AnasayfaOnline EğitimlerStres Yönetimi Eğitimi
30 Online
477.042 Öğrenci

Stres Yönetimi Eğitimi

Günün stresi neredeyse baş edilemeyecek kadar fazla, ancak birkaç dakikanızı ayırabilir ve stresinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenebilirsiniz. Stres yönetimi eğitimi, enstitüdeki uzmanlar tarafından kanıtlanmış tekniklerle öğretilmektedir.
4.5
(21)

Stresin farklı insanları farklı şekillerde etkilediği bilinmektedir. Bir kişi artan iş yükü karşısında zorlanmadan üstesinden gelebilirken, başka bir kişi aynı durum karşısında zorlanabilir. Bunun nedeni, her insanın maruz kaldığı durumu ve olayı anlamlandırmak için kendi bakış açısına ve kapasitesine sahip olmasıdır.

Aynı olay bir kişide depresyona neden olabilirken, başka bir kişi için önemli olmayabilir ve herhangi bir strese neden olmayabilir.

Stres yönetimi şeklimiz de kişiden kişiye değişir. Bazı insanlar madde bağımlılığı veya kendine zarar verme gibi kötü şeyler yapabilirken, bazıları daha olumlu bir bakış açısına sahip olabilir ve stres düzeylerini etkili bir şekilde yönetebilir.

Stresle başa çıkmanın doğru ya da yanlış bir yolu olmadığını ve bir kişi için işe yarayan yöntemin bir başkası için işe yaramayabileceğini bilmek gerekir.

Stresin hem zihinsel hem de fiziksel olarak sağlığımıza zarar verebileceği bilinen bir gerçektir. Ancak çoğu zaman farkına varılmayan şey, küçük miktarlardaki stresin bile sağlığımız üzerinde etkili olabileceğidir. Her gün iş yoğunluğundan aile sorumluluklarına kadar çok sayıda potansiyel stres faktörü ile karşı karşıya kalıyoruz. Daha zinde ve motive olmamıza yardımcı olabileceği için bir miktar stres normal ve hatta faydalı olsa da, çok fazla stres sağlığımıza zarar verebilir.

Sürekli alarm durumunda olursak, vücudumuzun kaynakları tükenir ve bu da fiziksel ve zihinsel yorgunluğa yol açar. Bu durum zamanla anksiyete ve depresyon gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu uzun vadeli etkileri önlemek için stresi nasıl yöneteceğimizi bilmeliyiz. Rahatlama teknikleri veya egzersiz gibi kullanılabilecek birçok farklı teknik var.

Psikolojik açıdan yapılması gereken en önemli şey, stres yaratan olayları değiştirmeye çalışmaktansa, onlara bakış açısını değiştirmek ve algıyı yapılandırmaktır. Stres yönetimini bilmek onunla başa çıkmanıza yardım edecektir.

Stres yönetimi kursu bize nasıl yardımcı olabilir?

Stres Yönetimi online eğitim programı, insanlara aşırı baskının kendileri ve başkaları üzerindeki etkisini tanımasına yardımcı olur ve katılımcıların iş yerinde ve evde stresten arındırılmış bir yaşam sürmelerine ve faaliyetlerinde daha fazla keyif almalarını sağlar. Stres Yönetimi, çalışanlara ve yöneticilere modern işyerinin baskısı ile daha iyi başa çıkmak için tasarlanmıştır.

Stres yönetimi kursu kimler için?

Stres yönetimi eğitimi programına stres altında yaşamını sürdüren (muhtemelen herkes) ve stresini kontrol altında tutmak isteyen herkes katılabilir.

Devamını göster
Stres Yönetimi Eğitimi
299750
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi60 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/05/2023
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
20/05/2023

Stres yönetimine benzer kurslar

Stres yönetimi eğitimimize ek olarak, zaman yönetimi gibi stresi yönetmenize yardımcı olacak başka eğitimler de öneriyoruz. Zaman yönetimi becerileri, zamanınızı ve önceliklerinizi daha iyi organize etmenize yardımcı olabilir, böylece stres seviyenizi daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Zamanınızı nasıl daha iyi yöneteceğinizi öğrenerek, bunalmış veya stresli hissederek geçirdiğiniz süreyi azaltabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Aşağıdaki eğitimlere stres yönetimi eğitimiyle birlikte katılmanızı öneririz.
Mobbing Eğitimi
4.9
(33)

Mobbing Eğitimi

15 Konu5 Saat
Dr. Burcu YiğitDr. Burcu Yiğit
700209
Zaman Yönetimi Eğitimi
4.9
(61)

Zaman Yönetimi Eğitimi

17 Konu5 Saat