AnasayfaOnline EğitimlerYaratıcı Drama Eğitimi
95 Online
103.984 Öğrenci

Yaratıcı Drama Eğitimi

Yaratıcı Drama Eğitimi ile drama planı yapmayı öğrenerek her alanda atölye tasarlayabilirsiniz.
5
(27)

Oyunların popüler olması, deneyimsel öğrenmeye olan ilginin yeniden artmasına yol açmıştır. Deneyimsel öğrenme, en iyi yaparak öğrendiğimiz ilkesine dayanır. Deneme yanılma yoluyla öğrenmemizi sağlayan aktif, uygulamalı bir yaklaşımdır. Böyle bir öğrenme yöntemi özellikle geleneksel yöntemlerle (ders anlatımı veya ders kitapları gibi) kavranması zor olan karmaşık konu ve kavramlar için etkili olabilmektedir.

Yaratıcı drama, deneyimsel öğrenmeden yararlanan bir alandır. Yaratıcı dramada katılımcılar olayları farklı perspektiflerden keşfetmeye ve kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmeye teşvik edilir. Yaratıcı drama, katılımcıların iletişim ve kendini ifade etme becerilerini geliştirdiği için deneyimsel öğrenmeye oldukça benzer. Ayrıca empati yeteneğinin gelişmesini de sağlar.

Yaratıcı drama; olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirmemizi sağlayan, iletişimi güçlendiren, kendini ifade etme ve empati becerisini artıran bir alan. Bu eğitimde sadece dinleyici değil, katılımcı da olacaksınız.

Yaratıcı drama kursunda diğer eğitimlerden farklı olarak eğitime görüntülü olarak katılabilirsiniz. Etkileşime dayalı bir eğitim olduğu için öğrencinin katılımını bekliyoruz. (zorunlu değil, sadece izleyici de olabilirsiniz)

Ayrıca Bu eğitimde öğrencilerden ev ödevi olarak bir drama planı hazırlamasını istiyoruz. Yani bu eğitimi bitirdiğinizde istediğiniz zaman projelendirip gerçekleştirebileceğiniz bir atölye tasarlamış olacaksınız. Bu uygulama deneyimi, atölye çalışmalarını nasıl tasarlayıp yönetebileceğinizi öğrenmeniz açısından çok değerlidir. Ayrıca, kendi atölye materyallerinizi değerlendirmek ve bunların ilgi çekici ve eğlenceli olmasını sağlamak için harika bir yöntemdir. Nihayetinde, eğitimin bu pratik yanıyla daha özgüvenli ve başarılı bir atölye lideri olabilirsiniz.

Bu eğitimden alacağınız sertifika ile eğitim kurumlarına başvurarak eğitmenlik yapabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız atölyeyi birçok eğitim kurumu, sanat platformu ve kurumsal şirketle de buluşturmanız mümkün.

Yaratıcı drama eğitimi kimler için?

  • Öğretmenler / Eğitmenler,

  • Koçluk hizmeti verenler,

  • Psikologlar

  • Çocuk Gelişim Uzmanları

  • Sundukları ürün veya hizmeti bir atölye konseptiyle tanıtmak isteyenler,

  • İş yerinde yaratıcı drama aktiviteleri yaparak motivasyon arttırmak isteyen profesyoneller,

  • Aile, arkadaş, çevre ilişkilerini güçlendirmek isteyenler,

  • Kendini ifade etme ve empati becerisini artırmak isteyenler,

  • Bu alana ilgi duyanlar.

Devamını göster
Yaratıcı Drama Eğitimi, çocuklarda yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirmenin heyecan verici bir yoludur. Bu çevrimiçi kursta, uzun kahverengi saçlı ve sarı arka planlı bir kadın görülmektedir. Elini uzatmış, siyah bir gömlek ve bir kolye takıyor. Boynunun yakın çekimi onun canlı kişiliğini ortaya koymaktadır. Yaratıcı drama sayesinde çocuklar yeni fikirler, karakterler ve hikayeler keşfedebilirler. Kendilerini özgürce ifade edebilir ve kendi yaratıcılıklarına güven duyabilirler. Bu online kurs, drama eğitiminin temellerini keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Kurs, hikaye anlatımı, doğaçlama ve karakter gelişimi gibi konuları kapsayacaktır. Öğrenciler ayrıca dramanın kendini ifade etme ve iletişim kurma aracı olarak gücünü öğreneceklerdir. Bu kursun sonunda öğrenciler, yaratıcı süreci ve dramayı hayal güçlerini beslemek ve kendi yaratıcılıklarını geliştirmek için bir araç olarak nasıl kullanacaklarını daha iyi anlayacaklardır.
01411
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Yaratıcı dramaya benzer diğer kurslar

Yaratıcı drama eğitimi alan öğrencilerimiz genellikle oyunculuk ve senaryo yazarlığı kurslarımıza da katılmaktadır. Bu kurslar, öğrencilerin becerilerini geliştirerek çok yönlü oyuncu olmalarına yardımcı oluyor. Yaratıcı drama eğitimine ek olarak, sektörde başarı şansınızı artırmak için bu kurslara katılmanızı öneririz. Oyunculuk kursumuz gerçekçi karakterler yaratmayı ve sahnede ya da ekranda duyguları yansıtabilmeyi öğretecektir. Senaryo yazımı kursumuz ise ilgi çekici bir hikayenin nasıl oluşturulacağını, gerçekçi diyalogların nasıl yazılacağını ve bir senaryonun nasıl biçimlendirileceğini öğretecektir. Her iki kursa da katılarak sektörde karşınıza çıkabilecek her şeye hazırlıklı olacaksınız.