AnasayfaOnline EğitimlerNöropazarlama Eğitimi
7 Online
31.218 Öğrenci

Nöropazarlama Eğitimi

Markaların pazarlama kampanyalarında nörobilim ve davranışsal ekonomiyi nasıl kullandığını öğrenmek ister misiniz?
5
(36)

Tüketiciler gün boyu markaların iletişim çabaları ile karşı karşıya kalmaktadır. İnternet, TV reklamları, billboardlar, sosyal sorumluluk kampanyaları, radyo reklamları, promosyon ürünler, indirim mesajları ve çok daha fazlası gözümüzü açtığımız andan itibaren tüm gün kesintisiz olarak hayatımızdadır. Markaların pazarlama iletişimi elemanlarının bu derece yoğun kullanımına rağmen etkisiz olduğu alanlarda tüketici zihninin salt uyaran ile manipüle edilemediği, ilişkiler kurulamadığı, sürdürülemediği açıkça görülmektedir.

Bu aşamada, bir ürün ya da hizmetin ya da bir fikrin tüketiciye doğrudan dikte edilmesinden ziyade tüketicinin bilişsel süreçlerine hitap edebilmenin önemi açıktır. Tüm bu iletişim çabalarının büyük çoğunluğu tüketicilerin algı eşiğini dahi geçememektedir. Dolayısıyla pazarlama stratejilerinin gerçekleşen sonuçları ile tüketicide yaratılması istenen etki arasındaki bu fark; tüketici davranışını, özelde insan davranışını ve hatta en temel düzeyde insan beyninin bilişsel ve fizyolojik süreçlerini daha yakından incelememiz gerektiğini göstermektedir.

Nöropazarlama, kara kutu olarak tanımlanan insan beyni hakkında daha direkt bir yolla bilgi sahibi olunmasına ve tüketici davranışlarının altında yatan örtük nedenlerin daha saf veriler ile irdelenmesine imkan vermektedir. Literatür temelli yürütülen bu eğitim, nöropazarlamanın teorik yönlerine olduğu kadar uygulamalarına da yer verecek şekilde hazırlanmıştır.  Beynin gizemli yönlerine ve karar verme sistemlerine ışık tutmak isteyen herkes giriş niteliğindeki bu eğitimi tercih edebilir.

Nöropazarlama eğitimini kimler almalı?

Pazarlama ve satış profesyonelleri, öğrenciler, iş hayatına bir adım önde başlamak isteyen yeni mezunlar ve nöropazarlamaya ilgi duyan tüm katılımcılar için uygun bir giriş eğitimidir.

Devamını göster
Pazarlamanızı bir sonraki seviyeye taşımanın yollarını mı arıyorsunuz? O zaman Nöropazarlama Eğitimi'ne göz atmalısınız! Bu harika program size pazarlama stratejilerinizi geliştirmek ve sonuç almak için en son nörobilim tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğretecek.
169240
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
10/12/2022
Sertifika Sınavı
17/12/2022
Sertifika Sınavı
24/12/2022

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.