AnasayfaOnline EğitimlerŞikayet Yönetimi Eğitimi
220 Online
44.412 Öğrenci

Şikayet Yönetimi Eğitimi

Şikayet yönetimini ve müşteriyle yaşanan anlaşmazlıklarda nasıl davranmanız gerektiğini uzmanından öğreneceksiniz. Şikayet Yönetimi Eğitimi ile etkili şekilde şikayet yönetimi planı yapabileceksiniz.
5
(6)

Müşterilerin % 96’si şikâyetleri size yapmaz. Bu yüksek oran çok dikkate alınmalıdır. Çünkü size şikâyet etmeyen müşteriler bir sorunla karşılaştıklarında bunu 23 yıl unutmazlar. Üstelik mutlu müşteri ortalama 26 kişi ile mutluluğunu paylaşırken, mutsuz müşteri 120 kişiyle paylaşmaktadır. Tabi sosyal medya etkisini de düşünmeniz gerekir.

Özellikle satış alanında şikayetler size yapılmazsa referans kapıları kapanacak ve yeni müşterilere ulaşmak zorlaşacaktır. Yeni müşteri elde etme maliyetinin eski müşteriyi elde tutma maliyetine göre 10 kat pahalı olduğunu düşündüğünüzde müşterinin iletişim kanallarının ne kadar önemli olduğunu da anlamış oluyoruz.

Şikayet Yönetimi Eğitimi, müşterilerinizi anlamanızı sağlayacak tekniklerle dolu. Eğitim sonrası şikayete ve şikayet eden müşterilerinize karşı bakış açınız değişecek, şikayetin müşteriniz tarafından verilen bir ödül olduğu gerçeğini göreceksiniz.

Şikayet Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalı?

  • İç müşteri ve dış müşteri hizmeti verenler

  • Şikâyet ve karşılamada bire bir çalışanlar- müşteri odaklı çalışan herkes

  • Müşterisini memnun etmek ve elde tutmak isteyenler.

  • Departmanlar arası şikayetleri  azaltmak isteyenler

  • Satış ekipleri

  • Gelişim tutkunları, yeni mezun ve üniversite öğrencileri

Devamını göster
Şikayet Yönetimi Eğitimi, müşteri şikayetlerinin etkisini ve bu şikayetlerin nasıl ele alınacağını anlamak için önemli bir kurstur. Bu resimde takım elbiseli, sarı saçlı ve siyah kravatlı bir kadın görülüyor. Ciddi ve odaklanmış görünüyor ve bir eğitim oturumuna katıldığı izlenimini veriyor. Arka plan ve kadının kıyafetleri profesyonel bir ortam izlenimi veriyor ve bu kadının müşteri şikayetlerini en üst düzeyde özenle ve detaylara dikkat ederek nasıl ele alacağını öğrendiğini gösteriyor. Şikayet Yönetimi Eğitimi, katılımcılara motivasyon ve duyguları anlamaktan en iyi müşteri hizmetini sunmaya kadar müşteri şikayetlerini ele almanın mümkün olan en iyi yollarını öğretir. Bu eğitim sayesinde katılımcılar, müşteri şikayetlerini etkili ve verimli bir şekilde nasıl yöneteceklerini öğrenerek her şikayetin en üst düzeyde saygı ve özenle ele alınmasını sağlayabilirler.
01175
Video5
Sınav
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.