AnasayfaOnline EğitimlerSıfırdan İleri Seviyeye Korece Eğitimi
125 Online
2.124 Öğrenci

Sıfırdan İleri Seviyeye Korece Eğitimi

Sıfırdan başlayıp 6 haftada Korece konuşabilir seviyeye gelin.
5
(4)

Korece Ural-Altay Dil Ailesine mensup sondan eklemeli bir dildir. Gerek ait olduğu dil ailesi gerekse de sondan eklemeli bir dil oluşuyla Türkçe’ye oldukça yakın bir dildir. Bunların yanı sıra Kore alfabesi sesleniş olarak da diğer batı dillerine nazaran Türkçe’ye çok daha benzerdir. Bu özellikler bir Türk'ün başka bir batılıya göre çok daha başarılı bir şekilde Korece konuşabilmesine olanak sağlar. 

Merhabalar ben 2020 yılında Asuhan Turhal hocamın önderliğinde korece eğitimimi tamamladım. İstanbul İşletme Enstitüsü'nün diğer hocaları gibi, benim hocam da gerçekten çok profesyoneldi. Aldığım Korece eğitimi 3 yıl geçmesine rağmen hala akılda kalıcı ve hala etkili ve aynı zamanda IIENSTITU'nun arayüzü gerçekten çok kullanışlı. Yediden yetmişe her insanın kavrayabileceği şekilde, temiz basit bir arayüz yapılmış ve aynı zamanda sertifikaların uluslararası geçerli olması ve iş hayatına bu kadar katkı sağlaması bence IIENSTITU'nun bir adım önde olduğunu gösteriyor.

Tarihe bakacak olursak Göktürklerin zamanında Kore hanedanlıklarından Goguryolularla komşu olduğunu görürüz. Ayrıca birlikte yine zamanın Çin hanedanlığı olan Sui hanedanlığına karşı omuz omuza savaştıklarını da görürüz ki, bu da tarihte Büyük Salsu Zaferi olarak geçer. (MS 612) Korelilerin Türklerle komşu olması sebebiyle zamanında Türkler’den–ki Türkler çok iyi at kullanır ve çok iyi savaşırlardı- savaş teknikleri ve savaş kıyafetleri konusundan esinlendiklerini de görürüz. Tüm bu komşuluk ilişkileri dile de yansımıştır elbette. Eski Korece’de yine eski Türklerin kullandığı kelimelere rastlamak mümkündür.

Türkler Orta Asya’dan göçüp gitse de coğrafya değişse de tarih bu iki milletin dostluğunu asla unutturmamış olacak ki, 1950-1953 Kore Savaşı’nda Türkleri ve Korelileri silah arkadaşı olarak gördük. Tüm bunların yanı sıra gerek ülkemizi gerekse de dünyayı kasıp kavuran Hallyu akımı pek çok kişinin dikkatini Kore’ye ve Korece’ye çekmiştir. Ülkemizde her geçen gün Korece bilenlerin sayısı artmıştır. Türk-Kore ekonomik ilişkileri de oldukça ivme kazanmıştır.

Sıfırdan Korece Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Her yaştan Korece öğrenmek isteyenler

  • Kore’ye ve Korelilere ilgi ve sevgi duyanlar

  • Koreli arkadaş edinmek isteyenler

  • Akademik anlamda Korece öğrenmeyi düşünüp Korece’ye yeni başlayacaklar

  • Kore’de okumak için Korece öğrenmek isteyenler

  • Kore kökenli bir şirkette çalışmak isteyenler

  • Korece okumak ve okuduğunu anlamak isteyenler

  • İzlediği Korece dizi ve filmleri duyarak anlamak isteyenler

Devamını göster
Gözlüklü bir kadın elinde bir kahve fincanı ve bir defter tutarken gülümsüyor. Defter açık ve kadın dikkatle yere bakıyor, elindeki işe odaklanıyor. Kahve fincanı beyaz, sapı koyu kahverengi ve defterin üzerine gri bir örtü örtülmüş. Arkasındaki duvar düz beyazdır ve arka planda kahverengi bir karton üzerine yazılmış siyah bir metin vardır. Kadın rahat bir kıyafet giymiş ve yüzü hoş bir ifadeyle aydınlanmış. Gözleri kararlılıkla odaklanmış ve o anda yapmakta olduğu faaliyete dalmış durumda.
01110
Video30
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
11/05/2024
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu görselde, bilgisayar ekranı olan bir çalışma masasının önünde duran bir kadın görülmektedir. Kadın kamera tarafına doğru bakmakta ve sade beyaz bir tişört giymektedir. Saçları açık kahverengi, omuzlarından biraz aşağı uzanır şekildedir ve yüzü ciddi bir ifade taşımaktadır. Görselin sol tarafında, masanın üstünde çeşitli ev bitkileri ve kırtasiye malzemeleri vardır. Duvarın açık mavi renkte olduğu ve çerçeveli bazı tablolar asılı olduğu görülüyor. Görselin sağ tarafında, masanın üzerinde daha fazla bitki ve çerçeveli bir fotoğraf yer almakta. Görselin alt kısmında turuncu ve beyaz renkte, "KORECE EĞİTİMİ" yazısı bulunmaktadır. Bu metin, bir tür eğitim veya kurs reklamı olduğunu düşündürebilir. Genel olarak görsel, düzenli ve profesyonel bir çalışma ortamını yansıtmaktadır.
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Resimdeki kadının omuzlarına dökülen uzun, siyah saçları var. Yakalı ve kolları üç çeyrek uzunlukta beyaz bir gömlek giyiyor. Yüz ifadesi nötrdür. Beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Doğrudan kameraya bakıyor, gözleri konsantrasyon içinde hafifçe kısılmış. Dudakları hafifçe ayrılmış ve kaşları hafifçe kalkmıştır. Elleri önündedir, avuç içleri yukarı bakmaktadır. Kendinden emin ve sakin görünüyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Yüz hatları belirgin ve cilt tonu açık bronz.Asuhan Turhal
11020
Bu, siyah ve yeşil metinli bir bayrağın önünde gülümseyen takım elbiseli bir adamın görüntüsüdür. Bu görsel bir Japon online eğitim kursunun parçasıdır. Resimdeki adam, kursun öğrencileri hazırlayacağı profesyonel tipine bir örnektir. Bu kursun yardımıyla öğrenciler profesyonel dünyaya girmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanabilirler. Arka plandaki bayrak, kursun Japon kültürü ve değerlerine odaklandığını göstermektedir. Siyah ve yeşil metin muhtemelen çevrimiçi kursun logosudur. Kursun güvenilir ve iyi bir üne sahip olduğunu gösterir. Bu kursu almak, öğrencilerin başarılı olmak için gerekli becerileri kazanmalarını sağlayacaktır. Onlara herhangi bir işyeri için bir varlık haline getirecek bilgiyi verecektir.
5
(35)

Japonca Eğitimi

16 Konu5 Saat
Parlak bir gülümsemeye sahip genç bir adam doğrudan kameraya bakıyor. Açık ten rengine sahip ve kahverengi gözleri mutlulukla parlıyor. Koyu renk saçları düzgünce kesilmiş ve yüzü rahat ve memnun. Beyaz arka planla güzel bir tezat oluşturan mavi bir tişört giyiyor. Yüz ifadesi neşeli ve olumlu tavrı bulaşıcı. Gerçekten mutlu ve o andan memnun görünüyor. Bu görüntü bir neşe anını yakalıyor ve öznenin duygusunu aktarıyor.Bahadır Atmaca
12450
Bu çevrimiçi kurs görüntüsünde bir kadın beyaz tahtaya yazı yazıyor. Sarı saçları var ve odaklanmış ve kararlı görünüyor. Bu, öğretilen bir ders ya da bir beyin fırtınası oturumu olabilir. Arka planda kırmızı, beyaz ve mavi bir bayrak olması muhtemeldir, bu da konunun vatanseverlik veya ulusal gururla ilgili olduğunu düşündürebilir. Resimde ayrıca bir miktar bulanıklık var, bu da kişinin hareket halinde olduğunu gösteriyor olabilir. Genel olarak resim bir öğrenme ve faaliyet hissi uyandırıyor.
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
9130