AnasayfaOnline EğitimlerTüketici Davranışları ve Satın Alma Eğitimi
110 Online
19.778 Öğrenci

Tüketici Davranışları ve Satın Alma Eğitimi

Tüketici davranışları ve satın alma eğitimi satın alma karar süreçlerini iyi analiz etmek isteyen adaylar için hazırlandı. Eğitime katılarak tüketicilerin kararlarına yön vermenin yollarını uzmanından öğrenin.
4.9
(110)

Günümüzde tüketiciler fizyolojik ihtiyaçlarının yanında psikolojik ihtiyaçlarını da karşılamak için tüketim yapar. Üretilen mal ve hizmetlerin tercih edilmesinde tüketici beklentilerinin ortaya konulması gerekir. Tüketici davranışlarını inceleyip anlamlandırmaya çalışan ve bu yönde faaliyetlerini düzenleyen işletmeler yoğun rekabet ortamında öne çıkmaya çalışır. 

Tüketici davranışlarını anlayan işletmeler, tüketici tepkilerine çabuk cevap vererek rekabette rakiplerinin önüne geçebilir. İşletmeler pazar şartlarında tüketici davranışlarını tespit edip anlamaya yönelik çalışmalar yaparak bu durumu fırsata çevirmeye çalışır. Ancak her bireyin kendine has tüketim davranışını gözlemlemek ve buna yönelik stratejiler geliştirmek imkânsızdır. Bu nedenle,  tüketicileri anlamaya yönelik farklı yaklaşımlara bakmak gerekir. 

Tüketici Davranışları ve Satın Alma Eğitimine Kimler Katılmalı? 

  • Satış temsilcileri

  • Satış yöneticileri

  • Müşteriyi iyi anlamak ve müşteri ilişkilerini geliştirmek isteyenler

  • İşlerini büyütmek isteyenler

  • Satış alanında çalışmak isteyenler

  • Satış konusuna merakı olanlar

  • Satış alanında eğitim alan öğrenciler

Devamını göster
Tüketici Davranışları ve Satın Alma Eğitimi
59130
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.