Robotik Kodlama


  37₺150₺

  5,0
  3 Değerlendirme
  Yakın zamanda 31 kişi kayıt oldu.

   Eğitim İçeriği

  • 30 Video İçeriği
  • 4 Ders Notu
  • 1 Sertifika Sınavı
  • 1 Ödev
  • Grup Sohbeti
  • Forum Tartışmaları

  Yaklaşan Etkinlikler

  Türkçe
  Eğitim Dönemi: 1. Dönem
  Abonelik Süresi: 365 Gün

  Robotik Kodlama Eğitimi (40 saat)

  Gelişen teknolojik alt yapılar ve medeniyetimizin gerekleri haline gelen robotik çalışmalar hayatımızın her noktasında kendisine yer bulmaktadır. Yeni nesil hangi mesleği yaparsa yapsın kendi iş kolu ile alakalı muhakkak bir robotik alt yapı ile çalışacaktır. O zaman daha küçük yaşlarda çocuklarımız robotik kodlama mantığını kavrarlar ise onları kullanma ve yönetmekte daha başarılı olacaklardır.

  İnsanoğlunun var oluşundan bu yana süre gelen Maker yeteneği robotik kodlama ile farklı bir boyut kazanmaya başlamıştır. Algoritma düşünce öğrencilerimizin her yaptığı işlerde hatasız yapmasına neden olacak kontrol mekanizmasını geliştirecektir. Bu nedenle hem eğitimci kimliğinizi geliştirmek için hem de kendi çocuklarınıza destek olmak adına bu eğitimi almak gerekmektedir. 
   

  Robotik Kodlama Eğitimine Kimler Katılmalı?

  Teknoloji Tasarım, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Robotik alana ilgili öğretmenler ayrıca çocuklarına eğitim vermek isteyen alana ilgisi olan ve teknolojik alt yapısı olan üniversite mezunları.

  Robotik Kodlama Dersi İçin Ön Gereklilikler 

  Alana yönelik çalışmaların içerisinde olmak. Bu çalışmalarını fiziki bir yapıya dökmek isteyen kişiler olması gerekiyor. Ayrıca eğitimler sırasındaki uygulama yapabilmek için; 

  • Zorunlu olması gereken malzeme: Arduino uno başlangıç kiti
  • Kursiyerin isteğe göre bulundurması gereken malzeme: MakeBlock mBot v1.1 eğitim kiti

  Neler öğreneceksiniz?

  1.Modül: Temel Elektroniğe Giriş 5 ders saati

  2.Modül: Algoritma oluşturma programlama 5 ders saati

  3.Modül: Arduino Devre elemanları ve programlanması 20 ders saati

  4.Modül: Hazır Robotik Kit kullanımı 10 ders saati

  Eğitimin Konu Başlıkları

  Modül 1: Temel Elektroniğe Giriş: Bu modülde temel elektronik alt yapısına sahip olmayan katılımcılar için verilmesi gereken temel elektronik ile ilgili zorunlu bilgiler yer alacaktır.Katılımcılar Arduino kart pin çıkışlarının - kullanım amaçlarını öğrenir. Sensörler ve ek elemanların Arduino’ya nasıl bağlandığını öğrenir, LCD Bağlantısı, Servo Motor Bilgisi ve Bağlantısı, DC Redüktörlü Motor kullanımı, L298N Bağlantısı, Step Motor Kullanımı, Direnç, kondansatör, diyot, buton ve anahtar kullanımı

  Modül 2: Algoritma Oluşturma ve Programlama: Bu modülde Arduino programlama bilgisi olmayanlar için öncelikle robotik düşünceyi kavramaları için Algoritma eğitimi verilecektir. Algoritma oluşturmak için online sınıf oluşturarak yapılan çalışmalar takip edilecektir. Arduino programlamaya  girilerek öncelikle Kod blokları ile programlama anlatılacak, sonrasında ise Arduino İDE ile yazılım öretilecektir.

  Modül 3: Aduino Devre Kurulumu ve Programlanması: Mblok Programı ve İDE kullanımı öğretilecek. Önce Simülasyon ile yapılan develer sonrasında uygulamalı olarak montaj ve programlama öğretilecektir.

  Modül 4: Maceblok Mbot Hazır  Kit Kullanımı: Bu modülde alt yapısı arduino uno ya dayalı olan Mbot Hazır kiti ile Etkin öğrenmeyi sağlayacak Robotik Programlama eğitimi verilmesi sağlanacaktır. 

  Devamı

  Eğitmen

  Hasan Atılgan 2012 yılından bu yana Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitmeni Robotik Kodlama Eğitici Eğitmeniliği yapıyor. Alanında uzman olan ve aynı zamanda eğitici eğitmenliği yapan Atılgan, öğrencilerin yanı sıra özel okullarda bulunan Robotik Dersi öğretmenlerine de robotik eğitimi verdi.  

  Devamı
  Başarı Sertifikası

  Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

  • Soğuk damgalı,
  • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
  Sertifika
  Yorumlar(3)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Esmanur Bayar
  Hatice Cömert
  28 Şubat 2021
  5.0

  Eğitim dönemi çok verimli ve eğlenceli geçti. Hasan hocamız tüm öğrencileriyle birebir ilgilenerek hepimizin öğrenmesi için çabaladı. Iyi ki katılmışım dediğim eğitimlerden oldu. Herkesin katılmasını tavsiye ederim.

  Tuğba Bozbey
  23 Şubat 2021
  5.0

  Bir ay boyunca saat 20.30 da tüm işlerimi erteleyip ekran karşısına koştuğum öğretici eğlenceli ve keyifli bir dersti. Hasan hoca derste ve sonrasında yapmış olduğunuz çalışmalarda çok yardımcı oluyor kendisine çok teşekkür ederim umarım ileride robotik kodlama -2 dersi açılır yine severek derse katılırım. Herkese tavsiye ederim

  Mustafa Çağrı ALTUN
  22 Şubat 2021
  5.0

  Robotik Kodlama'ya tamamen yabancı olmama rağmen Hasan hocamızın eğlenceli ders anlatımıyla ve uygulamalara verdiği önem sayesinde çok seviye kat ettim. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.