AnasayfaOnline EğitimlerŞikayet Yönetimi Eğitimi
220 Online
44.412 Öğrenci

Şikayet Yönetimi Eğitimi

Şikayet yönetimini ve müşteriyle yaşanan anlaşmazlıklarda nasıl davranmanız gerektiğini uzmanından öğreneceksiniz. Şikayet Yönetimi Eğitimi ile etkili şekilde şikayet yönetimi planı yapabileceksiniz.
5
(6)

Müşterilerin % 96’si şikâyetleri size yapmaz. Bu yüksek oran çok dikkate alınmalıdır. Çünkü size şikâyet etmeyen müşteriler bir sorunla karşılaştıklarında bunu 23 yıl unutmazlar. Üstelik mutlu müşteri ortalama 26 kişi ile mutluluğunu paylaşırken, mutsuz müşteri 120 kişiyle paylaşmaktadır. Tabi sosyal medya etkisini de düşünmeniz gerekir.

Özellikle satış alanında şikayetler size yapılmazsa referans kapıları kapanacak ve yeni müşterilere ulaşmak zorlaşacaktır. Yeni müşteri elde etme maliyetinin eski müşteriyi elde tutma maliyetine göre 10 kat pahalı olduğunu düşündüğünüzde müşterinin iletişim kanallarının ne kadar önemli olduğunu da anlamış oluyoruz.

Şikayet Yönetimi Eğitimi, müşterilerinizi anlamanızı sağlayacak tekniklerle dolu. Eğitim sonrası şikayete ve şikayet eden müşterilerinize karşı bakış açınız değişecek, şikayetin müşteriniz tarafından verilen bir ödül olduğu gerçeğini göreceksiniz.

Şikayet Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalı?

  • İç müşteri ve dış müşteri hizmeti verenler

  • Şikâyet ve karşılamada bire bir çalışanlar- müşteri odaklı çalışan herkes

  • Müşterisini memnun etmek ve elde tutmak isteyenler.

  • Departmanlar arası şikayetleri  azaltmak isteyenler

  • Satış ekipleri

  • Gelişim tutkunları, yeni mezun ve üniversite öğrencileri

Devamını göster
Şikayet Yönetimi Eğitimi
209800
Video5
Sınav
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.