Başlama Tarihi 25 Ocak
Stratejik Yönetim Eğitimi
Şimdiye dek 16.045 kişi katıldı.

⇒ İlk 1000 kişi ücretsiz.

4,2
10 Değerlendirme
216 kişi kayıt oldu.

  Eğitim İçeriği

 • 2 Video İçeriği
 • 10 Ders Notu
 • 1 Sertifika Sınavı
 • 1 Deneme Sınavı
 • Grup Sohbeti
 • Forum Tartışmaları

Yaklaşan Etkinlikler

 • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
  17-01-2021 23:59
Türkçe
Eğitim Dönemi: 2. Dönem
Abonelik Süresi: 22 Gün

Stratejik Yönetim Uzaktan Eğitim Programı

Stratejik düşünme, her birey için olduğu kadar yönetici ve patronlar için de gereklidir. Her insandan farklı düşünmek, farklı çözüm önerileri sunmak ve farklı düşünme metodlarını uygulamak sizi herkesten farklı kılar. Stratejik Yönetim Eğitimi ile bu süreçleri öğrenebilir, iş hayatında rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Yönetim bilimine hakim olmak, her düzeydeki yönetici ve her sektördeki patron için son derece önemlidir. Bu tekniği öğrenerek, daha başarılı daha profesyonel yönetim uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Bir örgütün amaçlarını, çevresini (Sosyal, teknolojik, politik, ekonomik ve küresel) anlamayı öğreneceksiniz.

Online Uzaktan Eğitim Stratejik Yönetim Eğitiminin Amacı

Kurumsal sorumluluk, etik ve örgütsel verimlilik ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Kurumsal sürdürülebilirlik stratejisi, insan kaynakları yönetimi, stratejik kaynak tahsisi ve planlama, kriz yönetimi ya da krize hazırlık gibi konularda geniş bir bilgi sahibi olacaksınız.

Stratejik Yönetim Nedir?

Stratejik yönetim, tüm işletmelerde faaliyet alanı ne olursa olsun, tüm pozisyonlardaki yöneticilerin alması gereken bir online eğitimdir. Stratejik yönetim uygulamaları ile daha başarılı ve bilimsel yönetim gerçekleştirilebilir.

Bir kurumda yönetimle ilgili yapılabilecek çalışmaları  katılımcılara toplu halde sunmakta ve stratejik yönetimin uygulanmasına dair yöntem ve pratik bilgileri aktarmaktadır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
 • Aktif bir internet bağlantısı.

Stratejik Yönetim Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Yöneticiler,

 • Departman sorumluları,

 • Strateji oluşturabilecek sorumlulukta olan kişiler,

 • İşletme yönetiminde aktif rol almak isteyenler,

 • Planlama ve strateji konularında bilgi sahibi olmak isteyenler,

 • Bu alana ilgi duyan herkes.

Neler öğreneceksiniz?

Stratejik yönetim bir işletmenin en zorlu süreçlerinden biridir. Stratejik yönetim süreç boyunca karşılaşılan problemlere karşı tepki geliştirmek yerine, Bu problemleri uzun vadeli stratejilerle nasıl yönetebileceğinizi öğreneceksiniz.

Stratejik yönetim eğitiminde stratejik yönetimin rolü ve işletme stratejileri arasındaki farkı net bir şekilde görebileceksiniz. Pazar stratejiler ve yeni stratejik bir konuma girme ve güçlü bir iş stratejisi oluşturmayı öğreneceksiniz. Rakip işletme tahminleri ve piyasa hareketleri gibi faktörleri karar verme sürecinize nasıl ekleyeceğinizi de öğreneceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Stratejik yönetim, ilgili terim ve kavramlar,
 • Stratejik yönetim süreci ve unsurları,
 • Dış Çevre Analizi,
 • İşletme Analizi,
 • Stratejik Yönlendirme
 • Temel Stratejiler ve Alt Grupları
 • Kurumsal Stratejiler
 • Rekabet Stratejileri
 • Sektör ve İş Çevresi Analizi

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

Stratejik yönetim bir işletmenin en zorlu süreçlerinden biridir. Stratejik yönetim süreç boyunca karşılaşılan problemlere karşı tepki geliştirmek yerine, Bu problemleri uzun vadeli stratejilerle nasıl yönetebileceğinizi öğreneceksiniz.

Stratejik yönetim eğitiminde stratejik yönetimin rolü ve işletme stratejileri arasındaki farkı net bir şekilde görebileceksiniz. Pazar stratejiler ve yeni stratejik bir konuma girme ve güçlü bir iş stratejisi oluşturmayı öğreneceksiniz. Rakip işletme tahminleri ve piyasa hareketleri gibi faktörleri karar verme sürecinize nasıl ekleyeceğinizi de öğreneceksiniz.

Devamı

İnsan Kaynakları Profesyoneli

Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Devamı
Başarı Sertifikası

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(10)
Ortalama Değerlendirme 4,2

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Zuhal Yılmaz
Muhammed Yumurtaci
03 Nisan 2020
4.0

Mükemmel bir eğitim.

Zuhal Yılmaz
Figen Kayadeğirmeni Aydın
30 Ekim 2019
5.0

harika bir eğitim

Ercan Okur
07 Ekim 2019
5.0

İİE öncelikle teşekkür ediyorum.Stratejik yönetim eğitimi , tutumlarınızı kavrayarak düşünülemez planları düşünmenizi, ferah yansımalarınızla dolgun güçlere sahip olmanızı, sonuçlarınızla mantıklı adımlar atarak markalarınızın yüzlerini göstermenizi, sürdürülebilir yönlerinizle tutkulu fikirleri açmanızı, sürekli bir şeyler ekleyerek farkındalıkları çalıştırmanızı, temellerinizi alevlendirerek verimli sanatları projeleştirmenizi, değerlendirmelerinizi gözden geçirerek zamanlarınızla doğru kararlar vermenizi, girişimci ruhlarınızı geliştirerek ilhamlarınızla etkili ilişkiler kurmanızı, dalgalı yükselişlerinizi yararak eşsiz görüntüleri parlaklaştırmanızı, arzularınızı birleştirerek kariyer güçlerinizi kaldırmanızı, açık bilgilerinizle açıklanmayan farkları fark ettirmenizi, benliğinizi vurarak kaldıraçları kazanmanızı, büyük değişikliklerinizi izlendirerek ayrımları belirtmenizi, amaçlarınızla hedeflerinize doğru giderek isabetli ulaşma güçlerine sahip olmanızı, gerçek ve ideal niteliklerinizin en önemli uçuşlarını yaşatmanızı, dalışlı planlama sistemini geliştirerek iştahları arttırmanızı ve daha birçok bütünsel görüntüler oluşturarak güçlü istekleriniz doğacak, çekici arzularınız alevlenecek ve açısal sezgilerinizi geliştirerek farklı yaklaşımlara sahip olacaksınız.Eğitmenimiz Sn. Bilal Şentürk, katılımcılara zafer yolunu açacak büyük çaplı yükselimleri gösteren , mükemmellik fikirlerine tutkuyla bağlı olan, kilit alanlarındaki dengeleri önemli ölçüde arttırarak nasıl kariyer yapılacağını öğreten, farklı görüşlerle farklı yüzeylere dokunan, tutunuşları harekete geçiren, geçiş yönlerini pişiren birisi.Herkesin İİE eğitimlerine katılarak esintili oluşumlarının güzelliklerini tutmalarını diliyorum.