AnasayfaOnline EğitimlerTıbbi Sekreterlik Kursu
980 Online
1.006.855 Öğrenci

Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tıbbi Sekreterlik ve hasta kabul kursu mu arıyorsunuz? Enstitüde online eğitimin avantajıyla hemen öğrenmeye başlayın. Eğitim sonunda özel ve kamu kurumlarında iş bulabileceğinize dair sertifikanızı alabilirsiniz.
4.7
(239)

Tıpta çare de sekreterlik de tükenmez! Tıbbi sekreterler, sağlık kurumlarının olmazsa olmazıdır. Bu alanda kariyer planı olan ya da bu sektörde çalışan, kendini geliştirmek isteyen bireylerin Tıbbi Sekreterlik Eğitimi alması önerilir.

Tıbbi sekreterler istihdam edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Sağlık hizmeti sunan bu kurumlar içerisinde tıbbi dokümantasyon süreçleri söz konusudur. Tıbbi sekreterlerin; sağlık kurumlarında bu süreçleri iyi takip edebilmesi ve aynı zamanda tıbbi sekreterlik görevleri ve özelliklerine yönelik bilgi sahibi olması gerekir.

Merhabalar arkadaşlar. Ben size kısaca IIENSTITU’den yararlandığım eğitimlerimden bahsedeceğim. Ben tıbbi sekreterlik sertifikası aldım ve daha da başka sertifikalar almaya da devam ediyorum. Eğitimcilerin, eğitimleri çok güzel akıcı bir şekilde anlatıyorlar, akılda kalıcı bir şekilde anlatıyorlar. Ayrıyetten bu tıbbi sekreterlik eğitimi için konuşayım. İçerisinde 5 adet videosu bulunuyor. 3 tane deneme sınavı 1 tane ders sunumu var. Sisteme gelecek olursak eğer, sistemi kullanmak gerçekten kolay. Giriş yapıyorsunuz ondan sonra bütün her şey adım adım, kendiniz de rahatlıkla öğrenebilirsiniz, rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Evde, okulda, parkta, otobüste, dolmuşta hiç fark etmez. Her yerde açıp bu videoları izleyebilirsiniz. Hiçbir alan kısıtlılığınız yok, saat kısıtlamanız yok. İstediğiniz saatte, istediğiniz her yerde bu videoları açıp açıp izleyebilirsiniz, bu eğitimi alabilirsiniz. Benim naçizane fikrim alın aldırabilirsiniz yani IIENSTITU gerçekten online bir sertifika da olduğu için birçok yerde de geçerliliği var zaten. Bu yüzden de hepinize tavsiye ederim. Ben IIENSTITU’ye de, IIENSTITU ekibine de ayrı ayrı hepsine teşekkür ederim.

Tıbbi Sekreterlik - Hasta Kabul Sekreterliği Kursu Nedir?

Tıbbi sekreterlerin tüm tıbbi dokümanların çeşitlerini, kullanım alanlarını ve dokümanlar hakkındaki yasal düzenlemeleri bilmeleri, hastane arşivinin oluşturulması ve düzenlenmesi için gerekli olan bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.

Bu eğitime katılmak için bilgisayar, tablet ya da akıllı cep telefonu ve aktif bir internet bağlantınızın olması yeterlidir. Bu eğitimde herhangi bir ön bilgi koşulu ya da iş deneyimi aranmaz.

Tıbbi Sekreterlik Kursu Online Eğitime Kimler Katılmalıdır?

 • Sağlık kurumlarında çalışan,

 • Hasta yönlendirme, danışma, kayıt, hekim asistanlığı gibi görevler yapan;

 • Tıbbi sekreter olarak çalışan,

 • Yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili çalışmak isteyen sekreterler ve sekreter adayları için tasarlanmıştır.

Kimler bu mesleğe uygun?

Hasta kabul kayıt kurslarına katılmak için ön koşul bilgi ya da iş deneyimi gibi şartlar aranmamaktadır. Yani bu konuda kendini geliştirmek bilgilenmek isteyen her T.C. vatandaşı Enstitü bünyesindeki online kursa katılabilir. Sağlık kurumlarında çalışanlar mesleki kariyerlerine etkili bir katkı sağlamak için bu kursu tercih etmektedir. Hasta yönlendirme, hasta kayıt, danışma, asistanlık gibi görevlerde bulunan kişilerin de kendini geliştirmesi için hasta kabul sekreterliği kursu önemli fırsatlardan biri sayılabilir.

Hastanelerde evrak işlerinin sıkı bir disiplin içinde yapılması iyi bir sağlık hizmeti için ön koşullardan biri kabul edilmektedir. Bu disiplini ancak iyi eğitimli tıbbi sekreterler ile sağlamak mümkündür. Bunun farkında olan kuruluşlar Tıbbi sekreterler için iş istihdamı sağlamaktadır. Bu anlamda kişide mutlaka olması gereken özellikler ise şekilde sıralanabilir;

 • Tıp diline yabancı olmamak

 • Hasta kabul esnasında güler yüzlü olmak

 • Söylenenleri eksiksiz olarak yerine getirebilecek şekilde dinleme becerisine sahip olmak

 • Tıp alanında ilgili bir okul yahut tıbbi sertifika sahibi olmak

 • En zorlu koşullarda dahi sabırlı olabilme yetisine sahip olmak

 • İnsanlara karşı anlayışlı olabilmek ve gerektiğinde yardımcı olarak sakinleştirme becerisine sahip olmak

 • Tıbbi yönetmeliğe uygun bir düzen oluşturabilmek

 • Yeterli olabilecek düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olmak ve MS Office programlarını kullanım bilgisine sahip olmak.

Bilgilendirme eğitimidir.

Devamını göster
Bu çevrimiçi kurs görselinde kıvırcık kahverengi saçlı, siyah gömlek ve kolye takmış bir kadın görülüyor. Gülümsüyor, bu da onun mutlu ve memnun olduğunu gösteriyor. Görüntü kadının yüzünün yakın çekimidir, böylece izleyiciler kıvırcık saçları ve gözleri gibi özelliklerini takdir edebilirler. Ayrıca, arka planda bir hastane yatağının bulanık bir görüntüsü vardır, bu da kadının tıbbi bir ortamda olduğunu düşündürmektedir. Genel olarak bu resim, bulunduğu ortamdan memnun ve rahat olan bir kadının harika bir temsilidir.
5241257
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Tıbbi sekreterlik kursuyla birlikte katılabileceğiniz eğitimler

Tıbbi sekreterler iş hayatında birçok beceriye ihtiyaç duyarlar. İş hayatında yazışma teknikleri, yönetici asistanlığı ve diğer birçok alanda bilgi ve beceriye ihtiyacınız var. Aşağıdaki eğitimlere de tıbbi sekreterlik kursuyla birlikte katılmanızı tavsiye ederiz.