AnasayfaOnline EğitimlerRobotik Kodlama Eğitimi
7 Online
14.085 Öğrenci

Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik teknolojilerinin nasıl çalıştığına dair kapsamlı bir eğitim. Robotik kodlama kariyeri yapmak isteyenler için önemli bir fırsat.
5
(4)

Gelişen teknolojik altyapılar ve robotik çalışmalar medeniyetimizin gereklilikleri haline gelmiş ve hayatımızın her alanında kendine yer bulmuştur. Yeni nesil hangi mesleği yaparsa yapsın mutlaka kendi iş koluyla ilgili robotik bir altyapı ile çalışacaktır. O halde çocuklarımız robotik kodlamanın mantığını daha küçük yaşlarda kavrarlarsa bunları kullanma ve yönetme konusunda daha başarılı olacaklardır. Ayrıca gelişmekte olan ülkeler de bu teknolojilere yatırım yaparak gelişmiş ülkeleri yakalamak için daha büyük fırsatlara sahip olacaklar. Bu nedenle hem devletin hem de özel sektörün teknolojik altyapıların geliştirilmesine ve robotik çalışmalara yatırım yapması önem arz etmektedir.

İnsanlığın varoluşundan bu yana var olan maker yetenekleri, robotik kodlama ile farklı bir boyut kazanmaya başladı. Algoritma düşüncesi, öğrencilerimizin yaptıkları her işte hata yapmalarına neden olacak kontrol mekanizmasını geliştirecek. Bu nedenle hem eğitimci kimliğinizi geliştirmek hem de kendi çocuklarınıza destek olmak için bu eğitimi almanız gerekmektedir.

Maker akımı yüzyıllardır var ancak robotik ve kodlamanın yükselişiyle birlikte yeni bir forma büründü. Çağa ayak uydurmak için eğitimcilerin bu teknolojilerin nasıl çalıştığını ve sınıfta nasıl kullanılabileceğini anlamaları önemlidir. Aynı şekilde ebeveynler de çocuklarının evde öğrenmelerini desteklemek için bu becerileri kullanabilirler. Çocuklara kod yazmayı ve robot yapmayı öğreterek, onlara hızla değişen bir dünyada başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçları verebiliriz.

Robotik Kodlama Kursu kimler için?

Teknoloji Tasarım, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Robotik alana ilgili öğretmenler ayrıca çocuklarına eğitim vermek isteyen alana ilgisi olan ve teknolojik alt yapısı olan üniversite mezunları.

Robotik Kodlama Kursu, her seviyeden Arduino meraklıları için biçilmiş kaftandır. Arduino, etkileşimli elektronik projeler oluşturmayı kolaylaştıran açık kaynaklı bir platformdur. Kurs, Arduino programlamanın temelleri ile başlar ve daha ileri kavramlara doğru ilerler. Kursun sonunda öğrenciler, kendi robotik projelerini oluşturmak için Arduino'yu nasıl kullanacaklarını çok iyi bir şekilde anlamış olacaklar. İster basit bir robot ister daha karmaşık bir şey yapmak isteyin, bu kurs size ihtiyacınız olan becerileri kazandıracaktır.

Robotik Kodlama Kursu İçin Ön Gereklilikler 

Alana yönelik çalışmaların içerisinde olmak. Bu çalışmalarını fiziki bir yapıya dökmek isteyen kişiler olması gerekiyor. Ayrıca eğitimler sırasındaki uygulama yapabilmek için; 

  • Zorunlu olması gereken malzeme: Arduino uno başlangıç kiti

  • Kursiyerin isteğe göre bulundurması gereken malzeme: MakeBlock mBot v1.1 eğitim kiti

Devamını göster
Robotik Kodlama Eğitimi
160500
Video30
Sınav1
Ödev
Ders Notları4
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Arduino Eğitimi
5
(4)

Arduino Eğitimi

19 Konu5 Saat
Erkan VarolErkan Varol
11039
Scratch Eğitimi
5
(3)

Scratch Eğitimi

28 Konu5 Saat
Erkan VarolErkan Varol
14089
Python Eğitimi
4.9
(65)

Python Eğitimi

10 Konu5 Saat