AnasayfaOnline EğitimlerMüşteri İlişkileri Yönetimi - CRM Eğitimi
55 Online
47.572 Öğrenci

Müşteri İlişkileri Yönetimi - CRM Eğitimi

CRM, işletmelerin müşterilerini elde tutmasını sağlayan bir iş sürecidir. Bu sistem iyi işlerse başarının anahtarını elinize alır ve rekabet avantajı sağlarsınız. Bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız müşteri ilişkileri yönetimi online eğitimine hemen katılın.
5
(16)

Müşterilerinizle sağlıklı iletişim kurmanın ve elinizde tutmanın eğitimi: Müşteri İlişkileri Yönetimi. Bu eğitim ile işletme-müşteri arasındaki ilişkilerin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Müşteri İlişkileri Yönetimi günümüz rekabet koşullarında önemini ortaya koyan bir kavram olarak ortaya çıkmaktadır. Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamalarının işletmeler için öneminin vurgulandığı bu derste öğrenciler işletme-müşteri arasındaki ilişkilerin nasıl düzenleneceği konusunda bilgi alacaklardır.

CRM eğitimi nedir?

Müşteri ilişkileri yönetimi günümüzde daha çok CRM olarak bilinir. İşletmelerin müşterileri elde tumak için uyguladığı stratejiler, faaliyetler ve kullanmış olduğu teknolojilerin tamamına CRM denir. Müşteri İlişkileri Yönetimi işletmelerin düzenli bir şekilde müşteri ilişkilerini yönetmelerine yardımcı olan metodoloji ve araçlardır.

CRM sistemleri ortak çalışmaya dayalıdır; müşteri ilişkilerinin bütün adımlarından toplanan veriler büyük resmin görülmesini sağlayarak işletme sahiplerinin veya yöneticilerinin doğru kararlar almalarını sağlar.

Müşteri ilişkileri yönetimi temel olarak işletmelerin müşterilerine uyguladığı stratejik bir yöntemdir. Bu yöntem işletme – müşteri ilişkisinde mükemmeliği esas alır ve bununla ilgili faaliyetler yürütür.

CRM eğitimine kimler katılmalı?

Müşteri ilişkileri yönetimi yalnızca pazarlamacılar ve satış profesyonelleri için değildir. Müşteri ilişkileri yönetimi işletmenin faaliyetlerini yürüten tüm personeli ilgilendirir. Ancak öncelikle aşağıdaki personellerin öğrenmesi gerekir.

 • Satış ve pazarlama yöneticileri,

 • Satış profesyonelleri,

 • Pazarlama uzmanları,

 • Satışı etkileyebilecek konumda olanlar,

 • Bu alanda uzmanlaşmak isteyen veya müşteri ilişkileri yönetimine ilgi duyan herkes.

Ayrıca aşağıdaki departmanda çalışanlarda bu online eğitim programına katılmalıdır.

 • Girişimciler,

 • Çağrı hizmetlerinde çalışanlar,

 • Satış elemanları,

 • Müşteri hizmetleri çalışanları,

 • Tadilat, onarım ve iade gibi işlemleri yürüten departmanda çalışanlar,

 • Müşteriyle birebir veya dolaylı iletişime giren herkes.

Devamını göster
Bu görsel, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) alanında çevrimiçi bir kursu göstermektedir. Bir kadın kara tahtanın önünde gülümseyerek duruyor. Kolye takıyor ve kıvırcık saçları yüzünü çerçeveliyor. Kara tahta, kurs hakkında bilgi veren beyaz metinlerle doludur. Buna ek olarak, pembe bir arka plan üzerinde kursa daha fazla bağlam kazandıran bir mektup görülüyor. Daha yakından bakıldığında, kadının burnu yakından görülebiliyor. Bu görsel, CRM kursuna harika bir genel bakış sağlar ve müşteri ilişkilerinin önemini görsel olarak hatırlatır.
01328
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları8
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/06/2024
Sertifika Sınavı
15/06/2024
Sertifika Sınavı
22/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.