Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 09 Mart
Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
Ücretsiz
Canlı Ders
yaratıcı yazarlık eğitimi, yazarlık kursu, yazarlık eğitimi
129 kişi katıldı.
 • Başlangıç Tarihi: 09 Mart 2020
 • Bitiş Tarihi: 15 Mart 2020
 • Eğitim Süresi: 7 Gün
 • Canlı Ders Saatleri
 • Pzt : 20:00 - 21:00
 • Salı : 20:00 - 21:00
 • Çrş : 20:00 - 21:00
 • Perş : 20:00 - 21:00
 • Cuma : 20:00 - 21:00

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Anlatmak istediklerinizi doğru ve akıcı bir şekilde ifade edebilmek, hem günlük hayatınıza hem de iş hayatınıza olumlu katkılar sağlar. Yaratıcı Yazarlık Eğitimi sayesinde düşünce ve fikirlerinizi yaratıcı bir şekilde yazıya geçirip hem kendiniz hem de kariyeriniz için doğru adımlar atabilirsiniz.

Yazmak bir düşünceyi, duyguyu, bir sözü, harfler aracılığıyla kâğıda dökmektir. Yaratıcı yazarlık ya da yaratıcı yazı ise duygu, düşünce ve hayalleri, izlenimleri; özgürce ifade edebilmektir.

Zihnimizde uçuşan kelimeleri etkili ve akıcı bir şekilde yazıya dökebilmek, kendimizi anlatabilmek için çok önemlidir. Sonuçta herkes hikâye yazacak, yazar olacak diye bir şey yok, herkesin böyle bir isteği de yok. Önemli olan anlatmak istediklerimizi, doğru kelimelerle ifade edebilmek

Yaratıcı yazarlık dersi sadece yazar olmak isteyenlerin değil yazmaktan keyif alanların, mektup yazanların, işi gereği rapor yazanların yani hayatının bir yerinde bir şeyler yazmak, ifade etmek, yorumlamak zorunda olan herkesin faydalanabileceği bir derstir.

Bir hikâyeniz var ve siz bunu yazmak istiyorsunuz sonra da kitap haline gelsin, basılsın, herkes okusun diyorsanız; ücretsiz online derslerle size yardımcı olmak için buradayız.

Yetenek öğrenilmez belki ama yazma geliştirilebilir.

Daha iyi yazılar yazmak kariyer yaşamanız için yapmanız gereken en iyi şey. Daha iyi yazılar yazmak dedik çünkü ne yazıyorsanız yazın yaratıcılık özelliklerinizi kullandığınızda daha iyi bir metin ortaya çıktığını göreceksiniz.

Üniversiteye mi hazırlanıyorsunuz? Özgeçmiş mi hazırlıyorsunuz? Hazırladığınız tüm metinlerin daha iyi olması için yaratıcı yazarlık kursuna katılın. İster e-posta, ister kendi anılarınızı yazın, yazarken iletişim kurmanın ne olduğunu öğrenebileceksiniz.

Yazmadan önce okumayı bilmek.

İyi yazma meselesine gelmeden önce; iyi bir okur muyuz? Okumadan kitap yazılır mı?

 • Neden yazıyorum?
 • Bir derdim var mı?
 • Başkalarının ne düşüneceği benim için önemli mi?
 • Yazarken kendimden bile sakladığım kimi gerçeklerle karşılaşmaya hazır mıyım?
 • Benim için çok okunmak, çok satmak ve çok tanınmak önemli mi?
 • Sanatçının topluma karşı politik ya da sosyal sorumlulukları olduğunu düşünüyor muyum?
 • Yazmak kutsanacak bir yetenek midir?

 Kimler için yazıyorum?

Çocuklar için mi yazıyorum, yetişkinler için mi ya da sadece kızlar mı okusun istiyorum yoksa erkekler mi?

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Yaratıcı yazarlık eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Yazmayı sevenler,
 • Okumayı sevenler,
 • Düşünce ve duygularını etkili biçimde dile getirmek isteyenler,
 • Bu alana ilgi duyanlar.

Neler öğreneceksiniz?

Yeteneğin sanatın her dalına büyük bir artıyla başlanmasını sağladığını hepimiz biliyoruz ama bunun yanında çalışmak ve çok çalışmak gerekir. Bu online eğitim programında kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi öğreneceğiz, derslere aktif katılarak fikir alışverişi yapacağız.

Öğrenmenin sınırı yoktur ve her zaman farklı bakış açılarından faydalanmak gerekir. Nasıl ve ne yazabilirim ile başlayarak, fikir alışverişi yapmak, yazım tıkanıklığını aşmak için neler yapabiliriz, sorularına cevap bulabilirsiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

Öykü Oluşturma

 • Kim İçin?
 • Tema
 • Hikâyenin Türü
 • Anlatıcı Kim?
 • Dil Üzerine
 • Yazmaya Başlıyoruz
 • Ana fikir
 • Kişisel
 • Karakter, Karakterin İnşası
 • Hikâyenin İnşası
 • Yazma Süreci
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Yasemin Nasır Erbek
Özgeçmiş

Hikâye yazmak kadar yazılan bir hikâyeye dâhil olmak da aynı derecede heyecan verici. Yoktan var ettiğiniz hayatlara acıyı, sevgiyi, mücadeleyi yaşatırken gerçek hayatların bundan bir tat, keyif, ders alacağını bilmek en büyük mutluluk.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz kurslar sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
 • 350 gr kağıda baskı.
Sertifika
Yorumlar(14)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Tekin Uzun
19 Şubat 2020
5.0

Ben katıldım. Güzel ve faydalı bir eğitim. Okuma ve yazma motivasyonunuzu, farkındalık ve yatkınlıgınızi artırıyor

Emel çınar
Emel çınar
16 Şubat 2020
5.0

Hiç bitmesin diyeceğiniz tadı damağınızda kalacak çok keyifli ve verimli bir 5 gün oldu.Yasemin hoca tüm sorularınıza içtenlikle cevap verip yardımcı oluyor,sizi cesaretlendiriyor.Iyiki katılmışım çok teşekkür ederim.

Talip Alioğlu
Talip Alioğlu
11 Şubat 2020
5.0

Çok harika bir site. Eğitmenler çok iyi. Umarım başarılı olurum. Sertifikaları alırım.

İlkyaz Çaşkurlu
02 Şubat 2020
5.0

Çok güzel geçen derslerdi. Katıldığım için çok mutluyum. Yazmayı seven herkesin katılması gerektiğine inanıyorum. Yasemin hoca dersi çok iyi anlatıyor ve tüm soruları cevaplıyor. Dersler keyifli geçiyor. Bitmesin istiyorsunuz. Dersler sayesinde yazma alışkanlığı kazandım ve artık düzenli olarak yazıyorum. Her şey için teşekkür ederim Yasemin hocam 😊.

Betül Uludeniz
Betül Uludeniz
02 Şubat 2020
5.0

Dersler çok aktif ve güzel geçiyor. Yeni fikirler öğreniyorsunuz. Eğitmenimiz çok ilgili ve her soruya yanıt veriyor. Herkese tavsiye ediyorum.

Mahir Altaş
19 Ocak 2020
5.0

Merhaba arkadaşlar, ben eğitimlere saatlerim uymadığı için katılamadım ama sonradan tüm video lamı izledim ve ders notlarına da baktım.Yasemin hoca ya çok teşekkür ediyorum kafamdaki bir çok soru , ders bittiğimde cevaplanmıştır. Bu fırsatı yaratan kuruma da teşekkür ederim.Umarım hepimiz hayalini kurduğumuz şeyleri başarırız.

Ceyda Tekçeer
Ceyda Tekçeer
19 Aralık 2019
5.0

harika bir dersti. özellikle uygulamalı bölümler hem eğlenceli hem öğreticiydi. eğitmen yasemin hanım çok nazik ve bilgili. eğitimi kesinlikle tavsiye ederim.

Zeynep Akmeşe
15 Aralık 2019
5.0

Derslerimiz çok verimli geçti. Teşekkür ederim Yasemin hocam .Yazmayı bilinçli sevdirdiğiniz için ...

Miray Karataş
Miray Karataş
17 Kasım 2019
5.0

Çok verimli bir eğitimdi, sevgili hocama çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki katılmışım. Çok faydalı şeyler öğrendim.. Çok güzel bir anlatımla dersler su gibi akıp geçti..

Ina Dammer
13 Kasım 2019
5.0

Çok çok iyi bir hoca konusuna çok hakim canlı yayında herkesin sorularını teker teker cevaplıyor ders materyali çok iyi mutlaka katılın 💫⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Şenay Dağlar
01 Kasım 2019
5.0

Kalemim kağıdın üzerinde keyifle dans edecek bundan böyle, çünkü yapmam ve yapmamam gerekenleri biliyorum artık. Çok teşekkürler Yasemin Hocam, öğrettikleriniz çok kıymetli. Yazmaya ilgi duyan herkese tavsiye ediyorum bu eğitimi.

Ercan Okur
25 Eylül 2019
5.0

İEE önce teşekkür ediyorum.Yaratıcı yazarlık eğitimi, sevinçli kalemlerinizle inanılmaz sonuçlar elde etmenizi, insanları mümkün kılacak en büyük zevkleri yaşatmanızı, ciddi en önemli seslerinizi yayarak yönlendirmeler yapmanızı, arzulu izlerinizle derinlemesine giderek bombaları patlatmanızı, açık açık şampiyonluğa doğru çıkarak zafer finallerini görmenizi, zamanlarınızı kazanarak hayal güçlerinize ödüller katmanızı, süreçlerin parçalarını fark ederek dileklerinizi oturtmanızı, hızlarınızı daha fazla ön planda tutarak büyük etkinliklerinizi gerçekleştirmenizi, lider ruhlarınızla kalplerinizi açarak resimleri fethetmenizi, yaptığınız her şeyle gurur duyarak ileriye gitmenizi, hareketli oluşumlarınızla değiştirme potansiyellerine sahip olmanızı, sürümlerinizle ateşli akışkanlıklarınızı vurmanızı, hayatınızı şaheser yaparak görkemli dalışlara imzalar atmanızı, mıknatıs gibi çeken enerjilerinizi taşıyarak mutlulukları çakmanızı, ilişkilerinizdeki yakınlık derecelerini arttırarak sonuçlarınızı görmenizi, fikirlerinizi açarak gizli aydınlıkları çıkarmanızı ve daha birçok arzulu bağlantılara dolgun derinlikler katacak, temelleri yelpazeleyerek ateşleyecek ve kişilere kendinizi aşık ederek benliğinizi kanıtlayacaksınız. Eğitmenimiz Yasemin Nasır Erbek, gruplara iştah duygularını tetikleyecek bakış açılarını veren, yeniden yaratmanın güçlerini artırmanın yollarını gösteren, en büyük zevkleri hissettirerek doğruları sunan, yararlı kazanımları sağlamak için yükselen parlaklıkları öğreten, gözleri ayağa kaldıran, fikirleri besleyen birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak en üst kazanımları hedeflemelerini diliyorum.

Semahat özcan
23 Eylül 2019
5.0

Verimli bir eğitim oldu. Herzaman birşeyler düşünür çeşitli kurgular yaparız. Fakat bunu yazıya dökmekte hep zorlanırız. Sevgili hocamızdan öğrendiklerimizle bu daha kolay olacak. Çok teşekkürler Yasemin hocam. Katkınız büyük.

Pelin Ercan
23 Eylül 2019
5.0

Yazmak için güzel bir yol ve motivasyon edindim. Tatlı hocamıza emeklerinden dolayı teşekkürler.

Tüm Yorumlar