AnasayfaOnline EğitimlerMüşteri Odaklı Satış Teknikleri
85 Online
1.433 Öğrenci

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri

Müşteri odaklı satış eğitimiyle satış rakamlarını arttırmaya hazır olun. Uzmanından satış tekniklerini öğrenin. Online eğitim ile her yerden katılın.
5
(3)

Satış ve pazarlamada kar amacı gözetirken müşteriyi kaçırmamak, müşterinin bir değer olduğunu unutmamak önemlidir. Müşteriyi ürün veya hizmet gibi görmek, o markanın tüketici zihninde olumsuz konumlanmasına neden olur. Aynı zamanda müşterinin markadan da uzaklaşmasını sağlar. Bunun olmaması için yapılması gereken, marka ile müşteri arasındaki bağın sağlam kurulmasıdır.  

Müşterinin isteği, arzusu ve yararına göre satış stratejisi oluşturmak, onların gözünden bakarak taleplerini yerine getirebilmek ancak müşteri odaklı çalışmalarla sağlanabilir. İşletmelerin günümüzdeki rekabetçi iş dünyası koşullarında kalite ve güven duygusuyla yol alabilmeleri çalışanlarının müşteri odaklı satış teknikleri ile ilgili becerilerine, müşteri odaklı düşünme yeteneklerini kazanmalarına bağlıdır. İşletmeleri farklılaştıran unsurlar işletmelerin sahip olduğu ve rakiplerinin kopyalayamadığı kaynak, beceri ve yetenekleridir. Ve kopyalanamayan en önemli değer müşteri odaklılıktır. 

Bu eğitim programı, bu önemli değeri geliştirip  satış becerileri ile birlikte sunmayı amaçlar.

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri (Uzun Dönem) Detayları

  • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.

  • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.

  • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimine Kimler Katılmalıdır.

Satış ve pazarlama departmanlarında çalışan uzman veya orta hatta üst düzey yöneticilerin bu eğitimi alması gerekmektedir. Ayrıca satış alanında faaliyet göstermek isteyen tüm öğrenci ve mezunlar bu eğitim programında yer almalıdır. Kısacası bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkesin satış teknikleri üzerine eğitim alması onları bir adım öne taşıyacaktır. Satış hakkında edinilecek olan her bilgi, kazanılacak her tecrübe bu alanda getirisi güzel deneyimlerdir.

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi; satış, pazarlama sektöründe uzun vadeli hedefleri olan, bu sektörde profesyonelleşmeyi düşünen ve hedefleyen kişilerin satış stratejisi geliştirmesine olanak verecektir. Çünkü hangi sektör olursa olsun uzun vadeli bir plan oluşacak ise kurulan ilişkiler çok önemlidir. 

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi ile sadece satış ve pazarlama olarak düşünülmemeli. İş ortağı veya çalışan personeller ile kurulacak olan iletişim de düşünülmelidir. Bu nedenle alınan bir eğitim ile hem müşteri ağının gelişmesi ve takibi rahat yapılacak hem de iş arkadaşlarımızın motivasyonu yukarıda tutulup sermaye kontrolü daha sağlıklı yapılacaktır.

  • Satış yöneticileri, 

  • Satış ekiplerinde çalışanlar

  • Satış destek ekiplerinde çalışanlar

  • Tanıtım temsilcileri, 

  • Satış & Pazarlama uzmanları, 

  • Müşteri ilişkileri yöneticileri, 

  • Yönetici adayları

Bu eğitime mutlaka katılmalı.

Devamını göster
Bu görüntüde, muhtemelen müşteri odaklı satış teknikleri kursuna katılan takım elbiseli ve gözlüklü bir kadın görülüyor. Bir beyaz tahtanın önünde duruyor, muhtemelen not alıyor ve saçları rüzgarda savruluyor. Ayrıca siyah bir ceket giymiş ve saçını topuz yapmış. Kursu ciddiye aldığı ve sunulan materyale çok dikkat ettiği anlaşılıyor. Genel olarak bu görüntü bir profesyonellik ve öğrenmeye adanmışlık atmosferi yansıtıyor.
01245
Video10
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/06/2024
Sertifika Sınavı
15/06/2024
Sertifika Sınavı
22/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.