AnasayfaOnline EğitimlerTemel Programlamaya Giriş
35 Online
420.642 Öğrenci

Temel Programlamaya Giriş

Programlama öğrenmek günümüzün en değerli becerilerinden biri haline geldi. Programlama eğitimi basit işlevleri yapabilmenizi sağlar.
4.9
(58)

Temel programlama, dijital dünyaya katılımın anahtarı olan kodlamanın temelidir. Temel programlama eğitimi size web uygulamaları ve diğer bilgisayar programlarını geliştirmenin temel taşı olan kodlamayı öğretecektir. Bilgisayarlarla iletişim kurmak ve faydalı uygulamalar oluşturmak için kodlamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, web siteleri ve mobil uygulamalar geliştirmek için kodlama kullanılır. Bu nedenle, temel programlamayı öğrenmek size sürekli büyüyen dijital dünyanın bir parçası olma yeteneği verir. Temel Programlama becerilerine sahip olmanın avantajları sınırsızdır; Böylece dijital dünyada yerinizi alabilecek ve kendinize yeni fırsatlar açabileceksiniz.

Bilgisayar ilk ortaya çıktığında programlama yapmak, bugün olduğundan çok daha sıkıcı ve özel bir görevdi. Basit bir program yaratmak için bile bilgisayarın iç işleyişini derinlemesine anlamak gerekiyordu. Bu durum, programcıların donanım bilmeden kod yazabilmelerini sağlayan üst düzey programlama dillerinin geliştirilmesiyle değişti. Sonuç olarak, programlama modern dünyanın en önemli becerilerinden biri haline geldi. Bugün, hayatımızın neredeyse her yönüne bir şekilde yazılımlar dokunuyor. Telefonlarımızdaki uygulamalardan her gün kullandığımız web sitelerine kadar her şeyi mümkün kılan şey koddur. Giderek artan bir dijital çağa girerken, bu önemin artması muhtemeldir.

Programlamaya giriş eğitimi, size bilişsel düşünme tekniklerini, neden-sonuç ilişkisini, yaşamımızda ve kodlamada algoritmaları nasıl oluşturacağımızı ve nasıl daha hızlı çözüm odaklı düşüneceğimizi öğretir.

Temel Programlamaya Giriş Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Kodlama öğrenmek isteyenler,

  • Programlamaya merakı olanlar,

  • Programcılığa nereden başlayacağını bilmeyen ama bu konuda bilgi edinmek isteyenler,

  • Bilgi işlemsel düşünme tekniklerini öğrenmek isteyenler,

  • Bilişime ve "nasıl çalıştığına" merak duyanlar.

Devamını göster
Temel Programlamaya Giriş Eğitimi
209755
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/02/2023
Sertifika Sınavı
11/02/2023
Sertifika Sınavı
18/02/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Python Eğitimi
4.9
(65)

Python Eğitimi

10 Konu5 Saat
Hanifi ÇetinkayaHanifi Çetinkaya
550209
C# ile programlama hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecek kapsamlı bir C# Eğitimi arıyorsanız, bu kurs tam size göre!
5
(51)

C# Eğitimi

10 Konu5 Saat
Özlem AnıÖzlem Anı
550209