AnasayfaOnline EğitimlerSıfırdan İleri Seviyeye Korece Eğitimi
125 Online
2.124 Öğrenci

Sıfırdan İleri Seviyeye Korece Eğitimi

Sıfırdan başlayıp 6 haftada Korece konuşabilir seviyeye gelin.
5
(4)

Korece Ural-Altay Dil Ailesine mensup sondan eklemeli bir dildir. Gerek ait olduğu dil ailesi gerekse de sondan eklemeli bir dil oluşuyla Türkçe’ye oldukça yakın bir dildir. Bunların yanı sıra Kore alfabesi sesleniş olarak da diğer batı dillerine nazaran Türkçe’ye çok daha benzerdir. Bu özellikler bir Türk'ün başka bir batılıya göre çok daha başarılı bir şekilde Korece konuşabilmesine olanak sağlar. 

Tarihe bakacak olursak Göktürklerin zamanında Kore hanedanlıklarından Goguryolularla komşu olduğunu görürüz. Ayrıca birlikte yine zamanın Çin hanedanlığı olan Sui hanedanlığına karşı omuz omuza savaştıklarını da görürüz ki, bu da tarihte Büyük Salsu Zaferi olarak geçer. (MS 612) Korelilerin Türklerle komşu olması sebebiyle zamanında Türkler’den–ki Türkler çok iyi at kullanır ve çok iyi savaşırlardı- savaş teknikleri ve savaş kıyafetleri konusundan esinlendiklerini de görürüz. Tüm bu komşuluk ilişkileri dile de yansımıştır elbette. Eski Korece’de yine eski Türklerin kullandığı kelimelere rastlamak mümkündür.

Türkler Orta Asya’dan göçüp gitse de coğrafya değişse de tarih bu iki milletin dostluğunu asla unutturmamış olacak ki, 1950-1953 Kore Savaşı’nda Türkleri ve Korelileri silah arkadaşı olarak gördük. Tüm bunların yanı sıra gerek ülkemizi gerekse de dünyayı kasıp kavuran Hallyu akımı pek çok kişinin dikkatini Kore’ye ve Korece’ye çekmiştir. Ülkemizde her geçen gün Korece bilenlerin sayısı artmıştır. Türk-Kore ekonomik ilişkileri de oldukça ivme kazanmıştır.

Sıfırdan Korece Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Her yaştan Korece öğrenmek isteyenler

  • Kore’ye ve Korelilere ilgi ve sevgi duyanlar

  • Koreli arkadaş edinmek isteyenler

  • Akademik anlamda Korece öğrenmeyi düşünüp Korece’ye yeni başlayacaklar

  • Kore’de okumak için Korece öğrenmek isteyenler

  • Kore kökenli bir şirkette çalışmak isteyenler

  • Korece okumak ve okuduğunu anlamak isteyenler

  • İzlediği Korece dizi ve filmleri duyarak anlamak isteyenler

Devamını göster
Gözlüklü bir kadın elinde bir kahve fincanı ve bir defter tutarken gülümsüyor. Defter açık ve kadın dikkatle yere bakıyor, elindeki işe odaklanıyor. Kahve fincanı beyaz, sapı koyu kahverengi ve defterin üzerine gri bir örtü örtülmüş. Arkasındaki duvar düz beyazdır ve arka planda kahverengi bir karton üzerine yazılmış siyah bir metin vardır. Kadın rahat bir kıyafet giymiş ve yüzü hoş bir ifadeyle aydınlanmış. Gözleri kararlılıkla odaklanmış ve o anda yapmakta olduğu faaliyete dalmış durumda.
493982
Video30
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/11/2023
Sertifika Sınavı
02/12/2023
Sertifika Sınavı
09/12/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu, Korece odaklı bir çevrimiçi kursun görüntüsüdür. Bir kadın elinde bir kahve fincanı ve bir not defteri tutarken, doğrudan kameraya bakarken ve gülümserken görülüyor. Arka planda siyah metinli beyaz bir tabelanın yanı sıra kırmızı daire ve siyah çizgileri olan bir bayrak görülüyor. Ön planda bir kahve fincanı ve kalem tutan bir elin yanı sıra kırmızı ve mavi bir daire görülüyor. Bir kişinin gözlerinin yakın çekimi de görülebilir. Bu online kursa katılarak öğrenciler Kore dili ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Kurs, öğrencilerin dili öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli dersler, kaynaklar ve etkinlikler sağlayacaktır. Ayrıca Kore yaşamının farklı yönlerinin yanı sıra nüanslarını ve inceliklerini anlamalarına da yardımcı olacaktır. Kurs ilgi çekici ve bilgilendirici olacak, öğrencilere Güney Kore'nin dili ve kültürü hakkında bilgi verecektir. Bu online kurs sayesinde öğrenciler Güney Kore'nin dilini ve kültürünü kendi yaşamlarında kullanmaya hazır olacaklardır.
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Resimdeki kadının omuzlarına dökülen uzun, siyah saçları var. Yakalı ve kolları üç çeyrek uzunlukta beyaz bir gömlek giyiyor. Yüz ifadesi nötrdür. Beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Doğrudan kameraya bakıyor, gözleri konsantrasyon içinde hafifçe kısılmış. Dudakları hafifçe ayrılmış ve kaşları hafifçe kalkmıştır. Elleri önündedir, avuç içleri yukarı bakmaktadır. Kendinden emin ve sakin görünüyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Yüz hatları belirgin ve cilt tonu açık bronz.Asuhan Turhal
975411
Bu, siyah ve yeşil metinli bir bayrağın önünde gülümseyen takım elbiseli bir adamın görüntüsüdür. Bu görsel bir Japon online eğitim kursunun parçasıdır. Resimdeki adam, kursun öğrencileri hazırlayacağı profesyonel tipine bir örnektir. Bu kursun yardımıyla öğrenciler profesyonel dünyaya girmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanabilirler. Arka plandaki bayrak, kursun Japon kültürü ve değerlerine odaklandığını göstermektedir. Siyah ve yeşil metin muhtemelen çevrimiçi kursun logosudur. Kursun güvenilir ve iyi bir üne sahip olduğunu gösterir. Bu kursu almak, öğrencilerin başarılı olmak için gerekli becerileri kazanmalarını sağlayacaktır. Onlara herhangi bir işyeri için bir varlık haline getirecek bilgiyi verecektir.
5
(35)

Japonca Eğitimi

16 Konu5 Saat
Parlak bir gülümsemeye sahip genç bir adam doğrudan kameraya bakıyor. Açık ten rengine sahip ve kahverengi gözleri mutlulukla parlıyor. Koyu renk saçları düzgünce kesilmiş ve yüzü rahat ve memnun. Beyaz arka planla güzel bir tezat oluşturan mavi bir tişört giyiyor. Yüz ifadesi neşeli ve olumlu tavrı bulaşıcı. Gerçekten mutlu ve o andan memnun görünüyor. Bu görüntü bir neşe anını yakalıyor ve öznenin duygusunu aktarıyor.Bahadır Atmaca
975411
Bu çevrimiçi kurs görüntüsünde bir kadın beyaz tahtaya yazı yazıyor. Sarı saçları var ve odaklanmış ve kararlı görünüyor. Bu, öğretilen bir ders ya da bir beyin fırtınası oturumu olabilir. Arka planda kırmızı, beyaz ve mavi bir bayrak olması muhtemeldir, bu da konunun vatanseverlik veya ulusal gururla ilgili olduğunu düşündürebilir. Resimde ayrıca bir miktar bulanıklık var, bu da kişinin hareket halinde olduğunu gösteriyor olabilir. Genel olarak resim bir öğrenme ve faaliyet hissi uyandırıyor.
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
715411