AnasayfaOnline EğitimlerTemel Programlamaya Giriş
35 Online
420.642 Öğrenci

Temel Programlamaya Giriş

Programlama öğrenmek günümüzün en değerli becerilerinden biri haline geldi. Programlama eğitimi basit işlevleri yapabilmenizi sağlar.
4.9
(58)

Temel programlama, dijital dünyaya katılımın anahtarı olan kodlamanın temelidir. Temel programlama eğitimi size web uygulamaları ve diğer bilgisayar programlarını geliştirmenin temel taşı olan kodlamayı öğretecektir. Bilgisayarlarla iletişim kurmak ve faydalı uygulamalar oluşturmak için kodlamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, web siteleri ve mobil uygulamalar geliştirmek için kodlama kullanılır. Bu nedenle, temel programlamayı öğrenmek size sürekli büyüyen dijital dünyanın bir parçası olma yeteneği verir. Temel Programlama becerilerine sahip olmanın avantajları sınırsızdır; Böylece dijital dünyada yerinizi alabilecek ve kendinize yeni fırsatlar açabileceksiniz.

Bilgisayar ilk ortaya çıktığında programlama yapmak, bugün olduğundan çok daha sıkıcı ve özel bir görevdi. Basit bir program yaratmak için bile bilgisayarın iç işleyişini derinlemesine anlamak gerekiyordu. Bu durum, programcıların donanım bilmeden kod yazabilmelerini sağlayan üst düzey programlama dillerinin geliştirilmesiyle değişti. Sonuç olarak, programlama modern dünyanın en önemli becerilerinden biri haline geldi. Bugün, hayatımızın neredeyse her yönüne bir şekilde yazılımlar dokunuyor. Telefonlarımızdaki uygulamalardan her gün kullandığımız web sitelerine kadar her şeyi mümkün kılan şey koddur. Giderek artan bir dijital çağa girerken, bu önemin artması muhtemeldir.

Programlamaya giriş eğitimi, size bilişsel düşünme tekniklerini, neden-sonuç ilişkisini, yaşamımızda ve kodlamada algoritmaları nasıl oluşturacağımızı ve nasıl daha hızlı çözüm odaklı düşüneceğimizi öğretir.

Temel Programlamaya Giriş Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Kodlama öğrenmek isteyenler,

  • Programlamaya merakı olanlar,

  • Programcılığa nereden başlayacağını bilmeyen ama bu konuda bilgi edinmek isteyenler,

  • Bilgi işlemsel düşünme tekniklerini öğrenmek isteyenler,

  • Bilişime ve "nasıl çalıştığına" merak duyanlar.

Devamını göster
Bu görsel, arka planda bir bilgisayar kodu ile bir kadın yüzünü tasvir etmektedir. Bu, kodlamanın temellerinin öğretildiği temel programlamaya giriş niteliğindedir. Kodlama kavramlarını anlamak için kişinin temelleri net bir şekilde anlaması gerekir. Bu ders sayesinde öğrenciler programlama dilinin temellerini ve çeşitli görevler için nasıl kod yazacaklarını öğrenirler. Kodlama görevlerini nasıl daha küçük parçalara ayıracakları ve kodlamanın sözdizimini nasıl anlayacakları konusunda fikir edineceklerdir. Kurs boyunca öğrenciler, yazılım oluşturmak ve geliştirmek için araçları ve kodlama dillerini nasıl kullanacaklarını öğreneceklerdir. Ayrıca hata ayıklama tekniklerini anlayacak ve programlarını nasıl test edeceklerini ve hata ayıklayacaklarını öğreneceklerdir. Dersin sonunda öğrenciler verimli ve iyi yapılandırılmış kod yazabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaklardır.
4641254
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/05/2024
Sertifika Sınavı
01/06/2024
Sertifika Sınavı
08/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu görsel çevrimiçi bir Python kursuna ait. Kollarını kavuşturmuş, kendine güven ve kararlılık sergileyen bir adam görülüyor. Yüzünün yakın çekimi, odaklanmasını ve öğrenmeye olan bağlılığını ortaya koyuyor. Bir saatin yakın çekimi zaman yönetiminin önemini vurguluyor. Siyah arka plana karşı beyaz harfler, kursun profesyonelliği ve adanmışlığı hakkında bir fikir veriyor. Kıllı kolun yakın çekimi, gerekli olacak sıkı çalışmayı ve çabayı sembolize ediyor. Siyah takım elbiseli adam otorite ve güvenilirlik havası veriyor. Tüm bu unsurlar bir araya gelerek bu kursu olağanüstü bir çevrimiçi Python kursu haline getiriyor. Öğrenciye başarılı olması için gereken bilgi ve becerileri sağlayacağından emin olabilirsiniz.
4.9
(65)

Python Eğitimi

10 Konu5 Saat
Bu, bilgisayar ekranının önünde gülümseyen bir kadının görüntüsüdür. Muhtemelen C# programlama ile ilgili bir çevrimiçi kursa katılıyor gibi görünüyor. Siyah arka plan üzerindeki beyaz yazılar muhtemelen kurs materyalinin bir parçasıdır ve ekrandaki bulanık metin görüntüsü de kursla ilgili olabilir. Kadının yüzü yakın plandadır, bu da materyale çok dikkat ettiğini göstermektedir. Ayrıca, burnunun yakın çekimi de materyali dikkatle incelediğini göstermektedir. Görüntüden, kadının çevrimiçi bir C# eğitim kursuna katıldığı anlaşılmaktadır.
5
(51)

C# Eğitimi

10 Konu5 Saat
Açık sarı saçlı güzel bir kadın kameraya gülümsüyor. Gözleri mutlulukla parıldıyor ve dudakları davetkâr bir şekilde kıvrılmış. Beyaz yakalı mavi bir üst ve beyaz bir etek giyiyor. Cildi parlıyor ve yanakları hafifçe kızarmış. Elleri önünde kenetlenmiş ve bir çift beyaz küpe takıyor. Bakışları doğrudan ve dostça. Neşe, çekicilik ve güven yayıyor.Özlem Anı
9130