AnasayfaOnline EğitimlerStres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi
95 Online
562.412 Öğrenci

Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi

Stres belirtilerini ve bununla nasıl başa çıkabileceğinizi bilmek önemlidir. Enstitü'de katılabileceğiniz, işten veya okuldan gelen baskıları ve günlük hayatınızı yönetme konusunda harika bir eğitim var. Stres ve stresle başa çıkma eğitimine online olarak katılın ve uzmanından tekniklerini öğrenin.
5
(10)

Stres, günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası ancak onu kontrol altına almak bizim elimizde. Bedensel ve ruhsal anlamda yaşam kalitemizi düşüren stresle başa çıkma, çeşitli yöntemlerle kolaylaşmakta. Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi ile stresi kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Stresle başa çıkma eğitimi ile hem iş hayatınızda hem de sosyal çevrenizde daha mutlu ve sağlıklı düşünmenize katkı sağlayacaksınız.

Stres her işin bir parçasıdır hayatımızda hiç stres olmasaydı büyük olasılıkla çok sıkılırdık. Ancak stres kişiyi bunaltmaya başladığında bir şeyler yapılması gerekir. Stresi kısaca tanımlayacak olursak; stres insan bedeninin belirli durumlara tepki vermesidir. Diğer bir deyişle stres, sinir sistemimizi, dolaşım sistemimizi, bağışıklık sistemimizi ve diğer birçok organımızı etkileyen, değişen bir duruma zihnimizin ve bedenimizin, uyum sağlama girişimidir.

Hayatımızda bir çok olay strese neden olabilmektedir. Bir yakınımızı kaybetmek, ciddi bir hastalığa yakalanmak, kronik bir hastalıkla mücadele etmek, zorunlu olarak iş değiştirme gibi ciddi strese yol açabilecek etkenler olduğu gibi, hemen hemen her gün yaşadığımız trafikteki sıkışıklık, doğru iletişim kuramamaktan ve kişisel çatışmalardan kaynaklanan problemler ve ya iş yerinde yaşanan teknik arızalardan kaynaklanan problemler gibi durumlarda, çoğu zaman stres nedeni olabilmektedir.

Stres ile ilgili yapılan araştırmalar çok şaşırtıcı. Hayatımızdaki stresi ne kadar iyi yönetirsek, kendimizi o kadar iyi hissediyor, bağışıklık sistemimiz daha güçlü, dayanıklılığı daha yüksek oluyor ve daha iyi kararlar veriyoruz. Hatta yaşam kalitemiz önemli ölçüde artıyor. Herkes stres yaşar ve çoğu insan stresi ile nasıl baş edeceğini bilmez. Günümüzde bir çok insan stres kaynaklı bir rahatsızlıktan dolayı doktora gitmektedir. Eğer sizde bundan sonra daha sağlıklı daha mutlu bir hayatınız olmasını istiyorsanız mutlaka sizi strese sokan stres nedenlerini tanıyın ve bunları en ideal şekilde nasıl kontrol altına alabileceğinizi öğrenin.

Sizler için hazırladığımız bu eğitim programında stresi idare etmede kullanacağınız etkili yöntemler önererek stresin üstesinden nasıl gelebileceğinizi, bedeniniz, zihniniz ve sosyal yaşantınız üzerinde olumsuz etkileri olan  stres kavramını daha yakından bakma fırsatı yakalayacaksınız.

Stresle başa çıkma eğitimi nedir?

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, artık bir çok iş bilgisayarlardan, tabletlerden ve cep telefonları üzerinden kolayca halledilebilmektedir. Bunun iyi bir yönü olduğu gibi sağlığımız açısından negatif bir takım sonuçları da vardır.  Bunlardan biri de çoğu zaman dinlenmek için kendimize ayırdığımız zamanlarda bile cep telefonumuza gelen bir maille bizi yine iş ortamına çekebilmektedir. Bu nedenle vücudumuzun dinlenmesi gerektiği zamanlarda da bedenimiz ve zihnimiz yeterince dinlenememektedir.

Araştırmalar yoğun iş temposuyla çalışan, aşırı strese maruz kalan kişilerde stresin biyolojik, fizyolojik ve psikolojik birçok hastalığa yol açtığını göstermiştir. Bu nedenle stres ve başa çıkma yollarının öğrenilmesi ve sağlığın sürdürülmesi açısından önem kazanmıştır.

İş yaşamında, sosyal hayatta ve aile ortamında da olumlu ilişkilerin sürdürülebilmesi için kişinin stresini yönetebilmesi ve stresle başa çıkabilmesi, içinde bulunduğu zor durumlarda paniğe kapılmadan doğru karar verebilmesi birey için önemli bir özellikliktir.

 • Çağın vebası olarak tanımlanan stresin, fizyolojik, psikolojik etkilerini tanımlamak,

 • Stres ve stresin yol açtığı rahatsızlıklar hakkında farkındalık oluşturmak.

 • Bedenimizde ve psikolojimizde oluşturduğu olumsuz etkileri kontrol altına alabilmek için kullanabileceğimiz düşünsel ve davranışsal teknikleri sunmak.

 • Stres ve başa çıkma yolları konusunda geniş ve kapsamlı bilgi sahibi olmak,

 • Stres ile başa çıkmada kullanabileceğimiz Psikoloji biliminin sunduğu teknikler ve NLP Teknikleri ile kalıcı bir davranış değişikliği oluşturmak.

 • Sadece bilgi vermek değil, günlük yaşamınız da pratik olarak kullanabileceğiniz uygulamalar sunmaktır.

Stres kursuna kimler katılmalı?

 • Stres düzeyini kontrol altında tutmak isteyenler,

 • Zor İnsanlarla çalışan kişiler,

 • Ast-Üst ilişkilerinde zorlanan her kademedeki yöneticiler ve çalışanlar,

 • Pazarlama ve satış elemanları,

 • İK çalışanları,

 • Sağlık Çalışanları,

 • Kaygı Yaşayanlar

 • Kendisini Stresli Hissedenler

 • Kaygı ve Stres Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İsteyenler

 • Stresini Yönetmek Konusunda Çalışma Yapmak İsteyenler

 • Sınavlara hazırlanan öğrenciler,

 • İş yerinde performansını, yaşam kalitesini artırmak ve ilişkilerini daha iyi yönetmek isteyen herkes eğitime katılabilir.

Devamını göster
Bu görsel, kulaklıkla şakaklarına dokunan bir kadını göstermekte ve stres ve başa çıkma eğitiminin önemini ortaya koymaktadır. Stres genellikle fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklara yol açabilir ve bunu tanımlayabilmek ve yönetebilmek önemlidir. Bu görsel, rahatlamak ve stres atmak için kendinize gerekli zamanı ayırmanız gerektiğini hatırlatmaktadır. Çevrimiçi kursların yardımıyla insanlar hayatın zorluklarıyla daha iyi başa çıkabilmek için bilgi ve beceri kazanabilmektedir. Bu eğitim, bireylerin farkındalık, meditasyon ve rahatlama teknikleri gibi başa çıkma stratejilerini kullanmalarına olanak tanır. Stres belirtilerini tanımak ve olumsuz etkilerini azaltmak için doğru araçları nasıl kullanacağınızı öğrenmek çok önemlidir. Stres ve başa çıkma eğitimi, stresi daha iyi yönetmek ve hayatın önünüze çıkardığı zorluklara karşı daha hazırlıklı olmak için gereken araç ve teknikleri sağlar.
7211245
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu görüntü stres yönetimi üzerine çevrimiçi bir kursa ait. Bir yığın siyah beyaz tabelanın önünde gülümseyen bir kadın. Kadın bir kolye takıyor ve görüntüde ağzının yakın çekimi yer alıyor. Ayrıca bazı beyaz metinlerin yakın çekimi de var. Arka plandaki işaretler bunun stresle başa çıkma konusunda bir online kurs olduğunu düşündürüyor. Kadının ifadesi ve tabelalardaki metin, bunun insanların stresi azaltmayı ve daha mutlu olmayı öğrenmelerine yardımcı olacak bir kurs olduğunu ima ediyor. Bu kurs muhtemelen stresle sağlıklı bir şekilde nasıl başa çıkılacağı ve yaşamda daha fazla denge yaratılacağı konusunda ipuçları ve stratejiler sağlayacaktır. İşaretler ayrıca kursun insanların strese karşı daha dirençli olmalarına ve daha olumlu bir bakış açısı oluşturmalarına yardımcı olacağını göstermektedir. Bu online kurs, insanların stresi nasıl azaltacaklarını ve genel sağlık durumlarını nasıl iyileştireceklerini öğrenmeleri için mükemmel bir yol gibi görünüyor.
4.5
(21)

Stres Yönetimi Eğitimi

6 Konu5 Saat
Bir kadın çerçevenin ortasındaki büyük beyaz bir beynin önünde duruyor. Açık renkli bir bluz ve koyu renk bir pantolon giymiş olan kadın ellerini göğsünün önünde kavuşturmuş. Geniş gülümsemesi ve parlak gözleri rahat ve mutlu olduğunu gösteriyor. Uzun siyah saçları yüzünden geriye doğru toplanmış ve siyah bir fonun önünde duruyor. Beyin beyaz ve ebruli bir dokuya sahip. Çerçevenin büyük bir kısmını kaplıyor ve ince siyah bir kenarlıkla çevreleniyor. Beynin detayları çok net ve kadın ön planda hayranlık dolu bir bakışla duruyor.
4.9
(73)

Duygusal Zeka Eğitimi

36 Konu5 Saat