradayız.

Yetenek öğrenilmez belki ama yazma geliştirilebilir.

Daha iyi yazılar yazmak kariyer yaşamanız için yapmanız gereken en iyi şey. Daha iyi yazılar yazmak dedik çünkü ne yazıyorsanız yazın yaratıcılık özelliklerinizi kullandığınızda daha iyi bir metin ortaya çıktığını göreceksiniz.

Üniversiteye mi hazırlanıyorsunuz? Özgeçmiş mi hazırlıyorsunuz? Hazırladığınız tüm metinlerin daha iyi olması için yaratıcı yazarlık kursuna katılın. İster e-posta, ister kendi anılarınızı yazın, yazarken iletişim kurmanın ne olduğunu öğrenebileceksiniz.

Yazmadan önce okumayı bilmek.

İyi yazma meselesine gelmeden önce; iyi bir okur muyuz? Okumadan kitap yazılır mı?

 • Neden yazıyorum?
 • Bir derdim var mı?
 • Başkalarının ne düşüneceği benim için önemli mi?
 • Yazarken kendimden bile sakladığım kimi gerçeklerle karşılaşmaya hazır mıyım?
 • Benim için çok okunmak, çok satmak ve çok tanınmak önemli mi?
 • Sanatçının topluma karşı politik ya da sosyal sorumlulukları olduğunu düşünüyor muyum?
 • Yazmak kutsanacak bir yetenek midir?

 Kimler için yazıyorum?

Çocuklar için mi yazıyorum, yetişkinler için mi ya da sadece kızlar mı okusun istiyorum yoksa erkekler mi?

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Yaratıcı yazarlık eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Yazmayı sevenler,
 • Okumayı sevenler,
 • Düşünce ve duygularını etkili biçimde dile getirmek isteyenler,
 • Bu alana ilgi duyanlar.

Neler öğreneceksiniz?

Yeteneğin sanatın her dalına büyük bir artıyla başlanmasını sağladığını hepimiz biliyoruz ama bunun yanında çalışmak ve çok çalışmak gerekir. Bu online eğitim programında kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi öğreneceğiz, derslere aktif katılarak fikir alışverişi yapacağız.

Öğrenmenin sınırı yoktur ve her zaman farklı bakış açılarından faydalanmak gerekir. Nasıl ve ne yazabilirim ile başlayarak, fikir alışverişi yapmak, yazım tıkanıklığını aşmak için neler yapabiliriz, sorularına cevap bulabilirsiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

Öykü Oluşturma

 • Kim İçin?
 • Tema
 • Hikâyenin Türü
 • Anlatıcı Kim?
 • Dil Üzerine
 • Yazmaya Başlıyoruz
 • Ana fikir
 • Kişisel
 • Karakter, Karakterin İnşası
 • Hikâyenin İnşası
 • Yazma Süreci
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Yasemin Nasır Erbek
Özgeçmiş

Hikâye yazmak kadar yazılan bir hikâyeye dâhil olmak da aynı derecede heyecan verici. Yoktan var ettiğiniz hayatlara acıyı, sevgiyi, mücadeleyi yaşatırken gerçek hayatların bundan bir tat, keyif, ders alacağını bilmek en büyük mutluluk.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz kurslar sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli
Sertifika
Yorumlar(23)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Ayşenur Kement
30 Mart 2020
5.0

Dün itibariyle bu eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım. Yasemin Hoca ile çok keyifli ve yararlı bir eğitim oldu. Bana çok şey kattı. Tekrar teşekkür ediyorum.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Hatice Karabaş
29 Mart 2020
5.0

Sadece yazdığım yazıları teknik açıdan geliştirebilmek için katılmıştım ama bunun yanında yasemin hocanın tavsiyeleri, samimiliği ve kişisel ilgilenmeye özen göstermesi sayesinde çok keyif aldım.Ayrıca yazma motivasyonunuzuda sağlayabilirsiniz.Yazmak için nereden başlayacağınızı bilmiyor ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız katılmanızı tavsiye ederim.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Dilek Yiğiter
29 Mart 2020
5.0

İyi ki katıldım dediğim bir ders oldu her şey için çok teşekkür ederim. Katılmayı düşünen arkadaşlar düşünmeyi bırakın ve derse katılın çünkü hocamız çok tatlı ve dersi çok akıcı size bir şeyler katacağına emin olabilirsiniz. :))

İrem Yüzbaşıoğlu
29 Mart 2020
5.0

arkadaşlar asla pişman olmayacağınız bir eğitim, hem hocamızın deneyimleri ve güleryüzü, hem de dersin akışı çok eğlenceli ve aktif geçiyor. Eğer sizde bir şeyler yazmayı düşünüp sağlıklı ve güzel bir şekilde kağıda geçirmek istiyorsanız kesinlikle bu kursu almalısınız yasemin hocam emekleriniz için teşekkürler hayatınızda ve kariyerinizde başarılar, sizin gibi insanlara ihtiyacımız var

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Oğuzcan Bekar
29 Mart 2020
5.0

Bu karantina sürecinde hafta içini kaliteli geçirmek adına tercih edilebilecek kaliteli bir eğitim. Canlı yayınları takıp ederek Yasemin hocamızın değerli katkılarından yararlandık kendilerine çok teşekkür ediyorum.

ümmühan Yıldız
29 Mart 2020
5.0

Ders başlamadan önce dersten beklentilerimizin ne olması gerektiğinin yazdığı bir bölüm vardı. Yazılanların hepsinin karşılandığını söyleyebilirim. Daha önce yazarlık ve yazma konusunda hiçbir eğitim almadım ancak bu eğitimle gerçekten yazmaya dair bir fikir edindim ve bu işi artık ciddiyetle yapmam gerektiğini kavramış oldum. Herkese elinden geldiğince yanıt vermeye ve yardımcı olmaya çalışan hocamıza teşekkür ederim.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Burak Kulalı
29 Mart 2020
5.0

Çok keyifli bir eğitim süreciydi. Her şey için teşekkür etmek istiyorum. Alanında gerçekten uzman bir eğitmenle çalışmakta ayrıca motive ediciydi.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Hamide Arıcı
27 Mart 2020
5.0

Her şey için teşekkür ediyorum hocam. Çok güzel, verimli, eğlenceli bir dersti. Yeni bakış açıları edinmeme vesile oldu :) Minik atölyelerimiz de harikaydı. Buraya öğrencimle birlikte katıldık. Bizim için güzel bir deneyim oldu :)

Yadigar Soydan
22 Mart 2020
5.0

Hocamla yollarımız kesiştiği için çok mutlu oldum. Keyifle katildigim derslerden birçok şey öğrendim. Yazma sürecinde düşündüğüm birçok sorunun cevabını derslerindeki açıklamalarında buldum. Kesinlikle katılmanız gereken eğitimlerden biri olduğunu düşünüyorum. Öğrendiğiniz bilgileri yazma süreciniz boyunca kullanacaksınız.

Tekin Uzun
19 Şubat 2020
5.0

Ben katıldım. Güzel ve faydalı bir eğitim. Okuma ve yazma motivasyonunuzu, farkındalık ve yatkınlıgınızi artırıyor

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Emel çınar
16 Şubat 2020
5.0

Hiç bitmesin diyeceğiniz tadı damağınızda kalacak çok keyifli ve verimli bir 5 gün oldu.Yasemin hoca tüm sorularınıza içtenlikle cevap verip yardımcı oluyor,sizi cesaretlendiriyor.Iyiki katılmışım çok teşekkür ederim.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Talip Alioğlu
11 Şubat 2020
5.0

Çok harika bir site. Eğitmenler çok iyi. Umarım başarılı olurum. Sertifikaları alırım.

İlkyaz Çaşkurlu
02 Şubat 2020
5.0

Çok güzel geçen derslerdi. Katıldığım için çok mutluyum. Yazmayı seven herkesin katılması gerektiğine inanıyorum. Yasemin hoca dersi çok iyi anlatıyor ve tüm soruları cevaplıyor. Dersler keyifli geçiyor. Bitmesin istiyorsunuz. Dersler sayesinde yazma alışkanlığı kazandım ve artık düzenli olarak yazıyorum. Her şey için teşekkür ederim Yasemin hocam 😊.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Betül Uludeniz
02 Şubat 2020
5.0

Dersler çok aktif ve güzel geçiyor. Yeni fikirler öğreniyorsunuz. Eğitmenimiz çok ilgili ve her soruya yanıt veriyor. Herkese tavsiye ediyorum.

Mahir Altaş
19 Ocak 2020
5.0

Merhaba arkadaşlar, ben eğitimlere saatlerim uymadığı için katılamadım ama sonradan tüm video lamı izledim ve ders notlarına da baktım.Yasemin hoca ya çok teşekkür ediyorum kafamdaki bir çok soru , ders bittiğimde cevaplanmıştır. Bu fırsatı yaratan kuruma da teşekkür ederim.Umarım hepimiz hayalini kurduğumuz şeyleri başarırız.

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Ceyda Tekçeer
19 Aralık 2019
5.0

harika bir dersti. özellikle uygulamalı bölümler hem eğlenceli hem öğreticiydi. eğitmen yasemin hanım çok nazik ve bilgili. eğitimi kesinlikle tavsiye ederim.

Zeynep Akmeşe
15 Aralık 2019
5.0

Derslerimiz çok verimli geçti. Teşekkür ederim Yasemin hocam .Yazmayı bilinçli sevdirdiğiniz için ...

Dr. Sertaç Dalgalıdere
Miray Karataş
17 Kasım 2019
5.0

Çok verimli bir eğitimdi, sevgili hocama çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki katılmışım. Çok faydalı şeyler öğrendim.. Çok güzel bir anlatımla dersler su gibi akıp geçti..

Ina Dammer
13 Kasım 2019
5.0

Çok çok iyi bir hoca konusuna çok hakim canlı yayında herkesin sorularını teker teker cevaplıyor ders materyali çok iyi mutlaka katılın 💫⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Şenay Dağlar
01 Kasım 2019
5.0

Kalemim kağıdın üzerinde keyifle dans edecek bundan böyle, çünkü yapmam ve yapmamam gerekenleri biliyorum artık. Çok teşekkürler Yasemin Hocam, öğrettikleriniz çok kıymetli. Yazmaya ilgi duyan herkese tavsiye ediyorum bu eğitimi.

Ercan Okur
25 Eylül 2019
5.0

İEE önce teşekkür ediyorum.Yaratıcı yazarlık eğitimi, sevinçli kalemlerinizle inanılmaz sonuçlar elde etmenizi, insanları mümkün kılacak en büyük zevkleri yaşatmanızı, ciddi en önemli seslerinizi yayarak yönlendirmeler yapmanızı, arzulu izlerinizle derinlemesine giderek bombaları patlatmanızı, açık açık şampiyonluğa doğru çıkarak zafer finallerini görmenizi, zamanlarınızı kazanarak hayal güçlerinize ödüller katmanızı, süreçlerin parçalarını fark ederek dileklerinizi oturtmanızı, hızlarınızı daha fazla ön planda tutarak büyük etkinliklerinizi gerçekleştirmenizi, lider ruhlarınızla kalplerinizi açarak resimleri fethetmenizi, yaptığınız her şeyle gurur duyarak ileriye gitmenizi, hareketli oluşumlarınızla değiştirme potansiyellerine sahip olmanızı, sürümlerinizle ateşli akışkanlıklarınızı vurmanızı, hayatınızı şaheser yaparak görkemli dalışlara imzalar atmanızı, mıknatıs gibi çeken enerjilerinizi taşıyarak mutlulukları çakmanızı, ilişkilerinizdeki yakınlık derecelerini arttırarak sonuçlarınızı görmenizi, fikirlerinizi açarak gizli aydınlıkları çıkarmanızı ve daha birçok arzulu bağlantılara dolgun derinlikler katacak, temelleri yelpazeleyerek ateşleyecek ve kişilere kendinizi aşık ederek benliğinizi kanıtlayacaksınız. Eğitmenimiz Yasemin Nasır Erbek, gruplara iştah duygularını tetikleyecek bakış açılarını veren, yeniden yaratmanın güçlerini artırmanın yollarını gösteren, en büyük zevkleri hissettirerek doğruları sunan, yararlı kazanımları sağlamak için yükselen parlaklıkları öğreten, gözleri ayağa kaldıran, fikirleri besleyen birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak en üst kazanımları hedeflemelerini diliyorum.

Semahat özcan
23 Eylül 2019
5.0

Verimli bir eğitim oldu. Herzaman birşeyler düşünür çeşitli kurgular yaparız. Fakat bunu yazıya dökmekte hep zorlanırız. Sevgili hocamızdan öğrendiklerimizle bu daha kolay olacak. Çok teşekkürler Yasemin hocam. Katkınız büyük.

Pelin Ercan
23 Eylül 2019
5.0

Yazmak için güzel bir yol ve motivasyon edindim. Tatlı hocamıza emeklerinden dolayı teşekkürler.

Tüm Yorumlar