Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 06 Nisan
Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi
Ücretsiz


Şimdiye dek 20.460 kişi katıldı.
Türkçe
4,5
25 Değerlendirme

Stres ve Stresle Başa Çıkma Uzaktan Eğitim Programı

Stres, günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası ancak onu kontrol altına almak bizim elimizde. Bedensel ve ruhsal anlamda yaşam kalitemizi düşüren stresle başa çıkma, çeşitli yöntemlerle kolaylaşmakta. Stres ve Stresle Başa Çıkma Eğitimi ile stresi kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Stresle başa çıkma eğitimi ile hem iş hayatınızda hem de sosyal çevrenizde daha mutlu ve sağlıklı düşünmenize katkı sağlayacaksınız

Stres her işin bir parçasıdır hayatımızda hiç stres olmasaydı büyük olasılıkla çok sıkılırdık. Ancak stres kişiyi bunaltmaya başladığında bir şeyler yapılması gerekir. Stresi kısaca tanımlayacak olursak; stres insan bedeninin belirli durumlara tepki vermesidir. Diğer bir deyişle stres, sinir sistemimizi, dolaşım sistemimizi, bağışıklık sistemimizi ve diğer birçok organımızı etkileyen, değişen bir duruma zihnimizin ve bedenimizin, uyum sağlama girişimidir.

Hayatımızda bir çok olay strese neden olabilmektedir. Bir yakınımızı kaybetmek, ciddi bir hastalığa yakalanmak, kronik bir hastalıkla mücadele etmek, zorunlu olarak iş değiştirme gibi ciddi strese yol açabilecek etkenler olduğu gibi, hemen hemen her gün yaşadığımız trafikteki sıkışıklık, doğru iletişim kuramamaktan ve kişisel çatışmalardan kaynaklanan problemler ve ya iş yerinde yaşanan teknik arızalardan kaynaklanan problemler gibi durumlarda, çoğu zaman stres nedeni olabilmektedir.

Stres ile ilgili yapılan araştırmalar çok şaşırtıcı. Hayatımızdaki stresi ne kadar iyi yönetirsek, kendimizi o kadar iyi hissediyor, bağışıklık sistemimiz daha güçlü, dayanıklılığı daha yüksek oluyor ve daha iyi kararlar veriyoruz. Hatta yaşam kalitemiz önemli ölçüde artıyor. Herkes stres yaşar ve çoğu insan stresi ile nasıl baş edeceğini bilmez. Günümüzde bir çok insan stres kaynaklı bir rahatsızlıktan dolayı doktora gitmektedir. Eğer sizde bundan sonra daha sağlıklı daha mutlu bir hayatınız olmasını istiyorsanız mutlaka sizi strese sokan stres nedenlerini tanıyın ve bunları en ideal şekilde nasıl kontrol altına alabileceğinizi öğrenin.

Sizler için hazırladığımız bu eğitim programında stresi idare etmede kullanacağınız etkili yöntemler önererek stresin üstesinden nasıl gelebileceğinizi, bedeniniz, zihniniz ve sosyal yaşantınız üzerinde olumsuz etkileri olan  stres kavramını daha yakından bakma fırsatı yakalayacaksınız.

Online Eğitim Stres ve Stresle Başa Çıkma Programının Amacı

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, artık bir çok iş bilgisayarlardan, tabletlerden ve cep telefonları üzerinden kolayca halledilebilmektedir. Bunun iyi bir yönü olduğu gibi sağlığımız açısından negatif bir takım sonuçları da vardır.  Bunlardan biri de çoğu zaman dinlenmek için kendimize ayırdığımız zamanlarda bile cep telefonumuza gelen bir maille bizi yine iş ortamına çekebilmektedir. Bu nedenle vücudumuzun dinlenmesi gerektiği zamanlarda da bedenimiz ve zihnimiz yeterince dinlenememektedir. Araştırmalar yoğun iş temposuyla çalışan, aşırı strese maruz kalan kişilerde stresin biyolojik, fizyolojik ve psikolojik birçok hastalığa yol açtığını göstermiştir. Bu nedenle stres ve başa çıkma yollarının öğrenilmesi ve sağlığın sürdürülmesi açısından önem kazanmıştır.

İş yaşamında, sosyal hayatta ve aile ortamında da olumlu ilişkilerin sürdürülebilmesi için kişinin stresini yönetebilmesi ve stresle başa çıkabilmesi, içinde bulunduğu zor durumlarda paniğe kapılmadan doğru karar verebilmesi birey için önemli bir özellikliktir.

Sizler için hazırladığımız stres ve başa çıkma yöntemleri eğitim programının amacı;

 • Çağın vebası olarak tanımlanan stresin, fizyolojik, psikolojik etkilerini tanımlamak,
 • Stres ve stresin yol açtığı rahatsızlıklar hakkında farkındalık oluşturmak.
 • Bedenimizde ve psikolojimizde oluşturduğu olumsuz etkileri kontrol altına alabilmek için kullanabileceğimiz düşünsel ve davranışsal teknikleri sunmak.
 • Stres ve başa çıkma yolları konusunda geniş ve kapsamlı bilgi sahibi olmak,
 • Stres ile başa çıkmada kullanabileceğimiz Psikoloji biliminin sunduğu teknikler ve NLP Teknikleri ile kalıcı bir davranış değişikliği oluşturmak.
 • Sadece bilgi vermek değil, günlük yaşamınız da pratik olarak kullanabileceğiniz uygulamalar sunmaktır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon
 • Aktif bir internet bağlantısı.

Bu eğitime katılmak için bilgisayar, tablet ya da akıllı cep telefonu ve aktif bir internet bağlantınızın olması yeterlidir. Ayrıca güncel bir Adobe Flash Player yüklü olması gerekmektedir.Bu eğitimde herhangi bir ön bilgi koşulu ya da iş deneyimi aranmaz.

Stres ve Stresle Başa Çıkma Online Eğitime Kimler Katılmalıdır?

 • Stres düzeyini kontrol altında tutmak isteyenler,
 • Zor İnsanlarla çalışan kişiler,
 • Ast-Üst ilişkilerinde zorlanan her kademedeki yöneticiler ve çalışanlar,
 • Pazarlama ve satış elemanları,
 • İK çalışanları,
 • Sağlık Çalışanları,
 • Sınavlara hazırlanan öğrenciler,
 • İş yerinde performansını, yaşam kalitesini artırmak ve ilişkilerini daha iyi yönetmek isteyen herkes eğitime katılabilir.

Neler öğreneceksiniz?

 • Farklı kişilik tarzlarını ayırt edip, ‘Zor İnsanlar’ karşısında uygulayabilecekleri teknikleri öğrenecek,
 • Çalışma hayatında karşılaşılabilecek olumsuzluk kaynaklarını fark edip, farklı durumlara karşı hazırlıklı olma anlayışını benimseyecek,
 • Olumsuz durumlar sonucunda yaşanan yıkıcı duyguların etkilerini en aza nasıl indirilebileceği konularında farkındalık kazanacaklardır.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Stres Kavramı
 • Stresin Psikolojik Yönü
 • Stresin Çeşitleri
 • Stresin Etkileri
 • Stresten Korunma Yolları
 • Stresin Ortaya Çıkarttığı Rahatsızlıklar
 • Stresle Başa Çıkma Yolları&Uygulamalar

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

 • Farklı kişilik tarzlarını ayırt edip, ‘Zor İnsanlar’ karşısında uygulayabilecekleri teknikleri öğrenecek,
 • Çalışma hayatında karşılaşılabilecek olumsuzluk kaynaklarını fark edip, farklı durumlara karşı hazırlıklı olma anlayışını benimseyecek,
 • Olumsuz durumlar sonucunda yaşanan yıkıcı duyguların etkilerini en aza nasıl indirilebileceği konularında farkındalık kazanacaklardır.
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Mustafa Yılmaz
Özgeçmiş

Nişantaşı Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisansı Yapıyorum şuan tez aşamasındayım, Doğuş üniversitesinde de Klinik Psikoloji alanında Tezsiz Yüksek Lisans yapıyorum. Kamu kurumunda görev almaktadır. Ayrıca bireysel danışmanlık, aile-öğrenci danışmanlığı, Profesyonel Koçluk (yaşam, aile, öğrenci, eğitim koçluğu) yapmakta ve kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
 • 350 gr kağıda baskı.
 • Sertifikanın üzerinde not yazmamaktadır.
Sertifika
Yorumlar(25)
Ortalama Değerlendirme 4,5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Sema Yavuztürk
28 Mart 2020
5.0

bu eğitim gerçkten çok verimli bir şekilde geçti

Yasin Bulut
25 Ağustos 2019
5.0

Stresi ve etkilerini daha iyi anlayip,stresle mücadelede isinize yarayabilecek bilgiler ögreniyorsunuz.Kendini daha iyi kontrol etmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Necla Karakas
10 Ağustos 2019
4.0

Ders güzeldi ancak sınavdan sonra bir türlü dersin videolarını göremediğim için izleyemedim. Oysa bazı uygulamaların en az 21 gün tekrarlanması gerektiğinden söz edilmişti. Ben mi hata yaptım yoksa sınavdan sonra dersler hemen kaldırılıyor mu bunu bilmiyorum. Yine de hocamızaverdiği bilgiler için teşekkür ederim.

Ibrahim özdemir
27 Temmuz 2019
5.0

Güzeldi. Teşekkürler

Nigar BABAOĞLU
Deniz Tümtürk
17 Haziran 2019
5.0

Önerilen kitaplardan tutunda hipnoz etkinliğine kadar önem verilmiş bir kurs. Herkese tavsiye ederim nasıl dogru nefes alacagımı öğrendim 😊😊😊 İ Enstitü ye teşekkürler

Irem özdemir
04 Ocak 2019
5.0

tam olarak konunun hakkını verdi saygı değer hocamız çok teşekkür ederim

Nigar BABAOĞLU
NATAVAN MAMMADOVA
22 Aralık 2018
4.0

STRESLE BAŞA ÇIKMAM İÇİN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİĞİM BİR EĞİTİM. TEŞEKKÜR EDERİM. KATILIM OLMADIĞI İÇİN CANLI DEĞİLDİ AMA ALACAĞIMI ALDIM.

Saliha soyoral
11 Aralık 2018
3.0

Bilgi ve notlar güzeldi fakat anlatımı sevmedim.

Nigar BABAOĞLU
Asude ünsal Palabıyık
09 Aralık 2018
1.0

Bilgiler verimliydi fakat anlatımı beğenmedim.

Edanur Ika
09 Aralık 2018
5.0

Ben katılım yaptım fakat sayfaya girdiğimde eğitim videosu göremedim nereden izliyoruz sınav olmam lazım bugün sınava nereden giriliyor onu da bilmiyorum yardım eder misiniz

Nigar BABAOĞLU
Bertuğ Altuğ Arısüt
26 Kasım 2018
2.0

Sunulan kaynaklar,ders notları için emeğinize teşekkürler yararlı teorik bilgi mevcut fakat stresle başa çıkma teknikleri ile ilgili daha kapsamlı anlatım,daha etkili yöntemler öğretilmeli, uygulatılmalı ders olarak sadece teorik anlatmak yeterince yararlı olmuyor maalesef.

Nigar BABAOĞLU
Nur saral
11 Kasım 2018
5.0

BENİM ONLİNE ALDIĞIM EĞİTİMLERİN EN KALİTELİSİYDİ KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.

Nazlı EROL KAPLAN
27 Ekim 2018
5.0

Faydasını gördüğüm bir eğitim oldu.

Nigar BABAOĞLU
Çağlar Bodur
29 Eylül 2018
4.0

Canlı derslere katılamadım fakat videoları izledim, gayet eğitici ve öğretici olduğunu söyleyebilirim. Katılım sağlamanızı öneririm.

Nigar BABAOĞLU
RAHİME GÜLER ÖZPINAR
05 Eylül 2018
5.0

Gayet güzel bir eğitimdi, bence herkesin katılması gereken bir eğitim. Hocamızda iyi ve anlaşılır şekilde anlatıyor, emeğinize sağlık..

Nigar BABAOĞLU
Bengi İşleker
02 Eylül 2018
5.0

Canlı yayına katılamadım fakat sonradan kaydedilen videolar izledim nefes ve kas gevşeme egzersizleri hayatıma olumlu katkı sağladı hipnoz cd tamamen Başarı Tavsiye Ederim Herşey İçin Teşekkürler

Nigar BABAOĞLU
Hülya Tonğ
01 Eylül 2018
5.0

Derse canlı katılamasamda faydalarını gördüm. Pdf ler çok iyi ders akıcı ve anlaşılır bir şekild e anlatılmış ?

Sema Anık
01 Eylül 2018
5.0

Emeğiniz için teşekkür ederim.Detaylıca hazırlanmış konuyu her açıdan değerlendiren bir ders almış oldum.

Nigar BABAOĞLU
Bengi İşleker
30 Ağustos 2018
5.0

Derse Canlı olarak katılamıyorum fakat sonradan dinlemekle bile Hayatıma çok iyi bir yarar saglıyor nefes egzersizleri anket ve hipnoz cd bunu kesinlikle tamamlıyor Çok teşekürler Hocam

Nigar BABAOĞLU
GÜLŞAH CAKIR
04 Ağustos 2018
5.0

Çok güzel ve çok yararlı bir eğitim gördüm .Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sertab Sevinc
30 Temmuz 2018
5.0

Egitmen enerjisi cok hos, anlatimi akici. (Ders ne zaman bitti anlamadim) Sisteminiz icin tebrik ederim. Oldukca ogretici. Tesekkurler.

Nigar BABAOĞLU
Yağız Özdemir
24 Temmuz 2018
5.0

Gerçekten iş hayatınızda ve günlük yaşamınızda işinize yaracak yararlı bir eğitim..

Nigar BABAOĞLU
Mustafa Kanmaz
10 Temmuz 2018
5.0

Çok yararlı bir eğitim oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Nigar BABAOĞLU
gizem öztürk
10 Temmuz 2018
5.0

Stresin zaten gunumuzde de artik her yerde sebep oldugu seyleri duyuyor ve yaşıyoruz bu egitimlede bir farkindalik kazanmis oluyoruz. Tavsiye ederim cesitli anket ve hocaya sorularinizida iletebilmeniz acisindan da guzel bir eğitim..

Burak Bora
16 Mayıs 2018
5.0

Kişisel yapım strese girmeye çok müsait. bu yüzden her açıdan çok zorluk çekiyordum. iş görüşmelerinde, yeni birisiyle tanıştığım zaman filan strese giriyordum. Bu eğitimin ücresiz olması nedeniyle eğitime katıldım ve çok faydasını gördüm

Tüm Yorumlar