AnasayfaOnline EğitimlerRobotik Kodlama Eğitimi
35 Online
140.852 Öğrenci

Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik teknolojilerinin nasıl çalıştığına dair kapsamlı bir eğitim. Robotik kodlama kariyeri yapmak isteyenler için önemli bir fırsat.
5
(4)

Robotik kodlamayı tek başınıza öğrenmek inanılmaz derecede zor olabilir. Bu işe kendini adayan öğrenciler için bile çok zaman alıcıdır. Sadece karmaşık ve kafa karıştırıcı değil, aynı zamanda çok fazla rekabet var. Doğru kaynaklara ve kapsamlı bir bilgiye sahip değilseniz işiniz gerçekten çok zor.

Robotik kodlama kursumuz zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan harika bir tercih olarak karşınızda. Hem öğrenciler hem yetişkinler için tasarladık. Her adımda size rehberlik edecek bir eğitim.

Bugün kayıt olun ve öğrenmeye başlayın.

Robotik kodlama nedir?

Gelişen teknolojik altyapılar ve robotik çalışmalar medeniyetimizin gereklilikleri haline gelmiş ve hayatımızın her alanında kendine yer bulmuştur. Yeni nesil hangi mesleği yaparsa yapsın mutlaka kendi iş koluyla ilgili robotik bir altyapı ile çalışacaktır.

O halde çocuklarımız robotik kodlamanın mantığını daha küçük yaşlarda kavrarlarsa bunları kullanma ve yönetme konusunda daha başarılı olacaklardır. Ayrıca gelişmekte olan ülkeler de bu teknolojilere yatırım yaparak gelişmiş ülkeleri yakalamak için daha büyük fırsatlara sahip olacaklar.

Bu nedenle hem devletin hem de özel sektörün teknolojik altyapıların geliştirilmesine ve robotik çalışmalara yatırım yapması önem arz etmektedir.

İnsanlığın varoluşundan bu yana var olan maker yetenekleri, robotik kodlama ile farklı bir boyut kazanmaya başladı. Algoritma düşüncesi, öğrencilerimizin yaptıkları her işte hata yapmalarına neden olacak kontrol mekanizmasını geliştirecek. Bu nedenle hem eğitimci kimliğinizi geliştirmek hem de kendi çocuklarınıza destek olmak için bu eğitimi almanız gerekmektedir.

Maker akımı yüzyıllardır var ancak robotik ve kodlamanın yükselişiyle birlikte yeni bir forma büründü. Çağa ayak uydurmak için eğitimcilerin bu teknolojilerin nasıl çalıştığını ve sınıfta nasıl kullanılabileceğini anlamaları önemlidir. Aynı şekilde ebeveynler de çocuklarının evde öğrenmelerini desteklemek için bu becerileri kullanabilirler. Çocuklara kod yazmayı ve robot yapmayı öğreterek, onlara hızla değişen bir dünyada başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçları verebiliriz.

Robotik kodlama kursu kimler için?

Teknoloji Tasarım, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Robotik alana ilgili öğretmenler ayrıca çocuklarına eğitim vermek isteyen alana ilgisi olan ve teknolojik alt yapısı olan üniversite mezunları.

Robotik Kodlama Kursu, her seviyeden Arduino meraklıları için biçilmiş kaftandır. Arduino, etkileşimli elektronik projeler oluşturmayı kolaylaştıran açık kaynaklı bir platformdur. Kurs, Arduino programlamanın temelleri ile başlar ve daha ileri kavramlara doğru ilerler. Kursun sonunda öğrenciler, kendi robotik projelerini oluşturmak için Arduino'yu nasıl kullanacaklarını çok iyi bir şekilde anlamış olacaklar. İster basit bir robot ister daha karmaşık bir şey yapmak isteyin, bu kurs size ihtiyacınız olan becerileri kazandıracaktır.

Devamını göster
Robotik Kodlama Eğitimi
289750
Video30
Sınav1
Ödev
Ders Notları4
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Robotik kodlamayla birlikte bunları da öğrenmelisiniz.

Robotlar giderek günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. Sürücüsüz arabalardan teslimat dronlarına kadar, robot teknolojisinin gidemeyeceği hiçbir yer yok gibi görünüyor. Robotlar daha yaygın hale geldikçe, onları nasıl kodlayacağını bilen insanlara olan ihtiyaç da artıyor. İşte bu noktada Arduino eğitimi devreye giriyor. Arduino, insanların kendi robotlarını ve diğer elektronik cihazlarını yaratmalarına olanak tanıyan popüler bir açık kaynak elektronik platformudur. Arduino ile nasıl kod yazılacağını öğrenerek robotunuza veya cihazınıza hayal edebileceğiniz her türlü işlevi kazandırabilirsiniz. Ve en iyisi, bunu pahalı yazılım veya donanıma bir servet harcamadan yapabilirsiniz. Scratch eğitimi, öğrenilmesi gereken bir diğer önemli kodlama becerisidir. Scratch, yeni başlayanlar için mükemmel olan görsel bir programlama dilidir. Scratch ile kendi oyunlarınızı, animasyonlarınızı ve hikayelerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca döngüler ve değişkenler gibi programlama kavramlarının temellerini öğrenmek için de harika bir yoldur. Arduino gibi Scratch'in de kullanımı ücretsizdir, böylece hemen başlayabilirsiniz. Son olarak, PYGAME ile 2D oyun programlama öğrenmek için bir başka mükemmel kodlama becerisidir.
Arduino Eğitimi
5
(4)

Arduino Eğitimi

19 Konu5 Saat
Erkan VarolErkan Varol
550209
Scratch Eğitimi
5
(3)

Scratch Eğitimi

28 Konu5 Saat
Erkan VarolErkan Varol
750209
Python Eğitimi
4.9
(65)

Python Eğitimi

10 Konu5 Saat
Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi
Erdem TuranErdem Turan
550209