AnasayfaOnline EğitimlerMuhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim)
15 Online
304 Öğrenci

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim)

Temelden başlayarak ileri seviyeye kadar muhasebe konusunu tüm detaylarıyla öğreneceksiniz. Ön Muhasebe, Genel Muhasebe, İleri Muhasebe ve İşletme Yönetimi eğitimlerini alacaksınız.
5
(4)

Finans sektöründe mi çalışıyorsunuz?

Faiz, Muhasebe, işletme ve finansın çok önemli bir parçasıdır. Parayı, varlıkları, borçları ve daha fazlasını nasıl takip edeceğinizi bilmek önemlidir! Bu eğitimlerde size muhasebenin ne olduğunu, neden önemli olduğuna değinerek online olarak muhasebeyi kapsamlı bir şekilde öğreteceğiz!

Muhasebe hakkında bilgi edinmek veya işinizle ilgili becerilerinizi tazelemek istiyorsanız bu eğitimler tam size göre. Başlangıç kurslarından ileri seviyelere kadar muhasebeyi detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Bu yüzden hangi seviyede olursanız olun burada herkes için bir şeyler var. Katılımcıların soru sorabilecekleri ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşabilecekleri forum ve sohbet alanları bulunmakta. Bu yüzden daha fazla beklemeyin, şimdi kaydolun!

Muhasebe, ticari işlemleri kaydetme, sınıflandırma, analiz etme ve özetleme sürecidir. Her türlü işi yürütmenin çok önemli bir parçasıdır. Ve nereden başlayacağınızı veya tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, bu korkutucu olabilir. Ama durum böyle olmak zorunda değil! Önümüzdeki yıl vergi mevsimi tekrar başladığında becerilerinize güvenmek için bugün kendi hızınızda bir online muhasebe kursuna katılabilirsiniz.

Muhasebe temellerinden vergilendirme ve denetim gibi ileri düzey konulara kadar her konuda konuları öğreneceksiniz. Yani ister muhasebeyi ilk kez öğreniyor olun, ister son kursunuzun üzerinden yıllar geçmiş olsun, Online Muhasebe Öğreniyorum Eğitim Programında herkes için bir şeyimiz var! Tüm kurslar, kendi alanlarında deneyime sahip profesyoneller tarafından verilmektedir.

Muhasebe Öğreniyorum Paketinde hangi dersler var?

  1. Genel Muhasebe

  2. Ön Muhasebe

  3. İşletme Yönetimi

  4. Finansal Yönetim Eğitimi

  5. Finansal Okuryazarlık Eğitimi

  6. Davranışsal Finans ve Karar Verme Eğitimi

Genel Muhasebe Eğitimi

Muhasebe, paranın olduğu her yerde yani hayatımızın her alanındadır. İşverenlerden yatırımcılara ve çalışanlara kadar herkesin bilmesi gereken temel finansal bilgiler vardır. Genel Muhasebe Eğitimi ile bu alandaki gerekli bilgi ve tecrübeleri öğrenecek, daha başarılı bir kariyer elde edeceksiniz.

Bu eğitim muhasebe dilini geliştirmek ve işlemlerin daha akıcı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Mali bilgileri kullanarak daha kolay finansal kararlar almanıza da fayda sağlayacaktır. Bu ücretsiz online sertifika programında öğrenciler borç ve alacakları anlamak, hesap dönemi sonunda hesapları kapatmak ve bu ayrıntıları ve çekirdek uygulamaları öğrenecektir.

Ön Muhasebe Eğitimi

Ön Muhasebe kurs programında, mevzuata uygun olarak ön muhasebe işlemlerini yapma ile ilgili bilgi ve becerilere sahip bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak mesleki yeterlilik kazandırmaya yöntem ve teknikler uygulanmalıdır. Ayrıca kursa katılan bireylere sorumluluk, yardımlaşma, kurallara uyma, duyarlılık, doğruluk, dürüstlük ve sabır değerlerinin de kazandırılması amaçlanmaktadır. Verilen teorik bilgiler muhasebe programı ile uygulamalı olarak pekiştirilecektir.

Ön Muhasebe Eğitimi ile mevzuata uygun ticari defter ve belgeler ile ilgili işlemleri yaparak arşivlemesi, mevzuata uygun perakende satış belgelerini, fatura ve irsaliyeyi ile fatura yerine geçen belgeleri düzenlemesi, mevzuata uygun işletme defteri kayıtlarını ve düzenini, mevzuata uygun menkul kıymetlere ilişkin belgeleri düzenlemesi, mevzuata uygun vergi dairesi vs. kurumlar ile ilgili sürecin takip edilmesi, muhasebe fişlerine kayıt ve entegrasyon işlemleri ile muhasebe raporlarını alarak devir işlemlerini ve muhasebe programı ile örnek uygulamalar üzerinden işlemlerin yapılmasını öğreneceksiniz.

İşletme Yönetimi Eğitimi

İşletmenizi rakip işletmelerin önüne geçirmek ister misiniz? O halde İşletme Yönetimi eğitimi ile işletmeniz için gereken tüm bilgi ve birikimleri öğrenmeye ne dersiniz? Bu eğitim ile detaylı bilgiler öğrenerek stratejik düşünme konusunda becerilerinizi geliştirirsiniz. İşletme Yönetimi Eğitiminde işletme organizasyonu ve finans, bir işletmedeki mevcut sorunların çözümü ve olsası tehlikelere karşı önlem alma becerisini geliştirme, insan kaynakları yönetiminin farklı yönlerini anlama, pazar, sektör ve rakip işletmelerle ilgili bilgi toplama yöntemlerini öğrenme ve rekabet avantajının nasıl sağlanabileceğini öğreneceksiniz.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal yönetim eğitimi, hem çalışanlar, hem finans biriminde görev alanlar, hem tüm yöneticiler ve işverenler tarafından alınması gereken bir eğitimdir. Bir işletmenin yöneticileri ve uzmanları finans dilini anlamaları ve konuşabiliyor olmaları gerekeir. Finans yönetimi ve mali analiz gibi kavramları bilmeyen yöneticilerin iş dünyasında değer elde etmesi mümkün olmaz. Finansal yönetim eğitiminde finans terminolojisi ve finansal yönetime dair tüm kavramlar açık bir şekilde öğretilir. Bu eğitim ile alacağınız dersler, hem işinizde yükselmenize, hem çalıştığınız işletmenin daha verimli olmasına yol açacaktır. Finansal yönetim eğitimi, online sertifika eğitimi programları içerisinde yer alır. Bu eğitimi ücretsiz olarak alabilme imkanına sahipsiniz

Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Finansal anlamda paranızı doğru değerlendirmek için günümüz dünyasının temel finansal kavramlarını bilmeniz ve parasal işlemlerinizi yürütebiliyor olmanız gerekmektedir. Bu süreçte tasarruf, bütçe, yatırım ve harcama arasındaki ilişkiyi düzenlemek önemli bir husustur. Özellikle geleneksel ve yeni nesil yatırım araçları olan kripto paraları tanımak ve hızına yetişmek için bu eğitimi almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak finansal okuryazarlık konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Davranışsal Finans ve Karar Verme Eğitimi

Davranışsal finans, sınırlı finansal bilgilere, duygulara ve hatalı değerlendirmeler gibi konulara odaklanır. Psikolojik yönden analizinin yapılmasını sağlar. Davranışsa anomaliler, rasyonel modellere uymayan piyasa dalgalanmalarıdır. Buna bir örnek vermek gerekirse, yatırımcıların kendi özel bilgilerine güvenmek yerine birbirlerinin kararlarını taklit ederler. Bir nevi sürü davranışıdır. Bir diğer konu ise yatırımcılar gelecekteki yatırımlarını ve nakit akışlarının değerini daha fazla artacağı gibi aşırı güven duygusu içerisine girebilirler. Bu yanılgı onları kötü yatırım kararlarına itebilir. Yani bir zihin muhasebesi içerisinde karar verirler.

Tam da bu noktada aslında finansal kararlar verilirken tam olarak kesin bir bilgi yoktur. Davranışsal ve psikolojik etkenler karar verme süreçlerinin belirleyici faktörleridir. Bu konularla ilgili ayrıntılı bir bilgiye sahip olacaksınız. Özellikle yatırımların psikolojik etkenlerini öğrendikten sonra artık farklı bir bilinç elde etmiş olacaksınız. Karar verirken veya birilerinin kararlarını analiz ederken daha rasyonel davranışlarda bulunacaksınız. Bu eğitim size çok farklı bir bakış açısı kazandırmış olacak.

Devamını göster
Bu görüntüde masa başında dizüstü bilgisayar ve kâğıtlarla oturan ve muhtemelen çevrimiçi bir kursa katılan bir adam görülüyor. Beyaz etiketli klasör yığınından ve arka planda görünen siyah metinli çeşitli beyaz işaretlerden anlaşıldığı üzere, muhasebenin temellerini öğreniyor gibi görünüyor. Elindeki dizüstü bilgisayar ve kâğıtlar bir dersin ortasında olduğunu gösteriyor. Muhasebe, karmaşık olabilen ve büyük ölçüde odaklanma ve bağlılık gerektiren finansal işlemlerin sistematik olarak kaydedilmesini, raporlanmasını ve analiz edilmesini içerir. Çevrimiçi kursların yardımıyla, bu temel iş aracı hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmak mümkündür. Bu görselde yer alan altı kurs, muhasebenin temelleri ve ilgili faaliyetleri hakkında kapsamlı bir arka plan sağlayabilir.
10102204
Video28
Sınav6
Ödev4
Ders Notları25
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024
Sertifika Sınavı
01/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.